Co říkáte na chodítka, když dítě leze kolem nábytku?

xuan
23. únor 2009

ahoj chci se zeptat co rikate na choditka kdyz dite sedi leze a chodi kolem nabytku nebo za ruku??? dekuji moc

timbouctou
23. únor 2009

ahoj, hele, doporučuju. Hlavně takový ty jenom panely, rozhodně bych nedoporučila ty sedací, ono je to pak nenutí dělat pořádný kroky. Chceš poslat? My už ho máme jen tak na blbnutí, chodí sám už měsíc.

knobloska
23. únor 2009

My jsme chodily na cvičení a tam nám je přímo zakázala.

timbouctou
23. únor 2009

knobloska - a řekla proč? Třeba myslela právě ty, co nenutí dítě držet nožičky pevně

martimarti
23. únor 2009

xuan, když si dáš do vyhledávače slovo "chodítko", zobrazí se ti několik linků na téma "chodítka" 😉 Probíralo se to tady už nesčetněkrát 😉

jiji
23. únor 2009

Já se taky spíš řadím k odpůrcům 😝. Hlavně koukám, že máš osmiměsíční dítě, no v tomhle věku teda bych do chodítka nešla vůbec. Má času hafo. Když bude chtít začít chodit, tak začne i sama.
Naše malá v tomto věku teprve začala lízt (asi o měsíc dřív se začala plazit) a sama si sedla teprve kolem toho osmého - devátého měsíce. Pak se kolem deseti měsíců začala stavět, ale chodit sama začala až ve třinácti a půl měsících. Vůbec nemám pocit, že by nám něco uteklo, nikdy jsem ji neposazovala, ani moc nevodila za ruce, prostě jsem si říkala, že až bude chtít sama začít, tak sama začne ...
Moje sestra přeskočila úplně fázi lezení, od sedmi měsíců lítala v chodítku, v devíti chodila sama a teď je jí deset a má problémy se zády. Údajně špatnými lavicemi ve škole, ale nikdo mi nevymluví, že tohleto na to má vliv též ...
Samozřejmě, můj názor, každá matka jinak ať si udělá, co uzná za vhodný pro svoje dítě 🙂

knobloska
23. únor 2009

Já úplně souhlasím s jiji. Nikdy jsem neposazovala, a nikdy nebudu vodit za ruce. Všechno tohle ničí dětem záda. Stejně je to i s chodítkem. Seděla v 7 měsících, teď už chodí kolem nábytku. Nemám pocit, že by se něco mělo za ně dělat. Mě se všichni smějou, že jsem prdlá, já jsem prý seděla ve 4 měsících...no jasně, taky mám pěknou skoliózu. Taky jsem všechny prudila kvůli posazování a teď kvůli tomu vodění za ruce...Mají se naučit chodit samy a brát to jako přirozený pohyb, musí na to být připravené i ostatní svaly, které v chodítku nezapojí.

timbouctou
23. únor 2009

holky, pořád píšete V chodítku. Já myslím chodítko jako panel, který má takové madlo. Dítě si k němu samo musí stoupnout a začít tlačit chodítko před sebou. Je to jako my jsme tlačily auto, ale nehrbí se u toho. Myslím si, že naopak je tohle zdravější, než vodění za ruce. U tohohle si prcek může určit sám kolik toho nachodí a kdy.

yenn
23. únor 2009

tim, to co popisujes je aktivni choditko jsou i takove do ktereho se decko da

timbouctou
23. únor 2009

yenn - já vím, proto jsem hned v prvním příspěvku psala, že nedoporučuju ty sedací 😀

knobloska
23. únor 2009

No tak to budiž. Budeš mít ale omlácené rohy v bytě, to by můj manžel nepřežil 😉 . Můj názor ale je, raději bez chodítek všeho druhu. Je to ale lepší než takové, jak jsou v něm ty děti "zavěšené".

