Co k večeři na Štědrý den pro roční dítě?

vercak.
22. lis 2009

Ahoj, napadlo mě, co asi tak budete dávat vašim dětem na Štedrý den k večeři??? Přemýšlím, že udělám zvlášť bramborovou kašičku a k tomu klobásku. Nebo kuřecí řízek?

evicka7
27. lis 2009

tak obávám se, že u nás to dopadne tak, že ať nandám malé, co chci, tak bude žebrat od velkých sourozenců, kteží jsou letos na Štědrý den u nás, to co budou mít oni, takže pro jistotu udělám salát s jogurtem místo majonézy pro všechny, velký děti budou chtít řížek, takže rybu řešit nebudu

draga
27. lis 2009

holky čtu vaši debatu a dost se bavím 🙂 hlavně u vinných klobásek...já teda je moc nemusím ale manžel je miluje a daj se sehnat i v létě 😉 zrovna předevčírem jsem jí dělala a vzal si i prcek...chutnala mu tak asi nebude po mě...hroutit se z toho nehroutím, tak často jí nebude mít aby z toho zfanfrněl...Fořta uznávám ale s výhradama 😀 ,jinak u nás bude klasika salát (bo Dálovi moc chutná...jak jsem zjistila nedávno) no a kapr + pangas(to kvůli kostem) jinak já kapra miluju ...taky vařím z kapra polívku tak bude i ta 🙂 loni jí dlabal o 106 😉

jinak první vánoce to mu bylo 10m jsem neřešila to jsme měli klasiku my kapra a brambor salát a Dalí nějaký příkrm + trochu polívky a spíš to byl pozdní obídek...loni už jsme to posunuli asi na 16hod. a letos to bude asi stejně až se po o vyspí bude večeřosvačina a dárky pak klasika koupačka a spaní a já večer dojím zbytek toho kapra 😀

aponchie
28. lis 2009

kristi abych pravdu rekla tak nejvice jime lososa a takove ty prazmy vlciky atd bereme v Polsku naporcovane ciste bez nejakeho odrbavani ..posledne meli cerstve pstruhy vykuchane za 65kc kilo 😲 😲 tam je vsecko o hodne levnejsi ..ja nesnasim sahani na rybu takze ja vim prd jak se to vykostuje u zkousek jsem mela obalit pstruha v mouce a brala sem ho do tech nerez klesti abych se ho nemusela dotknout 😀

hancas
29. lis 2009

ahojky holki----mi budeme mít v lednu 2 roky a dětem udělám pangase a bramborovej salát s bílým jogurtem,už to měli a baštili.

petja
29. lis 2009

Holky pozor na Pangase!!! Je to jinak,než to vypadá!Už jen ta cena je divná!!!

syraell
29. lis 2009

Ahoj, tak my rozhodne nerybujeme - ryba je velikej alergen,takze si pockam jeste tak rok. Veceri resime rizkama s br salatem. My mame klasickou podobu a prcek dostane dusene masicko a salat misto s majolkou s jogurtem.
Ma tak pocit, ze ji to same, ale je to zdravejsi varianta.

zelva
29. lis 2009

Tak já dávám rybku už od 10 měsíců, začali jsme s rybou + tagliatelle od hippu a teď dávám svou domácí variantu z Pangasia. Malému moc chutná a myslím, že je správné dávat ryby. Nejen proto, že jsou zdravé, ale i že se děti naučí jíst ryby od malička, když by je ochutnaly až později, tak by mohly ohrnovat nosíky 😀 A to že je alergen? Prostě to zkusit a je to. V přímořských státech baštěj rybky už od kolébky, tak co.......

lenkazdenek
29. lis 2009

Petja-to už se tady řešilo,koukala jsem kvůli tomu i na černé ovce-dělaly test a vše vyšlo v pořádku. U nás je to docela oblíbená ryby ,střídáme s Lososem a Pstruhem 🙂
Taky myslím,že není od věco začít po roce dávat rybu 🙂

shaula
29. lis 2009

Petja, prosím buď konkrétní. Časopis D-Test (vysíláno v Černých ovcích, jak píše Lenkazdenek) prováděl testování pangasia od různých výrobců a u všech (!) je pangasius naprosto v pořádku.

lenkazdenek
29. lis 2009

Mimochodem nevím teda kde kupujete,ale u nás to nják extra levnější než ostatní ryby teda není.

