Co vám opravdu zabralo proti prdíkům u novorozeněte?

syraell
6. črc 2010

Ahoj, u prvního synáčka jsme si tím taky prošli, jenom to začalo trochu později. Matěj má tři týdny a nebožátko se nám kroutí jak paragraf, bříško mu dává zabrat. Kojící čaj proti nadýmání piju na litry, mast Pupík nezabírá, nahřívání taky nic moc. Kapičky jako Sab Simplex u prvního prďoly vůbec nezabírali, ani Baby Calm. Tak nevím, asi to stejně zkusím.
Máte někdo OPRAVDU zaručený recept?
Moc díky!

mmmk
15. črc 2010

Memu prckovi pomahalo pokladat casto na brisko (v bdelem stavu, samozrejme). I diky tomu umi "past" snad od 3 tydnu 😉

doorka
15. črc 2010

Nám zabral Lefax a probiotické kapky. Měli jsme 3 balení a teď už tři týdny nebere nic a je to v pořádku.

katy.m
15. črc 2010

Nám zabral Baby Calm a pecičky na bříško 😉

miky
16. črc 2010

holky a jak maličkým miminkům jste ty kapičky dávaly? Nám bude v sobotu teprve 14 dní a bříško nás tedy bolí pořádně 😠

brumdinka
16. črc 2010

ahojte, u Jiříka mi pomáhala mastička co se mazala na bříško - byla z nějakých bylinek ale ted´si vážně nevzpomenu z jakých možná třezalka ---- zkuste se poptat v lékárně, ale ta mu fakt zabírala 😉

pajapoj
16. črc 2010

ahojte,

tak my jsem vyzkoušeli snad všechno, nejlepší bylo:
- když spal tak pecky na břicho (vydržely teplý pod peřinkou cca 5 hodin), ale my máme zimní dítě takže ty pecky ho zároveň zahřívaly
- probiotické kapky
- cvičení s nožičkama a pasení koníčků, masáž bříška a poloha na tygřika
- a pak když to bylo fakt už psycho (cca 3x týdně většinou kolem půlnoci) tak rektální trubička (ta pomohla vždycky)
- co pomohlo zaručeně tak když se začal sám ve 4 měsícíh točit, tak měl dost pohybu a vyprděl se sám a od tý doby pohoda

jinak co nám vůbec nepomáhalo:
- sabsimplex
- různé mastičky na pupík
- hlídání mé stravy (jedla jsem jen starý pečivo, nic nadýmavýho a stejně nic...)
- BabyCalm zabral jen na začátku pak si na to asi zvykl a nepomáhalo to
- fenykl (ten to snad ještě zhoršoval)

zuzanka82
16. črc 2010

My sme skusili uplne vsetko: Sab simplex, Baby calm aj probioticke kvapky, vsetko bez nejakeho vacsieho efektu. Fenyklovy caj som pila 3x denne a nic... Nahrievanie a masaz bruska s Pupikom priniesli trochu ulavu, ale najviac sa nam osvedcil kmin, ktory posobil uz preventivne. Musi sa chvilu povarit, cca 1-2 pol.lyzice na 1liter vody a toto som popijala v pravidelnych intervaloch po cely den, mala z toho krasne prdkala a bolo po naduvani bruska🙂 Urcite treba vyskusat!

lin18
16. črc 2010

Bohužel jenom čas...občas pomohlo nošení v klubíčku, ale opravdu se to zlepšilo až se začal víc hýbat.

petka.k
16. črc 2010

ahojky, nám sab simplex - dávala jsem ho před každým kojením, nejen, že pomohl, ale i chutnal 😉

aaadus
18. črc 2010

Ze začátku BabyCalm, nyní probiotické kapky BioGaia

djkrypta
19. črc 2010

Nám zabraly babybacílky-sou to laktobacílky-stojí asi 170 Kč, ale fungujou na 100 %.

lucyne
20. črc 2010

Tak nám také pomohly laktobacilíky, ale jsou až od ukončeného 1. měsíce. nejprve jsme měli probiotické kapky BioGaia. To vše jsme doplňovali SabSimplex.

haneska1
13. črc 2011

Ahoj,mojí malou také tráilo bolení bříška a prdíky,vyzkoušely jsme pomalu všechno až jednoz jsem natrefila na internetu na Emulips Anýz a bylo po problému.Výhoda je i to,že tyto kapky užívám já a malá je dostává přes m.mléko,zabralo nám to na druhý den a ted má spokojené bříško a výhodou je i to,ýe vám tyto kapky pomohou shodit kila nabraná v těhotenství.

