Co vám opravdu zabralo proti prdíkům u novorozeněte?

syraell
6. črc 2010

Ahoj, u prvního synáčka jsme si tím taky prošli, jenom to začalo trochu později. Matěj má tři týdny a nebožátko se nám kroutí jak paragraf, bříško mu dává zabrat. Kojící čaj proti nadýmání piju na litry, mast Pupík nezabírá, nahřívání taky nic moc. Kapičky jako Sab Simplex u prvního prďoly vůbec nezabírali, ani Baby Calm. Tak nevím, asi to stejně zkusím.
Máte někdo OPRAVDU zaručený recept?
Moc díky!

adeelka27
19. lis 2014

Ahojky, chci se zeptat. jestli jste zažila některá s mimčem něco podobného a co vám na to pomohlo... Malé je 8 týdnů a už asi 14 dní se při kojení vzteká. Nejvíc ale, když jí dám na rameno odříhnout, to je jak kdyby mlátila hlavičkou do zdi (takové dělá pohyby) a u toho ještě rudne a pláče a máchá ručičkama. Je to ještě hlad nebo jí opravdu bolí bříško ? Když pije z levého prsu, tak dost hltá, tak napolyká dost vzduchu...pravé prso je slabší, tam pije hezky. Po kojení si většinou odříhne, ale pak právě nastává ta vztekací situace. Někdy si odříhne i dvakrát,ale podruhé už si i ublinkne (víc nebo míň, jak kdy). Dávám jí před kojením Baby Calm, ne teda pokaždý, tak ob jedno kojení....a tak jednou za 4 dny probiotika. Nosíme v klubíčku, dáváme na bříško, masírujem, cvičíme nožičkama...to vše před každým kojením, jak mi řekla dr. Ale nějak to asi teda nepomáhá...nepřijde mi totiž, že by se pak tak vztekala z hladu...nevim...mám první mimi, tak si trochu nevím rady 🙂 Občas je to dost o nervy....při kojení se pouští a opět přisává...pak se vzteká..a pak kroutí...

31fiona
4. pro 2014

nejlíp u nás zabírali baby masáže..speciální masáže bříška olejíčkem a pak před každým kojením asi 8 kapiček espumisanu. zabíral skvěle a dávala jsem prakticky od chvíli, co jsme opustili porodnici

terkaz
4. pro 2014

Infacol.

bimbici
4. pro 2014

Dieta :( Jedla jsem jen kuře na másle s mrkví. Měsíc a denně. Do dneška se mi při té vzpomínce nedělá moc dobře.

prcek21
4. pro 2014

Infacol!! Par dni a bylo .. 🙂 Taky ji vzdy pomohlo, když byla na bříšku.

pistaoun
12. pro 2014

No já teda můžu za nás doporučit Espumisan kapičky...hodně nám pomáhaly,prdíky malého trápily skoro od začátku,...už v porodnici se trápil,doma jsem pak po poradě s dr.nasadila kapičky pravilně 5 kapek před jídlem...a můžu říct,že se mu hodně ulevilo...užívali jsme asi až do 7 měsíce...

esmeralda2
13. pro 2014

hlavně aby kojící maminka nejedla nic nadýmajícího

vikysek80
28. pro 2014

Ahoj
Nasi dvoumesicni dcerce hodne pomaha babycalm.Je dobre ze je prirodni,zadna chemie.Espumisan taky trochu pomahal,ale tento lek nam pomohl rychleji.Mala ma po nem prdiky a kazdy den se i vykaka.

plumik
10. led 2015

Mám dvouměsíčního chlapečka a od druhého týdne nás trápili prdíky, které se projevolali záchvaty pláče. Vyzkoušela jsem všechno od kapiček, po úpravu jídelníčku kdy jsem jedla jen kuřecí pomalu na vodě, ale vůbec nic nezabralo. Takže jsem jen hodiny v kuse chodila a houpala v náručí. Jediné co to trochu zmírnilo byla masáž bříška a nahřívání plenek na bříšku.

