Co mám dělat, když novorozenec neustále pláče?

sabisek
24. dub 2013

Potrebovala bych poradit, co mam delat se svoji mesicni holcickou, kdyz mi neustale place. Jedine, kdy nebreci je, kdyz spi (a to neni take casto) nebo ji. V cilem stavu ji neznam pomalu jinak nez rvouci. Papa dobre, mlika mam pry dost, takze v tomto problem asi nebude. Ale kdyz ji nakrmim, tak cca po 5-10 minutach zacne se svym rokovym solem - a je to opravdu rev, ne jen plac. Prvni co me napadlo byly ordiky a boleni briska, ale i kdyz si krasne odkrkne ci odprdne, porad rve. Noseni nepomaha, zpivani, zabalovani, hrani si, dudlik odmita...A takto rve cca do dalsiho krmeni (nezaspi, to jen obcas v kocare a spise dopoledne, odpoledne jdeme od cca 12-18 bez spanku, tedy nepocitam obcasne zdrimnuti u prsu pri krmeni). Nechapu, jak to tak male miminko muze dat -energenii atd. Prijde mi, ze je ospala, ale spat odmita. Prosim o jakoukoliv radu, jsem z toho jiz celkem zoufala. Dekuji

honzulka
24. dub 2013

Ahoj..myslím si,že to,že si odkrkne neznamená,že jí bříško nemůže bolet...myslím,že tomu i odpovídá to,že začíná plakat po těch cca 10 min...zkus masáže bříška a ev.se poradit s dětskou doktorkou,co takhle malinká může na prdíky..je toho docela dost.. 😉 Ať je brzy lépe.. 😉

yanish
24. dub 2013

Ahoj, zkoušela jsi metodu utišení podle Karpa? Takové krátké video je třeba na

https://www.youtube.com/watch?v=LXqOxQKSCaU


Princip je miminko zabalit, dát na bok, houpat a syčet mu do ucha (simulovat zvuk, který slyší v děloze). Harvey Karp napsal i knížku "Nejšťastnější miminko v okolí", třeba by ti pomohla. (já jí ale nečetla).

Držím palce, ať to pomůže a je líp 🙂

nikollita
24. dub 2013

Mi Radim první měsíc také hodně plakal, a přes den nespal skoro vůbec. Pak jsem ho naučila "spát" a dávala ho ke spánku každé dvě hodiny. Uložila jsem ho do postýlky, nakrmeného, přebaleného, chvíli hladila, šeptala jsem mu, že je čas jít spinkat, dala jsem dudlík a šla jsem. Ze začátku jsem se vracela x krát, po 14 dnech pak max. jednou. V té době jsem používala babyvak, pak šátek (který byl mnohem lepší). zavinování nesnášel, šátek miloval. Některé děti mohou být úzkostlivé a právě šátek by ti mohl pomoci, holčička se třeba uklidní, když pozná, že jsi jí stále nablízku.

evcounek
24. dub 2013

Tak to je mi líto, že malá tahkhle pláče ☹ honzulka má pravdu a zkus taky nahřát polštářek s třešňovými peckami mají ho v DM a není ani drahý myslím nějakých 70,-. na prdíky jsem sice netrpěli, ale tak 1x za měsíc jsme nahřívali a cvičili nožičkami.

paolin
24. dub 2013

Ahoj, taky to tipuju na bříško. První syn byl úplně stejný - spal 10 minut a pak jen pláč a pláč.. Někdy pomáhalo mu skrčit nožičky k bříšku nebo nahřívat teplou plínkou. I Sab Simplex někdy pomohl. Bohužel že by něco pravdu zabralo, to ne. Takže jsem musela počkat, až ho to přejde 😒 Taky byl hrozně háklivý na změny, světlo, hluk apod.

napolitano
24. dub 2013

Ahojky,taky si myslím že to je kolika,měla jsem to u všech,zkus jí nosit na štěně,na ruce čumáčkem dolů.Pomáhá cvičení nožičkama,jako žabička,masáže,nahřátá plenka na bříško,fenyklový čaj,pro tebe,kapičky-těch je hodně a hlavně při kontrole u dr. to všechno řekni a uvidíš.Přeju pevné nervy a ať je brzy lépe. 😉

maruja
24. dub 2013

Jako bys mluvila o naší starší. Řev i 5 hod v kuse a to jsme dělali všechno, masáže, Sab simplex, cvičení nožkama, nahřívání bříška. Vše se zlepšilo ve 4 měsíci, byla to opravdu 3m kolika. Jestli můžu jednu radu, tak dávat pít jen z jednoho prsa jedno kojení a další z druhého, ať pije to zadní mlíko 😉 pevné nervy

pulsatilka
24. dub 2013

ja som to mala pri starsej...pomohla nam zavinovacka a kolisanie na rukach, neskor na fit lopte. spala len v kociku, takze doobeda a poobede dlhe tury s kocarom. Na brusko sme cvicili a brali sme dake kvapky na uvolnenie plynov ( uz si nepamatam nazov 😒 ). A ja som mala veeeelmi zredukovanu stravu, aby ju nebolelo brusko. Preslo to po polroku 😒. Dceraa z toho vyrastla a ja som obliekla oblecenie velkosti XS 😀 😀