rennu
13. črc 2011

U nás nezabralo asi vůbec nic ...malý na to trpěl do půl roka minimálně...zkoušeli jsme vše, masáž, nahřát pecičky, Pupík, Flatulin, Uvolnující olej od Saloosu na prdíky, Sab simplex, Lefax, ještě něco v tom stylu, Laktobacílky, bio gaiu...ted dáváme probiotika také, a Biopron je super....jinak to chce fakt čas a pozor!!!!!! kojící nebo fenyklový čaj může bolení u miminek zhoršit, chce to ozkoušet....stejně tak i jako strava...

kaleilah
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ankava
13. črc 2011

u nás taky pomohl čas 🙂
nejlepší zkušenosti jsme měli s nahříváním bříška fénem, nošením na tygříka nebo jako pytel brambor a pak kombinací probiotik a lefaxu.

palma111
13. črc 2011

nejlepší je čas... pak nám hodně pomohlo zavinování - nevím proč, ale docela to pomáhalo. no a taky se říká, že je dobrý kojící čaj - nám spíš pomohlo, když jsem ho vysadila. stejně tak jako babycalm. myslela jsem si, že mu to pomůže, ale jak jsem obojí vysadila, bylo to o trochu lepší. pak jsme taky jeden čas dávali lefax a probiotické kapičky bifiform.

svatule
13. črc 2011

U nás se osvědčily probiotické kapky, a samozřejmě jak malá rostla a víc se hýbala, zvládla už se vyprdět sama 🙂

luciebx
13. črc 2011

nam hodne zabira infacol kapky... nebo grape water ale to nevim zda se da sehnat v cr..

mrsblack
15. črc 2011

Nám kapičky (na střídkačku Lefax a Sabsimplex) pomáhají jen trošku, co vždy 100% pomůže a uleví je rektální rourka - používáme ji zhruba jednou za dva dny, malej se krásně vyprdí, většinou i vykadí a je spokojenej. Mast Pupík nepomohla vůbec, fenyklovej čaj jsem do něj zaboha nedostala (a to jsem zkoušela lžičkou, stříkačkou a dvěma typy lahviček).

miskadis
16. črc 2011

Tak my jsme vyzkoušeli snad všechno ( kapičky, mastičky, čajíčky, pecičky...)a nic nepomohlo☹.Jediné, co nám opravdu pomohlo, byl přechod na UM🙂

n20
16. črc 2011

Ahoj, u nás zabraly probiotické kapky Bio Gaia 🙂 jsou teda drahé,ale vydrží dlouho

hojda
16. črc 2011

Na prdˇochy se prostě musí vyzkoušet všechno možné a doufat, že něco snad zabere....u každého je to jiné...tak hodně trpělivosti!

vapetka
16. črc 2011

Nám pomohli tak jen probiotické kapky. Pokud máte kousek do Polska tak tam vyšli na kolem 200,-Kč záleží jaký je kurz.Nic jiného nám nezabralo.

mili84
16. črc 2011

tak bacha například u nás kojící čaj bříško zhoršoval - pak jsem ho přestala pít uplně. neměli jsme sice extra problémy, ale když už, pomohl sab i baby calm. zaručený recept opravdu neexistuje, na každého zabírá něco jiného, nebo taky nic...tak se držte!

terkao
16. črc 2011

Probiotické kapičky Bio Gaia a ped každým kojením jsem dávala lefax a takto jsme to praktikovali cca do 3 měsíců.

blandik
16. črc 2011

Místo Sab Simplexu jsme začali dávat Baby calm - výborné. A dlouhodobě pak Bio Gaia.

luthien.k
16. črc 2011

Našemu citlivému prckovi s dispozicemi k atopii stačí:
- moje bezmléčná dieta (BKM - velký dráždič nezralých střev), omezení dráždivých potravin a častých alergenů
- probiotika (pro mě - to je důležitější, než když je bere prcek, MM tak obsahuje prebiotický komplex, který ochotněji osidluje střeva než než probiotika podávaná přímo dítěti)
- podpora činnosti střev a "vyprdění" - nošení v klubíčku, cvičení nožičkama, časté pokládání na bříško, nošení na tygříka

Více maminek vyzkoušelo a nelitovaly - jde to i bez "chemie" (kapky na prdíky), litrů fenyklového čaje (často působí přesně opačným efektem), mazání bříška různými mastičkami s alergizujícím potenciálem na citlivou kůži atd., nakonec i bez drahých Bio Gaia...

denousek
16. črc 2011

nám pomohlo rourkování 🙂

florentina
16. črc 2011

Nejvíc pohyb - neustále rozbalené mimi, na bříšku a stálé cvičení s nožičkami. Nošení v klubíčku, na tygříka a před každým jídlem Baby Calm. Po nich prdění bylo masivní, ale vždy bezbolestné a ulevilo se.