Co pomůže na prdíky u 16denního syna?

anina32
6. zář 2012

Prosím poraďte co nejlépe pomůže na bolavé bříško a prdíky u 16denního dítěte? Je plně kojen, stravu si hlídám, nesnědla bych nic co by mu ublížilo, přesto nás trápí záchvaty neutišitelného pláče☹

bbn
6. zář 2012

@anina32 žádná rada nebude 100%, protože každé dítě je jiné a u každého zabírá něco jiného. Obecně - můžeš vyzkoušet Espumisan, Baby Calm, Lefax, Sab Simplex,.....pak správně odříhnout po každém nakojení, taky masírovat bříško, cvičit s nožičkama (přitahování kolínek k bříšku), nosit ho v šátku/manduce/Ergu/Becu, používat rektální rourku, pít čaje pro kojící matky,...Když to nepomůže, tak taky vysadit ze své stravy mléko a všechny mléčné výrobky a potraviny, kde je obsažena mléčná bílkovina a laktóza. Nám pomohla až ta poslední možnost. No a když ani tohle všechno nepomůže, tak prostě vydržet 3-6 měsíců, ono to pak nějak záhadně přejde.

helulicek
6. zář 2012

@anina32 U prvního dítěte jsme tyto koliky museli "přečkat" Nic nám nepomáhalo, nebo jen na chvilku. Takže jsme si fakt ty tři měsíce "užili", no a po třetím měsíci do roka nám řvával pořád kvůli zoubkům 😝 😝
U druhého dítěte pomohl Emulips. Fakt hned po prvním podání ihned zlepšení. Ke všemu je to homeopatikum, což je mnohem lepší než dávat dítěti "umělotiny" hned od počátku....
Jinak souhlasím s @bbn - šátkování, nosítko, cvičení atd. My jsme ale nakonec museli stejně vysadit ze stravy bílkovinu kravského mléka, kuře, vejce, sóju, hovězí....nakonec se totiž z těch kolik vyklubala tady ta alergie - a to atopickým exémem 😝

katyxq
6. zář 2012

Nepomáhalo nic, pár věcí trochu - tahle masáž bříška https://www.modrykonik.cz/fotoblog/collette/cla... , začly jsme já i malá brát probiotika (při kojení je musí brát hlavně maminka), spát v jedné posteli a nosit v šátku venku i doma. A po kapkách to bylo jen horší, musela jsem přestat pít kojící čaj (po fenyklu je malá nadmutá).
Ale opravdu zabrala až striktní dieta bez BKM, hovězího a telecího masa a sóji, během dvou, tří dnů bylo po kolikách.

kitinka76
6. zář 2012

masáž bříška. Weleda, Saloos, Elinnor, Nobilis, Atok... všichni mají masážní olej na prdíky

pavlanatlinka
6. zář 2012

nám pomohl fenyklový čaj ale mám holčičku prej kluky to trápí víc než holky tak nevím nebo se zkusit poradit s doktorkou ale používaly jsme i infakol a ten nám vůbec nepomohl.

pejullka
6. zář 2012

fenyklový čaj, masáže. nás to trápilo už v porodnici

ladybugie
6. zář 2012

já nedám dopustit na rektální rourku, pomáhala u všech tří dětí. čaj bych u tak malého mimi nedávala. Teprve se začíná kojením a flaška s čajem by ho mohla mást.

pejtho
6. zář 2012

Ani nám na prdíky nepomohlo nic-přešlo to až samo okolo 3.měsíce. Když už bylo jo zle a malá v noci nespala, použili jsme před spaním rektální rourku. Krásně se přes ní "vyprďěla" a noc byla klidná. Nicméně rourka by se neměla používat nějak dlouhodobě. My jsme tím opravdu zachraňovali už probděné a proplakané noci.
Z toho co jsme zkoušeli a u některých maminek i zabralo: Masáž bříška, ať už rukou nebo nožičkama, chování v klubíčku, mazání krémem Pupík, přikládání nahřáté plenky nebo polštářku z třešňovými peckami, kapičky: Espumisan, Sab Simplex, Infacol, Probiotické kapky, opravdu přísná dieta: žádné perlivé nápoje, čerstvé pečivo, nic kynutého, cibule, česnek a obecně nadýmavé věci, vyřazení i některých mléčných výrobků. Fenyklové čaje-jak pro maminku, tak i pro miminko, Laktobacily - také jak pro maminku, tak i pro malého-ampulka se rozpůlí a rozpustí na lžičce s vodou...
Zkuste vyzkoušet všechno, nám opravdu pomohla jen občas ta rourka, ale jinak jsme museli počkat, až se začala malá více mrskat, což bylo kolem toho 3.měsíce. To pak trápení s prdíky přešo, jako když utne 🙂 Držím palce!

andelka
6. zář 2012

Nám pomáhal u staršího Infacol, u mladšího Espumisan a já beru probiotika. A hlavně pomůže čas. 😅

vladla
6. zář 2012

Nám pomáhala teplá vana...pěkně jsem děti nechala ponořené,že jim koukala jen hlavička a pak jsem je položila na bříško a masírovala. 😉

zazana81
6. zář 2012

Nám pomáhalo nošení v baby vaku. Malá se pak po vyndání z něj úžasně vyprděla 😀

asaka
6. zář 2012

hlidat si jidelnicek. ja jedla vse jen na vode, z cerstve zeleniny jsme jedla snad jen okurku, ovoce- jablka, banany, zadny koreni.. jako hodne oklestenej jidelnicek 😀 Ale s prdama nebyl nikdy problem 🙂 Co nejaky fenyklovy caj ze bys pila? No a noseni taky hodne pomaha, zkus satek.

orinek
6. zář 2012

ČAS !!! 🙂 Měli jsme totéž, žádné kapičky, teplá vana, klubíčko, cvičení....nic nepomohlo. Až když mu byly 3 měsíce, vše se zlomilo a bylo po prdíkách. 😀

maximka33
6. zář 2012

Martínkovi se líbilo nošení na tygříka (na ruce - tlak na bříško) a taky jsem mu dala na bříško nahřáté pecky (polštářek s peckami od třešní z DM jsem dala na pár sekund do mikrovlnky), zabalila ho do zavinovačky a krásně usnul. prdíky měl jen 6 týdnů, pak byl klid. ale nastaly jiné radosti 😀

marketicka
7. zář 2012

U každého dítka je to jiné nám hodně pomáhla rektální trubička a taky hodně zabraly probiotické kapky.Přeji ať máte prdíky brzy za sebou..ještě teď si vzpomínám na probdělé noci..Opravdu bych doporučila ty probiotika..a občas taky pomohlo vibrační kresílko🙂

teofilie
7. zář 2012

Nám pomohly kapičky Babycalm a fenyklovej čajík v BIO kvalitě v sáčcích. Hlavně žádné granule! 🙂 Přeju, ať je lépe!

salomee
7. zář 2012

Nám teda nepomáhalo nic moc, ..ale třba kamarádka doporučila poskakovat s malým na gymballu. Pak samozřejmě položit na bříško na pevnou podložku a hladit jakoby po zádíčkách, rektální rourka (to, že si mimčo zvykne...no jak kdy, my jsme to najendou prostě přestali potřebovat), pak masáže po každým přebalování, ta u nás dost pomáhalo..ale to už tady určitě někde je psáno🙂. Co ale nezabíralo, byl Espumisan a ještě mě dostávala ta hnusná banánová příchuť, to jsem pak už nedávala.

forji
8. zář 2012

Vyzkoušela jsem snad vše, veškerý kapky a čaje, pomohla asi jen rektární rourka, probiotika jsem dávala pořád, stejně první 3 měsíce malá proplakala, celé dny...v noci naštěstí spinkala. Pak jak když utne a byl klid.

baris
8. zář 2012

nám pomáhal baby calm, mazat pupíkem a skákat do zlbnuntí na gymnastickém míči. Nevím proč, to skákání zabírá nejvíce 😀

monad
10. zář 2012

nám teda pomáhala rourka,, i několikrát denně.. bylo to hrozný, a taky espumissan.. hodně štěstí

petrisek17
13. zář 2012

ahoj, taky zkusím něco napsat.. máme 23týdenní mimčo - chlapečka a hrozně moc trpíme na prdíky. zkusili jsme s přítelem snad už všechno - Nutrilon v krabičce, pak v plechovce, který je prý proti prdíkům a nakonec jsme skončili u sunaru, který je také prý nejlepší na prdíky. začali jsme používat espumisan a teď jsme zkusili Sab Simplex. už si nevím rady. každý den když přítel odejde do práce tak malej brečí a je vzhůru. nevím co mám dělat. včera už musela přijít sestra, aby mi na chvíli pomohla. uhoupala ho a položila do postýlky na bříško, na chvíli zabral. když se vzbudil tak ho zkusila dát na bok a zabral docela tvrdě. od té doby mi nechce spát na zádech 😖 svoje mlíko bohužel vždycky odstříkám jen ráno tak cca 180ml a přes den pak už jen cca 30-50ml což mu nestačí takže jsme na umělé. dávám ještě čaj s fenyklem, ale pořád se kroutí jako žížala :(

wendulka25
4. lis 2012

nám pomohl espumisan a cvičení nožičkama, nechavala jsem malého rozbaleného třeba i a on si pokopal nožičkama a bylo dobře, nebo v noci mu stačilo jen nožičky zvednout a krásně si poprděl a byl klid, jinak ten espumisan před každým kojením

segafredo
4. lis 2012

Kmínový čaj

monik1
4. lis 2012

My jsme vyzkoušeli všechno včetně probiotických kapek BioGaia a nepomohlo nic - naše dítě řvalo celý svůj první rok - první půl rok kvůli bříšku a druhý půl rok kvůli zubům ☹

klaja
5. lis 2012

Pomáhá taky kojení. Jednak se dítě uklidní, jednak se mu mateřským mlékem zlepšuje střevní mikroflóra. Ze svých zkušeností bych tedy doporučila často kojit, nosit (třeba v babyvaku), občas na tygříka a dávat kapky Bio Gaia. Taky mám dobré zkušenosti se zvukem od vysavače - může miminko zklidnit (připomíná mu zvuky z bříška). Ale upřímně - taky nemusí pomoct vůbec nic a budete si ty první měsíce muset "přetrpět"

svoba
5. lis 2012

nám pomohly jen probiotické kapky biogaia a espumisan. pak balení do zavinovačky a masírování bříška. je to boj.

hudala
5. lis 2012

My ještě doteď mažeme při prdíkách na pupík krém Pupík a nebo dávám Espumisan. Obojí u nás pomáhá perfektně. Popřípadě dělám fenyklový čaj. Masáže a cvičení taky vřele doporučuji.

paulia
5. lis 2012

U nás zabírá Biogaia a pak nošení v šátku či babyvaku 😉 Láskyplná náruč maminky a pevné nervy.Nic netrvá věčně.Zažila jsem to u dcerky a nyní bojuje náš chlapeček,ale opravdu to za pár týdnů,jak se prďolci budou více hýbat,přejde.Dodržuji dietu i včetně vyloučení mléčných výrobků,ale i tak ho to trápí 😢

jennyska
5. lis 2012

Ahoj, téma, které jsi založila, ve fóru už je, proto to tvé zamykám jako duplicitní. Hezký den 🙂 J*