lenerka
29. lis 2009

tak naší budou už 3roky
ale já si pamatuju co měla loni a to byla bramborová kaše a kapřík
a jak baštila
ale v roce si myslím,že měla jen bramborovou kaši bez masíčka

letos opět kapřík nebo filátko,ale bramborový salát ji nechutná,takže zas brambor nebo kaše

syraell
29. lis 2009

zelva: My jsme alergicci a na imunologii nam doktor vyslovne zakazal zkouset rybu driv nez pred tretim rokem. Pry to neni vhodne ani pro zdrave deti. Ja si taky vzdycky myslela, ze ryby, rybi tuk apod. je desne prospesna zalezitost. Fakt ale je, ze v tech rybajznikach uz dneska taky nebyva jenom ciste a nezavadne maso. No jo, svet se zblaznil...

shaula
30. lis 2009

Lenkazdenek - pangasius v akci vyjde na 80 Kč kilo, to se u ostatních ryb nikdy nedostaneš... Velké obchody - Tesco, Interspar, Kaufland, Albert, apod.

petja
30. lis 2009

Přišel mi určitý mail a docela tomu věřím,když se zamyslím,je to docela logické...
Takže asi všeho s mírou...
Pak je možnost odnést pangasiuse,kterého kupujete v místě bydliště vy na rozbor...

# Pangasius - pozor na něj!!!
# # # # > Date: Wed, 18 Nov 2009 # 16:39:50 +0100
Co na to rybářští odborníci?????
Pangasius je chuťově velice dobrá ryba, jen je
potřeba brát
zřetel v jakých podmínkách chov probíhá, jako každá sumcovitá ryba

tzv. kožovcem, kožním parazitem, který
způsobuje v prvním roce velké
ztráty, proto se v odchovném prostředí přistupuje ke koupelím v
malachitové zeleni, která je silně
karcinogenní. Do některých
evropských
zemí je zákaz dovozu z těchto # chovů, tak se to
řeší přes třetí země...
Každý by měl toto rizikozvážit, naše ryby jsou
kvalitní a dobré.
# # # # > # # # # # # # Pangasius je sladkovodní ryba a chová se v #
deltě Mekongu,
# # # # což
# # # # > # # znamená:
# # # # > # # # # # # # #
# # # # > # # # # # # # 1) Má méně jodu, protože je sladkovodní
# # # # > # # # # # # # # 2) Mekong stahuje všechnu špínu z Thajska,
# # Vietnamu a Laosu.
# # # #
# # # # > To
# # # # > # je
# # # # > # # # # # # # přesně ta řeka, # která sbírá všechny humusy,
# # které do ni
amíci
naházeli
# # # # > # # # # # # # ve válce s Vietnamem a taky do které tečou #
# # špíny z
# # # # > továren co
# # # # > # # # # jich
# # # # > # # # # # # # # jenom ve Vietnamu je.
# # # # > # # # # # # # 3) Nikdy není čerstvý, vždy # jenom dovezený
# # přes půl planety.
# # # # > # # # # # # #
# # # # > # # # # # # # #
# # # # > # # # # # # # NEBRAT.
# # # # > # # # # # # #
# # # # > # # # # # # # # Ve všech článcích se tato ryba velmi oslavuje
# # - jak nemá
# # # # > # kosti,
# # # # > # # jak
# # # # > # # # # je
# # # # > # # # # # # # # strašně zdravá, jak je mořská. Starou belu.
# # # # > # # # # # # # Pěstuje se # ve sladkých vodách, okolo Mekongu,
# # v teplé vodě
# # # # > hodně
# # # # > # # # # # rychle
# # # # > # # # # # # # dorůstá do "jateční velikosti" - rybka to # je
# # nevídaně žravá,
# # # #
# # # # > ovšem
# # # # > # # čím
# # # # > # # # # # # # # je krmena je vietnamským tajemstvím. Opravdu
# # není cítit po
# # # # > rybách -
# # # # > # # # # není
# # # # > # # # # # # # protože je # napraná vodou (některé super levné
# # filety v
# # # # našich
# # # # > # # # # # obchodech
# # # # > # # # # # # # mají až 50% vody).
# # # # > # # # # # # # # Laboratorně jsou výsledky výživových hodnot
# # také nevalné -
# # # # > ryba # v
# # # # > # # sobě
# # # # > # # # # # # # nemá vůbec nic, totálně prázdné # kalorie.
# # # # > # # # # # # #
# # # # > # # # # # # # A vrchol všeho je, # když se někde prodává
# # jakočerstvá fileta
# # # # -
# # # # > # # # # # neexistuje,
# # # # > # # # # # je
# # # # > # # # # # # to
# # # # > # # # # # # # # vyrobeno rozmražením - čerstvý pangas se sem
# # vůbec nedodává.
# # # # # A
# # # # > # # # # poslední věc
# # # # > # # # # # -
# # # # > # # # # # # # už
# # # # > # # # # # # # jste viděli kvalitu za takový mrzký peníz a z #
# # Vietnamu je
# # # # > cesta
# # # # > # # # # dlouhá.
# # # # > # # # # # # # # A proto - vezměte rozum do hrsti a kupte si
# # našeho kapra.
# # # # > # # # # # # # #
# # # # > # # # # # # # Dobrou chuť.
# # # # > # # # # # # #
# # # # # > # # # # # # #
# # # # > # # # # # # # Pavla Fryková
# # # # > # # # # # # # # odborný zaměstnanec oddělení účetních analýz
# # ve školství
# # # # > # # # # # # # # odbor školství, mládeže, tělovýchovy a sportu
# #
# # # # > # # # # # # # # ____________________________________
# # # # > # # # # # # # Krajský úřad # Libereckého kraje
# # # # > # # # # # # # U Jezu 642/2a * 461 80 Liberec 2
# # # # > # # # # # # # tel.: +420 485 226 292 * fax: +420 485 226 299
# # # # > # # # # # # # # e-mail: pavla.frykova@kraj-lbc.cz * www.kraj-
# # lbc.cz

