Co přesně znamená "až si dítě sedne"?

ofelieee
11. únor 2012

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat, co přesně znamená, "až si dítě sedne". Máme pro Kubu už od Vánoc pořízenou jídelní židličku (Jitro, takže fakt seděcí), a dát ho tam chci, až si bude fakt sám sedat. No a on si teď sám asi už týden sedá, ale jakoby vkleče na paty. Na zadek si sám ještě nesedl. Je to už ono a mám ho do té židličky dát, nebo ještě ne? Už se totiž dost těším 🙂 v lehátku už hrozně divočí. Když sedí u mě na klíně, výjmečně, tak rovnováhu drží, ale prostě si ještě sám nesedl... Jinak leze, stojí i chodí kolem nábytku...

Díky za názory...

marecek4
11. únor 2012

až si sedne sám na zadek a vydrží sedět,to že klečí na kolínkách by mohlo být asi zavádějící,přece jen tam jinak balancuje a drží rovnováhu než když normálně sedí,ale na druhou stranu to klasické sedání může přeskočit,jako některé děti přeskočí třeba lezení a rovnou začnou chodit,zkus vyčkat ještě tak těch 14 dní a uvidíš-a když tak ho na zkoušku začni posazovat občas na zemi ne na klíně samotného a uvidíš jak tu rovnováhu udrží,není kam spěchat a kluci jsou v něčem někdy línější 🙂

lukza
11. únor 2012

já bych ještě počkala já za sezení brala až si syn opravdu sednul sám a vydržel sedět a uvidíš ono to za chviličku bude syn prvně stál obcházel pak až začal lozit a a pak až sedět to bylo cca 11měsíc

tyrisa
11. únor 2012

Až se dokáže posadit úplně sám bez pomoci a vydrží tak nějakou chvíli.....

weri1
11. únor 2012

malej taky tak sedával a v kočárku se přitahoval a seděl....to mu bylo cca 8 měsíců a doktorka říkala, že to nevadí. kdybych měla čekat až si sám sedne tak jak to má být, čekám do 13 měsíců, takže si myslím ,že v pohodě ho do té židličky můžeš posadit....malej teda i lezl...čtu že i chodí kolem nábytku tak to se nemusíš bát, zádička má zpevněný

helulela
11. únor 2012

Podle mě už je to ok, když si sám sedá na paty. Já si třeba ani nepamatuju, kdy si syn začal sedat s nohama nataženýma před sebe, tohle jsem už považovala za sed.

rozarka65
12. únor 2012
llllucka
12. únor 2012

Pokud ti jde o sezení v židličce,klidně bych tam dítě už dala.Zase tak dlouho ti tam sedět nebude.JInak opravdu sednout znamená,že dítě ze čtyř si samo sedne a vydží tak sedět.Podle toho,co jsi psala,to pravý sed ještě není,ale nejspíš vám to dlouho trvat nebude😉

andelka
12. únor 2012

Do jídelní židličky na omezenou dobu bych ho už dala. Můj syn takhle klečel asi v 10měsících, takže příležitostně už někde seděl - doma jsme ale měli židličku sklopenou víc do polosedu a vyloženě doma jsme ho sedat nedávali, třeba na gauč, na zem...
Klasicky s nohama dopředu si sám sedl v 11,5 měsících. Od té doby je taky ve sporťáku.

amallie
12. únor 2012

Moje dite, nyni dva a ctvrt roku, jeste s nohama pred sebou na zemi nesedelo 😀 Beha, plave, lyzuje, na gauci samozrejme sedi s nohama pred sebou, ale kdyz si hraje na zemi, tak vzdycky vklece 😀 Tudiz bych necekala 😉

ciernavila
12. únor 2012

az si sam sadne, ked nesedi na patach, ani na sikmo, ale sam rovno s nohami pred sebou. ja som dala nasho do zidle az ked takto sedel. Dovtedy som krmila v autosedacke. A teraz zistujem ake to bolo pohodlne, tiez som sa tesila ako ho tam posadim a teraz vidim ze ma zvysoka super rozhlad, vrti sa, kruti , vsetko chce vidiet, takze sa krmi tazsie, ako ked bol len v pololeze oprety. Ale aspon si cvici stabilitu. Ale ked ho tam tak moc chces dat tych par minut co sa naje tak to by mu nemalo vadit.