Co obléct novorozenci?

eellushka
16. kvě 2022

Holky prosim o radu , ve stredu mame rodit. Meli by nás pustit v sobotu nebo neděli domu. Koukala jsem na pocasi a melo by byt 21 stupňů a zataženo. Vůbec nevím co mam s sebou zabalit za oblečení na cestu domu... Mela jsem připravený overalek , vršek ma neco jako košili a spodek ma pletený ...v příloze zasilam fotku.... Kdybych dala tohle tak bych pod dala asi jenom body krátkým rukavem . Myslite ,ze je to moc teplé? Ten spodek neni zas z nejake vysokogramazni vlny ...

jako_mala_holka
16. kvě 2022

Já měla nachystaných víc věcí (do teplejšího i chladnějšího počasí), měla jsem to doma a pak to manžel vzal společně s autosedačkou, když nás jel vyzvednout... Měla jsem tam body s krátkým i dlouhým rukávem, polodupacky, svetřík, čepičku, velkou plenu na prikryti, bylo to úplně ok a počasí zhruba jak popisujes, dala jsem body s dlouhým rukávem a bez svetru

nnnadja
16. kvě 2022

Za žádného počasí bych nějaká určitě krátký rukavek. At se vše povede 🙂

eellushka
autor
16. kvě 2022

@nnnadja ja myslela pod tohle dat krátký rukav ...aby mu nebylo teplo... Jinak mam v autosedačce fusako, vypada jako perinka a da se odepnout ...

krisstina93
16. kvě 2022

Já toho měla víc, jak ve dvou velikostech, tak v ruznych tloušťkách? Brala sem teplý overal, body s krátkým rukávem, pak slabší overal. Ale ono je to celkem jedno, klidně dej to co máš, upéct se v tom během cest neupece a kdyby bylo chladněji, tak pribal deku.

eellushka
autor
16. kvě 2022

@jako_mala_holka me jde spíš o ty pletený nohavicky aby se mi v tom neupekl .. mam zabaleny body s krátkým i dlouhym a ještě slabší kabatek, deku a v autosedačce perinkovy fusak
@jako_mala_holka

eellushka
autor
16. kvě 2022

@krisstina93 mam právě pribalenou deku a v autosedačce takovy fusacek slabší, da se cely odepnout a zustane jen vlozka

mishulka26
16. kvě 2022

@eellushka v tom fusaku mu bude teplo. Na fusak už je hodně teplo, stačí autosedačka v té je teď teplo i bez fusaku.

ruzova_pastelka
16. kvě 2022

@eellushka Ber to podle citu, uvidíš, jestli se potí anebo je mu zima. Každé dítě je jiné, a taky je každý kus oblečení jinak teplý. Mám doma bodyčka s krátkym rukávem, co jsou tak tlustá, že hřejí víc než kdejaký tenký overal.

My jsme třeba horkokrevná rodina a tak jel můj novorozenec domů s krázkými rukávy i nožičkami, bez čepičky (a stejně zpocený).

Já jsem se vždycky řídila radou, že zmrznout nemůže (dokud není pod nulou), ale na přehřátí se dá umřít.

martiniquest
16. kvě 2022

Tenke kalhoty, bodyno s dlouhym, ponozky, tenkou cepku a tensi deku na pripadne prehozeni. Fusak ani pletene bych nedavala.

elesse
16. kvě 2022

Fusak určitě ne, v těch sedačkách je hrozné vedro. Navíc v autě bude taky teplo. Dala bych klidně jen to oblečení, co popisuješ a kdyby třeba foukalo, tak přehodila slabou deku nebo plenku

fazolkazuzka
16. kvě 2022

No koukám teda. Je jaro. Bodycko na to třeba dupky, čepičku, ponožky a šup do sedačky. Přes sedačku jen deku atrada domu.

sigyn
16. kvě 2022

My jsme dávali overal a dečku. Jinak pozor na pupík, ten by nemělo nic dřít.

lotosek
16. kvě 2022

V autě bude vedro, klimu snad zapínat nebudete. Dala bych jednu dlouhou vrstvu nahoru i dolů, na ven lehkou čepičku a mít po ruce dečku na přikrytí.

jako_mala_holka
16. kvě 2022

Fusak bych určitě žádný nedávala

me_druhe_ja
16. kvě 2022

Dala bych body s dlouhým, dupacky/polodupacky bavlněné, tenké, ponožky a rozepinaci tenčí kabátek. Tenkou čepičku a vzala bych tenčí decku. Rozhodně ne ten tlustej fusak, v tom by se uvarilo. 😀

leniczka23
16. kvě 2022

Pletené ne, peřinku v sedačce ne. Bavlněné věci. Vzala bych bodyno s kratkym, vzala bych tepláky, vzala bych mikinu, ponožky, slabá čepička, vzala bych slabou deku. A podle počasí buď jen v body s krátkým, plus ta slabší deka, nebo dáš i mikinu.
Jinak radim ohledně oblékání, dokud dítě leží dávat o jednu vrstvu víc než sobě. Takže pokud ty půjdeš v krátkém, miminku ještě mikcu, nebo jako další vrstva se může počítat i ta deka.
Přeji ať jde vše hladce.

sirinfirst
16. kvě 2022

Fusak vyhoď, i tak je v té sedačce horko
Body s dlouhým, kaťata, čepičku a připravenou měj deku.

aspie83
16. kvě 2022

@eellushka jak už je tu psáno. Fusak určitě ne.. vzala bych body s dlouhým rukávem, polodupacky a s sebou slabou decku 😉

michaela666
16. kvě 2022

Fusak máš moc hezký, ale v tomhle počasí se v něm chudák upeče. Určitě vyndat celý. Nezdá se to, ale jak jsou ve vajíčku originální vložky+ polystyren, tak opravdu hodně hřeje.

tulipdona
16. kvě 2022

Fusak neee proboha, ho upečeš🙂 Stačí jedna vrstva, body + gatě. Případně přikryješ slabou dekou.

lenerka1
16. kvě 2022

My máme běžně 21 stupňů doma. Nepředpokládám, že cesta z porodnice bude trvat hodinu. Dala bych tu krásnou soupravičku, fusak nechala na opravdu chladné počasí na podzim a zimu, do zálohy bych si připravila tenkou deku případně kabátek či svetřík, kdyby moc foukalo nebo pršelo nebo byla neočekávaně nižší teplota.