Co k večeři na Štědrý den pro roční dítě?

vercak.
22. lis 2009

Ahoj, napadlo mě, co asi tak budete dávat vašim dětem na Štedrý den k večeři??? Přemýšlím, že udělám zvlášť bramborovou kašičku a k tomu klobásku. Nebo kuřecí řízek?

aponchie
25. lis 2009

to se ji na vanoce vinna klobasato ani nevim 😎 tak asi to je mozne ji se cokoliv zejo 😀 ja chci rybu pac jich jime i tak malo tak aspon tak

kristi
25. lis 2009

apii, to se ji. Napr kamoska ze stejnyho mesta meli vzdy vinnou. My u nas doma rizky i kapra a letos bude Mia mit urcite kureci rizecek a ja si dam nakou jinou rybku, asi si udelam vlka

kristi
25. lis 2009

api, my casem zjistili ze lepsi je vlk nez prazma, jak to mate vy?? je pravda, ze prazma se lepe vykostuje, ale vlk ma takove pevnejsi masicko

shaula
25. lis 2009

A co to vůbec je vinná klobása? To neznám... 😕 Já musím mít na Vánoce kapra, to by jinak nebyly Vánoce 🙂 Jím ho na snídani, oběd, večeři, mezitím i na svačinu, až dokud nedojde 😀 Blbý akorát je, že si ho musím už asi od šestnácti zabíjet sama, a to teda fakt dělám nerada ☹

kristi
25. lis 2009

jinak ja ji ochutnala nekdy pred dvema lety, vubec se mi to vzhledove nelibilo,ale nejak jsem se prekonala a fakt mi to zachutnalo, napr. se stouchanyma br. je to super jidlo. a je z toho spousta receptu

vercak.
autor
25. lis 2009

Kristi - no teda jak jsi sem hodila odkaz a já si přečetla víc o klobásce, tak už na ní mám zase chuť. Asi jí koupím dřív než na vánoce. V naší rodině se teda jedla vždycky, už jako malá jsem jí měla na vánoce, protože kapra jsem nejedla, pak ho přestala jíst skoro celá rodina a tak se dělají už jen řízky a klobásy. Mám jí ráda s br. kaší a nebo právě se salátem 😉

kristi
25. lis 2009

veru, fakt je dobra, je to moc zajimavy jidlo. Dokonce treba v reznictvi, kam pravidelne chodim ji pres leto ani nedelaji, ze se to rychle kazi, je to asi dost cerstvej vyrobek 🙂

vercak.
autor
25. lis 2009

kristi - já jí teda přes léto snad nikde neviděla. Myslim, že jí dělají právě jen na zimu, proto jsem se vždycky těšila na vánoce na klobásku 😀 😀 😀 nedávno jsem ji kupovala v obchodě balenou a byla tam strašně krátká trvanlivost, takže budou asi hodně čerstvé 😉

kristi
25. lis 2009

jj, to fakt asi bude pravda. I kdyz na Vanoce bych si ji asi fakt nedala, ja jsem rizkova 😅

mirri
25. lis 2009

shaula-jsem se nasmala,jsem to same...kapra o vanocich snidam,obedvam,vecerim.manzel me naprosto nechape.. 😀 (je cizinec)
jinak maly dostane vykosteny kousek z kapra a asi jen brambory,on docela "trpi" na brisko,tak zeleninu vynecham. 😉

vercak.
autor
25. lis 2009

kristi - já si většinou dám řízek i tu klobásu. Co si budeme povídat, ty Vánoce jsou ve většině rodin hlavně o "Žrádle" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
No a teď co máme malýho, tak už je to i o těch rozzářených dětských očičkách 😵 😵 😵

lenkazdenek
25. lis 2009

U nás je klobáska jen k obědu-možná jí už letos risknu i kousek pro malou,k večeři je kuřecí řízek a salát 😵

kristi
25. lis 2009

kua, ja mam chute, sezrala bych to vsechno hnedka 😀

vercak.
autor
25. lis 2009

my jsme teda na Štědrý den moc neobědvali. Naši věděli, že jsme stejně chodili na cukroví (tajně), tak nám dali až večeři, abysme vůbec taky jedli. Samozřejmě jsme nikdy zlatý prasátko neviděli, to cukroví bylo na chodbě a my lítali za babičkou do patra, takže jsme furt zobali 😀 😀 😀 😀

kristi
25. lis 2009

my mame v poledne polivku zelnou nebo jako kulajdu apod. to jako vubec neresim. Stejne mam nejradsi chlebicky

simlenka
26. lis 2009

U nas byvala klobasa taky k obedu,ted byvam na stedry den cca do 14h sama doma a to se mi varit nechce,tak bud uzobnu salat nebo si dam rohlik 😀 takovy svatecni jidlo! letos uz neco budu muset klohnit pro malou,tak i sobe dopreju nejakej lepsi obed.

monika6e
26. lis 2009

loni měla malá na vánoce 10 měsíců a k véči měla bramborou kaši a přírodní kuřecí řízek - a nejedla to, spapali to pejskové 🙂 Letos budu dělat salát - ale zdravější - jen brambory a zeleninka se zakysanou smetanou a k tomu Aničce opět nějaký přírodní kuřátkový řizeček.
Add - teda holky, klobásu? To není vhodný ani pro dospělý, natož pro roční prcky, uf....

