• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co pomůže na prdíky u 16denního syna?

(Zamčená)
5. listopadu 2012 
Prosím poraďte co nejlépe pomůže na bolavé bříško a prdíky u 16denního dítěte? Je plně kojen, stravu si hlídám, nesnědla bych nic co by mu ublížilo, přesto nás trápí záchvaty neutišitelného pláče:frowning2:
6. zář 2012 v 08:03  • Odpověz
@anina32 žádná rada nebude 100%, protože každé dítě je jiné a u každého zabírá něco jiného. Obecně - můžeš vyzkoušet Espumisan, Baby Calm, Lefax, Sab Simplex,.....pak správně odříhnout po každém nakojení, taky masírovat bříško, cvičit s nožičkama (přitahování kolínek k bříšku), nosit ho v šátku/manduce/Ergu/Becu, používat rektální rourku, pít čaje pro kojící matky,...Když to nepomůže, tak taky vysadit ze své stravy mléko a všechny mléčné výrobky a potraviny, kde je obsažena mléčná bílkovina a laktóza. Nám pomohla až ta poslední možnost. No a když ani tohle všechno nepomůže, tak prostě vydržet 3-6 měsíců, ono to pak nějak záhadně přejde.
6. zář 2012 v 08:27  • Odpověz
@anina32 U prvního dítěte jsme tyto koliky museli "přečkat" Nic nám nepomáhalo, nebo jen na chvilku. Takže jsme si fakt ty tři měsíce "užili", no a po třetím měsíci do roka nám řvával pořád kvůli zoubkům :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
U druhého dítěte pomohl Emulips. Fakt hned po prvním podání ihned zlepšení. Ke všemu je to homeopatikum, což je mnohem lepší než dávat dítěti "umělotiny" hned od počátku....
Jinak souhlasím s @bbn - šátkování, nosítko, cvičení atd. My jsme ale nakonec museli stejně vysadit ze stravy bílkovinu kravského mléka, kuře, vejce, sóju, hovězí....nakonec se totiž z těch kolik vyklubala tady ta alergie - a to atopickým exémem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. zář 2012 v 08:38  • Odpověz
Nepomáhalo nic, pár věcí trochu - tahle masáž bříška http://www.modrykonik.cz/fotoblog/collette/clanek/jak-pohoupat-brisko-pomoc-pri-problemech-s/ , začly jsme já i malá brát probiotika (při kojení je musí brát hlavně maminka), spát v jedné posteli a nosit v šátku venku i doma. A po kapkách to bylo jen horší, musela jsem přestat pít kojící čaj (po fenyklu je malá nadmutá).
Ale opravdu zabrala až striktní dieta bez BKM, hovězího a telecího masa a sóji, během dvou, tří dnů bylo po kolikách.
6. zář 2012 v 10:22  • Odpověz
masáž bříška. Weleda, Saloos, Elinnor, Nobilis, Atok... všichni mají masážní olej na prdíky
6. zář 2012 v 10:33  • Odpověz
nám pomohl fenyklový čaj ale mám holčičku prej kluky to trápí víc než holky tak nevím nebo se zkusit poradit s doktorkou ale používaly jsme i infakol a ten nám vůbec nepomohl.
6. zář 2012 v 10:33  •  1 dítě  • Odpověz
fenyklový čaj, masáže. nás to trápilo už v porodnici
6. zář 2012 v 10:35  • Odpověz
já nedám dopustit na rektální rourku, pomáhala u všech tří dětí. čaj bych u tak malého mimi nedávala. Teprve se začíná kojením a flaška s čajem by ho mohla mást.
6. zář 2012 v 10:47  • Odpověz
Ani nám na prdíky nepomohlo nic-přešlo to až samo okolo 3.měsíce. Když už bylo jo zle a malá v noci nespala, použili jsme před spaním rektální rourku. Krásně se přes ní "vyprďěla" a noc byla klidná. Nicméně rourka by se neměla používat nějak dlouhodobě. My jsme tím opravdu zachraňovali už probděné a proplakané noci.
