Co umí vaše dítě ve 27 měsících?

lucinka_jirackova
18. led 2013

Ahoj holky, mému synovi je 27 měsíců a moc nemluví, ale chápu když mu něco řeknu, tak jde a udělá to. říká akorát zvuky zvířat. a umí zavolat na psa ney (denny) a takové to ahoj a dík. na nočníku dostává hysterický záchvat... prosím zajímalo by mě, co umí vaše děti kolem těch 27 měsíců...děkuji.

hofka1
18. led 2013

Neřeknu🙂 Nesrovnávej. Na všecko dojde, jestli je jinak v pořádku.

lucinka_jirackova
autor
18. led 2013

@hofka1 v pořádku je, jen s tou řečí a nočníkem mě to mrzí...každá maminka se chlubí a my nic...

ivular
18. led 2013

@lucinka_jirackova Co se té řeči týče, můžu doporučit tuhle diskusi https://www.modrykonik.cz/diskuse/prozivam-to-s... Ale v porovnání s těmi našimi "nemluvňaty" by tvůj syn mohl dělat tiskového mluvčího 😉

aljuska
18. led 2013

Srovnávání s jinými dětmi tě bude akorát stresovat, ale chápu, že máš strach, ale tvůj syn je podle mě naprosto v pořádku 🙂 Mám stejně starého syna a s tím mluvením se začal konečně "rozjíždět" teprve poslední 2 měsíce, že začal opakovat, rozšiřuje si slovní zásobu a tak. Ale jinak do té doby to bylo opravdu jen pár slovíček a spíš zvuky, ale důležité je, že ti rozumí a chápe, oni jsou ti kluci v té mluvě opravdu línější a co znám starší dítka, tak se kluci většinou opravdu pořádně rozmluví až ve školce v kolektivu ostatních dětí 😉
a pokud jde o nočník to je taky hodně individuální, ale můj syn má taky stále pleny a ještě chvíli určitě mít bude, ale já to nehrotím, vím, že k tomu jednou sám dospěje 🙂 v létě už to vypadalo nadějně, když byl nahatý došel si sám na nočník, ale pak se zase zasekl. Teď když ho posadím na nočník, tak se vyčůrá, ale sám si prostě neřekne a to je zásadní problém. Ale podle toho co sem si o nočníku pročítala, zkušenosti jiných matek i názory doktorů, tak děti psychicky k nočníku dozrají většinou kolem 2,5 let a pak to půjde samo třeba během týdne 😉
a jestli má tvůj syn hysterický záchvat na nočníku, tak bych ho na něj neposazovala a naopak ho schovala i z dohledu, ať si k němu zbytečně nevypracuje odpor. Ale můžeš ho brát s sebou na záchod, mluvit o tom, když vykonává potřebu a tak, prostě z toho udělat naprosto samozřejmou věc, aby to tak taky bral a ne dril, že prostě musí 😉
neboj, však on se jednou rozmluví a i plenek se zbaví, jen to chce svůj čas 🙂

lucinka_jirackova
autor
19. led 2013

@aljuska ano, já vím, jen mám obavy...no on na nočník ani v létě a ani když ho na něj posadím ☹ jako kdyby si myslel že mu ten nočník něco udělá...

aljuska
19. led 2013

@lucinka_jirackova vsak ma porad na nocnik jeste cas. a taky mu muze vadit ten nocnik,nezkousela si koupit tu redukci na zachod,ze by syn chodil rovnou na velky zachod? Jednu dobu to muj syn uprednostnoval 😉
Jestli se nocniku vyslovene boji,fakt bych ho uplne schovala,at ho nikde nevidi 😉

marton
19. led 2013

@lucinka_jirackova ahojky,taky bych to tolik neřešila,ale chápu tě.Naši kluci jsou o 2 měsíce starší.Pleny mají na spaní a když jdeme ven.Čůrat si řeknou,preferují velký záchod u kterého je držím.Jako táta,přeci 😉 .Zkus to,třeba se to malému zalíbí.Taky nejsou žádní povídálci.Pusu nezavřou,to jo,ale cizí jim moc nerozumí.Začali taky až po druhém roce a pořád se to zlepšuje.Neměj strach.Naši starší byli totéž,pleny jim nezůstaly a papulu mají prořízlou dost 🙂 .