kristi
26. lis 2009

moni, a co je na ni spatneho? obsahuje vepřové a hovězí maso s přídavkem bílého vína, žemle, škrobu a solicí směsi.

monika6e
26. lis 2009

proboha, vždyť je to uzenina! Nakoukni do knížky od Petra Fořta. On je sice ve výživě dost radikální, ale dost věcí si z toho jde vzít. No z toho, co tu píšeš - už ty solící směsy jsou hnus, který by kolem dětí neměly ani projít. Brrr

kristi
26. lis 2009

ja nemyslim pro dite, ji by to nechutnalo, ale pro dospeleho v pohode, to bychom fakt uz nemohli zrat nic, pac na vsem asi neco je, ja uz fakt nechapu, jak to spousta lidi proziva

a uzenina je asi uvarena, vyuzena nebo tak neco. Coz teda vinna klobasa neni, vyrobek je to cerstvej

klaarka22
26. lis 2009

jéé holky koukám že ty vinný klobásky nikomu nedaj spát co??
co si budem povídat...v každym jídle je něco nezdravýho ne??já teda vinný klobásky miluju a to hooodně už od mala.
pokud si moje malá dá vinnou kloásu tak ať když jí to bude chutnat upírat jí to nebudu naco taky jednou na to stejně dojde 🙂 😉

shaula
26. lis 2009

Monika6e - aby to byla uzenina, musela by být uzená 😀 To má Kristi pravdu. A nemusíme to zase tak hrotit, ne? Jednou za rok se děti určitě neotráví ani z té klobásy 😉 Důležité je, že se tím nekrmí pravidelně. Nicméně radši než smaženou klobásu bych radši dala toho smaženého kapra 😉 Ale já ji asi někdy ochutnám, docela jste mě na ni navnadily...

zdenka26
26. lis 2009

Holky já se občas tady na koníkovy tak nasměju 😉
Monika6e myslím že když občas dáš malému uzeninu tak to zase tak strašné není,všeho smírou.Věř tomu že babičky strčí uzeninu a ani o tom nebudeš vědět.
No klobásu jsem už pár let neměla ale pamatuju si že byla skvělá.My dáváme salát a kapra,malej ho má rád

peppapig
26. lis 2009

Jaj vinna klobasa je mnamka, nasi to nikdy nedelali, ale u babicky jsme se toho mohli ujist.
Nase M na prvni vanoce (8mesicu) mela bramborovy salatek (uvarena zeleninka, zelena okurka, bio jogurt) a kousinek file prirodne na panvi.

Taky znam maminky, kterych deti nesmi ani kousinek cokolady, dokonce zadne masne vyrobky, na druhe strane mam kamaradku, ta dava detem cokoladu desetkrat denne, bramburky, smazena jidla. Takze netreba zachazet do extremu. Nase M si tu a tam smlsne i na nezdravem parku 😝

jandalinka
27. lis 2009

My dávali minulý rok malé v 1.roce brambory+pangas,,letošní vánoce bude mít trochu bramborového salátu+filé bez kosti. 😉

zelva
27. lis 2009

Ahoj holky,
já udělám asi také Pangasia a brambor. Bramborová kaše malého moc neoslnila. Já dělám Pangasia v páře. Normálka na pařník a za 5 minut se rozpadá. Bez jakéhokoliv tuku. Zkuste to. 😉

moooooooonika
27. lis 2009

Ahoj děvčata,
já se taky přidám, dcerka bude mít na vánoce 11 měsíců, tak přemýšlím jak to celé vůbec uzpůsobit. Jelikož odpoledne má ještě mléko a večer před spaním což je tak v 19hod (19.30 chodí spát) má kaši s mlékem. Poraďte co by bylo nejlepší. Já jsem přemýšlela, že štědrovečerní večeře bude oběd, a pak to bude zcela normální - ale zase aby se člověk zcela neoddal dítěti a z toho krásného dne nic neměl - vlastně to, co je tak vyjímečného. Raďte prosím 😅

k.a.j.k.a.
27. lis 2009

Tak u nás bude mít k "večeři" přesnídávku 😅
Odpoledne spí tak do 17, až se vzbudí, budeme večeřet, takže on vlastně svačit, Ježuch přijde tak v 18 hodin, bude mít spoustu času na dárky, v 19:30 koupeme, ve 20 kaši a do hajan.
Je na to tak zvyklý a jen proto, že jsou Vánoce, mu jeho rituály nebudu měnit.
Se salátem by mě poslal do háje, máme s jídlem problémy 😒
Jo a je mu 16 měsíců.

nadad
27. lis 2009

Ahoj holky, přidám se taky k tomuto tématu 🙂 Malýmu bude na Vánoce 17 měsíců a myslím, že mu rozhodně nebudu měnit jeho zaběhnutý jídelníček kvůli jedné večeři na Štědrý den. Zkusím mu dát ochutnat trošku z našeho jídla ( salát bez majolky ), alle myslím, že ho tím moc nepotěším, protože ryby ani jídla, co vařím mu zatím moc nejedou 😉 , takže jsme zatím pořád hodně na hipp a hami příkrmech. Takže si z toho nebudu dělat vědu. Dneska jsme měli kuře a brambor a taky to nechtěl 😒 Takže asi opět zvítězí hotový příkrm a možná kousek domácí vánočky 🙂 🙂 🙂