kristi
30. lis 2009

ten mail uz koluje dost dlouho

ja se jen zamyslim nad tim, ze rikaji ze je to chutna ryba, dyk to nechutna po nicem, to zlate fakt nakej pstruh apod, ja pangase nedelam, pac nam proste nejede

mobina
30. lis 2009

K tomu pangasiusovi: http://www.hoax.cz/hoax/pangasius---je-to-k-jidlu/
a byly o tom i černé ovce na jedničce, tak si vyhledejte v archívu 😝

shaula
30. lis 2009

No tak mě stačí podpis - jak může zaměstnankyně oddělení ÚČETNÍCH ANALÝZ hodnotit kvalitu ryby... 😕 Konkrétně ta malachitová zeleň se testovala a VŠECHNY vzorky obstály, žádnou neobsahovaly. Co se týká obsahu vody - tu obsahují veškeré mražené ryby - jde o tzv. glazování - obsah vody musí být na obalu uveden, stačí si to pohlídat. Že má méně jódu, protože je sladkovodní, tak to snad bude mít i kapr. Kromě toho ročnímu dítěti už se začíná přisolovat, takže jód má odtud. A k ceně - proč se téměř všechny věci vyrábějí v Číně, i když dovoz stojí nemalé peníze? Je to prostě levnější než platit západoevropské pracovní síly... Stejně tak to bude i s pangasiem. A nezanedbatelný fakt je to, že z Vietnamu pochází, je to místní ryba, takže i proto je veškerý odchov prováděn tam...
Prostě mě nekonkrétní e-mail od jakési paní účetní nepřesvědčí. 😉

draga
30. lis 2009

no ale černé ovce jsem shlédla a na pangasovi nic nenašli, naopak chválili, že všechny vzorky prošly na jedničku??? tak nechápu 😉

petja
1. pro 2009

..no mě stačí ta glazura,no a ty tři éčka...není nad rybu z rybníka...

draga
1. pro 2009

petja no nevím jestli ryba z rybníka je úplně to nej...vzhledem k tomu, co v rybníku je...ale já třeba bych kapra neměnila je to moje nej ryba 😉

kubaka
1. pro 2009

ježiš, to jsem v tomhle věku vůbec neřešila - měl svou dávku kaše. To až tak ve třech letech a to dostal řízek s bramborama. Ani salát jsem mu nenutila. Nesnažila jsem se za každou cenu držet tradici. Hlavně aby se děti najedly 🙂
Celá rodina jsme nakonec skončili u smaženého lososa - neuvěřitelná lahůdka.

shaula
1. pro 2009

Kubaka - ale nikdo tu netvrdil, že bude dětem kapra nutit, aby dodržel tradici 😉 Pokud ho budou jíst, OK, pokud ne, tak ne... 🙂 Vidíš, smažit lososa by mě nenapadlo - to smažení mi pro něj připadá takové nějaké "sprosté" (ve smyslu "obyčejné")... No ale někdy asi vyzkouším - děláš ho normálně v trojobalu? Já ho vždycky jen pekla na máslíčku a bylinkách, taky mňamka 😵

ined77
2. pro 2009

ahojky 🙂 ,
ta třeba já osobně kapra od dětství nejím,ale spíše proto,že mě to nebaví obírat 😀 ,moje chyba 😉 .
ale k tomu pangasovi ještě...my ho doma jíme a vyhovuje nám.i malému chutná,zvlášť s br.kaší 🙂 .ten mail mi také přišel a můžu říct jen jdno...přijde mi to jako lobby za sladkovodní ryby 😉 .
ale tak názory se můžou lišit 😉 .

