Co vám opravdu zabralo proti prdíkům u novorozeněte?

syraell
6. črc 2010

Ahoj, u prvního synáčka jsme si tím taky prošli, jenom to začalo trochu později. Matěj má tři týdny a nebožátko se nám kroutí jak paragraf, bříško mu dává zabrat. Kojící čaj proti nadýmání piju na litry, mast Pupík nezabírá, nahřívání taky nic moc. Kapičky jako Sab Simplex u prvního prďoly vůbec nezabírali, ani Baby Calm. Tak nevím, asi to stejně zkusím.
Máte někdo OPRAVDU zaručený recept?
Moc díky!

littlejane
6. črc 2010

Ahoj, my vyzkoušeli také snad opravdu všechno, od různých kapiček, krémů, polštářků s peckami až po změnu UM. A popravdě nic nezabralo nějak výrazně. Asi tě nepotěším, ale myslím, že z toho musí prostě vyrůst. Nám už je 5 měsíců a je to čím dál lepší, ikdyž stále ne 100%

momin
6. črc 2010

@syraell myslim,že zaručený recept neexistuje...
My sme vyzkoušeli všechno možné i nemožné a nepomohlo vubec nic!
Daneček trpel do 3 mesícu a pak to začlo konečne ustupovat....

Sab simplex sme kapali cele 3 mesice,masirovali nahrivali brisko...ale nepomahalo to!
Nekdo zkousi probiotika-ja jim neverim..... 😎

preju hodne sil !

mispulka22
6. črc 2010

Nám pomáhal nahřívací polštářek s třešňovými peckami a když bylo nejhůř, tak dát přímo miminku pár lžiček fenyklového čaje. A já jsem ten fenyklový čaj pila vždycky půl hodiny před kojením.

sonica
6. črc 2010

prestan pit ty caje, nekdy udelaj vic skody nez uzitku, to stejny ty kapicky, jestli nepomahaj, tak mu je nedavej, nedavej mu cisty fenyklovy cajik, ale skus ho ve smeskach a dej jen lzycku, dve, vic ne, rano vecer, nahrivanim nic neskazis a pupik, no dobre se nim masiruje, krouzive pohyby po smeru hod. rucicek a neboj se pritlacit, samo ne prilis, a pak zacvicit nozickama, kolinka k brisku a natahnout, muzes i krouzit nozickama od sebe jakoby do kruhu, ale opravdu zaruceny recept neexistuje, nekomu pomuze jedno, jinemu ne, musis odpozorovat u ceho mu je lip u ceho je spokojenejsi, my s tim meli taky hrozne problemy, ale nastesti po tretim mesici to preslo postupne 😉
jo a nam hrozne vadilo vajicko a nekomu zas naopak pomaha, proste musis vyskouset 😉
preju at vas brzicko trapecnicko prejde 😉

eloana
6. črc 2010

ahoj holky taky by me to teda zajimalo🙂 nas to trapi od 3 tydnu:((davam sab simplex mazu brisko -trosku se to zlepsilo ,ale vazne jen trosku

dracinek
6. črc 2010

My taky vyzkoušeli vše možné-zabrali nám až kapičky BabyCalm. Ale každé mimi je jiné. Hodně štěstí 🙂

lojzina
6. črc 2010

presne tak,co zabere jednomu,nemusi druhymu 😒 .My s tim nijak problemy nemivali,a kdyz,tak pomohlo vzit prcka do naruci zadicky k sobe,skrcit do klubicka a nechat vyprdet,vetsinou to pomohlo a i bez kapek...

aquila
6. črc 2010

Souhlasím s holkama, vždycky jsme vyzkoušeli úplně všechno a když se to sklidnilo, tak jsme si říkali, že asi něco pomohlo, ale co, to jsme nevěděli 😀 Pokud dodržuješ základní pravidla stravování , piješ čaj atd. atd., tak to chce opravdu čas, až se malej začne trochu víc hýbat. Však už to znáš, seš zasloužilá matka, tak vydrž, bude líp!!!

