Co si představujete pod pojmem "Mateřství" ?

karotky
13. únor 2008

Tak pro mě to je(pokud nepočítám období od 2. do 5. týdne............to Adam neustále trpěl na větry a koliky 😢 )to nejkrásnější období v životě.Jsem ráda,že jsem se ho dočkala,protože si život bez dětí nedokážu představit. 😵
A co Vy ostatní?

mata79
13. únor 2008

Az ked som priviedla na svet syna, pochopila som dovtedy nepochopene slova mojej mamy : pockaj, ked budes mat svoje deti...
S mamou si moc nerozumiem, ale poslala som jej sms, ze jej dakujem, ze ma porodila. Velmi si to vazim ako aj prirodu za to, ze to ma vsetko takto krasne zariadene a my si to stale neviem vazit.....
Je to DAR

anatanka
13. únor 2008

Tak pro me materstvi zatim bohuzel znamena prevazne stres, nevyspani, oddelany rameno z neustaleho noseni, chaos, nic nestihani a jekot maly a jekot a jekot....

dominica
13. únor 2008

Super téma! Ja som bola asi pre materstvo stvorená, aj keď nie som dokonalá mama. Vždy som túžila po deťoch, chcela som dve, ale po pôrode som zistila, že by mohli byť aj tri. Už keď som sa dozvedela, že som tehotná, tak som sa od šťastia rozplakala a to sme sa ani nesnažili. Celé tehotenstvo som si nádherne užívala, škoda, že skončilo o 6 týždňov skôr, nestihla som sa keď konečne vyšlo slniečko popýšiť s mojím bruškom a v zime ho nikto nevidel 😀 Aj keď boli všelijaké obdobia a malý mal koliky a kakal s rektálnou rúrkou do 8 mesiacov, bolo to najlepšie bábatko na svete a doteraz je. Robí mi nesmiernu radosť aj keď niekedy vie aj naštvať. Nemenila by som za nič na svete a je mi ľúto, že chlapi tento pocit nikdy nezažijú - prvé kopnutie, tie ksichtíky, keď ho kojím a pod. Sú to nádherné chvíle a užívam si ich naplno. Materstvo je najkrajší dar, aký mohol Boh dopriať žene!

elucinka
13. únor 2008

Je to radost, samozřejmě a nádherný pocit z toho, že jsem dala život novému tvorečkovi...zároveň neskutečný pocit odpovědnosti za něj a velikánský strach o toho malého bezmocného drobka. Bohužel se nám nevyhnuly komplikace a už máme za sebou i týden strávený v nemocnici, nedovedla jsem si představit, jaké to je mít strach o zdraví svého dítěte, tak už vím, že je to fakt síla. A také se mě mnohem víc dotýkají všechny ty dětičky a jejich smutné osudy, které denně slyšíme v TV a ostatních médiích - dřív mi to bylo "jen" líto, teď mě to pokaždý rozbrečí a nedokážu pochopit, že třeba někdo dovede ublížit malému dítěti....Tohle všechno a ještě spousta dalších silných pocitů a vjemů je pro mě mateřství.

s2007
13. únor 2008

Mateřství je opravdu krásny už to že se vyvijí v nás a pak porodíme a máme doma ten malí uzliček krásnýýýý, ktery bychom jenom pusinkovali, ale děti rostou a vyvyjí se a jsou zvědave a neopatrne a vy je jen učite 😎 Je to krásny, člověk má pro co žít, ale je to šileně vyčerpavajicí aspon pro mě, ani první kluk mi tak nedal zabrat jako tento druhy nespím, nejím a pořad jsem v jednom kole až večer se zastavím takže se fakt někdy těším až pujde do školky a já budu mít chvilku pro sebe jinak život bez dětí si fakt nedokažu představit.jenom nesnaším jak tomu řikají mateřská dovolená, dovolenou si představuju trochu jinač.tak at děti jsou hodné a my co nespíme at se vyspíme 😀

rinuska
13. únor 2008

Materstvo je dar, ale od okamihu ako sa dieťa narodí prichádza strach , ktorého sa už človek nikdy nezbaví, zároveň zodpovednosť za iného , strata úplnej slobody a časti svojho ja na úkor dieťatka. Stojí to za to - samozrejme o tom, ako to stojí za to sa dá básniť väčšinou len keď je všetko v poriadku , dieťatko je zdravé a celý život nám robí len radosť.Myslím, že inak to vidia mamky , ktoré sa od narodenia dieťatka musia len trápiť - z rozličných dôvodov.Toto je jedna z filozofických otázok , o ktorých by sa dalo dlho diskutovať . 😀

s2007
13. únor 2008

spánek dělá svoje já spím denně 5h.až6h a z toho vstavám 4krát za noc takže rano nevidím ale až bude spát celou noc tak to bude nadhera mě nebude bolet hlava a konečně si to začnu uživat jak jsem si planovala jinak se strašně těším na leto vše hned bude hezčí. 😉

dominica
13. únor 2008

elucinka, rinuska - úplne súhlasím s vašimi príspevkami, sú pekne napísané 😉

viera78
13. únor 2008

mat babetko som odkladala az kym som sa nerozhodla ze uz je cas ked som na tehot.teste uvidela dve ciarky bolo to zvlastne ze sa nam to tak rychlo podarilo cele tehotenstvo my uslo v celkovej pohode teraz my vsak chzba spanok a aj to ze uz mam cas obmedzeny ale ked vidim ako sa kazdym dnom meni je to zazrak mali.

paolin
13. únor 2008

tak ja mam materstvi bohuzel poznamenane udesnym zacatkem - presne, jak popisuje anatanka. kdyz se k tomu pridaly horecky a nevolnosti z vycerpani, bylo pro me prvni rok naprostou nocni murou. az od dvou let maleho jsem si to zacala opravdu uzivat, ikdyz o vyspani nebo odpocinku nemuze byt ani rec. sveho syna miluji vic, nez svuj zivot. bez nej bych tu nechtela byt. jen si obcas pri vypraveni ostatnich maminek postesknu a i trochu zavidim, jak materstvi muze byt krasne a pohodove. 😔

sisstin
13. únor 2008

paolin: a to čekáš další? 😀

paolin
13. únor 2008

sisstin, ano cekam. nechceme jedinacka a jak z toho clovek vypadne..takze bud ted nebo uz asi nikdy 🙂

sisstin
13. únor 2008

paolin: klobouk dolů 😉 držim ti palce..já mám hodný dítě..a stejně toho mám plný brejle 😅

janka1874
13. únor 2008

mne tehotenstvo velmi rychlo ubehlo ale bolo maximalne pohodove ani raz mi nebolo zle a vobec bolo uzasne vychutnavala som si ho plnymi duskami mozno aj preto ze uz bol najvyssi cas a dlhe roky som bola pripravovana na to ze mozno deti nebudem mat nikdy, no a teraz sa tiez nestazujem v noci vstavame na kojenie a aj cez den pekne pospinkame niekedy aj obe spolu nech vladzem vstavat v noci

krista
13. únor 2008

Já už chci taky holky 😀

janka1874
13. únor 2008

krista este si vychutnavaj kludny nocny spanok pokial kludny je 🙂

sisstin
13. únor 2008

krista: hele..nepředeháníš mě nějak moc? 😲 😅

sisstin
13. únor 2008

jinak název tématu by mělo být spíš, co pro vás znamená mateřství 😉 ono představy jsou o dost jiný než reál 😅

marse
13. únor 2008

Materstvo= velky splneny sen 🙂

sisstin
13. únor 2008

pro mě je mateřství něco, co jsem nikdy nechtěla..přišlo to..a tak to beru, jak to je... 😉 a čím dýl to trvá, tím se mi to zdá lepší a lepší 🙂

johanda
13. únor 2008

sisstin - hehe, výstižné 😀
já matkou být vždycky chtěla, ale až po třicítce, po absolvování zahraničních stáží a tak..no, přišlo to nečekaně dříve 😉 , tak ty stáže holt počkají, že jo, taky nemusím být všude.
Děti jsou skvělé a nakonec jsem ráda, že jsem je měla relativně mladá.

paolin
13. únor 2008

no a nejvic me na materstvi uchvacuje to znovupoznavani okolniho sveta, nekoncici detske nadseni pro kazdou prkotinku a detska cista dusicka 😀

anatanka
13. únor 2008

Siss: Tak to ja mam presne opacne - ja po materstvi vzdycky moc touzila, ale moje predstavy o nem byly, jak ted zjistuju, hodne naivni a zkreslene.

