Co vám opravdu zabralo proti prdíkům u novorozeněte?

syraell
6. črc 2010

Ahoj, u prvního synáčka jsme si tím taky prošli, jenom to začalo trochu později. Matěj má tři týdny a nebožátko se nám kroutí jak paragraf, bříško mu dává zabrat. Kojící čaj proti nadýmání piju na litry, mast Pupík nezabírá, nahřívání taky nic moc. Kapičky jako Sab Simplex u prvního prďoly vůbec nezabírali, ani Baby Calm. Tak nevím, asi to stejně zkusím.
Máte někdo OPRAVDU zaručený recept?
Moc díky!

monikagurthova
27. dub 2016

Nam pomohla tepla plinka na bříško, cvičit nozicky, fenyklový čaj (granulovany od Sunaru pro malou v pytliku pro me) a kapicky BabyCalm. Když bylo jo spatne tak teploměr do prdky a bylo, tyčinku rektální jsem nepoužila to uz mi přišlo moc invazivní. Jo a lezení na bříšku na me nebo manželovi to teplo dělalo divy. Hodne štěstí prdiky jsou hrozne jak pro miminko tak pro rodiče

kristyna90
27. dub 2016

u nas pomohl infacol a od weledy olejicek na brisko🙂

clarushe
3. kvě 2016

Tepla plinka,noseni..a Saab pro kojence,pri kazdem kojeni. 😀

sleepers
3. kvě 2016

BioGaia a cviceni nozickama

micaella23
3. kvě 2016

Jediny co fakt zabralo, polozit si dite na sebe brichem, kdyz si hodne oprena, aby na tobe treba uslo, to pak litali petardy.

mina_
3. kvě 2016

Nám bohužel nic, až první příkrmy, malá se kroutila od 4 týdnů do 4,5m a ulevila jen rekt. rourka ☹
máme za sebou: nahrivani, cvičení, masírování, mast Pupík, espumisan, sab simplex, baby calm, fenyklový čaj, kmínový čaj - čaje piju 3x denně, noseni v satku

lusynkova
9. kvě 2016

Tak já na to snad přišla - piju 2x denně kmínový a koprový olej. Silice přechází do mléka a bolení ubylo tak o 80%.

lesni_vila
10. kvě 2016

U nás klukům pomohlo, že jsem přestala hlídat co jím a začala se cíleně cpát cibulí, zelím a pod. Přestalo kroucení a začali prdíkovat o 106.

matilduska
16. kvě 2016

Visazeni vitaminu D - Vigantol, zapeka, po vysazeni asi 2. - 3. den zacla opet pravidelne kadit, odkrknuti, ulozit po jidle na bok, ne na zada, kapicky INFACOL, BKM - z bezplenkovy - davani vycurat, vykadit nad misticku, umyvadlo, zady k sobe, tvar dopredu, drzime za stehynka, je v takovem poloklubicku, delat naky zvuk, nejcasteji se pouziva ssss, casto krasne prdi, no i presto mame problemy a kdyz je k neutiseni, tak nosim v rukach, kdyz to nezabira navazu do satku, tam vetsinou usne, obcas ji brisko probere, nekdy mrnkne, pochodim s ni a spi dal, spolecne spani, kdyz je u ni maminka, kdyz ji citi, tak ji to uklidnuje.

leeviinnkkaa
16. kvě 2016

Maminky synka trapi prdiky slysela sem o pytliku ve kterem jsou pecky z tresni nevite kde se da pytlik koupit? Pritel byl dnes v lekarne a pani na nej koukala jak kdyby zpadl z marzu. Dekuju za rady

milkywei
16. kvě 2016

Náš syn na to taky hrozně trpěl, bála jsem se pít i vodu. Zkusili jsme všechny možné kapky a nakonec se nejlépe osvědčil Infacol. Já dávala na bříško pytlík rýže nahraty v mikrovlnce a zabalený do látkové pleny, ty pytlicky prodávají tuším v DMku. Syn na 15 měsíců a občas mi přijde že ho ty prdy zlobí ještě teď. Hodně sil!

demetritis
16. kvě 2016

vigantol vysadit , ty pecyčky maji pro příklad i v dm , ale lepe zabýraji ty michané s levandulí ale stacití i proso v kapesničku takle na rychlo nebo temofon http://www.yoomi-shop.cz/ostatni/20-hrejiva-ove... http://www.peckovnik.cz/ http://www.bublinkashop.cz/kategorie/2608-10991...

machol
9. čer 2016

Vigantol vysadit, nahradit alternativním vitamínem D a kapičky ColiPrev, nic jiného nám nezabralo.

klara2606
27. čer 2016

Já jsem před pár dny zkusila čaj (lžička kmínu, lžička fenyklu, rozdrtit v hmoždíři zalít horkou vodou, nechat 15 minut odstát a vypít. Piju to ráno a večer v poledne si dávám čaj pro kojící matky) a malej začal prdět jak zběsilej 😀. Ale někdy přidám večer před spaním 8 kapek sab simplex.