monas007
6. črc 2010

@syraell ahoj, taky jsme měli sab simplex, ale teď už je nedáváme, protože nám nějak nesedly. dávali jsme je před každým kojením, ale u nás prostě nezabíraly ☹ zaručeně ti pomůže když si dáš do hrnku (0,2 l) čajovou lžičku kmínu, čajovou lžičku fenyklu a zaliješ vroucí vodou a necháš 10 minut louhovat a sama vypiješ 😀 jinak v těch vedrech jsem našemu prckovi dávala taky odvar z kmínu, ale do 20 ml převařené vody tak jen pět kmínků a nechat louhovat asi 10 minut. dávala jsem mu to po lžičkách a pak to byl opravdu nátřesk v plíně 😀 😀

benjik
6. črc 2010

Já u dcerky používala gel pupík a když nepomáhal,tak jsem pila dětské bylinné čaje a přes mlíko si to vzala malá.

lucik...
6. črc 2010

Nám hodně pomohli ty probiotické kapky... Předtím to byl horor, teď už je to jen občas na chvilku, určitě ne celé dny jako dřív. Jsou sice drahé, ale nám opravdu moc pomohli

hrusticka84
6. črc 2010

sab symplex nezabíral...daleko víc se nám osvědčil baby calm 😉

bury
6. črc 2010

tak my vyzkoušeli taky vše. občas pomohlo cvičení, přetočit na bříško - to ale spíš preventivně... bez rektální rourky jsme neexistovali ☹ a zrovna dneska na ní zase došlo. nejlepší to nakonec bylo asi po probiotických kapkách BioGaia a k tomu BabyCalm. Ale nemůžu říct, že by to bylo úplně supr.
Teď už je to lepší, ale stejně s tím tak 3x týdně bojujeme. A to teď dávám malýho spát už na bříško - aspoň k ránu.
Takže zaručenej recept fakt asi nedostaneš - bohužel 😒

niki2
6. črc 2010

Nam opravdu zabralo vydrzet do 3 mesicu 😀
Ale bez legrace, kdyz si vzpomenu na prvniho syna, byla to muka, porad mi brecel. Trochu pomahaly ty kapicky Sab Simplex a hodne jsme cvicili, nozicky opravdu pritlacit az ke hrudniku a nekolik opakovani.

kammka
6. črc 2010

@syraell recept teda nemám.....nám teda aspoň trošku zabíral Sab Simplex, bez něj to bylo ještě horší..určitě si dáváš pozor na to , co jíš. já se třeba až později dozvěděla, že nadýmání může způsobit i kravské mléko v jídelníčku maminy.trvalo to čtyři měsíce, malá se narodila v září, to si dovedeš představit náš Štědrý večer...ale neboj, přejde to..malé pomohla poloha tygřík, kdy jsem jí střídavě krčila a natahovala nožky, jak píše niki2. a také nám dr. radila pokládat na bříško, ale to nic moc, malé se to nelíbilo, vztekala se ještě víc.

k.jolanka
6. črc 2010

nám pomohla mast od Justa na bříško, teploměr do zadečku a zároveň přitlačit nožičky k bříšku-ten malýmu uvolnil prdíky opravdu úžasně,pak pasení koníčků a probiotické kapky BioGaia - dala jsem mu je ve třech týdnech, během týdne užívání se stav trochu zhoršil, ale už jsem na nějaké diskuzi četla, že je to normální, tak jsme vydrželi a prdíky zlizeli, když byl malýmu 1,5 měsíce... 🙂

adaba
6. črc 2010

tak my jsme na prdíky trpěli velice, Sab Simplex vůbec nepomáhal, jediné co nám zabralo tak byla kombinace probiotických kapech BioGaia a Baby Calm 🙂 a určitě neuškodí cvičení s nožičkama 😉

arcik
6. črc 2010

Ahojky, u nás mast Pupík a rektální rourka,žádný kapky jen toto 😉 😉 a gooood

laada
6. črc 2010

Já také bohužel žádný zázračný recept nemám. Bříško nemusí bolet jen od prdíků, přeci jen kojenec pije celý den a celou noc jen mléko takže to v bříšku samo o sobě žádnou "parádu" neudělá. Po ukončeném měsíci nám aspoň trochu zabral Baby Calm, ale jediné co mohu poradit, vydržet do třetího měsíce. Pak vše přejde jako mávnutím proutku 🙂

