Co si myslíte o čertech resp. mikuláši pro 9m. dítko?

kristinn
21. lis 2015

Potrebuji radu co si myslite o mikulasi pro 9mes. Holcicku ? Nemyslim tim zadnyho strasidelbyhi certa co ny malou videsi a vystrasi , ale jen ne napadlo rict mladsim sourozencum at mi udelaji pro malou certika ,mikulase a andela jen aby prisli mala jim trebas ukazala paci paci a dali ji nakou nadilku a pak sme si ji spolecne rouzebraly a kouklid co tam ma atd . Jak jste to mely vy? Diky

kristinn
autor
21. lis 2015

Omlouvam se za ty chiby , sem se nijak prepsala :D

konidana
21. lis 2015

@kristinn do roka prvního dítěte jsem nic neřešila:D

bajana
21. lis 2015

Takému malému miminu je to úplne ukradnuté...naša má 15m, mm ju prihlasil na Mikuláša v práci a myslím, že zbytočne....netreba niektoré veci tlačiť a siliť, nič dieťaťu neujde, keď sa s tým začne v 3-4 r.

anetka1701
21. lis 2015

myslím že v 9.měs je to blbost :o)

kacca11
21. lis 2015

Chodivame za certa a mikulase a tak male deti nebereme.

mandala
21. lis 2015

Pokud nemá starší sourozence, tak bych to neřešila, nemá z toho rozum, bylo by to divadlo spíš pro vás, než pro dítě. 😉

lv
22. lis 2015

eh, my tu ještě neměli - a to má malá přes 3roky

pajiji
22. lis 2015

v 9 měsících to nemá smysl,ale obecně můžu říct,že já mám z tohoto zvyku z dětství jen ty milé vzpomínky a v rozumné míře je to fajn tradice.

ladyhacek
22. lis 2015

malý má 8 měsíců (8,5m na Mikuláše) - neřešíme

lenula4
22. lis 2015

Pro tak malé dítě to nemá smysl, Mikuláš a čerti mají "výchovný" úmysl, a jak tu píší holky, bylo by to spíše divadlo pro rodiče 🙂

berusinecka
22. lis 2015

@kristinn První dítě zažilo Mikuláše v 7. měsících, to druhé už ve 3. měsících. Žádné trauma se nekonalo. Neteře a synovec udělali divadlo a v pohodě. Takže za mě, ano. Je to tradice, nic špatného se dítěti neděje a určitě bude koukat co se to děje. 🙂

kristinn
autor
22. lis 2015

Diky vsem za typi , jedty je tp zbytecne to me je nijak jedno , je to proste prvni mikulas a myslim ue ji to bude zajimat a bude se ji to libyt a neco o tom ze z tpho dite nema rozum to my rijde spatne receno protoze zyhe deti jsou sikovni a rekla bycj ze rozumu maji as as kdyz se dokazoi napr. Sami ucit po ctirech atd , ale diky jen sem chtéa vedet jak to maji i jinde 🙂)

emily_queldorei
22. lis 2015

Malá má 10 měsíců a tenhle rok to řešit nebudeme, příští asi ano. Teď by z toho nic neměla.

herminka
22. lis 2015

Ne, nezveme ani pro mnohem starší děti.

krystalka
22. lis 2015

@kristinn - u nás Mikuláš s čertem nechodili nikdy....nechává sáček s dobrotami za oknem večer, když se setmí 🙂 ....do školky a teď už do školy jim chodí, tak to si užije tam....jinak v tomhle věku jsme myslím Mikuláše nijak zvlášť neřešili, možná nějakou maličkou hračkou, už ani přesně nevím 😉

mandala
22. lis 2015

@kristinn No, našemu nejmladšímu bylo loni 10 měsíců, když tu byli čerti s Mikulášem především kvůli starším dcerám a jen se prostě díval a to bylo tak vše, dáreček dostal, ale toho taky nezajímalo. Rozum z toho nemají, přijde mě to fakt uhozený, ale tak chápu, že u prvního děcka to člověk prožívá všechno jinak a nechce ho o nic ochudit, ale v tomto případě to vidím jako úplnou zbytečnost. 😉

