Co použít u 3-měs. kojence jako ochranu před klíšťaty?

nikitazak
16. kvě 2008

mate, prosim informace co lze pouzit u 3-mes. kojence jako ochranu pred klistaty? jezdime casto do prirody.

shela
16. kvě 2008

Tak podla mna asi nic...ved to je este malinke..co chces na male miminko nastriekat nejaku chemikaliu?? 😕 ...ved istotne ho nepolozis niekde do travy ...

danu
16. kvě 2008

nikitazak jedine sietku ak pomoze ale striekat alebo natierat urcite nicim

lukin
16. kvě 2008

Taky si myslím, že nic na tak malého prcka. Moje Natálka už klíště měla 😒

zdenka26
16. kvě 2008

Mě by zajímalo od kdy se může nechat očkovat proti klíštatum?

zanetka82
16. kvě 2008

Lukin kde k němu přišla? vždyť je ještě malinká 😉 ....nevím od kdy se muže očkovat ale idealní je pry věk kolem 2 let 😉

mikca
16. kvě 2008

myslím že jen prevence nenechávata ho dlouho ležet třeba na dece v trávě apod..jo a bacha na zvířata jako psi atak po nich to taky hodně leze ..jinak pečlivě prohlížet 🙂

mikca
16. kvě 2008

holky proti klíštatům se nočkuje, ale proti klíštové encefalitidě..což je jedna z nemocí co klíště přenáší..no určitě po tom druhém roku kdy mají ukončené povinné očkování...

lukin
16. kvě 2008

zanetka: No to kdybych věděla. Ale vím, že ho chytla v kočárku. Možná to klíště skočilo do kočárku ze stromu (což prý ale na stromech moc nebývají), nebo jsem s ním byla nazahradě, takže možná vyskákalo z trávu po kočárku k Natálce 😅

letuskah
16. kvě 2008

lukin mne sa zda ze na lieskach klieste byvaju takze kludne sa mohlo stat ze z nejakeho stromu skocil, ale treba davat bacha, tiez chodime k nasim na zahradu casto ale zatial sme nic nemali

natalien
16. kvě 2008

Ahojky, já jsem pro Nellušku volila Pufíka ve spreji, ale stříkám ji to na nohavice a ponožky, když jdem do trávy;) Na obalu není uvedeno odkdy lze použít, jen to že je to pro děti🙂

tigri
16. kvě 2008

my sme boli tiez na vylete v rizikovej oblasti, tak som kupila detsky OFF, poradili mi to v lekarni, dcerka ma cochvila 1 rocik, tiez som to nastriekala na ponozky, topanky a nohavice, nie priamo na pokozku...podla mna su tie "kliestove" choroby vacsie riziko ako par streknuti ☹

pafina
17. kvě 2008

Ahoj.Tak naše doktorka nám doporučila denně jednu tabletu bekomplexu,dá se koupit volně v lékárně.Prý po tom smrdí kůže a klíšťata to odpuzuje.Můžu potvrdit🙂.Říkala rozpustit v trošce vody a dat na lžičce.Nám už je devět měsíců,tak rozdrtim a dávám do jídla,ne do celé porce,ale do jedné lžičky,aby to hned spolkla,je to hořké.

jitka83
17. kvě 2008

Ahoj, o tom bekomlexu sem už taky slyšela. Já koupila Kiss silver repelentní krém. Tak uvidíme, jak bude fungovat. 😅

pipisek
17. kvě 2008

moje malá měla klíště ve 2měs. 😖
manžel se starší dcerou byli na houbách, jeli autem a v autě ten hazl malej musel na malou druhý den přelézt. našla jsem ho brzo, protože jsme přijeli domů a já šla za hodinku koupat, ani nebylo moc přisáté, ale stejně!
nevím, na co na světě vůbec takový hajzlíci jsou 😝