Co proti slehnutí hlavičky miminka? Máte tip?

nikitickaa
13. črc 2012

Ahoj maminky,
chtěla bych se zeptat,zda máte nějaké tipy či osvědčený výrobek proti slehnutí hlavičky miminka?
Děkuji za každou radu,příspěvěk 🙂

jandl
13. črc 2012

@nikitickaa ,jestli správně rozumím,myslíš,aby miminko neleželo hlavičkou na jedné straně a pak ji tam nemělo oploštělou?už v porodnici miminko ukládej tak,aby střídavě hlavička byla položena na obě strany.začít s tím po několika dnech u nás byl problém.pomáhala jsem si i tím,že jsem vedle hlavy dala srolovanou plenu.

nikitickaa
autor
13. črc 2012

@jandl
jj tak jsem to myslela 🙂 ,dekuju za radu

slundo
13. črc 2012

většina miminek s tím má problém, střídali jsme pravidelně boky, ale jakmile jsme začali ukládat na záda, vybral si jednu stranu a hlavičku měl oploštělou. Dávali jsme různé pomůcky - vyhazoval je, postýlku natáčeli ke světlu-beztak to nepomohlo. Ale i tak se vše srovnalo a není to znát 🙂 Důležité je, aby mohl hlavičku otočit na obě strany, nám to jednu dobu dělalo problém, ale taky se to samo srovnalo.

missymici
14. črc 2012

... mi meli taky v zádu na hlavicce dlouho dlouho placičku,...žadne stridaní poloh nepomohlo...proste se to samo srovnalo časem....

aljuska
14. črc 2012

@nikitickaa určitě jak už psaly holky tak ze začátku střídat boky a pak podkládat plenkou, mít postýlku natočenou ke světlu, dávat na danou stranu hračky. Ale hlavně je důležité jak psala slundo aby mohlo miminko otočit hlavu na obě strany, syn měl taky chvíli problém s jednostranností a měl oploštělou hlavičku a důležité je pak i při nošení střídat strany, aby nebylo miminko otočené pořád na jednu stranu a mohlo procvičit svaly na krku na obou stranách a tím se té jednostrannosti nejlépe předejde 🙂