Co na štědrovečerní večeři pro sedmiměsíčního broučka?

pepibubu
21. pro 2010

Zdravím, lámu si hlavu co Martínkovi dát ke štědrovečerní večeři. My ostatní budeme mít lososa na másle a dušenou zeleninu, tak mě napadlo mu kousek rozmixovat.... co myslíte? co jiného byste případně radily? Děkuju!

dana3262
21. pro 2010

Jako tu zeleninu i s rybou?! Nee..to mu nedavej.. Ja radim mlicko od maminky 😀

spes2009
21. pro 2010

Jééé, našemu zlatu bude 7 měs. za týden a mně to ani nenapadlo řešit 😅 . Bude s námi sedět u stolu v židličce, ale co by měl papkat? My jsme začali s příkrmy v 6. měs. a ještě jsme ani nezkušili maso. Takže na nás bude asi koukat a dostane mlíčko😀 😀 😀

neumisa
21. pro 2010

nevím, jak jste na tom s příkrmy, ale moji kluci dostali rybu, brambory a zeleninku - pěkně rozmixovanou, nebylo to sice dvakrát estetického vzhledu, ale chutnalo jim. 🙂

marinka
21. pro 2010

Lososa bych v 7 měsících určitě ještě nedávalo, dej mu tu dušenou zeleninku s brambůrkem 🙂

evulina77
21. pro 2010

Jestli už jste začali s příkrmama, tak bych mu dala rozmixovanou mrkvičku, pokud už jste pokročili, tak rozmixovaný brambor a pokud jste ještě dál tak třeba rozmixovanou mrkvev s bramborem 😀 . Rybu určitě né, tu by prckové aspoň do roka, roka a půl neměli vůbec.

marooshka
21. pro 2010

já jsem v tomhle povolnější 😀 chápu že chceš aby s vámi taky večeřel, tak jestli už dáváš příkrmy tak bych mu klidně lososa se zeleninkou dala. Na tom neni nic špatnýho! 😉

boruuvka
21. pro 2010

Mojí holčičce bude taky 7 měsíců a už jedeme v příkrmech dlouho. Dám jí k "štědrovečerní večeři" asi přesnídávku nebo kaši, protože jídlo o kterém se zmiňuješ (kromě toho lososa) bude mít k obídku. Dostane ale jen trošku, protože svačinu má v 15 hodin a pak už jen večeři v 18 hodin. Časově to mám naplánované tak, že budeme jíst tak v 16-30 - 17 hodin, aby ještě nebyla pod stromečkem unavená. Určitě bude s náma sedět u stolu. My koupeme brzo - v 18 hodin, takže pak dostane klasicky už jen mlíčko.

zlatouch
21. pro 2010

Podle mě v 7m je na nějakou štědrovečerní večeři krapet brzo...dala bych prostě, to co normálně, jestli už jíte večer kaše, tak ty, jestli kojíte, tak kojit 😉 Nebudeš mrněti mást režim a pro svůj lepší pocit snad nepotřebuješ aby kojenec chroupal kapra nebo řízek 😉 Nadsázka, ale tak nějak to vidim.

andyalukasek2008
21. pro 2010

Rybu bych nedala, rozmixuj mrkev s bramborem nebo co uz baštíte.
Ale losos na másle je poměrně tučná záležitost (losos se řadí mezi tučnější ryby)...

dvojka
21. pro 2010

to je sranda 😀

coxa
21. pro 2010

Našemu malému je 7,5 měsíce, rybu určitě nedostane - tu nejdřív na roce. Dostane kaši tak jako každý večer - miluje ji, tak co víc, do postele prso a bude spokojený tak jako každý večer. 😉 Ještě je to mrně, nemá z toho rozum a na slavení má chlapeček ještě spooooustu času. 😉 😝 😀 😀