89veronika
27. čer 2016

1) rektární rourka
2) baby calm
3) BioGaia pro mimi a probiotika pro mě
4) vysazení mléčných výrobků

Nakonec má diagnostikovanou ABKM, ale mě stejně připadá, že nejvíc pomohlo přestat dávat Espumizan a začít s Baby calmem... 🙂

kolobezkaz
8. črc 2016

Částečně zabrala kombinace Espumisan a Laktík, ale totální zázrak udělaly tejpy a fenyklový čajík. Tejpování vydrží 7-10 dní a čajík mám stále nablízku, když začne poplakávat, dám ji sosnout, nejčastěji u toho prdí a pak dostane dudlík a je spokojená 🙂

emisekkk
14. črc 2016

To, co tady všuchni popisují jsem měla denně na programu, ale nejvíc pomohlo, že děti vyrostly. 😀

cucinkam
17. črc 2016

malé hrozne pomohlo, ze jsem prestala jist veskery kynuty pecivo

laisobel
17. črc 2016

U nas tepla koupel, masaze briska, BioGaia kapky, ostatni byly na prdlacku, zabiral fenyklovy cajik, pomahalo noseni na tygrika, ale opravdu to preslo az po vic jak dvou mesicich...

evikim
18. črc 2016

Co opravdu zabira je infacol,da se pouzit od narozeni a dobre i chutna. Prcek si pochutna a jeste bude mit klid. Cena 163kc. Espumisan i fenyklovy caj je k nicemu. Mam 5ti mesicni holcicku a uz toho vyzunkla 4 lahvicky,vzdycky ho mam po ruce. U postele i v prebalovaci tasce. Noseni na tygrika je taky dobry, hlavne jako doplneni k infacolu. Je pouze kojena a v jidle se snazim omezit jen cibuli a lusteniny.

lumixii
19. črc 2016

Nám taky zabírá Infacol. Doporučili nam ho na neonatologii při propuštění.

verulli
31. říj 2016

Dobrý den,
prosím o radu. Mám 3-měsíčního chlapečka (skoro 4-měsíčního) a trápí nás silné prdy - prdíky!!! ☹ Budí se hlavně v noci kroucením, ale dnes je přes den k nevydržení. Nahřívám, masíruji. Používala jsem Infacol a vysadila (nevím, zda jsem neudělala chybu). Používala jsem babyCalm a vůbec nezabral.
Děkuji

silvapokorna
31. říj 2016
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Nám se osvědčily kapky BioGaia, teplá plena na bříško, masírování bříška, cvičení s nožičkami, opravdu občas hodně zatlačit nožičky na bříško a promasírovat pořádně. Pak pasení a nošení v Manduce. Střeva se musí uvolnit a hýbat aby šli plyny a stolice ven. Až začne díte lézt a hýbat se samo, tak se to uvolní.

verulli
31. říj 2016

@silvapokorna Děkuji za radu. Kapky Bio Gaia používám. Po tom se vždycky pěkně vykaká! Ale to prdění 😭. A jak často masírovat? A tu teplou plenu nechat i přes noc nebo jen na chvíli? Tlačím nohy a vychází pěkné zvuky. Ale trápí ho to.

hanulka91
2. pro 2016

Ahoj maminky, ráda bych vás pozvala na mou novou stránku na Facebooku Rodina LIVE, kterou jsem vytvořila, abych se mohla s ostatními maminkami podělit o nevšední zážitky s dětičkami. Je to teprve v začátku, ale chtěla bych každý den přidávat příspěvky a články, které souvisí s rodinou a dětmi 🙂 Pokud se přidáte budu ráda když s námi budete sdílet své fotky a statusy 🙂
Tady je odkaz: https://www.facebook.com/Rodina-LIVE-1646202173...

Hezký večer
maminka Hanka

sindy23
12. pro 2016

Nám pomohla tymiankova mast z just nebo etericke oleje anyz a kmin a tim masirovat brisko.

lope
10. led 2017

@syraell zdravím 😊
Mám doma 4 měsíčního mrňouska a máme to samé. Od narození trpí kolikou a prdíkama. Neustalý pláč , kroucení , uspavani a nošení v náručí. Nahřívaly jsme, masirovaly a davaly jsme baby calm a neúspěšně. Pak jsme zkusily espumisan a ten nam po týdnu zabral ale tak na dva dny a byli jsme opet na začátku. Koupily jsme BioGaia kapky ktery muzes pouzivat od 1.mesice a po 14 dnech uzivani se mu o 80% ulevilo. Tez jsme zjistila ze mu vadi mleko a sladky( cokolada, susenky) . Kdyz ho to jeste obcas chytne dem do vany a koupeme se. Uklidni se a brisko povoli , promasirujem a pak prdi. A kdyz bylo nejhur pouzily jsme rourku. 😉

nugetka20
13. led 2017

Nosit na tygříka a BabyCalm

miscuko
11. bře 2017

@bury
Ahoj, spat na brisko miminko nedavej. Zvysuje se tim pravdepodobnost SIDS!

miscuko
11. bře 2017

U nas to same. Prvni dva mesice horor, pak asi do 5 mesice polovicni horor. Nejhorsi koliku jsme zazili na stedry den ve trech mesicich. Rekla bych, ze to melo spojitost s cukrovim...
Nam pomaha vysadit mliko (pozor na prijem vapniku), Espumisan, noseni na tygra a hrani na brisku). Od 5m uz krasne prdi, ale zase kaka jednou za 10 dni...