veruska007
24. dub 2013

Ahoj, můj druhorozený taky hodně plakal - on nesnášel ležení. Později, jak se naučil plazit, tak už byl jak vyměněný. Ale ty začátky byly krušné. Hodně jsem ho nosila, to pomáhalo (babyvak, šátek), i když v tom chvilinku plakal, než jsem se dvakrát prošla po chodbě, spal jak dudek. Když se zadařilo, tak se mi ho podařilo v babyvaku položit na postel a měla jsem chvíli padla. A taky, když byl hodně unavený, tak pomohlo velmi těsné stažení (ne pouze klasickou zavinovačkou, pod ni ještě stáhnout velkou plínkou).
Jinak bříškem to rozhodně u nás nebylo.

dlabinecka
24. dub 2013

Jé, tak to známe. pomohl šátek, zavinovačka -pevné zavinutí, dle Karpa, které tu už bylo zmíněno. Silné nervy, pomáhající tatínek. Dcerka nesnášela i kočárek 😝 Dneska bych ale už zvažovala vyšetření u nerologa, může být trošku pochroumaná z porodu nebo něco 😉

rory_g
24. dub 2013

Ahoj, mně malý taky hodně plakal, prděl řekla bych normálně, vždy si odříhl...ale přesto mi kamarádka poradila Infacol a od té doby fakt úleva, asi ho bolelo bříško a potřeboval prostě prdět víc. Neříkám, že teď nepláče, ale je to o 90% lepší. A Infacol se smí už od narození, je neškodný, tak doporučuji vyzkoušet, nic za to nedáš (teda asi 120 korun 😀 ). Jinak v DM už pecičkový nemají, ale mají gelový, dá se do mikrovlnky, nahřeje a navíc voní po levanduli 😉

evik19
24. dub 2013

Zkoušela jsi kojit vleže? Výhoda je v tom, že když ti mimi při kojení usne, tak se ti neprobudí, jakmile ho položíš...Odříhne si pak, jak se probudí.

jetynka
24. dub 2013

A co jíš???Hodně věcí nadýmá aniž si to člověk uvědomuje, hodně nadýmá čokoláda v jakékoliv podobě, smažené, kořeněné a i mléčné výrobky - pokud je jíš, zkus je omezit na pár dní.

pejtho
24. dub 2013

Taky bych řekla prdíky. Těch rad je jak na prdíky je snad miliooon! Nám třeba nepomohlo nic a přešlo to až ve 3. měsíci ☹ Je mi to líto, znám to u obou holek, že takhle pláčou. Museli jsme pořád nosit a chovat a utěšovat....
Takže z těch rad na prdíky: Kapičky (Espumisan, Sab simplex, Infacol, probiotika), teplé obklady na bříško (třešňové pecky, nahřátá plenka), masáže bříška-po směru hodinových ručiček, malé krouživé pohyby, masážní gel Pupík, Fenyklový čajík (dávat po lžičkách a pít ho můžete i sama), dieta (nic nadýmavého-tzn. žádné zelí, luštěniny, čerstvé pečivo, čerstvou zeleninu, pozor na mléčné výrobky, nic kynutého, česnek, cibuli...), rektální rourka (nám pomohlo jen to a je skvělá-v lékárně stojí pár korun-kupte třeba 2-3ks, po použití stačí vyvařit, malé se opravdu uleví, pokud na to tak trpí), sama můžete užívat třeba laktobacily, před kojením si vždycky trošku odstříkněte. Je možné, že se vám prsa hodně nalijí a malá pak hltá a spolyká hodně vzduchu. Takže trošku odstříkat, aby pila klidněji a pomaleji, můžete jíst kmín, sušené švestky
Někdy zabere jen jedna věc, někdo (jako třeba my) zkusí všechny věci a stejně to nepomůže a uklidní se, až když se děti začnou více hýbat-což je okolo toho třetího měsíce.
Držím vám palce a přeju, ať to brzy přejde!

aneta0707
24. dub 2013

nevim jak ti mala prospiva, jestli pribira, ale me mala od 5. tydne rvala. rvala ve dne, v noci a uklidnilo ji jenom kojeni. mlika sem mela dost, teklo porad, tak mohla jist kolik chtela, ale po tydnu a prevazeni naridila doktorka dokrmovat. mala byla proste hladova. nerikam ale aby si to zkusila, nejlepsi je kojit a um fakt jenom kdyby nepribirala

berynka
24. dub 2013

Nemusí to být vyloženě prdíky ale kolika 😒 . I praventivně bych zavedla probiotické kapky. A fakt se přesvědčit, že nemá hlad. Mléka může být dost, ale zaleží také na jeho výživnosti.