kubaka
2. pro 2009

shaula - jasně, já reagovala na název - dát cokoliv 😅 co jedí.
já lososa normálně dělám taky jen na přírodno na oleji, jen osolený - tak je fakt nejlepší 😵 Akorát na ty Vánoce jsem ho zkusila letos obalit místo kapra, který nám moc nejede a byl to úžasný Normálně trojbobal a jemně a s úctou smažit na sádle do růžova. Štáva zůstane a je bezva křehký. Sliny se mí sbíhají. 😝 I malý si dal. Je to jediná ryba, co kupuju a jíme ji všichni. Pangas nám proti tomu nějak nechutnal vůbec - má takovou divnou chuť 😢

shaula
2. pro 2009

Mně nepřipadá, že by měl divnou chuť, spíš takovou nijakou. Na smažení mám třeba nejradši tresku, ta má chuť výraznější a nerozpadává se. Ale toho lososa asi někdy vyzkouším, nadělala jsi mi chutě 🙂

kubaka
2. pro 2009

no divnou je spíš to "nijakou" to je výstižnější. Mě všechny ty filé přijdou vodové, scvrknou se, ale losos je prostě kus masa 😅

petja
2. pro 2009

No já teda rozhodně musím určo hájit české ryby,myslím,že chovné rybníky jsou hlídané a ryby koupené přímo na výlovu,nebo pak v sádce vedle něj určo neví co je glazování(jasně je to záležitost při zmrazení a stabilizátory E-451-453 😝 A smažit rybu na sádle?! 😨

jabluncanka
2. pro 2009

Máte rádi ryby.............?
# Pangasius je chuťově velice dobrá ryba, jen je potřeba brát na zřetel v jakých
# podmínkách chov probíhá; jako každá sumcovitá ryba trpí tzv. kožovcem kožním
# parazitem, který způsobuje v prvním roce velké ztráty, proto se v odchovném
# prostředí přistupuje ke koupelím v malachitové zeleni,která je silně
# karcinogenní. Do některých evropských zemí je zákaz dovozu z těchto chovů, tak
# se to řeší přes třetí země.
# Každý by měl toto riziko zvážit, naše ryby jsou kvalitní a dobré.
# Pangasius je sladkovodní ryba a chová se v deltě Mekongu, což znamená:
# 1) Má méně jodu, protože je sladkovodní 2) Mekong stahuje všechnu špínu z
# Thajska, Vietnamu a Laosu.
# To je přesně ta řeka, která sbírá všechny humusy, které do ni amíci naházeli ve
# válce s Vietnamem a do které taky tečou špíny z továren co jich jenom ve
# Vietnamu je.
# 3) Nikdy není čerstvý, vždy jenom dovezený přes půl planety.
#
# NEBRAT. Lidi proboha proberte se. Ve všech článcích se tato ryba velmi oslavuje
# - jak nemá kosti, jak je strašně zdravá, jak je mořská.
# Prd a bobek.
# Chová se ve sladkých vodách, okolo Mekongu, v teplé vodě hodně rychle dorůstá do
# "jateční velikosti" - rybka to je nevídaně žravá, ovšem čím je krmena je
# vietnamským tajemstvím.
# Opravdu není cítit po rybách - není, protože je napraná vodou (některé super
# levné filety v našich obchodech mají až 50% vody).
#
# Laboratorně jsou výsledky výživových hodnot také nevalné - ryba v sobě nemá
# vůbec nic, totálně prázdné kalorie.
# A vrchol všeho je, když se někde prodává jako čerstvá fileta - neexistuje, je to
# vyrobeno rozmražením - čerstvý pangas se sem vůbec nedodává. A poslední věc - už
# jste viděli kvalitu za takový mrzký peníz když je z Vietnamu je cesta dlouhá?
# A proto vezměte rozum do hrsti a kupte si našeho kapra.
# Dobrou chuť.
#
# Lidi koukněte na tuto stránku:
# http://www.dietmindspirit.org/2008/01/30/why-you-
# shouldnt-eat-
# jsem zvědav jestli Vám ještě bude chutnat!
#
#

petja
2. pro 2009

Jo,to už tu právě řešíme...

kubaka
2. pro 2009

no dyť povídám, že je pangas nijaká a plná vody 😅 Ale kapra nekoupím, pač je plný kostí a má vodnaté maso. 😎

všechno obalené v trojobalu vždycky smažím na sádle - jediné se nepřepaluje a neuvolňují se v něm karcinogeny. Hotové vždycky vysuším ubrouskama. Na oleji dělám všechno přírodní maso - i toho lososa.