Co vám opravdu zabralo proti prdíkům u novorozeněte?

syraell
6. črc 2010

Ahoj, u prvního synáčka jsme si tím taky prošli, jenom to začalo trochu později. Matěj má tři týdny a nebožátko se nám kroutí jak paragraf, bříško mu dává zabrat. Kojící čaj proti nadýmání piju na litry, mast Pupík nezabírá, nahřívání taky nic moc. Kapičky jako Sab Simplex u prvního prďoly vůbec nezabírali, ani Baby Calm. Tak nevím, asi to stejně zkusím.
Máte někdo OPRAVDU zaručený recept?
Moc díky!

luciehutt
11. bře 2017

Před každým kojením Espumisan, cvičení s nožičkami, masáže bříška, piju fenyklový čaj každý den. A prdíky jsou pryč 😀. Trvalo než jsem vychytala dobu, kdy ho začalo bolet bříško, ale ještě neplakal... přesně v tu dobu masírovat a cvičit 🙂

pethaa
11. bře 2017

Sama jsem jedla espumisan, malému jsem nedavala nic a byl ok

summer29
11. bře 2017

Rektální rourka... z léků jsem dceři zkoušela dát všechno od Espumisanu po probiotika, čaje, masáže, nahřívací polštářek... nic nepomáhalo, pouze zmíněná rourka, kterou jsem používala i 3 krát denně. Od nějakého 3., 4. měsíce vše bez problémů a bez návyku na rourku . 🙂

alicesky
11. bře 2017

Ahoj, dost nás bříško trápilo, tedy dělali jsme skoro vše, úplně nejlepší asi "pohoupání bříška" rukou (někde tu bude návod - do 10 min se vyprděla nebo vykakala), jeden čas Espumisan a i rektální rourka (hlavně když se nemohla vykakat). Také hodně nošení v šátku. Držím palce, to odezní s časem a zmizí jakmile se miminko začne hýbat 🙂

esty1
21. bře 2017

ahoj, mame problem kazdy vecer po koupani s prdika a uz nevime co s tim..
kapicky jsme zkouseli ten krem pupik nahrivani a spoustu jinych veci a nic moc nepomaha. a jeste dotoho se sam nevykajdi musime mu pomahat teplomerem a dostali jsme na to laktobacilky a spis mu to nepomohlo mel krece a usnul az po pulnoci.. mohli by jste mi prosim poradit co s tim? dekuji

luciesek9892
27. dub 2017

@luciehutt jak to myslíš vychytat tu dobu? potřebuju poradit ... mažeme Pupíkem,piju čaj fenyklový vždy tak nějak pul h před kojením a min.2x denně ,kapeme 10kapek před kojením espumisan ten dlabe na lžičce malej a s nožičkama cvičíme také... tak kdy co jak mám dělat?

luciehutt
27. dub 2017

@luciesek9892 Vychytat dobu než začne plakat, ale už má nafouklé bříško. Trvalo nám to dlouho. Je mu 4,5 měsíce a když ho sem tam trápí prdíky (třeba když si dam zelí) tak už to na něm poznám hned 🙂. Hodně sleduj a určitě vysleduješ. S tim fenyklovým to nepřeháněj. Když je ho moc tak to prý taky nedělá dobrotu. Já pila ráno kojící (obsahuje kmín i fenykl) a večer fenyklový. A ten pecičkový polštářek taky pomáhal 🙂. Třeba roura nám vůbec nepomohla. Taky jsem ho hodně nosila v manduce, chovala a žádný stres...
Cvičení jen jedno.. jen nevím jak popsat ten postup. Případně ještě pošlu 🙂
Je to boj, tak hodně štěstí

nugetka20
28. dub 2017

@esty1 Kupte Babycalm - jako jediný nám pomohl, cca do pár minut malej přestal hejkat. Espumisan funguje jen chvíli a neřeší problém. Rourka by se měla používat jen fakt vyjímečně. Nám nejvíc pomohlo nosit na tygříka (bříškem dolu) a hýbat nožičkama, dát Babycalm a do 10 minut byl klid. Ono ty malý prckové, jak začnou sami používat svoje trávení, tak to chvíli trvá, než se jim to rozjede, žaludek dosud nic nedělal, musí se obalit bakteriema.... nám to trvalo 2 měsíce a pak jako když utne. Jeden nenačatý mám doteď v lednici, pro sichr 🙂

silvapokorna
29. kvě 2017
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@nugetka20 Jj, je to hodně individuální a hold to trávení se musí nastartovat a natrénovat. Kapičky pomáhají jak komu které, nám docela zabíral ten krém Pupík 🙂 a pak hodně nosit a cvičit, masírovat bříško a nahřívat, střeva potřebují pohyb 🙂

teonek
25. zář 2018

!!!!!!!!! všem, kteří trpí na prdíky a slyší jen a jen řev, zkouší všemožné řeknu radu, kterou jsem take dostala. 2 kapky OLIVOVÉHO oleje denně, vydržet 7dní. Nám stačilo 5 dní a bylo o mnoho lépe, teď už v 7dmi týdnech skutečně bezva. Střevo se promaže a vše krásně odchází. Já dávám ještě před každým kojením BABY CALM. Prvních 14 dní jsem si užila!!!!!!! přeji jen a jen klidné, zdravé mimi !!!!!

lucasice
3. zář 2019
Uživatel lucasice je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lucasice.

Ani na to období nechci vzpomínat, bez kapek na bříško a probiotik bych byla už v blázinci.