Co s neustále plačícím miminkem?

6miska4
10. zář 2017

Moje 8 týdenní mimčo pořád pláče, pokud tedy zrovna nespí. Je přebalená, najedená, horečku nemá, prdíky jí nejspíš taky netrápí. Zkouším si s ní hrát - vydrží tak 3 minuty, povídat, zpívat, ukazuji jí byt a nebo jí uspávám. Přes den usne jen u prsa cca na 5 minut, pak zase vyžaduje kojení. V noci spí 6 hodin a pak 2krát 2 hodiny. V kočárku, když jede, spí cca 2 hodiny. Většinou usne i v autě v sedačce. Může ten její pláč souviset s tím, že je nedonošená - narozena 36plus2?? Proč by mohla plakat?? Je to normální a přejde to někdy?? 😢 Budu vděčná za vaše rady! 🙏

ladyhacek
12. zář 2017

@6miska4 pokud nezabere zkuste ten lepek. Malý měl jako mimi problém i s vajíčkem

6miska4
autor
12. zář 2017

@verie Podle chování mimča. Prdíky má vždy ráno, asi jak se v noci v zavinovačce nehýbe. Takže ráno zacvičíme, promasírujeme pupík, krásně se vyprdí a je spokojená.. 🙂 Když má prdy, tak se spíš kroutí, střídá skrčení nožiček a protažení do rovna. Ovšem zbytek dne už se jenom protíná až se ohne v zádech, nepřitahují nožky k tělu, nekroutí se. Spíš se jakoby rozčiluje.. Samozřejmě to tím být může. Objednala jsem si ještě rektální rourku. Je to to jediné, co jsem nezkusila.. chci zkusit všechno abych našla příčinu a proto jsem ráda, že mi tu dáváte tipy, co by jí mohlo trápit.. 🙂

kokina90
12. zář 2017

Syn devět měsíců narozen ve 33 ukončeném, byl to same a zatím to nepřešlo:Ď:/ tak si hrajeme nonstop nesmím se od něj hnout a za chvíli se mu narodí sestra, tak budu mit zabavicku ještě větší:Ď🙂

6miska4
autor
12. zář 2017

Tak doktorka říkala, že pokud se to nezmění do 3 měsíců, začneme to řešit. Alespoň jsme se zbavili žloutenky kojeného dítěte a za 2 týdny přibrala 0,5 kg. 🙂

verie
12. zář 2017

@6miska4 jasně ,mě se spíš kroutila malá jak had a prohýbala když ju trápilo bříško proto sem se ptala 🙂 ale každé miminko je jiné.

6miska4
autor
12. zář 2017

@verie Dneska jsem byla pro tu rourku ale neměli jí. Tak jí koupí zítra manžel, tak uvidíme.. 😉

alzbeta_kubicek
12. zář 2017

mně by připadalo, že takové děťátko potřebuje ještě dotulit za ten čas, který už nebylo v břiše, že mu chybí ta blízkost... a pod vedením zkušené kámošky bych pořídila šátek a začala nosit. člověk se vyklidní, protože najednou má volné ruce a může něco dělat, dítě se vyklidní, protože je u mámy a ta je vyklidněná. mám pocit, že v kombinaci s neomezovaným kojením, je to téměř univerzální recept. 🙂

ať je vám oběma brzo dobře. 🙂

verinikki
12. zář 2017

Tak malá byla taky dráždivá - občas prohýbání do luku, nepomohlo nošení, spaní vedle ní atd. neustále plakala. Je to asi fakt dáno nezralostí NS, trochu nám pomohlo KLUBÍČKOVÁNÍ - nejprve to nesnášela, ale postupne ok a zmírnilo to hodně pnutí kolem páteře. Na koliky trpěla asi 8 měsíců - teď co vím, zkusila bych vysadit Vigantol a nahradit BABY D, jinak pak u nás byly i noční řevy v pozdějším věku (1-1,5 roku - museli jsme ji vždy probudit, řvala v polospánku). Nyní je velice živá a šikovná, ale ve skoro třech letech v noci stále ještě zpracovává zážitky ze dne, takže občas pláč a řev. Myslím, že nějaká dysbalance ohledně dozrávání NS a zpracovávání podnětů a emocí je v ní prostě odmalička...

margarithka
12. zář 2017

Nasi 29+5, fyzioterapeutka poradila masaz nartu, kdyz rvali a nic nezabiralo...krouzivymi pohyby...a to zabralo vzdycky. Jinak prvni tri mesice provresteli vecery v kuse

6miska4
autor
12. zář 2017

@verinikki Vigantol taky nedávám. Dávám Dčko od Terezie 🙂

neikisa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz