Co vám opravdu zabralo proti prdíkům u novorozeněte?

syraell
6. črc 2010

Ahoj, u prvního synáčka jsme si tím taky prošli, jenom to začalo trochu později. Matěj má tři týdny a nebožátko se nám kroutí jak paragraf, bříško mu dává zabrat. Kojící čaj proti nadýmání piju na litry, mast Pupík nezabírá, nahřívání taky nic moc. Kapičky jako Sab Simplex u prvního prďoly vůbec nezabírali, ani Baby Calm. Tak nevím, asi to stejně zkusím.
Máte někdo OPRAVDU zaručený recept?
Moc díky!

hanelis
27. zář 2012

Holky s prdíkama jsme si užili!!! Vyzkoušeli jsme opravdu všechno a nic nepomohlo, až nám jedná známá poradila probio kapky Bia Gaia. Jsou sice dražší, ale za ten klid to určitě stojí!!! Cca po 10 dnech začaly kapičky fungovat a Davídkovi i nám se obrovsky ulevilo!

pehaka
27. zář 2012

opravdu nám pomohlo leda tak vyrůst....😀 i Bio Gaia zklamali 😲

ivigirl
27. zář 2012

baby calm, jednoznačně

andulkaavetrelec
27. zář 2012

u prního kluka nic moc, cvičili jsme nožičkama a "trubičkovali", ale jedla jsem při kojení čokoládu a byla na nervy, řval jak tur každý večer dvě až tři hodiny až do pátého měsíce
u druhého jsem používala kapky biogaia a nejedla čokoládu a byla v pohodě, v noci cvičila nožičkama první tři měsíce, neřval večer, občas dal nějakou hodinku, spíš se ale jen kroutil a mručel, ale jen první tři měsíce

wendulka25
4. lis 2012

nám pomohl espumisan a cvičení nožičkama, nechavala jsem malého rozbaleného třeba i a on si pokopal nožičkama a bylo dobře, nebo v noci mu stačilo jen nožičky zvednout a krásně si poprděl a byl klid, jinak ten espumisan před každým kojením

saminomimino
4. lis 2012

čas,musí to přejít,dá se jen ulevit....hodně cvičit nožkama,nahřívat,dávat na bříško,probiotické kapičky nebo babyclam,ten je od měsíce,chemii bych nechala naposled,nám stejně nikdy nezabrala,snad trošku možná Infacol
jinak ať jsem jedna či nejedla vše efekt byl stejný mnohdy při i hlídané stravě bolelo bříško víc,takže omezit mléčné výrobky a jasně že se necpat na večer zelím a fazolema,ale jíst střídmě vše,jak člověk hladový dítě se daleko více zavzdušňuje!!

werunqa
11. lis 2012

jedine Babycalm 😉

kellyska
8. pro 2012

tak úplně šílený 3 týdny jsme přečkali, ani nevíme jak, protože nezabíralo absolutně nic.. trochu zabrala kombinace speciálního mlíčka (jsme na UM), v našem připradě Nutrilon Anti-Colics + Espumisanové kapky v plné možné dávce, ale co opravdu zabralo málem jako zázrak, je kmínový odvar.. pijeme co to dá, někdý méňě, někdy více, ale fakt neuvěřitelný.. prdíme o sto šest a konečně kakáme sami, rektální rourku už jen výjimečně

verunkapok
11. pro 2013

nám na baby masážích lektorka poradila jak masírovat bříško na uvolnění střev a bříška a pomoci od prdíků...doporučovala i nějaké olejíčky..například od Saloosu nebo jak se to píše. já jsem ještě před každým kojením dávala espumisan - tak 5-10 kapiček....většinou spíš těch deset, protože mám pocit, že to z té lžičky stejně celé neslízla 🙂
a fakt to zabíralo. ted mají navíc soutěž, tak se dá při koupi i něco vyhrát...a navíc stojí většinou do stovky, tak to matku na mateřské úplně nezruinuje

alone24
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
25jaja
19. pro 2013

Já jsem se snažila vyzjistit, které kapky mám teda naší dcerce koupit... v porodnici dávali Espumisan, dětská lékařka zas poradila Sab Simplex... Tak jsem zjistila, že Espumisan se za a) může od narození (Sab od 3. týden) a za b) Espumisan vyjde levněji, protože obsahuje víc účinné látky a dávkuje se po 5ti kapkách (sab po 15ti) - takže Espumisan vydrží dýl. Jinak oboje kapky obsahují stejnou látku - simeticon - vyhání vzduch ze střev. Tak já jsem nakonec koupila Espumisan 😉 Zatím se to zdá být lepší 😉 A třeba ještě vyhraju v té soutěži s Espumisanem 😉 Nějaký fusak nebo hračka pro malou by se hodilo 😉

rosny
19. pro 2013

masaz briska po smeru hodinovych rucicek, klidne i 15min

hrusah
2. led 2014

Nám pomohl jedine babycalm. Ale kapali jsme u každého jídla a první tri dny i mezi tím.... Po tydnu úplne v pohode!!!! Pak uz jenom před jídlem a cele tri měsíce byli v pohode.... Pak uz se deti začali kroutit a kopat nozickama a problémy uz nemJi ani bez kapek....