lucinka_jirackova
autor
19. led 2013

@aljuska nene nezkoušela...ale je to dobrý nápad...asi ano...zkusím ten nočník dát úplně z dohledu...🙂

hofka1
20. led 2013

Plíny máme taky a dudlík k tomu🙂 Dcerka teda kecá ostošest, přišlo to z týdne na týden. Takže nezoufej.

krul
23. led 2013

Tak nám je 29 měsíců,plínky nemáme vůbec od 2 let,a nakecá toho spousta,až si někdy říkám,že by někdy bylo vhodný,kdyby raději ještě nemluvil...ale vůbec bych se nestresovala být tebou,každé dítě je jiné a hlavně mají čas 😉

pccolor
16. črc 2013

Malej syn má právě 24 měs. Nijak extra nemluví, umí pozdravit, říct si o pití atd. Ale umí spoustu zvířat ( zvuky i jména) no a potom ještě umí to co zajímá staršího bráchu kombajm, traktor, tyrano (dinosaurus) No a jí a pije bez toho aby se pobryndal. Což zase moc nejde tomu staršímu.
No a má pleny. Na záchodě hysterický záchvat a jelikož jako menší byl tak tlustý že se nevlezl na nočník tak jsem začali trénovat až teď když se trochu vytáhl (1m a 20kg) ale moc ochotně do toho nejde. ☹
Tím že je tak velký tak všude vypadá zaostale.

janysek3001
11. srp 2013

My jsme na tom hůř . Malému je 28 měsíců. Občas řekne máma, ham ,baba ,au . Taky často říká op nebo ap-netuším co to znamená 🙂. Vyjadruje se hucenim.Byli jsme už na foniatrii a koncem srpna jdeme na logopedii. Co se týká nočníku,.tak trénujeme od ledna. Uz to zvládame i venku bez pliny,ale musím sledovaho jeho chování. Začne přešlapovát a tím že už musí. Je šikovnéj na vkladaní tvaru, umi dat stejne barvy k sobe,naji se sam i pije z hrnku.

calabasa
11. srp 2013

já chci uklidnit, mám dceru 25 měsíců, říká pár základních věcí, vůbec neopakuje, mluví asi jako "Krteček" (ale já jí taky nic neučím, netrénujem nijak zvlášť). ...ale chápe legraci, rozumí ...trochu už mi to dělalo starosti, protože tatínek je dys- všechno co tě napadne, tak abych něco nezanedbala, ale pediatr říkal, že do 3 let neřešit...dudlík miluje a pleny má taky (a to máme látkové, o kterých se tvrdí, že jak jsou v mokru, tak se dřív odplenkují 🙂, doma je bez, docela si řekne, ale jakmile není nahatá, tak má pocit, že má plenu a je nehoda ...jak píšou ženský výš - hlavně nesrovnávat, pakliže máš divnej pocit, že to něco může být nebo by ses trápila - zkus hledat spíš odb. pomoc, ujistíš se, že je/není vše ok

kocicenda
5. zář 2013

Náš malý má už 31měs. a s tím mluvením jsme na tom taky poskromnu. Nějaké spojování slov do vět vůbec. Teprve nedávno začal pár trojslabičných slovíček- mamiko, mamika, babika, babiko a tatita místo tatínku 😀 Vždycky s úsměvem říkám, že jediné spojení slov co náš Kubík umí je: tý jo 😀 Barvy nepozná, plíny a dudel na spaní. Ale šílený závislák. Kdybych mu jej po spaní nevzala, měl by ho celý den. Když vidí nějaké mimčo s dudlíkem, nebo klidně i od panenky, už ho bere 😒 Sám se už nají, ale u polívky dávám raději utěrku jako bryndáček, pro sichr. Na koloodrážedle jezdí jak šílený, rozjede se, zvedne nohy a fičí... Ale nějak zvlášť to nehrotím, však oni se rozkecají 🙂

teriiinks
10. lis 2017

Mužu se zeptat jak jste na tom s řeči dnes?!? Máme stejný problem. Syn ma 27 měsíců nemluví skoro vůbec jen něco malo : táta, máma, dej, díky, jeste, auto a zvuky par zvířat . Docela me to znepokojuje a myslím si, ze uz by měl mluvit mnohem více . Nechce ani moc opakovat a když se snaží tak to moc nejde .