Co vám opravdu zabralo proti prdíkům u novorozeněte?

syraell
6. črc 2010

Ahoj, u prvního synáčka jsme si tím taky prošli, jenom to začalo trochu později. Matěj má tři týdny a nebožátko se nám kroutí jak paragraf, bříško mu dává zabrat. Kojící čaj proti nadýmání piju na litry, mast Pupík nezabírá, nahřívání taky nic moc. Kapičky jako Sab Simplex u prvního prďoly vůbec nezabírali, ani Baby Calm. Tak nevím, asi to stejně zkusím.
Máte někdo OPRAVDU zaručený recept?
Moc díky!

ehh
1. srp 2015

5 hod už řve nic nepomáhá 😠

freedperry
13. zář 2015

Mám tří měsíčního syna a bolest bříška nás provází od narození.Šílené bolesti a křeče,několikrát za den.
Malý tak moc plakal až u toho celý rudnul.Nepomáhalo nic,trubička,masáže,nahříváni a ani žádné kapky na plynatost nebo probiotika.Pak jsme se dozvěděli o tejpovacích náplastech.Lze to taky nazvat tejpování bříška u dětí a dělá to fyzioterapeut.Do čtyř dnů bolest ustoupila.Je k tomu ještě potřeba více cvičit břišní svalstvo miminka.Byli jsme v šoku,jak můžou dvě náplasti přes pupík a par cviku pomoci od bolesti.Nestojí to moc a za zkoušku to určitě stojí!!!!!

fafaline
13. zář 2015

Spaní na bříšku, nošení v šátku a homeopatika. Jeden den je jen v kočárku (úplně bez nošení) a večer je řev jako blázen.

alyssa18
13. zář 2015

Pro miminko Bio Gaia probiotické kapky a já jsem začala pít fenyklový čaj. 🙂

mamasara
24. zář 2015

Nám hodně pomohlo polohování - tygřík, klubíčko, přitahování nožiček... a k tomu kapičky Espumisan před každým kojením... střeva jsme rozhýbali a šlo to pak ven jedna báseň 😀

reenaataa
25. zář 2015

Nám zabral Enticon. Není moc drahý, ale může se až od jednoho měsíce.

majdinkaefka
29. zář 2015

Měli jsme obrovský problém s prdíkama, protože mám strašně velké prsa malá vždy spolyká spoustu vzduchu. Vyzkoušeli jsme úplně všechno (biogaia, babycalm, espumizan, třešňovy polštářek, masáže bříška, fenykl, atd.... prostě všechno, ale nakonec sme stejně vždycky skončili u rektalni trubičky ☹ ) a stejně se malé nafukovalo bříško tak, že dostala kýlu :'( potom moji mámě poradila sestra na rehabilitaci tejpovaci pásky. Tak sme to hned zkusili a sláva je to malý zázrak už je po problému 🙂 malá si spokojeně prdí a já se můžu konečně po x proplakaných týdnech vyspat. Jediné co mě mrzí, že sme to nevěděli dříve.

martina8383
6. říj 2015

Já po dokončení třetího měsíce vysadila všechny kapky, stejně nic nepomáhalo. Nám pomohlo masáž u každého přebalování. Našla jsem to na you tubu. Jakoby psát na bříšku U, L, I a pak zvednout nožky a čekat na prdík. tak jednou nebo dvakrát u každého přebalování a byl klid.

hromka35
6. říj 2015

u nás trochu babycalm, ale nejvíc postupné přimíchání Nutrilon comfortu do normálního nutrilonu /kojím minimálně, hlavní jídlo je UM/..ale také někdy je jak balónek a jen nošení a cvičení pomůže ale nějakému tomu řevu se stejně nevyhnem...tak jen čekám až to přejde... naprostá katastrofa byla espumisan, ten jakoby jí nadýmal ještě víc a prděla a byla nafouklá, řvala furt..