smardik
6. črc 2010

u prvního nepomáhalo nic, o trošku lepší to bylo s baby calm a tribičkou do zadečku, to pomáhalo takže místo 4,5hodin řval jen třeba 3 ale žádná sláva to nebyla, přešlo to ze dne na den úderem 3měsíce

ted u druhého to bylo od začátku v pohodě, bříško ho trápilo asi 5x a to pomohl polštářek z DM a bylo dobře. ted můžu jíst cokoli a v pohodě, u prvního to bylo jedno řval i z vody a třeba 4dny starého chleba

romana29
6. črc 2010

Nám nezabralo nic...a trpíme na ně klidně i teď, ve třech letech.
Pro další dítě už odmítám kupovat Sab Simplex - úplně bez účinku, probiotické kapky - taktéž, jedině tak ještě Baby Calm - je přírodní a může se i x krát denně 😀

ojo
6. črc 2010

nám výborně pomáhal fenyklový masážní olejíček, masírovala jsem bříško po směru hodinových ručiček kolem pupíku skoro každé denní přebalení 😉 jinak také při koupání jsem dávala teplou mokrou žíňku na bříško, párkrát se stalo, že nebyl k utišení, tak hodně zabralo cvičení s nožičkama a pokládání teplé pleny na holé bříško...

pablinka
6. črc 2010

Měli jsme pro malého Sab Simplex a pomohl takřka okamžitě! Dávala jsem ho 4x denně, dávky směřovala na odpolední a večerní kojení, kdy ty koliky zlobily, taky jsem vyloučila na první 2 měs. hroznové víno a mléčné výrobky...

petapi
6. črc 2010

u první jakž takž Probiotické kapky a Babycalm u druhé trochu Lefax, pytlík s třešněma a masáž s Pupíkem, ale 100% zabere až čas 😒

lena27
6. črc 2010

nám nejvíc u obou pomohla asi rektální rourka, po kapičkách žádná velká zmena nenastala. až čas všechno srovnal, u druhého kluka jsme měli prdíky do 7 týdnů a pak najednou klid

medla
6. črc 2010

Rektální rourka🙂 nejrychlejšáí a bez chemie..🙂

mirax
6. črc 2010

zkusili jsem vše, ale pomůže jen čas..a cvičení nožkama jako žabka a přitom i trochu zmáčknout bříško..a provádět to před každým kojením a to i v noci.

kubaka
6. črc 2010

všechno možné a stejně to prostě musí přejít samo - nezralý trávicí trakt prostě musí dozrát - s tím nic nenaděláme - všechno, co můžeme je jen trochu jim ulevit a pomoci - všemi známými praktikami. Nic spolehlivého a definitivního neexistuje. 😝

janni.ka
6. črc 2010

Ahoj,tak i já se podělím o naši zkušenost s prdíkama a že na ně naše Nikolka trpěla hrozně moc!!!!Dokonce i na pohotovost sem jela ze strachu jak se kroutila ☹
Ono každé miminko je jiné a na každé účinkuje něco jiného,chce to zkusit 😉
Nám teda hrozně moc pomohly Probiotické kapky bio gaia 😉 měly sme i sabíky ale teda samotný stály za nic nepomohly vůbec baby calm taky ne.Dávala sem probiotické kapky+sabíky,když bříško přece jen někdy zlobilo,večer namasírovala bříško pupíkem a do peřinky dala na noc polštářek s pecičkama a musím říct že se to zlepšilo o 100%kapky nám zabraly hned 3den 😉 dr nám taky doporučila laktobacílky baby ale to mi nešlo vůbec zamíchat do mateřs.mlíčka.
Přeji at vás prdíci brzo přestanou trápit 😉

janicka006
6. črc 2010

cvičit,cvičit a cvičit s nožičkama v kombinaci s masáží bříška
sab simplex(o jeho fungování ale trochu pochybuju)
ale naprosto super homeopatika - Magnesia phosphorica 9h 4 x denně rozpustit 4 kuličky!!
na rourku jsem si netroufla a ke koupi sáčku s peckama jsem se zatím nějak nedostala.
Ale končíme 3 měsíc a je to najednou o moc lepší.Michalinka prdí sama jako starej námořník🙂))).Tak taky věřte,že brzo bude líp🙂)