Co vaříte ročnímu dítěti k obědu?

mijav
1. zář 2011

Prosím o konkrétní tipy, nebo recepty.

andelka
1. zář 2011

Já teda pořád ještě vařím stejně jako před 1rokem - zelenina, příloha, občas maso nebo žloutek. Včera teda měl těstoviny s rajskou omáčkou 🙂 Dneska pohanku s mrkví a pastinákem, zítra rizoto. Zatím vařím většinou zvlášť, protože nejsem schopná vařit natolik zdravě pro nás, aby to mohl i on a solit a kořenit ještě nechci.

dlabinecka
1. zář 2011

tak u nás ma malá to, co my. Snažím se vařit zdrvajěi a mín ochucovat, ale třeba včera taky rajská -těstoviny, hovězí maso, dneska bude mít br.kaši s pečeným rybím filé, miluje gnochi se špenátovo-smetanovou omáčkou, a všechny polévky -brokolicová, květáková, porková....

bufina
1. zář 2011

U nás malej po roce taky jedl to co my. Jsem třeba tu jeho porci oddělala a pak to naše teprve dochutila kořením, dosolila.... Jen kyž jsme měli něco co sem mu ještě nechtěla dávat, tak jsem mu uvařila zvlášť, ale to bylo málo kdy.

helulela
1. zář 2011

já v roce ještě vařila zvlášť. Celkem dlouho jsem se odhodlávala, než začal malý jíst s náma. Pak jsem si vytipovala jídla, která by mohl, některá nová jsem se naučila a začla vařit hlavně to. Teď jí třeba rizoto, pečené kuře s bramborama, omáčky všelijaké, zapečená jídla (těstoviny nebo brambory se zeleninou a šunkou na kostičky), polévky... Zvlášť mu vařím, jen když nám něco smažím apod., to má většinou klasicky maso s vařenou zeleninou, jako když byl mladší.

amallie
1. zář 2011

U nas jime vsechno spolecne, dnes napriklad losos v pare s bramborem a zeleninou