emysicka
29. říj 2015

Tak já taky přispěju. Já snad vyzkoušela všechno co se dalo, cvičení, čaje, kapičky, cvičení na balonu a jediné co nám pomohlo a do 3 dnů bylo definitivně po prdíkách byla sklenice černého piva před posledním kojením (já pila i během dne po troškách) a bylo po bolení 🙂 . Poradila nám dětská lékařka 🙂 . Od té doby jsem jedla vše a bylo po problému. 🙂

lucienn5
4. lis 2015

Za nás rozhodně kapky coliprev! jsou sladké jako cumel, takže prckovi zachutnaly hned a po problémech bylo už za pár hodin. A navíc jsou přírodní, takže i za mě super 🙂

petrastudio
8. lis 2015

Bio Gaia :o)

verca0
19. led 2016

Nám nejvíce pomáhá kombinace těchto věcí: Bio Gaia na noc a 3x denně Infacol,zavinovačka, teplo a masáže bříška olejíčkem od Weledy a cvičení s nožičkama. 🙂

ellenna24
3. únor 2016

U nás rektální rourka vůbec nefungovala, nevím, jestli to bylo tím, že jsem se bála (i když to asi ne, protože to zkoušela i doktorka, ale nic se nedělo), ale každopádně jsem i slyšela, že ta rourka by se neměla používat často, že si na to pak děti snadno zvyknou. Nicméně mi taky vyzkoušeli úplně všechno, espumisan, sab simplex a další, nahřívání, cvičení – nic nepomáhalo. Nakonec nám taky zabraly probiotika, poradila mi to dětská, abychom nějaké nasadili (nelíbilo se jí, jak má malá nafouklé bříško). Akorát my jsme dávali biopron laktobacily, protože jsme je měli doma už pro staršího syna, ale dávají se právě už od narození, že se otevře ta ampulka a vysype. Trvalo to zhruba týden, než nám začaly fungovat, ale od té doby byl klid.

joslin
3. únor 2016

Ahojky 🙂
mastička Pupík naprd....nám alespoň nezabrala. Rourku máme taky a taky totál na prd. Zkusili jsme jednou, dvakrát a pak už nikdy, nepomohla. Tak jsem chtěla zkusit něco na přírodní bázi - kapičky Babycalm - účinky nebyly vidět žádné. Pak teda všude byla reklama na Espumisan, tak jsme to testli. Účinek jako Babycalm - žádný. Tak jsem se v lékárně poohlédla a narazila na Infacol. Infacol nám jako jediný pomohl a hlavně dávkování je super, má kapátko, takže i v noci, když jsi rozespalá všecko zmákneš levou zadní. Prcek už se ti pak naučí sám otevírat pusinu a ty do pusiny v rychlosti stříkneš "sirůpek" a pak se ti prcek automaticky už přisaje k prsu. Žádný stres, nervy, všecko v klidu bez lžičky 😉 za mě tedy INFACOL číslo jedna na trhu s bojem proti mimiprdíkům 😀

pafca4
6. únor 2016

my cvičili nožičkama a pak pomohlo položit na bříško (přes den jsem ho tak dávala spinkat,když jsem na něj při tom dohlížela)

teeer
9. únor 2016

nám pomohly docela dost kapky sab simplex ale postupem času nějak přestaly zabírat..mám holčičku a do půl roka nás trápily šíleně koliky, dělaly sme fenyklové čaje, mazaly bříško Pupíkem, masírovaly, klubíčkovaly, dávaly nahřátý polštářek z pecek- to jí pomohlo dycky jen na chvíli, pak sem začala dávat kapky baby calm- jsou z přírodních olejů, a ty nám zabíraly, pěkně se po nich vyprděla. k tomu dávám asi od 5. měsíce každý den do umělého mlíčka 5 kapiček bio gaia, někdo píše že nepomáhají ale nám teda pomohly, malá měla od narození potíže s trávícím traktem už v porodnici do ní cpaly nějaký ionty na upravení trávení, ale řekla bych že se jí to moc neupravilo, protože první asi 2 měsíce mi pořád blinkala.. a když sem jí začala dávat tyhle kapičky s latkobacilama, příde mi že už jí bříško nebolí snad vůbec..chce to vydržet oni třeba nezaberou hned ale tak po týdnu někomu třeba i po 14 dnech pravidelného užívání..a k tomu dávat kapky na prdíky.. a taky nám pomohlo když sme od 6 měsíce začaly dávat jogurt s bifidobakteriema..na doporučení dr..asi bych s ním začala dýl, ale dr říkala že pokud od 4 měsíce přikrmuju tak v tom nevidí problém, malé to pomohlo a chutná jí..dávám jen 2-3 lžičky do ovocné přesnídávky..

katkagla
11. únor 2016

Přidám svoji zkušenost. Nám hodně pomohlo proti bolestem bříška, že jsem malého dávala nad misku (jako nočníček), tzv. bezplenková metoda. Držela jsem ho za stehýnka, on sedel na misce, opíral se o mně. Ulevilo se mu, často jsem cítila "bubliny" v jeho bříšku, jak to postupně postupovalo ven, pak si zvykol i čurat a kakat do ní. Předtím jsem pravidelně dávala rektální trubičku, kapičky, cvičení, masáže, nic až tak nepomohlo, nebo někdy ano, někdy ne.