Jinak můžeš zkusit pevné zavinutí (děti se chvilku vztekají, ale pak se uklidní a je jim to příjemné), dudlík, pravidelné houpání (v náručí, v kočárku), syčení-šumění (pusou, fénem, vysavačem). Dá se to kombinovat, na každé mimčo může zabrat něco jiného 🙂

crawler
24. dub 2013

Taktéž doporučuji Karpa H. a než přečteš knihu, tak zkus Fén, troubu, zavinout, houpat...pláče přetažením a únavou ---nebo si ji zkus dát do šátku - to bývá také zaručené - jak bude vyspinkaná, tak bude spokojená princezna😉

katyxq
24. dub 2013

Může jí být spousta věcí - potřebuje hodně fyzického kontaktu (uspávat u prsa, nosit v šátku, spamt v jedné posteli - zkus si přečíst knížku Kontaktní rodičovství), může být citlivá na vlhko (nevím, jak často přebaluješ, jaké plínky, ale ani počůraná jednorázovka fakticky není suchá, moč se z gelu odpařuje, možná ti některými pláči říká, že chce čůrat nebo kakat, najdi si něco o bezplenkové komunikační metodě - mimochodem pomáhá to i miminku se vyprdět, když ho podržíš v klubíčku nad miskou), může být špatná technika kojení (naloká si hodně vzduchu, nejde jí vykrknout, viděla tě laktační poradkyně? idéalně vyškolená slovenskou Mamilou, nejsou tak tabulkoví jako česká laktační liga), taky může reagovat na něco z tvé stravy, mít bolení bříška (velmi často bílkovina kravského mléka vadí, je to jedna z nejhůř stravitelných bílkovin i pro dopělé a trávicí trakt miminka teprve vyzrává), taky může mít kvasinky (a nemusí se to ukázat jako moučnivka), každopádně je velmi vhodné a prospěšné, abyste ty i malá braly probiotika, každý den. A nebo ješte může reagovat na stres, nejsou v rodině nějaké neshody, hádky, tichá domácnost?

alpakovo
25. dub 2013

ahoj, u nás nebyly tyto záchvaty křiku pravidelné jak u tebe, ale co zaručeně pomohlo bylo houpání a lehčí poskakování na gymnastickém baloně..... ty sice budeš asi trpět, ale malé se to možná zalíbí 😉 Bylo mi u MUDr. řečeno, že pohyb toho balonu pomáhá při bolení příška a detěm je to navíc příjemné, protože to houpání jim připomíná pobyt v děloze

iira
25. dub 2013

zkus ji zavinout ,treba ji jen chybi pevnejsi stisk ,ja mela kluka taky plakaveho a museli jsme zavinovat az do pul roka

zizalka123
22. říj 2014

No, zažili jsme něco podobného... ikdyž si malá po jídle odříhla a sem tam prděla, stejně jí bříško bolelo, až se prohýbala do luku, tlačila, až byla rudá a řvala ☹ Asi polykala u kojení hodně vzduchu ☹
Každopádně babské rady moc nezabírali (teda teplá koupel a zavinování bylo dobré), takže jsme nasadili před každým kojením 5 kapek Espumisanu a postupně se to zlepšovalo, až jsme byli jednoho dne úplně bez prdíků 😲

mykys24
23. dub 2016

Holky nejste v tom samy🙂 My budeme mít za chvíli 2 měsíce a i když už je to druhé dítě zatím se mi přesně nedaří porozumět jí .. 3 dny třeba plačeme a pak zas 3 dny je zlaťoučká ... Osovně si myslím že je to bříško ale když máme plačtivé dny tak pokud nenaložím do kočáru a pořád nejezdím tak plačeme ... A je jedno jestli houpáme, chováme nebo jinak utěšujem ... Jo a v ty dny kojím co 2 hodiny, napadlo mě jestli nemám třeba nedostačující mlíko ale přibíráme pěkně takže pořád tápu 🙂

aklin
23. dub 2016

Dcera mi porad plakala, protoze trpela na brisko. Masirovani briska, cviceni, prikladani nahrate pleny, kdyz jsem lezela prikladala jsem si ji na hrud. Byla jsem hodnw vycerpana

2015ela
8. srp 2016

Nám na koliky a obecně spinkání pomohl hojdavak. Malá v něm zabrala téměř okamžitě a i když se má používat jen ve dne, tak jsme stejně občas houpali i v noci. Nejskvělejší bylo, že jakmile jsem ho pořídila mohla jsem si také něco v klidu zajistit, protože manžel se nebál být s malou sám. Prostě zatahal provázkem a byl klid. A tím jak je tam miminko jakoby trochu v klubíčku, tak na ty bolesti bříška ideální.

miroslav1999
21. dub 2020

Dobrý den chci se zeptat mám měsíční holčičku nechce mi jist jen pije čaj ale málo furt jen brečí prdíky to nejsou potřeboval bych poradit Prosím nevím co jí muže být stolici má normální Prosím o radu

neikisa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz