Co pomůže na prdíky?

jitkapro
13. led 2012

Ahoj, jsou malé tři týdny a řekla bych že jo trápí dost prdíky,stále se kroutí a tlačí...až mi je jí líto. máte stím někdo zkušenosti,poraďte díky moc. 😉

pelenka
13. led 2012

Zkušeností budou jistě spousty a i diskuzí zde na podobné téma🙂. Ale nám téměř 100% pomohly kapky Baby calm. Před nimi jsme měli Sab simplex a to bylo každý večer kroucení a pláč, po změně kapiček fakt výjimečně, ale každý mimi je jiný. A určitě pecičkový polštář a nahřívat, to užijeme i teď, když bolí bříško z průjmu apod.

luciebx
13. led 2012

no tak nevim zda se mimi muze neco davat pod prvni mesic veku.... nam nejvic zabralo grape water.. to je kminova voda a nebo infacol...

denousek
13. led 2012

nám pomohlo rourkování!jedině!!nekde se píše že to může být návykové,ale není to pravda..

nannynka23
13. led 2012

nám velmi pomohol baby calm , masirovali sme bruško olejčekom na prdíky od salosu a od mesiaca sme davali večer do mliečka aj laktobacilky

martule20
13. led 2012

U nás taky baby calm, nahřátý pecičkový polštářek a během kojení klidně dvakrát udělat přestávku a nechat odříhnout 😉. Někdy pomohlo i cvičení nožičkama - přitahovat je k bříšku a nošení v klubíčku, bříško se uvolní, někdy se tak podaří něco poslat do plínky 😀

takyja
13. led 2012

Vyzkoušeli jsme vše. Trochu pomohly kapičky BabyCalm, ale tři týdny jsou málo - to se ještě nemohou dávat. V této době se může dávat myslím jen Sab Simplex (některým dětem pomáhá, jiným ne). Z vlastní zkušenosti doporučuji:
- dobře se naučit klubíčkovat, popř. nosit na tygříka (na každé mimčo zabírá něco jiného), dobře se vyprdíkuje, popř. odříhne,
- řádně odříhnout po krmení (i víckrát v průběhu - podle toho, jak to jde...)
Obojí je podle mne dobrá prevence. Pak případně jemňounké masáže bříška (kupovat kvůli tomu Pupík či jiný přípravek je podle mne zbytečné, u nás nefungoval žádný z těch masážních přípravků). Ještě nám někdy pomohl pecičkový polštář, ale pozor na teplotu, ať mimčo nepopálíš!

Vydrž, přejde to!!!

teerka
13. led 2012

Nám sab simplex spíš ublížil, tak jsem nedávala nic a nasadila radikální kojo dietu. Žádné pečivo, zelí, luštěniny... Od té doby byly jen 3 boleníčka.

ladie
13. led 2012

Tak u nás na prdy nepomáhalo skoro nic - pomalu to přechází s věkem.

Ale co trochu uleví:
- určitě dieta (žádné čerstvé pečivo, luštěniny, bacha na určité druhy ovoce a zeleniny, bublinky v nápojích...)
- masáže bříška
- cvičení nožičkama (diagonálně dávat kolínka k opačnému rameni)
- nosit na tygříka a v klubíčku
- nahřívat bříško (polštář s pecičkama, s pohankovýma slupkama...)
- v průběhu kojení nechat třeba 2x odříhnout
- no a u nás jakž takž zabíraly kapky Espumisan před každým kojením

A od jednoho měsíce Laktobacílky Baby (doporučuji rozpustit s mateřským mlékem ve stříkačce. Na lžičce to skoro nejde).

miskadis
13. led 2012

Nám teda nepomohly žádné kapičky ani mastičky.
Jediný, co pomohlo, byl přechod na UM. 😅

aneta15
13. led 2012

Nám pohohli probiotika Gaia můžou se od 4 týdnů stojí kolem 600 a vydrží cca měsíc

weri1
13. led 2012

bio gaia...vydržely nám 2 měs. při užívání jak píšou

gabadan
14. led 2012

Dcera nebyla vůbec kojená, na prdíky trpěla také a dost - s kojením to mnoho společného tudíž nemá 😉
Od měsíce jsme používali Baby calm - stojí kolem stovky, vydrží dlouho, jsou nenávykové a přírodní. Během druhého, třetího měsíce to pominulo.
Ať je brzy líp

mrsblack
15. led 2012

U nás nepomohly žádné kapičky, ale jen rektální rourka - krásně se vyprděl, většinou i vykadil a byl klid. Už při rourkování se začal usmívat, jak se mu ulevilo, takže pro mě má cenu zlata 😉 A ve 4 měsících po přechodu na příkrmy se všechno zlepšilo a rourka šla do koše. Návyková určitě není!

kuratkol
15. led 2012

Nám pomohly probiotické kapky BioGaia . http://www.probiotickekapky.cz/

boobinka
15. led 2012

u syna nepomohlo nic nez rourka, u dcerky nam hodne pomohly kapky Espumisan. Trepela na prdiky dokud nepresla na UM.

janula28
15. led 2012

nám nepomohly ani Bio Gaia, ani Sab Simplex ani nic jiného, až mi jedna maminka poradila Emulips Anýz a ten zabral

evol06
15. led 2012

Ahoj, my s tím bojujeme teď už od narození malé. Bolení měla opravdu hrozné 2 hodiny po každém jídle, takže skoro celý den ☹( Nám nejvíc pomohly kapky BabyCalm! Na doporučení doktora jsem dávala už od 3 týdne. V podstatě jsme teď bez bolení, když jsem je před 3 dny zkoušela vysadit tak se zase trápila, takže v nich zatím pokračujeme před každým jídlem. Navíc je můžeš dát i mezi jídli, když má vážně ošklivé bolení. Nevím jak často já dávala max jednou denně navíc. Z mé zkušenosti to, ale zabere až tak po 30 minutách bolení, když už není tak silné. Pokud jsem dala hned na začátku tak to nemělo význam, ale později to do 5minut zabralo a malá spinkala. 😉 Jinak samozřejmě cvičení,teplé pecičky na bříško, rourka a odříhávat i v průběhu krmení cca v půlce. To jsou věci, které používáme denně a fakt je to lepší.
Držím palce ať je brzy lépe, vím jak je to hrozné 🙂

hanysek.hanysek
15. led 2012

U nás jedině fenyklový čaj!!! Neměly jsme a ani nemáme žádné problémy s bolením bříška. Doporučuji granulovaný čaj od Hippu, je k dostání do 1.týdne. My jsme ho používaly od 14tého dne, co byl syn na světě. Takže u nás boduje jen fenyklový čaj. A dávám ho i teď a to má syn už skoro dva roky.

slundo
14. únor 2012

S tím má asi zkušenost každá maminka. Miminkům se do 3 měsíců vyvíjí střeva a do té doby trpí na prdíky a bolesti bříška-některé víc, některé míň. Ve 3 měsících se to většinou spraví samo. Jediné co můžeš udělat tak omezit nadýmavé potraviny (pokud kojíš), pít fenyklový čaj, do jídla nebo i do čaje si můžeš přidávat kmín, pořídit nějaký kapičky na prdíky ( my dávali baby calm -jsou přírodní, ale účinek nebyl nějak velký), masírovat bříško ( jsou i různé uvolňující olejíčky např. od Saloosu), nahřívat bříško plínkou, cvičit s nožičkama, někdy pomůže rektální rourka. Miminku to uleví alespoň na chvilku. A co můžu doporučit jsou probiotické kapky. Ty měly dlouhodobější účinek 🙂 A neboj bude líp, taky jsme s tím bojovali, ale kolem 3 měsíců se to výrazně zlepšilo a byl klid. Hodně sil 🙂

ikarkulka
16. únor 2012

kapky baby calm, nahřívací polštářek s třešňovými peckami, masážní olejíček od nobilis tilia (jakoubek), cvičení nožičkama, fenyklový čaj, když bylo nejhůř, tak rektální rourka...
já jsem nekojila, krmili jsme z lahvičky, takže dávat pozor, aby nespolykal vzduch, který se tam tvořil. po jídle nechat pořádně odříhnout.

hodně se nám osvědčilo nošení v šátku ve vertikální poloze.

ale celkově myslím, že nic nezabere 100%, každé dítě si tím více nebo méně projde.

soucke00
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hojda
28. čer 2012

nevím na mě působí Emulips, jako hodně velká reklama od dealerů......

sariky
29. čer 2012

my nekojime, jsme na UM a na prdiky trpime strasne :-/ zkouseli jsme espumisan, infacol, lefax, noseni na tygrika, cviceni s nozickama, nahrivani briska, pokladat na brisko, masaz briska, po kazdem jidle odbrkavame, ... a nezabira nic. ted nam budou dva mesice tak doufam, ze to uz nebude dlouho trvat a kolem toho tretiho mesice to polevi, protoze ten rev je fakt strasnej ☹

pavlanatlinka
29. čer 2012

nám pomohl fenykloý čaj.

mifinka
29. čer 2012

pevné nervy, popřípadě třeba valium.. pro maminku samozřejmě 😀

dandelion
29. čer 2012

nepomáhá nic.. od tří týdnů večer co večer... prostě už se to snažíme všichni přestát a malou držíme za ruku a mluvíme na ní.. ona ví že tam jsme.. Zkusila jsme všemožný kapičky a nepomohlo nic.. asi tak..

petra49
29. čer 2012

nám pomohly jedině kypky Bio Gaya

saly
29. čer 2012

nám kupodivu nezabraly bio Gaia jako u pprního dítěte, tentokrát spolehlivě zabral INFACOL a to dávám max.2x denně a nevíme co jsou prdíky..teda víme dobře je slyšíme 😀

misanaty
3. črc 2012

Ahoj, malá na prdíky trpěla od 5.týdne a měla je až do 3 měsíce než se začala trošku hýbat,.. Nepomohlo ji nic, noc co noc plakala do 3-4 rána, bylo mi ji hrozně líto, že jsem brečela s ní, byla to hrozná bezmoc... ☹ ☹ Teď ji je skoro 8 měsíců a občas si nějaký ten prdík pořád potrápí.. 😒

monulkab
3. črc 2012

Jen a pouze Bio gaia, když si to propočítáš tak se stejně dostaneš na stejnou cenu, jak kdybys kupovala furt dokola Sab simplex nebo Baby Calm který navíc nepomáhají, uvídíš že po 14 dnech co nasadíš Bio Gaiu budete mít klid