Z toho co jsme zkoušeli a u některých maminek i zabralo: Masáž bříška, ať už rukou nebo nožičkama, chování v klubíčku, mazání krémem Pupík, přikládání nahřáté plenky nebo polštářku z třešňovými peckami, kapičky: Espumisan, Sab Simplex, Infacol, Probiotické kapky, opravdu přísná dieta: žádné perlivé nápoje, čerstvé pečivo, nic kynutého, cibule, česnek a obecně nadýmavé věci, vyřazení i některých mléčných výrobků. Fenyklové čaje-jak pro maminku, tak i pro miminko, Laktobacily - také jak pro maminku, tak i pro malého-ampulka se rozpůlí a rozpustí na lžičce s vodou...
Zkuste vyzkoušet všechno, nám opravdu pomohla jen občas ta rourka, ale jinak jsme museli počkat, až se začala malá více mrskat, což bylo kolem toho 3.měsíce. To pak trápení s prdíky přešo, jako když utne :slight_smile: Držím palce!
6. zář 2012 v 10:50  • Odpověz
Nám pomáhal u staršího Infacol, u mladšího Espumisan a já beru probiotika. A hlavně pomůže čas. :sweat_smile:
6. zář 2012 v 18:24  • Odpověz
Nám pomáhala teplá vana...pěkně jsem děti nechala ponořené,že jim koukala jen hlavička a pak jsem je položila na bříško a masírovala. :wink:
6. zář 2012 v 18:28  • Odpověz
Nám pomáhalo nošení v baby vaku. Malá se pak po vyndání z něj úžasně vyprděla :grinning:
6. zář 2012 v 18:29  • Odpověz
hlidat si jidelnicek. ja jedla vse jen na vode, z cerstve zeleniny jsme jedla snad jen okurku, ovoce- jablka, banany, zadny koreni.. jako hodne oklestenej jidelnicek :grinning: Ale s prdama nebyl nikdy problem :slight_smile: Co nejaky fenyklovy caj ze bys pila? No a noseni taky hodne pomaha, zkus satek.
6. zář 2012 v 18:33  • Odpověz
ČAS !!! :slight_smile: Měli jsme totéž, žádné kapičky, teplá vana, klubíčko, cvičení....nic nepomohlo. Až když mu byly 3 měsíce, vše se zlomilo a bylo po prdíkách. :grinning:
6. zář 2012 v 18:36  •  2 děti  • Odpověz
Martínkovi se líbilo nošení na tygříka (na ruce - tlak na bříško) a taky jsem mu dala na bříško nahřáté pecky (polštářek s peckami od třešní z DM jsem dala na pár sekund do mikrovlnky), zabalila ho do zavinovačky a krásně usnul. prdíky měl jen 6 týdnů, pak byl klid. ale nastaly jiné radosti :grinning:
6. zář 2012 ve 22:31  •  2 děti  • Odpověz
U každého dítka je to jiné nám hodně pomáhla rektální trubička a taky hodně zabraly probiotické kapky.Přeji ať máte prdíky brzy za sebou..ještě teď si vzpomínám na probdělé noci..Opravdu bych doporučila ty probiotika..a občas taky pomohlo vibrační kresílko:slight_smile:
7. zář 2012 v 16:53  • Odpověz
Nám pomohly kapičky Babycalm a fenyklovej čajík v BIO kvalitě v sáčcích. Hlavně žádné granule! :slight_smile: Přeju, ať je lépe!
7. zář 2012 v 16:56  • Odpověz
Nám teda nepomáhalo nic moc, ..ale třba kamarádka doporučila poskakovat s malým na gymballu. Pak samozřejmě položit na bříško na pevnou podložku a hladit jakoby po zádíčkách, rektální rourka (to, že si mimčo zvykne...no jak kdy, my jsme to najendou prostě přestali potřebovat), pak masáže po každým přebalování, ta u nás dost pomáhalo..ale to už tady určitě někde je psáno:slight_smile:. Co ale nezabíralo, byl Espumisan a ještě mě dostávala ta hnusná banánová příchuť, to jsem pak už nedávala.
7. zář 2012 ve 21:43  • Odpověz
Vyzkoušela jsem snad vše, veškerý kapky a čaje, pomohla asi jen rektární rourka, probiotika jsem dávala pořád, stejně první 3 měsíce malá proplakala, celé dny...v noci naštěstí spinkala. Pak jak když utne a byl klid.