smardik
21. pro 2010

mám skoro 11měsíčního jídlo bude tak jak je zvyklý,žádné změny nebudou takže v 16 svačinka a v 19 kašička, štědrovečerní večeře si ještě užije až až takže ted to mít nemusí, starší 2letý bude mít lososa (my s manželem kapra ale mám strach že přehlídnu kost) a bramborovou kaši a bude to mít normálně jak je zvyklý jíst takže cca v 15:30, pak se půjde ke stromečku s dárečkama

kikimaruska
21. pro 2010

Malému na první Vánoce bylo také 7 měsíců, příkrmy sice dostával, ale jen na oběd, ale spíš jen takové chutovky na lžičku, protože moc jíst nechtěl. Příkrmem bych ho spíš naštvala. Je teda pravda, že kamarádky 7m holčička, je otesánek a co před ní maminka nezavře, to sní a futruje se a futruje 😀 . Malej dostal tenkrát k večeři svoji kašičku a mlíčko a jak byl šťastný...že může být s námi u stolu (v té době ještě v lehátku, jelikož sám neseděl). O rybě ani nemohla být řeč, cokoliv s rybou nechtěl (začali jsme dávat až od roka) a jinak sám je začal jíst až od 2 let. 😉

jeudi
21. pro 2010

my u prvního syna na první Vánoce jsme mu dali dětské sušenky Hami ,ale nespokojil se stím a loudil po nás takže nakonec jsem mu dala žužlat řízek a byl spokojeny.tenkrát mu bylo 8 měsíců.

misicka85
21. pro 2010

my měli 7m dneska a na Štědrý den dostane to co normálně.Vzhledem k tomu že dávám příkrmy od 6m,tak teprve bojujeme se zeleninkou a dnes jsme začli s ovocem.Takže co se týče štědrovečerní večeře,tak brouček dostane to co každý večer - moje mlíčko! 😉

k.jolanka
22. pro 2010

Pokud už dáváš bílý jogurt, tak mu udělej salát speciální pro něho..mrkvička, hrášek, brambory rozmixovat a do toho místo majolky bílý jogurt a k tomu třeba kuřecí masíčko, pokud už teda dáváte maso...rybu bych nedala a lososa asi už vůbec ne, ale to je na každém 😉 a nebo mu udělej dušenou zeleninu na másle s tím kuřecím masíčkem, to samé co vy, ale místo ryby kuřátko..náš je teda o něco starší, ale bude mít ten salátek a polévku asi kuřecí vývar, my rybí doma moc nemusíme..

marketa137
22. pro 2010

Tak Tomíkovi je 10m a staršímu na 1 vánoce bylo 11m a dosta a led i tomík co jí normálně. Tomík je zvyklý an akši tak dostane tu, mysliim že pro něj to je jako každý jiný den 😉 a ryba by se měla dát nejdřív po 1 narozeninách 😉

jesterka01
23. pro 2010

Naší malé je 10m. Nejdříve jsem taky přemýšlela co jí dáme, ale pak jsem to vzdala a dostane nějakou mňamku ze skleničky, ty má totiž úplně nejdraději ( radši než co uvaří maminka 😢 ) takže vím že to hezky všechno sní a nebude u jídla zlobit, tudíš se i my v klidu najíme 🙂

andelka
23. pro 2010

Dany má zítra 7,5 měsíce, přikrmuju 7 týdnů, má oběd a odpoledne svačinku a na štěsdrovečerní večeři nedostane nic, u stolu si bude hrát. Na oběd bude mít kuřecí maso (rybu fakt ne) a k tomu "bramborový salát" - pyré z brambory, mrkve a trošky hrášku. Na sváču ovocné pyré. Pro ně je to den jako každý jiný co se jídla týká, jen bude kolem něj víc lidí, světýlka a nové hračky. Jíst budeme po jeho svačině, kolem 17h, v 19h koupeme, takže večeři a dárky zvládnem za ty dvě hodiny.

dadous
23. pro 2010

Nikče dam jen na zabavení kousky zeleninky, uvařenou brokolici a batat 😵 myslím, že my se v klidu najíme 😵