Co všechno mám vzít pro dvouleté dítě do letadla?

klarka1
20. čer 2011

ahoj
v létě letíme celá rodinka na Kanáry a já se bojím té dlouhé cesty letadlem (cca 4-5 hod), můžete mi prosím poradit, co všechno mám zabalit Ondrovi sebou do letadla ? Jídlo, pití, náhradní oblečení, hračky.... Co se Vám osvědčilo nebo právě naopak. Předem moc děkuji za postřehy od zkušenějších maminek 😉

kalo
20. čer 2011

My taky letěli, když malé byly 2 roky a osvědčily se nám: tyčinky (sušenky)- které chroustala při vzlétání a přistávání (při kousání dětem tolik nezaléhají ouška), pití s pitítkem, pak jsme měli hru-hračku, která nepadá po zemi (takové zacvakávací kostky a kreslící tabulku a pro sichr náhradní tričko- v případě polití. Jinak nic zvláštního. Malá měla ještě plínku, takže u sebe v tašce náhradní+ vlhč.ubrousky. Celou cestu jsme se s mužem střídali v zabavování, takže to uteklo. Přeju krásnou dovču!!!!!!!!!

pattie
21. čer 2011

Hodně dobrůtek (mě se osvědčily třeba rozinky, to dítě zabaví na dlouhou dobu 🙂, knížky, nějakou skládačku, cokoliv oblíbeného. Lítala jsem s dcerkou 6,5 hod sama a občas proběhala celou cestu v uličce, občas spala.... 🙂

klarka1
autor
22. čer 2011

děkuji za odpovědi, já zkusím vzít přenosný DVD přehrávač a oblíbeného krtečka, snad ho to taky na čas zabaví 😉
s jídlem uvidíme, on není moc jedlý, takže zkusím nějaké tyčinky, gumový medvídky.
Pak mu vezmu několik hraček, no asi budu mít trochu větší tašku 😀

martulikk
14. črc 2011

Ahoj Klárko 🙂 my se teď vrátili s Josefínkou z Andalusie (3 a čtvrt hodiny let plus 3,5h cesta autobusem)... malá obojí prospinkala, ale hodil se nám polštářek, deka (její mazlíček), oblíbený plyšáček... měli jsme i knížku, ale nebyla potřeba... pak na stoupání a klesání oblíbený džusík... a taky nezapomeň na LÉKY! v letadle neměli léky pro takhle malé dětičky ☹ Pepí se při prvním stoupání udělalo špatně, dostala horečku (byla hrozně vařicí, musela mít tak 40 ☹ ), dali nám aspoň led na schlazení (ledování), ale paracetamol měli jen v prášku... takže na cestu zpět jsme si do letadla vzali nurofen sirup (i když naštěstí už nebyl potřeba) tak šťastnou cestu a užijte si dovču! 😉

ludva
14. črc 2011

Ahoj Klárko 😉 DVD je určo bezva nápad 🙂 Máte kreslící tabulku? Ta je na dlouhé cesty taky fajn a pak Lego postavičky na ťapání.. Uvidíš, že nejlepší zábava bude sklápět stoleček 😀

janulka21
24. srp 2011

Ahoj maminky, prosím Vás o radu. Za necelý týden letíme do Španělska se spol. Smartwings, pokud máte zkušenosti, napište mi jak je to se zavazadlem pro mimi? Někde tady na diskuzi jsem četla, že dítě může mít zavazadlo 10kg, ( + nezapsané přímo do letadla? ), ale na stránkách společnosti jsem se o tom nikde nedočetla a v CK mi řekli, že to nevědí. Budu moc ráda za všechny vaše zkušenosti 🙂 Děkuji

morgan
25. srp 2011

@janulka21 pokud já vím, tak infanti nemají nárok na žádné zavazadlo! Pouze na kočárek..

janulka21
25. srp 2011

@morgan Díky, nakonec jsem to našla a při představě, že budeme mít jednu tašku dohromady nevím nevím 😀

morgan
25. srp 2011

@janulka21 jo jo, navíc prcek toho má vždycky nejvíc, takže člověk musí svoje věci dost vytřídit 😀

janulka21
25. srp 2011

@morgan mi povídej, dneska jsem začala balit moje věci a ze začátku toho málo, ale pak ještě žabky, ručníky, kosmetika atd. 😀 to teda nevím, co všechno bude mít Anet 😀 asi se podíváme k taťkovi do tašky 😀 gratuluji k mimi 🙂

morgan
25. srp 2011

@janulka21 děkuju 🙂 , to balení je fakt hrozný, příště už bude mít starší syn svoje zavazadlo, ale zase tahat se se třema kuframa a dvěma dětma bude asi zajímavý 🙂

johnatanka
25. srp 2011

letěla jsem se synem v jeho dvou a čtvrt roce a hlavně byly super bonbony při vzletu a přistání a pak nový časopisy, na každý let jsem měla koupenou kouzelnou školku nebo něco podobnýho a celý jsme to četli 😉

janulka21
26. srp 2011

@morgan Nooo, to Vám teda nezávidím, ale starší bude už pohodě poslouchat a určitě to bude brát zodpovědně 🙂 Švagrovky holčička je vždycky důležitá až na půdu 😀 Naše je ještě maličká takže se spíš bojíme, aby celý let neproplakala, chudáci lidi, kteří si dovču letí užít.
Jak zvládáš to vedro s bříškem? Já jsem rodila minulý rok v červenci jak byly ty příšerný vedra a ty tři dny předtím jsem myslela, že to nerozchodím ☹