krystalka
22. lis 2015

@mandala - to je fakt, že člověk když má první dítě, tak má pocit, že by ho o něco ochudil....jenže mně celkem brzy došlo, že na některé věci fakt prostě nenastal ještě ten pravý čas, aby si to pořádně užil, když tomu nerozumí.....a taky, když to dítko nezná, tak se těžko může cítit o něco ochuzené, že 😉 ...jinak mně tedy připadají tyhle zvyky celkově takové uhozené - přijde mi prostě nesmyslné, aby se dítko snažilo ze sebe vypotit nějakou básničku nebo písničku před Mikulášem a čertem, kterých se obvykle trochu bojí, stejně jako mi přijde divné, říkat, že si ho čert odnese do pekla, nebo že má pytel na zlobivé děti apod....ale my to máme stejně i s Velikonocemi - syn odmalička sám od sebe odmítá chodit někoho šlehat s pomlázkou jen proto, aby za to dostal vajíčka, nebo čokoládu 😉 , takže nám nadílku nosí velikonoční zajíček a schovává ji na zahradě 🙂

konidana
22. lis 2015

My také nezveme domů, po městě jezdí čertovský vůz i s anděly a Mikulášem a na ten se chodíme dívat. Doma pak děti najdou naplněnou punčochu.

cerberos1306
22. lis 2015

@kristinn Ty kokos, po vás přelouskat příspěvek je zázrak 🙄 😕

berusinecka
22. lis 2015

@krystalka Tak ono stačí dětem vysvětlit tradice, proč jsou např. Velikonoce a děti se velice rády zapojí. Děti mají sice málo, ale s pletením korbáče (pomlázky) mě pomáhaly. Držely a starší se to i učil (podle mě nezbytná znalost chlapce 🙂 ). A také jsme si spolu vyrobili píšťalku. Takže stačí chytit tradice za správný konec. Nevyhrožovat ničím a děti si je rády osvojí. A pak je dále předají svým dětem. 🙂

rozarka65
23. lis 2015

Nikdy jsem nezvala a zvát nebudu...mají to ve školce a škole a to stačí...Jednou šly holky s tatínkem, který dělal čerta v práci, jako malí andílci, ale to se nebály, protože viděly, že jsou všichni převlečení....

krystalka
23. lis 2015

@berusinecka - tak syn o těch tradicích ví, pomlázku doma běžně máme, ve školce si je i sami pletli, barvíme vajíčka apod...on má problém akorát s tím, jít někoho vyšlehat, to se mu prostě nelíbí, on je takový pacifista 😀

moudivlacek
23. lis 2015

u nas nevedeme vubec 😉 Mikulas dela nadilku ve skolce, ted ve skole, k nam domu nikoho nezveme

berusinecka
23. lis 2015

@krystalka třeba ho to chytne později. Také nesnáším když dojde soused který si veme jen proutek (ani si nedokáže upléct korbáč) a šlehá tím po nohách. A vyžívá se v tom. Veeeelikáááá sranda. Tak proto malým říkám jen ať korbáčem pohladí-pomladí.

krystalka
23. lis 2015

@berusinecka - třeba jo, ale i kdyby ne, tak myslím o nic nepřijde....tady v Praze se to stejně už tak moc nedodržuje a v naší čtvrti téměř vůbec....o Velikonocích jsou všichni někde pryč, na horách apod...dětí tu moc není, takže to stejně nemá tu atmosféru, co asi byla dřív...

berusinecka
23. lis 2015

@krystalka Ono ve městech je to opravdu jiné. My jsme nyní zase na vesnici, kde hodně žije folklor a tradice

alboo
23. lis 2015

@cerberos1306 ze.. jsem rada, ze nejsem sama komu to dela problem. Jelikoz pisu vetsinou z mobilu, tak mam taky hodne preklepu, ale tohle je teda sila

herminka
23. lis 2015

@berusinecka U nas na Valassku se chodiva s jalovcem (ten nesnasim, boli to s nim a vsude je jehlici) nebo s brezovou metlickou. Tatar (pomlazku) je videt mene. Takze pokud soused chodi s proutkem, je mozna jen odjinud 🙂

berusinecka
23. lis 2015

@herminka nene bohužel není. Ve vesnici jsem se narodila i já i náš pan soused, jen mu to opravdu dělá radost, když švácí po nohách proutkem

barulina
23. lis 2015

@herminka mimi tema.odkud z valch jsi? Ja jezdim do ksrolinky,halenkova a tak.a ted uzni do navojne