Co s neustále plačícím miminkem?

6miska4
10. zář 2017

Moje 8 týdenní mimčo pořád pláče, pokud tedy zrovna nespí. Je přebalená, najedená, horečku nemá, prdíky jí nejspíš taky netrápí. Zkouším si s ní hrát - vydrží tak 3 minuty, povídat, zpívat, ukazuji jí byt a nebo jí uspávám. Přes den usne jen u prsa cca na 5 minut, pak zase vyžaduje kojení. V noci spí 6 hodin a pak 2krát 2 hodiny. V kočárku, když jede, spí cca 2 hodiny. Většinou usne i v autě v sedačce. Může ten její pláč souviset s tím, že je nedonošená - narozena 36plus2?? Proč by mohla plakat?? Je to normální a přejde to někdy?? 😢 Budu vděčná za vaše rady! 🙏

popelucha
10. zář 2017

@6miska4 syn byl do konce šestinedělí absolutně nechovací a plačící miminko...pak se to zlomilo...holčička tě chce cítit, být u tebe. Doporučuju šátek, nosítko...

pajounek
10. zář 2017

A pláče i když ji třeba chováš? Já na jakýkoli pláč prostě nabídla prso, ať už ho měla před minutou nebo dvěma hodinami 🙂 nejspíš je to jen období, rychlejší růst atd. Chovala bych, měla bych ji co nejvíc u sebe a prso k dispozici :D není to jen na hlad, alr i na ujištění, že tam jsi atd. 🙂

lansi83
10. zář 2017

Ahojky, můj syn se taky narodil 36+2 a taky pořád plakal, trápily ho koliky až do 9 měsíců. A taky dostal "nálepku" dráždivé dítě. Porad se s dr., ať malou vysetri, jestli jí neco neboli. Neprohyba se při pláči do luku? To dělají právě ty dráždivé děti. U nás přešlo dráždivé dítě plynule v poruchu chování ADHD. Teď je mu 29 měsíců. Přeji hodně sil, vím, že je to těžké. Jo a jsem svobodná maminka. Pa pa 🙂

6miska4
autor
10. zář 2017

@popelucha Mám nosítko Storchenwiege a pláče v něm. Nechala jsem jí tam i déle, jestli se třeba neuklidní ale nic ☹

6miska4
autor
10. zář 2017

@pajounek To přesně se snažím také dělat. Když jí tak je totiž v klidu 😔

6miska4
autor
10. zář 2017

@lansi83 Ano prohýbá se 😲 V úterý jdeme na kontrolu, tak se raději zeptám doktorky..

pajounek
10. zář 2017

@6miska4 když je u prsa v klidu, tak hoď nohy na stůl a nech ji tak u sebe nebo si zalezte do postele a je to 🙂
Doktorky se samozřejmě zeptej na další možnosti, čím by to mohlo být. Hodně klidu přeju, bude to určitě dobré 🙂

frndafrrr
10. zář 2017

Je to mimino-naše mladá je oproti bráchovi ďábel, ale pořád jen vzteklé (ted uz spis batole) dat nalepku ADHD děcku co neumí ani mluvit mi příjde psycho....

lenkasve1
10. zář 2017

Ahoj, mám taky narozené dítko dříve 35+2 a mám doma to samé, je najezena, prebalena ale trápí ji prdy, jediný co zabírá na usnutí a zklidnění je, když je v šátku... S nositkem nemám zkušenost. Spíš musíme být trpělivé, ale sama vím, jak je to někdy těžké 🙂

frndafrrr
10. zář 2017

@lenkasve1 Právě si popsala mimino ..
Tam nehraje vek smysl....

lansi83
10. zář 2017

@6miska4, předčasně narozené děti mají nedostatečné vyvinutou nervovou soustavu a trávení, proto trpí častěji na prdiky a jsou přecitlivělé (dráždivé) na různé podněty. Dr. ti asi poradí nějaké kapičky, cvičení s nožičkama, masáž bříška a dietnejsi stravu pro tebe, když kojis. Zkus vynechat mléko a mléčné výrobky. Malý byl od narození na UM, pil speciální mléko, Nutrilon alergy care, kvůli podezření na alergii na bílkovinu kravského mléka. Pokud nic z toho nezabere, možná vás pošle dr. na neurologii. Ale to být nemusí. Chce to trpělivost. Vím o čem mluvím. Pa 🙂

mymetka
10. zář 2017

U nas vyrazne zlepseni po 11 tydnech, syn narozen 36+1. Nevim jakou ma vahu, u tech hubenejsich je to castejsi. U nas to preslo az, kdyz se hezky vypapkal k tem 5kg a i nerviky se asi obalily. Osobně neznam zadne urvane novorozene s vysokou porodni vahou.