katerinasmyckova
24. led 2015

ahoj,máte někdo kušenost s kapkami na prdíky Infacol ??poradili v porodnici,tak se chystam je kupovat.díky za info..malá má 14 dní a krouti se a tlači chudinka malá..

svoba
24. led 2015

Kapičky Biogaia a nošení v šátku.

raada
24. led 2015

Probiotické kapky-zázrak. Masírování bříška, převalování z jednoho boku na druhý, cvičení nožkama, zavinování a nošení v šátku

anggely
27. led 2015

My dáváme kapky Espumisan, které docela pomáhají. Teď jsme nasadili i probiotické kapky BioGaia a zdá se, že je to o dost lepší.. Ale pořád si musím dávat pozor co jím. Zkoušela jsem staré pečivo a to dělá malýmu pěknou neplechu!!!!

menorka
28. led 2015

10 kapicek Espumisanu a nahrivaci gelovy polstarek... a hlavne spani na brisku 😎

zuza01
28. led 2015

Babycalm kapky a já pila kmínový odvar, buď to pomohlo, nebo na to malá už netrpěla 😉

evickabm
14. únor 2015

Nám částečně pomáhala kombinace snad všeho možného, tedy: Probiotika, před krmením espimusan, po krmení nechat vždy odříhnout, při přebalení jsem promasírovala bříško, pila kmínový čaj, večer před spaním jsem nahřívala a masírovala thymiánovou mastičkou a v akutních případech přišla na řadu rektální rourka. Přes den jsem ji nosila v klubíčku nebo na tygříka. Dál ještě pomáhalo položit dítě na bříško, chytnout za zadeček a kroužit s mírným tlakem proti směru hodinových ručiček. Nepomohlo to ale 100%, myslím, že jediné 100% řešení je čas (bohužel). Mám holčičku 4,5 měsíce a mám pocit, že se to upravilo okolo toho 3měsíce.

aspnet
18. únor 2015

Já dávám před každým kojením 5. kapek Espumisanu a nemůžu si stěžovat... 😀

cervenejablko
18. únor 2015

Krmíme UM a do každé lahve nakapu 8 kapek espumisanu. Taky se mi hodně osvědčilo si s malou před krmením pohrát, nechat ji trochu pokopkat, aby se rozhýbala střevní peristaltika. Když se vzbudí, tak ji rozbalím, nechám trochu rozhýbat a pak teprve krmíme. Když to neudělám, mám pocit, že jak nemá rozhýbané bříško, tak se po krmení víc kroutí a pláče, že ji tlačí bříško...

puclunik
6. bře 2015

Nezabralo nam vubec nic, ani moje nenadymaci strava..na samem zacatku jsme zkouseli Espumisan, mela jsem pocit, ze to zabira, ale mozna tak na 14 dni..pak jsme presli na Infacol, ten mi prisel malinko lepsi, ale taky bez dlouhodobeho ucinku..pak jsme presli na Biogaiu a ze by to byl vylozene zazrak, to bohuzel taky rict nemuzu..masaze briska, pokladani na brisko, nahrivani pleny nebo pytlicku s peckama, krceni nozicek,...nepomohlo NIC! 🙂 Na uklidneni byla dobra poloha na tygrika, ale jakmile jsme ji prekulili do jiny polohy - rev..Ted jsou male 4 mesice, uz se pretaci na brisko sama a je celkove aktivnejsi a problem zmizel 🙂 Museli jsme holt vydrzet..

ajurka
6. bře 2015

espumisan, probiotika swis.. ale co bylo opravdu nejlepší a nejrychlejší REKTÁLNÍ ROURKA... opravdu mohu doporučit.. používali jsme jí pořád....