8. zář 2012 v 07:55  • Odpověz
nám pomáhal baby calm, mazat pupíkem a skákat do zlbnuntí na gymnastickém míči. Nevím proč, to skákání zabírá nejvíce :grinning:
8. zář 2012 v 08:14  • Odpověz
nám teda pomáhala rourka,, i několikrát denně.. bylo to hrozný, a taky espumissan.. hodně štěstí
10. zář 2012 v 09:26  • Odpověz
ahoj, taky zkusím něco napsat.. máme 23týdenní mimčo - chlapečka a hrozně moc trpíme na prdíky. zkusili jsme s přítelem snad už všechno - Nutrilon v krabičce, pak v plechovce, který je prý proti prdíkům a nakonec jsme skončili u sunaru, který je také prý nejlepší na prdíky. začali jsme používat espumisan a teď jsme zkusili Sab Simplex. už si nevím rady. každý den když přítel odejde do práce tak malej brečí a je vzhůru. nevím co mám dělat. včera už musela přijít sestra, aby mi na chvíli pomohla. uhoupala ho a položila do postýlky na bříško, na chvíli zabral. když se vzbudil tak ho zkusila dát na bok a zabral docela tvrdě. od té doby mi nechce spát na zádech :confounded: svoje mlíko bohužel vždycky odstříkám jen ráno tak cca 180ml a přes den pak už jen cca 30-50ml což mu nestačí takže jsme na umělé. dávám ještě čaj s fenyklem, ale pořád se kroutí jako žížala :(
13. zář 2012 v 11:06  •  1 dítě  • Odpověz
nám pomohl espumisan a cvičení nožičkama, nechavala jsem malého rozbaleného třeba i a on si pokopal nožičkama a bylo dobře, nebo v noci mu stačilo jen nožičky zvednout a krásně si poprděl a byl klid, jinak ten espumisan před každým kojením
4. lis 2012 ve 12:35  • Odpověz
Kmínový čaj
4. lis 2012 ve 12:45  • Odpověz
My jsme vyzkoušeli všechno včetně probiotických kapek BioGaia a nepomohlo nic - naše dítě řvalo celý svůj první rok - první půl rok kvůli bříšku a druhý půl rok kvůli zubům :frowning2:
4. lis 2012 ve 13:07  • Odpověz
Pomáhá taky kojení. Jednak se dítě uklidní, jednak se mu mateřským mlékem zlepšuje střevní mikroflóra. Ze svých zkušeností bych tedy doporučila často kojit, nosit (třeba v babyvaku), občas na tygříka a dávat kapky Bio Gaia. Taky mám dobré zkušenosti se zvukem od vysavače - může miminko zklidnit (připomíná mu zvuky z bříška). Ale upřímně - taky nemusí pomoct vůbec nic a budete si ty první měsíce muset "přetrpět"
5. lis 2012 ve 14:08  • Odpověz
nám pomohly jen probiotické kapky biogaia a espumisan. pak balení do zavinovačky a masírování bříška. je to boj.
5. lis 2012 ve 14:12  • Odpověz
My ještě doteď mažeme při prdíkách na pupík krém Pupík a nebo dávám Espumisan. Obojí u nás pomáhá perfektně. Popřípadě dělám fenyklový čaj. Masáže a cvičení taky vřele doporučuji.
5. lis 2012 ve 14:24  • Odpověz
U nás zabírá Biogaia a pak nošení v šátku či babyvaku :wink: Láskyplná náruč maminky a pevné nervy.Nic netrvá věčně.Zažila jsem to u dcerky a nyní bojuje náš chlapeček,ale opravdu to za pár týdnů,jak se prďolci budou více hýbat,přejde.Dodržuji dietu i včetně vyloučení mléčných výrobků,ale i tak ho to trápí :cry:
5. lis 2012 ve 14:26  • Odpověz
Ahoj, téma, které jsi založila, ve fóru už je, proto to tvé zamykám jako duplicitní. Hezký den :slight_smile: J*
5. lis 2012 v 17:09  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.