karlajasmine
10. zář 2017

@6miska4 muj syn se u place taky prohybal a ADHD rozhodne nema, je velmi klidny, dobre se soustredi a krasne si kreativne douho hraje.. u miminka bych tyhle poruchy jeste absolutne neresila. osobne bych proste chovala a nabidla prso, kdyz se tim dite zklidni 🙂 Pripadne pokud ti usne u prsa tak si lehni s ni do postele a az ti usne tak tam s ni lez a neco si cti a treba bude spat o chvili dyl.

6miska4
autor
11. zář 2017

@karlajasmine Bojím se, aby pak ale nebyla přejedená a nebylo to horší..?

6miska4
autor
11. zář 2017

@lansi83 Na UM byla 2 dny. Dávám Espumisan, masíruju Pupíkem, cvičím nožičkami a já sama už omezila většinu nezávadné ho jídla.. 😔

6miska4
autor
11. zář 2017

@mymetka Narozena byla s 2,6 kg a v 6t měla 4kg. 🙂

verunka_korunka
11. zář 2017

@6miska4 prvni dcera je nedonosena 25+6tt, anp byradovala poroznost, byla placici, museli jsme hodne nosit na rukach, nositko nepomahalo, satek jsem nemela. Mela hodne podrazdenou nervovou soustavu, silne přihýbáni do luku, muselo se tomu zabranovat, v postýlce pri spani, pri hrani na dece, pri prebalovani, nosit spravne v klubicku. Strasili s adhd, jo je zivejsi, ale rozhodne ne adhd, krasne si hraje sama klidne i hodinu. Na brisko trpela hodne davala jsem presne co pisete, byla plne kojena, plus lahev s mm a leky prvni 4 mesice doma. Ted driha je donpsena, je to klidne a ismevave dítě, ale s prdy ma taky problem. Ale espumisan nezabiral, zkusila jsem infacol a bylo to o dost lepsi, ale mozna to byla nahoda. Nyni ma 2,5m a kapky jsem pred 4 dny vysadila úplně a taky to vypada ok. Ale uz se trochu hybe, hodne zveda ruce a nohy a kope ve vzduchu, takze se ji uz konecne hybou pohybem streva. Starsi musela cvicit vojtovku, brisko mela fakt slabe a zadove svaly porad zatnute... muselo se to uvolnit a posilit vojtovkou brisko. Jak pisi nade mnou, rict to pediatricce a pripadne chtit pro jistotu zadanku k neurologovi 😉

6miska4
autor
11. zář 2017

@verunka_korunka Tak jsem zvědavá co mi doktorka řekne. Tu Vojtovu metodu budeme muset cvičit už kvůli predilekci. Nepomáhá ani polohování, změna strany v postýlce, apod. Navíc má žloutenku kojeného dítěte a břišní kýlu. 😔

lenka_strelenka
11. zář 2017

@6miska4 Taky doporučuju nosit. Máme ještě "horšího" uplakánka; malá totiž nespí ani v kočárku, ani v autosedačce, ale řve jak na lesy. Zkuste místo nosítka zatím třeba elastický šátek, ze začátku po chvilkách, než si miminko na nošení zvykne. Málokterému miminku se nošení jako takové nelíbí. Storchenwiege nosítko je sice i pro novorozence, ale zvlášť tak malým miminkům je prostě líp v šátku - z vlastní zkušenosti; nosítko malá snese až teď ve 4 měsících/6 kg. Zkuste skupinu na FB Nosíme děti anebo nějakou regionální nosící skupinu, určitě by vám poradili a někdo možná i pujčili šátek na vyzkoušení.