jiji
23. únor 2009

Timbouctou, tak tohleto ještě budiž 😉. Už vím, co myslíš, to snad ani ničemu nevadí 😉
Je fakt, že Míša, předtím než začala chodit sama, takhle vozila občas odpadkovej koš, židli nebo jídelní židličku, prostě co zrovna bylo při ruce. Takže by to byly vyhozený peníze, ona si to nahradila sama, když chtěla 😀

timbouctou
23. únor 2009

no tohle bych našemu malému nikdy nepořídila

timbouctou
23. únor 2009

jiji - no naše šídlo na sebe tu židli v jednom kuse strhávalo, tak jsme právě koupili v bazárku to aktivní chodítko. Nemá význam kupovat nové, užijou to měsíc dva a jde se dál

jiji
23. únor 2009

Jinak v té diskusi, co jste sem házely odkaz na začátku, jsem přečetla první dva příspěvky a udělalo se mi špatně 😖
Když tam mamina psala, že tam cpe (do toho sedacího) dítě od šesti měsíců 😠

knobloska
23. únor 2009

Kristýnka takhle vozí kočárek 🙂

timbouctou
23. únor 2009

no my našemu chlapovi kočárek kupovat nechtěli 😀

yenn
23. únor 2009

nas maly ma sekacku na travu a to udela uplne stejny efekt 😉

lukin
23. únor 2009

jiji: To není nic, moje sestřenka dává své dítě do chodítka od 4 měsíců.

timbouctou
23. únor 2009

xuan - chceš to chodítko? My ho pořídili taky kolem toho 8. měsíce, malej si k němu sedal a mačkal a točil ty válečky co tam jsou. Teď už s ním spíš háže přes pokoj 😠

knobloska
23. únor 2009

Timbouctou, možná by ho ocenil, ségry malej jí ho pořád bere 😀

timbouctou
23. únor 2009

knobloska - to je jistý, v dětským koutku se mu jeden taky líbil. Ale nevím, co by na to řekl tatínek 😀 😀

xuan
autor
24. únor 2009

no ja choditko mam a pouzivala jsem ho jak mala zacala sedet lozit a tak jsem ji ho koupila ale to sedaci byla tam chvilku a muzu rict ze byla spokojena diky nemu se naucila chodit chytla si ho a vozila ho jako vozicek pred sebou ptala jsem se na choditko nasi lekarky a ta rekla ze kdyz uz toho tolik umi a nebude tam porad tak to nevadi ja taky nekde cetla ze choditka jsou strasne skodlive a nekde zas ze muzou pomoci k vetsimu snazeni v chozeni je to zamozrejme kazdeho vec ale muzu rict jen ze svagrova ma 3 deti uz starsi a ty v choditku vubec nebyli a meji spatnou pater a kycle a to posledni tam bylo jen obcas a spatnou pater nema tak si nemyslim ze je to jen choditkama.nevim sto lidi sto nazoru.

many
24. únor 2009

já jsem proti chodítkům 😉

many
24. únor 2009

knobloska - úplně mi bereš slova z úst 😉 moje řeč,o té samostatnosti,....Ladíka taky nechávám a vše začal dělat brzo sám a bez pomoci,začal sám lézt,sedl si,sám se posadil,sedat jsem ho vůbec nedávala a pak se sám postavil a teď chodí kolem nábytku a za ruce ho netahám,kvůli těm kloubům,...

many
24. únor 2009

jo a ještě,taky furt poslouchám od některých chytrých lidí,že jsme všichni byli v chodítku,....a máš recht i já i moje ségra jsme měli skoliotické držení a chodily cvičit,... 😉

andyalukasek2008
24. únor 2009

Holky, ortopedi nechapou, proc se jeste choditka vyrabeji a vubec je nedoporucujou...

many
24. únor 2009

právě proto ho nechci,jinak moje sestra má půlročního chlapečka a jezdí sním cvičit a ptala se doktorky už dopředu jakej má názor ona na chodítko a taky jí řekla,že v žádným případě ať ho nedává 😉 no prý hodně bojují o to,aby se stáhlo z výroby 😉