polkaklarka
2. led 2014

Nám pomohl Espumisan,... nejprve jsem kupovala drahé probiotické kapky a nakonec když nám došly, jsme přešli na Espumisan a už u něho zůstali. Kapu 10 kapek před každým krmením, jsme max.spokojeni...jinak holky díky za info o soutěži :o) určitě se zúčastním....

eri2010
16. led 2014

tak my mame ten isty Problem kapky sab nepomaju masaze tak isto nie malinky ma stale bolesti bruska takze prosime o radu co este vyskusat mozme dakujeme ....

chlupacek
16. led 2014

trošku espumisan,ale nejlepší byla stejně rektální trubička. Ta zabrala vždycky a okamžitě

pavlala30
31. led 2014

rektální rourku máme také, ale snažíme se ji příliš nepoužívat, aby si malá nezvykla 😒
my máme dobrou zkušenost s tím Espumisanem, když ho používáme pravidelně - 5 kapek před každým kojením - tak o prdíkách skoro nevíme (cena pod 100,- za lahvičku je super - vydrží nám i 3 týdny 😉 ) . A když náhodou trochu nějaké křeče bříška přijdou, tak dáváme na bříško nebo chováme v klubíčku a bříško nahříváme peckovým pytlíčkem 😉 Každému mimi zabere trochu něco jiného, tak zkuste 😉

jaroslavaportmenn
3. únor 2014

Nevím jestli je něco na 100% ale synovi pomohl kojící čaj od Weledy, nepotřebuju už žádné kapky, pomáhá to kupodivu. Doporučila mi to lékárnice, prý to mamky berou hodně, tak jsem si ze zoufalství taky jeden koupila a musím to zaťukat, dobrý 😀 Jinak už jsem v lékárně nechala balík 😒

kytkakvete
3. únor 2014

Vynechání mléčných výrobků(u mně), cvičení s nožičkama, masírovat bříško a rourka. A hlavně čas 😉 .

jana_x
3. únor 2014

Bio Gaia jednoznačně zabraly po všem vyzkoušeném -- Sab Simplex, baby calm, Espoumisan....

clare01
3. únor 2014

Ahoj,především to chce svatou trpělivost,tímhle si musí projít každý miminečko a chlapečci tím trpí ještě více. Mám druhého kluka,končíme 4.měsíc a pozoruji viditelné zlepšení 🙂 . Věkem to bude lepší.a lepší.Vždycky zabírá rourka,ale nepoužívat moc často. Taky jsme koupili v lékárně masážní gel Pupík a masírujem,cvičíme a fakt dobrý 🙂

enigma28
27. únor 2014

ahojky.taky jsem se trapila s malou.byli jsme obe uplne zoufale.vyzkousela jsem snad uplne vsechno.a mam radu kterou jsem dostala a je nezaplatitelna.a musi fungovat vsem.kaslete na chemii.rika se tomu asi zaklubickovat.ale nikdo az konecne na znamou, mi nebyl schopen vysvetlit jak.mam zkrizene nohy a dam si malou pred sebe zady.posadim si ji na nohy a zkrizim nozicky i ji ,ale jen za narty.a zvedam ji nozicky pomalu k brisku,kam az mi to ona dovoli.do pul hodinky je vykakana nebo alespon vyprdikovana.delame to dvakrat ,trikrat denne pred kojenim.nekdy i po kojeni.to musi fungovat vsem.asi se tu uz neobevim.kdyby jste meli otazky,tak ma mail-enigma.nova@centrum.cz

kopretinka111
4. bře 2014

nám pomohlo vaničkování - cvičení ve vodě a masáže
Kukněte na naše stránky, pomáhají 😉

zickemartina
8. dub 2014

nam doktorka poradila cvik na prekulovani z vojtkovi metody, potom teple na brisko (koupel) a segra naucila pouzivat rektalni rourku.

breadfish
20. říj 2014

Nám zabrala kombinace - Espumisan před kojením, na lžičku nebo na prs před přisátím, pak lehká masáž bříška a cvičení s nožičkama. 🙂

marrei
20. říj 2014

Nám 100%ně zabralo až když malá vyrostla ☹ Používali jsme Sab Simplex a Baby Calm, a připadalo mi, že obojí funguje tak 14 dní a pak už ne... Až když se malá začala víc hýbat / přetáčet, byl definitivně klid.

crazim
21. říj 2014

nám zabral jedině espumisan kapičky, dávala jsem do 3 měs pak pomalu vysadila a ted máme po problémech...

nonacek
21. říj 2014

nám pomohla tepla plenka na bříško a pokrcene nožičky,ale moje babička používá kmín a to tak,ze ho rozkousala a dýchla na obličej miminka . Já to nezkoušela,proto ze nesnáším kmin,ale kámoška to zkusila a pomohlo . tak třeba na tom něco bude.

prchalkaesi
22. říj 2014

ahoj holky, chtěla bych se zeptat kolik dávate kapiček sab simplexu? a jak dlouho ho používate? na příbalové informaci je napsané že se nesmí používat dýl jak 3 dny. Já dávala malému( má měsíc) 5 kapiček do každého pití, ale vůbec nám to nepomohlo, tak teď vyzkoušíme bio gaiu, snad to bude lepší.

hanka00
Odpověď byla odstraněná
Zobraz