mymetka
11. zář 2017

@6miska4 myslím, ze ta váha dělá hodně, přeju hodně sil a pevné nervy, syn byl k zbláznění a pak od 3 do 6 mesicu skoro uplne klid. Za par tydnu me to ceka podruhe a znovu nizsi vaha, ted uz to vidim s nadhledem, ktery jsem driv nemela. Drzim pěsti.

verunka_korunka
11. zář 2017

@6miska4 tak žloutenku měla starší, ale asi ne z kojení, byla jen několikrát pod světlem a pupeční kýlu měla taky, ta se posílením bříška srovnala. Takže vojtovku, teda myslím že to byla pupeční 🙂 teď si nejsem jistá ;) asi mléko na mozku 🙂
A vojtovka není nic zlého, dítě to nebolí, jen se jim nelíbí že musí něco dělat a oni to zrovna dělat nechtějí ;) zkoušela jsem to teď na mladší a ta je v klidu, kdežto starší se to tehdy nelíbilo a křičela, ale pomohlo to

jezucha
11. zář 2017

@6miska4 můžu se zeptat, jaký byl porod?

ladyhacek
11. zář 2017

dobrá rada je šátek 🙂
jinak po mých zkušenostech může pláč způsobovat i alregie. Určitě nemá bolavé bříško? Můj bratranec takot plakal dost často a teta si nevěděla rady - intolerance na mléko a je ot rodové takže můj syn to má také - nebyl vyloženě plačící miminko, ale přišlo se na to až později se souvislostí s krupicovou kaší co mi vyvracel.

K Vám zkuste se zamyslet co jíte - zkuste vynechat lepek, mléko (2-3 týdny určitě a uvidíte zda nastane změna)

jipe
11. zář 2017

můžeš zkusit metodu dle Karpa (Nejštastnější miminko v okolí) - zavinovat, bílý šum, houpat, dudlat, poloha na boku nebo na bříšku. U nás teda stačila zavinovačka a bílý šum (digestoř, fén, youtube). Dál šátek (nutné chodit), hacku, pod miminko dát na spaní péřový polštář, aby bylo v hnízdečku,...Dudlík asi dávat nechceš, když kojíš, ale u nás mnohé vyřešil, nechtěla jsem dělat živý dudlík a mít dítě nonstop u prsu (nepřejí se, nejí, jen dudlá)

6miska4
autor
12. zář 2017

@jezucha Porod, dle mého, byl v pořádku. Ovšem po porodu u miminka potíže s dechem a převezení na resuscitační kliniku.. viděla jsem jí po porodu dvakrát asi na minutu.. 😢 po cca 30 hodinách mi byla v pořádku převezena nazpátek.. ❤

6miska4
autor
12. zář 2017

@jipe Metodu znám 🙂V zavinovačce se tak 1,5 hod kroutí než usne. Dudlík odmítá. Na bílý šum máme přímo méďu ale malá nereaguje ☹ Na boku usne vyjímečně, na bříšku pouze pokud je na mě, jinak tu polohu nesnáší.. ☹

6miska4
autor
12. zář 2017

@ladyhacek Právě jsem vysadila mléčné výrobky a sladké. Snad to k něčemu bude 🙂

6miska4
autor
12. zář 2017

@jezucha Ještě mě napadlo, že malá měla po porodu na tělíčku modřinky 😔

martyina
12. zář 2017

@6miska4 ahoj, malá se mi narodila 35+2 a od malička pláče. A hlavně to do měsíce a půl nepomáhalo ani chování. Krásné přibírala do necelých dvou měsícu a ještě od narození strašně Blinka. Tak týden před druhým měsícem přestala spát úplně a snad pořád plakala k lékaři sem chodila každy týden a říkala sem že má hlad . Po třech týdnech byly jsme na UTZ brali nám krev nakonec dali um Nutrilon Allergy care a bylo to úplně jiné miminko spala 3 hod a začala se konečně smát. A zpět přibírat. A od těch 3 měsíců je to lepší teď pláče jak zastavíme autem nebo když chcem na návštěvu nebo do obchodu jít na oběd je nemožné . Ráno si už pěkně hraje ale odpo většinou probreci myslím že ji tlačí to um než si zvykne. Takže se to určitě zlepší i u tebe neboj

verie
12. zář 2017

@6miska4 a z čeho usuzujete že bříško netrapi,? Skoro všechny miminka trpí kolikou..a pokud se prohýbá může jo trápit brisko