Co obléknout na spaní nedonošeným dvojčátkům?

redcarmina
14. črc 2014

Dobry den, chtela bych poprosit o radu, co obleknout miminku na spani. Mam nedonosena dvojcatka, i kdyz dnes uz maji skoro 2800g. V nemocnici nas porad nabadali, at jim hlavne neni zima. Tak je oblekam dle tamniho vzoru-body s kratkym rukavem, na to overalek a zabalit do rychlozavinovacky. V mistnosti je cca 24-25 stupnu..neni to az prilis? Spocene mi neprijdou, ale jedna z holcicek je ted v noci podrazdena a budi se, tak si rikam, neni-li to z vedra...nechci je podchladit, ale ani prehrat. V porodnici jim ve vedrech po koupani davalimi cepicku... tak jsem z toho zmatena 😀 dekuji za nazory! 🙂

zuzi.111
14. črc 2014

Ja mam taky nedonosenecka. Po navratu z porodnice jsme meli 2,5 kg a ja ho navlikala jak popisujes. Nebo dlouhy bodycko a na to jeste kabatek a jeste do zavinky. Bylo mu dobre. Kdyz jsem oblikla min, mel studeny nosik. Kdyz byl nosik studny, dala jsem na rychle zahrati na chvilku i tu cepicku. Kountrolovala jsem teplotu na nosiku nebo vzadu na krcku. Jak rostl, zacal uz tu termoregulaci zvladat lip. Ted ma 4,5 kg a spinka v kratkem rukavku bez zavinky, jen pod dekou 🙂.

mitote
14. črc 2014

resila bych to podle telesne teploty, tak jsem to delala ja, mela nizkou, dostala deku navic, mela vysokou, neco jsem sundala 🙂

zulitvi
14. črc 2014

Tak já měla donošeného 3,5kg a na spaní měl krátké body + overálek/dlouhé body + dupačky, rychlozavinovačku a ještě přikrytý dekou a stejně byl kolikrát studený a budil se zimou a to jsme to vytápelí minimálně na 24

jajda79
14. črc 2014

Dobrý večer, doporučuji oblečky (body, overálky...) z merino vlny!!! Naše děti nenosí nic jiného. Vlna merino pracuje podle tělesné teploty v souladu s tělesnou termoregulací. Teplotu těla reguluje pohlcováním a uvolňováním vlhkosti. Toto zajistí, že vaše tělo bude mít stejnou teplotu i při změně intenzity pohybu. Když je chladno a vlhko, merino vlákno tuto vlhkost pohlcuje a vytváří tzv. sorpční teplo. V teplém prostředí merino vlna reguluje teplotu procesem „ochlazování odpařováním“.Když je horko chladí, když je chladno tak hřeje. Merino věcičky jsou celkem drahé, ale vyplatí se investovat.

amabilis
14. črc 2014

Ahoj! Moje malá měla po příchodu z porodnice domů 2,70kg a řešila jsem to tak, že byla v bodýčku s dlouhým rukávem a polodupačkách a teplotu jsem regulovala balením do deky a přidáváním/odendaváním peřinky. V té dece (mám takovou slabší malou deku) jsem ji i kojila, chovala a pak prostě rovnou položila a přikryla ještě peřinkou (přeci jen člověk vydává teplo, takže v náručí se to dítě prohřeje víc, než když se pak položí). Teď už má něco přes tři kila a přes den je v body s dlouhým a polodupačkách a leží na peřince a pokud mi přijde chladnější, tak přikryju dekou.
No a na noc dávám jen body s dlouhým rukávem a spí se mnou v posteli pod peřinou 😀 Teď tedy momentálně má body s dlouhým rukávem, froté ponožky a leží na peřince zabalená v dece a vypadá spokojeně. Kromě nosíku kontroluji i hrudníček. Když je teplý a není zpocená za krkem nebo na hlavičce, je jí akorát.

betelgeuzz
15. črc 2014

Ono to chce zkoušet. Pokud ti příjde, že jí může být horko, tak jí rozdělej zavinovačku a uvidíš, jestli bude po čase studenější, nebo bude akorát. A pozor na přehřátí, to je horší, než podchlazení.