libara
6. bře 2015

po vyzkoušení všech rad tady na koníkovi i jinde, to byl fenyklový čaj podávaný po lžičkách...kojení nekojení. Já ho totiž nepozřela. ale malé nevadil. 😀

kukili
16. bře 2015

nám pomohly kapičky sab simplex jen částečně,stejně jsme museli cvičit nožičkama...ale pak jsme přišli na to že nám pomáhá trochu pohupování se na gymnastickém míči,houpání nám pomáhalo vyprdět se a hlavně miminko nám i usnulo,za co jsem byla vděčná,protože jsem se moc nevyspala.ale celkově prdíky odezněly opravdu tak po těch dvou až třech měsících samy..takže to chce obrovskou trpělivost... 🙂

chelsea77
20. bře 2015

u nás zabralo, že jsme přestali dávat umělou výživu..od půl roka máme klasické mléčné výrobky, pestrou stravu..kojit jsem nemohla, tak jsme to měli od začátku a že jsme vyzkoušeli všechno co bylo dostupné na trhu

japona
2. dub 2015

Nám nejvíc pomáhalo nosit v klubicku a nechávat spát na bříšku, kapky a čaje mi přišly na nic.

dracula
2. dub 2015

Nic, bohužel. Syn musel vyrůst. Bylo to náročné, ale určitě toto období jednou skončí.

krtekk
14. kvě 2015

Naše malá má 9 týden a taky řešíme prdíky, nám zabrala kombinace. Piju fenyklový čaj a malá se ho napij vždy před krmením. Navíc před krmením ji namasíruji bříško pupíkem. Nechám pořádně odbrknout, jelikož pokud si neodbrkne tak se kroutí jako žížala. Ráno ji do mlíčka dávám probiotické kapičky. Espumisan nám nezabíral, sab simplex zabere částečně.
Když spí na bříšku, tak je klidnější a pěkně si při spaní prdí. Přes den jsem ji začala nosit v šátku, jelikož kvůli prdíkum nechce být v kočárku a řvala. Poslední dny jsem zavedle bezmléčnou dietu a prdíky se hodně zklidnili a spí i lépe přes den. Doktorka říkala, že může být alergická na kravské mléko a asi to tak vypadá. Místo kravského používám madlové a rýžové mléko. Budu pokračovat a budu vás informovat, ale včerejší noc byla první kdy spala 5 hodin v kuse a nebudili ji prdíky. Přeji všem úspěšný boj s prdíky.

iv45
14. kvě 2015

holky probiotika 🙂 kapky biogaja nebo tak nějak ale sejné lze dávat i v prášku z tobolky rozpustit v mléce na lžičce, zjistila to kamarádka a cena ani 1/5

byreta
28. kvě 2015

Malému nejvíce pomůže, když pase koníky, případně leží na bříšku.

beruna84
28. kvě 2015

Nám nic. A to malá trpěla fakt hodně.. A to jsem žila téměř ze suchých brambor a těstovin. Teď jí je 6 měsíců a občas (hl. nad ránem, jak se přes noc moc nehýbe), tlačí do plíny a poplakává. Řekla bych, že možná trochu biogaia a espumizan, ale nejvíc pomohlo, když se začala víc hýbat, lozit na břiše, zpevnila si břišní svaly a tak nějak už se s tím popere.. Ovšem zavádíme příkrmy a zas se nám to trochu pokazilo.. 🙄

zee
2. čer 2015

Nám nepomohly žádné kapky (Infacol, Espumisan, Biogaia......zkusila jsem vše!!! čaje ani úprava stravy. Pouze nahřát gelový polštářek z Globusu v mikrovlnce a přiložit na bříško a pohyb při skákání na míči. 🙂 Teplé bříško a houpání je mantra, která nás 6 měsíců držela při životě. Zpětně mohu říci, že mu vadila asi BKM - dnes jedeme v Nutrilonu Alergy care a bez problému. Bezmléčná dieta musí být také bez kuřecího, sóji, hovězího a výsledek je min za 3 týdny.