marketaryzi
11. únor 2016

Mám pomohl Espumisan a nahřívání bříška. Když bylo nejhůř, tak rektální rourky. Je pravda, že jsem nevěděla o probiotických kapkách. Asi bych je bývala zkusila. Holčičce od kamarádky krásně zabraly, malá od sestřenky z nich ale měla fest zácpu...

m_o
12. únor 2016

nám pomohl kmín. Jedla jsem jednu kávovou lžičku drceného kmínu ráno a druhou večer. Pak jsem ho přidávala do čaje pro kojící matky. Je to přírodní a opravdu účinné.

janawei
16. únor 2016

Nám nepomohly masáže bříška, nahřátý polštářek s třešňovými peckami, žádné kapky, pouze BioGaia. Je sice dražší, nicméně účinná a my jsme za celou dobu prckových obtíží spotřebovali 2 lahvičky.

lenista78
22. bře 2016

Nám na prdíky pomohlo vždycky všechno jen na pár dní. Když opravdu plakal pomáhal Babycalm, sice po něm prcek nevyprděl, ale chutnal mu tak se uklidnil (dá se teda ale úplně stejně použít do stříkačky nebo kapátka trochu glukozy s vodou, taky to mimčo uklidní a je to o dost levnější). Co ale zabralo na to aby z nich tolik neplakal bylo naučit ho dělat si z toho srandu...

nikolatje
23. bře 2016

Nepomahalo nam nic...obcas cviceni s nozickamaa hodne jsme davali na brisko...od narozeni do cca 4 mesicu to byl ale horor. Je potreba zkouset...nezabiraly nam zadne posvedcene rady. Drzim palce

lolinka_1
6. dub 2016

pomohla nám knížka nejšťastnější miminko v okolí

ewa89
17. dub 2016

Malému je 9 týdnů a před 14-ti dny nás začaly trápit prdíky...v lékarně nám poradily jen Espumisan a rektální rourku. Kapky zabraly až za 3 dny (což je prý normální, jen nám to v lékárně neřekli) a bereme je do teď (před každým kojením 5 kapek). Minimálně 2x denně používám i rourku a vždycky se mu uleví, přijde mi, že u nás je to nejspolehlivější způsob. Až dobereme Espumisan, přejdu na kapky BabyCalm, protože jsou přirodní. Nechápu, proč nám je v lékarně hned nenabídli, nechci do něj zbytečně cpát chemii.

jeseterka
17. dub 2016

Nám zabral BabyCalm, sice máme děvčátko, ale bylo to děsný, zkoušeli jsme Espumisan, ale zázrak to nebyl. Škoda že jsme to nevěděli dříve. Držte se.

dexicek2014
25. dub 2016

Ahoj maminky, mám k prodeji kapičky Bio Gaia po 350,-/ks kdyby některá chtěla 🙂

digydigy
25. dub 2016

pomohl nám akorát čas, ale díky knížce Nejšťastnější miminko v okolí mi to bylo celkem jedno a nečekala jsem, že něco opravdu pomůže. Proti řevu při bolení nám zabírala "záchodová" poloha (okamžitě přestával řvát), jak popisuje katkagla (jen já pod něj nočníček dávala jen někdy, měli jsme doma dost chladno, ale v té poloze nebrečel, pěkně si prděl a kakal. Na bříšku mu bylo taky dobře.

lienocka2044
27. dub 2016

Ahoj, tiež sme sa natrapili, postupom casu teraz ma tri mesiace som prišla na: ze nemôžem piť mlieko ani mliečne vyrobky iba tvrdy syr _ z toho boli veľké bolesti plus zelená stolica, kojici caj len dva max tri za deň do normálnej šálky nie do pol litraka, sab simplex nezabral vobec, mali sme na striedacku infacol a espumisan _ po prestudovani zlozenia som to vyhodila, teraz pouzivame baby calm malej chuti a co je hlavne pomáha, a v prvom mesiaci sme nasadili probiotika apo laktik, obsahujú to isté co bio gaia ale sú o polovicu lacnejšie tie jej tiež pomohli. Nosenie v klubicku, a keď tlačí a nedarí sa tak na chvíľku na brusko. Rurka nepomohla ani raz.

metallico_mondo
27. dub 2016

Nám pomohl jedině infacol jiné kapky bez efektu. A vysazení vigantolu od bolesti bříška.