Co nejí maminka, nejí ani dítě. Je to tak u vás?

helcenka
24. lis 2009

Ahojky,
zrovna mě napadlo, že spousta mých kamarádek (a i podle toho, co čtu v některých diskuzích) nedává svému prckovi k jídlu to, co jí také nechutná - třeba ryby, maso, některou zeleninu...
Zajímalo by mě, jak na tom jste vy.
Prostě mě to jenom zajímá, tak jestli se vám bude chtít, tak přispějte.
Já začnu: prckovi jsem pomalu zkoušela dávat všechno, co si myslím, že je pro tělo a jeho vývoj dobré. I když sama některé věci vůbec nejím a nikdy bych je nepozřela (příklad je červená řepa, po kterou mi jako malé tak znechutili 😝 ) pokud malému chutnají, ráda mu je dám.
Moje nejlepší kamarádka např. nevaří klučíkům vůbec zelené fazolky, protože prostě ona ani její manžel je nejí - a dětem u mě tak chutnali. 🤐

simlenka
24. lis 2009

Ja toho nejim hafo - spenat,koprovku,kvetak,brokolici,lusteniny,vnitrnosti a mozna se jeste neco najde,ale vsechny veci co ja nejim,dela moje mamka pripadne partner si je uvari sam a tak az na ty vnitrnosti semtam dostane terca i to,co ja zrovna nemusim. na druhou stranu je urcite plno potravin,ktere proste nejsou v nasi rodine zvykem a zcela automaticky je bez premysleni v obchode mijime - coz je podle me uplne normalni,u neceho bych treba ani nevedela jak to ochutit a uvarit,kdyz me samotne se z toho zveda kufr a nedala bych to do pusy.presto dite muze mit zdravy jidelnicek a zelenina a ovoce je+u+nas+coby+pamlsek,ne+povinost.

pattie
25. lis 2009

Mě nechutná paprika, tu prostě nesním, ale malé jí dávám a jak dlabe. Zrovna včera si ze mě manžel utahoval, že určitě Bětce papriku dávat nebudu a já říkala, že naopak, když jí "vydloubu" ze zeleninového salátu, tak ať jí má kdo zbaštit

rencata
25. lis 2009

U nás to neplatí. Malá jí i to, co nejím já. Já jsem totiž na bezlepkové dietě. Maruška jde na testy v lednu, takže teď musí být plně zatěžována lepkem. Někdy to jde hůř, bo když vidí, že já jím jiné pečivo než ona, tak chce taky. Takže poslední tři měsíce jím v jinou dobu než ona, respektive až ona pojí, dám si já. Koupím jí občas k omáčce i knedlík, co nesní, dojí tatínek (nebydlí s námi) nebo hodíme kačenkám. Jinak já jím všechno kromě leča a na to je stejně malá, takže u nás není žádné jídlo, které by díky tomu, že ho nejím já, nejedla ona. Akorát teda omáčky zauhuštuju bezlepkovou moukou, abych nemusela vařit nadvakrát, ale to si myslím, že chut příliš nezmění.

megee
25. lis 2009

holky já neříkám, že cokoli co já nejím nejí ani malej..jasně že když mu dělám polívku tak mu tam přihodím i ty zelený fazolky...spíš si nedokážu představit do budoucna jak vařím Domíkovi něco co my s přítelem nejíme jen proto, že mu to přece " neodepřu"

megee
25. lis 2009

souhlasím se simlenkou, mám na věc stejnej názor 😉

petka80
25. lis 2009

No nevím, pokud nejím jenom pár věcí, tak holt se nic nestane, když je nebude jíst ani dítě, ne? 😕 Přece nebudu vařit zvlášť něco, co nemám ráda, jenom aby to dostala malá 😅

meleri
25. lis 2009

jo třeba naši mají strašně rádi žaludky, srdce jazyky a pod...celé dětství nám to vnucovali, brácha v pohodě, ale já to dodneska nemůžu ani vystát..asi bych to taky malému nedala....ale když to má někdo rád, tak proč ne? i když trochu pochybuju jestli je to vůbec zdravé..třeba játra a tak....

tomasek06
25. lis 2009

Já to mám jednoduché já jím všechno 😀 Jsem jak popelnice 😀 😀 😀 tak tím pádem doma vařím vše a vše se zatím jí 😉 Zelené fazolky mi ale malý nejí vůbec. Dělám je na smetaně,všichni to jíme a malý to ani nezkusí. Prý mlíko papají jen miminka 😀

vercak.
25. lis 2009

meleri - já když jsem byla malá a něco jsem nejedla, tak mi taťka říkal, ať to snim, že je to zdravý. Když jsem se ho zeptala, na co je to zdravý, tak si začal vymýšlet 😀 😀 😀 Takže u něj je zdravý všechno. A dneska, když u nich jíme, tak mi hned říká, jez, je to zdravý, nevim už na co, ale zdravý to je 😀 😀 😀 😀 😀 Jen u rajčat mě nepřesvědčil. Ty do pusy nedám. Jednou jsem ho měla v puse díky bagetě, zapomněla jsem se podívat na obsah a chtělo se mi vážně zvracet 😝 😝 No a jako malá jsem je zkoušela jíst, ale nešlo to 😲 😝

simlenka
25. lis 2009

Mne takhle vadi hrasek,jen ucitim tu hladkou kulicku v puse a zacnu se davit,nedej boze ji rozkousnout!

meleri
25. lis 2009

někdy nad tím přemýšlím proč mě z některých věcí natahuje!
ale jsou fakt věci které nemůžu....
je to zvláštní!

kristi
25. lis 2009

ja nemuzu cokoliv rozmoceneho - musli, vsechny ty snidanovy dobroty co se davaji do mlika, rohlik do kakaa bych se poblila okamzite atd...

stejne je to zajimave, jak kazdy mame proste jine chute a zvyky, ja napr. rajcata miluju, nejvi ty ukradeny od sousedu ze zahradky, klidne jeste zeleny 😀

vercak.
25. lis 2009

jo jo, kradený chutná. Člověk zažije adrenalin, tak ještě aby to nechutnalo 😀 To ale neznamená, že kradu třeba v obchodech jídlo. nekradu vůbec 😅 😅 😅

kristi
25. lis 2009

neeee, to ne, ale fakt si pamatuju, kdyz jsme byli na tresnich a pribehl frajer se vzduchovkou, no mazec>...jen ze to vsechno, ac to bylo zeleny a nezraly, chutnalo sakra dobre 😀

aponchie
26. lis 2009

ja nesnesu teda banan bleee slizke blemtave a nejhorsi je jak me natahovalo kdyz sem to male mackala vydlickous piskotama to bylo nechutne to musel manzel delat fuuuj 😀

vercak.
26. lis 2009

tak to já banán můžu na všechny způsoby. Se šlehačkou, s kakaem, s nugetou... jsem mlsal 😀

megee
26. lis 2009

vercak s banánem mi děláš chutě 😀

vercak.
26. lis 2009

megee - viď??? Asi odpoledne skočim pro banány a nugetku 😀 😀 😀 😀

megee
26. lis 2009

jj asi taky a asi k tomu přidám i tu šlehačku 😀

vercak.
26. lis 2009

hm, už to jasně vidim. banán nakrájím na kolečka, slepim nugetou, dám do misky, na to šlehačku a posypat kakaem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Jo a pozn.: těhotná nejsem 😀 😀 😀