Paol: Ja taky zjistila, ze normalne ostatnim maminkam obcas uplne zavidim, ze si to materstvi dokazou tak uzivat. Nebo jak vsude ctu prohlaseni maminek o tom, jak je materstvi naplnilo, tak bych se picla. 😝

Na druhou stranu ale pevne verim, ze az Mirinka trochu povyroste, tak to bude super a ja si to konecne zacnu patricne uzivat.

alcatko.j
13. únor 2008

Tak ja mela taky malinko zkresleny predstavy, a naivni, ze se mi narodi krasne, male, mile miminecko, ktere bude spinkat, papat, obcas kakat, kdyz otevre ocicka, tak se na me to detatko usmeje, ja se s nim budu vsude chlubit a budem se mit vsichni radi a budem stastna rodina 😅 😅
No, priznam se, ze skutecnost se lisi, ale ja uz se smirila, nastesti ten jekot, jak o nem mluvi Anatanka postupne mizi, je ho slyset min a min 😅
No a co pro me ted materstvi znamena?Je to moje "povolani", konicek, velika sranda, ale taky strach o malou, ale nejen o ni, je to proste super, ja si zivot bez decka predstavit neumim, jsem hrda na to, jakou mam dceru, ze je to vesela holcicka, jsem pysna mamka a vubec, ja ji proste zeru 😵

aponchie
13. únor 2008

paolin:ja to mam nachlup stejne miluju svou dceru vic nez svuj zivot vzdycky jsem chtela deti jsem matersky typ uz od mala 😵 (rak)a tesila sem se na tehotenstvi proste vsecko jezne hned po pordu to zacalo mala je desne akcni nespala rvala jak ozivot prdy zuby porad neco neusnula beze me porad jen drandit v kocare vycerpana nevyspana vykojena az na same dno 😀 a to prosim doted ,ted je to uz lepsi zacina byt snesitelnejsi ale zase mame 3lety vzdor 🙄 obcas taky zavidim ostatnim maminkam tu pohodu oproti me 😀 ja jsem z ni nekdy tak vytocena..nespi nechce jist rve utika krici ma energie ze zasnu a ja padam unavou 😀 ale cim je starsi tim vic si to uzivam a pomalu premejslim nad druhym

paolin
13. únor 2008

aponiche, jestli nam osud nerozdaval ze stejneho mimi soudku 😀 obdobi vzdoru u nas taky prave probiha, nekdy mi prijde, ze se tim ten mrnous nevycvalany bavi a cim vic zurim, tim je to pro nej zabavnejsi 🙄 ovsem i ja mam velka vitezstvi na bojovem poli. studena sprcha a zurici dite (oblecene!) vazne zabira 😉 od te doby staci postrasit. otazka, jak dlouho to bude fungovat, ale zatim aspon neco 😀

stejne jsou ty blbinky, hlasky, vyrazy, napady a vsechny potouchlosti ktere Vita vymysli vazne k nezaplaceni 😀
no a kdyz me obejme svyma upatlanyma rucickama, da mi pusu a rekne - mamo, mam te rad...vsechno je razem zapomenuto 😵 no jo, tohle pro me bude TO materstvi 😉

aponchie
14. únor 2008

paolin,ja krajni nouzi zakazuju jeji oblibene veci vyhrozuju spanim a tak 😀 nebo jednoduse dostane na zadek ale to me toci pac ona si z toho nic nedela tak radsi jdu pryc pac ona nerve nevzteka se nejak moc ze by lezela na zemi a mlatila sebou ale sklopi hlavu privre oci a jakoby ztezka ukrivdene smutni ty blaho to je komedie pak se rozfnuka pomalu pokukuje jestli se koukas a pak vystartuje s usmevem a rvanim blazinec teda.ale proste neumi poslechnout zkouseli sme prvni posledni a proste ne vim ze neni stroj ale ani u cesty neposlechne leti pryc ja rvu jak magor a nic!jinak velmi sikovna co vsecko umi ale za jakou cenu 😀 jo vecer taky se tuli a cteme a povidame si koho milujeme a lisa se jak had porad 😀