janulka21
26. srp 2011

@johnatanka Díky moc za info, ale naší malé jen "jen" rok takže u nás nějaký čtení nepřipadá v úvahu a bonbony už vůbec ne ☹ Máme pro ní tři úplně nový leporela, který ještě neviděla tak snad zaberou, knížka má hrozně ráda, ale dál nevím. Skovala jsem jí pár hraček, aby jí zase bavily. No jsem zvědavá na realitu 😀

ija1
26. srp 2011

@janulka21 - leteli jsme s dcerkou do Spanelska se Smart wings v cervnu, bylo ji 13 m a zvladla to upl ne v pohode, smarti litaji v sobotu kolem 19-20 h ne? ale vetsinou stejne az kolem 20 pac pravidlene mivaji zpozdeni tam i zpatky, takz je o let vice mene vecer, to by uz dcerka mohla spinkat ne?..... u nas bylo v letadle asi 8 deti, zatimco miminka a deti do dvou let chrupkaly a byly v pohode, nejvic delaly bordel decka 3 a vice let............stejne budete sedet vepredu tak nikomu let kazit nebudete 🙂,
ale bacha v BArcelone vam kocarek nedaji hned u letadla, ale vyjede az na pasech, coz vnoci kdy mala spala a jeste poradne sama nechodila, byl docela ...... zahul ji nest skoro 200 m k pasum a jeste cekat nez vyjede vsechno pac kocarky jely az posledni...... se slunecnickama.......... v PRaze problem neni, daji vam je hendka u letadla..... ale zase, zpozdeni skoro hodinu..... takze prilet misto po pulnoci az kolem pul 2.......
a teda nevim, my meli celou cestu turbulence, tam i zpet, takze stejne musela byt celou dobu privazana na me nebo manzelovi ......

ija1
26. srp 2011

@janulka21 .- jo a zavazadlo dite mit nemuze, proste jen 20kg na dospeleho, taky jsme s manzou resili..... ale nakonec jsme meli 39 🙂, ale tam se da fakt vsechno koupit, i sklenicky,..... levne.......... jestli jedete na COsta Brava, Maresme....klidne pisni, muzu cokoli zodpovedet 🙂

morgan
26. srp 2011

@janulka21 no hele, všechno jde, hlavně když člověk na tu dovču vůbec má, že jo 😀 😀, jinak vedra celkem v pohodě, ale už aby mi to utelko....
Jinak jak píše ija1 dokoupit se dá všude všechno všechno, ale já mám jinou zkušenost z cenama, na kanárech v letoviscích byli plínky a skleničky docela drahý, třeba pampersky hrozně, takže jsou koupila takový obyč pleny a ty byli zas naprosto příšerný 😅 , takže já se budu snažit tyhle věci příště vzít sebou...

ija1
26. srp 2011

@morgan - ve Spanelsku (Calella, Malgrat...) vubec to nebylo drahy, ba naopak i levnejsi nez v CR - UM kolem 10-13 EUR, kase 3-5 EUr za pul kg - trictvrte kg baleni...., sklenicky 250g - za 1Euro, nebo presnidavky 2x125 g za 1,20 Eur....a vetsinou stejne drahy vsude v letoviscich.....jinak normalne tam jsou vyrobky Hero/Sunar, Beba/Nan myslim, a nebo i Nutrilon/Milupa.. takze clovek si fakt vybere.......... pleny jsem mela svoje pampers premium care - jsou tenky, tak byly lehoucky, byli jsme na dva spojeny terminy aby to nebyl pro malou takovej sok...... takze tech plinek jsem mela dost..... ale cenove to taky nebylo tak drahy.......plena vychazela na 4-5Kc-...... coz neni takovej rozdil od nas...... letos jsem to tahala, ale pristi rok uz nechci........navic dcerka se nam tam rozjedla ze sklenicek na stravu varenou ac predtim odmitala.... takze pohoda..........ve svedskych stolech si clovek vybere 🙂

morgan
26. srp 2011

@ija1 věřím, ale jak říkám, mám z jinou zkušenost z ostrovů 🙂, ceny už si nepamatuji, ale plínek bych si příště vzala víc 😎

ija1
26. srp 2011

@morgan - jasne, tak o ostrovech zase nevim nic ja, tam jsem nikdy nebyla............. 🙂

janulka21
27. srp 2011

@morgan Máš recht, jsme mysleli, že nikam nepojedem, žádný Lasty skoro nejsou a ty ceny jsou fakt příšerný. Byla to strašná náhoda, že jsme našli tohle. Chtěli jsme jen do Španělska nebo Bulharska, ale to jsme pak zavrhli. Vím, že hodně lidí nakupuje všechno na dovče, ale to právě nechci. Hned druhý den řešit kde je obchod a jaký ceny. Beru 20ks plen, tři skleničky jako obídek a hračky do vody jí koupíme až tam, ale jinak se o nich nechci starat. Už si potřebuju taky odpočinout a nabrat nový síly 🙂 Vy jste letos někde byli? Třeba i tady v Čechách? My jsme chtěli ještě na Šumavu, ale nenašla jsem nic volnýho pěknýho i pro dítě ☹

janulka21
27. srp 2011

@ija1 Určitě mi můžeš říct co kde 🙂 Jedeme na Malgrat de Mar tak jeslti víš kde je nějaký normální obchod s potravinama kvůli pití a malé na ty přesnídávky, ale když budou v hoteluvařit normální jídla, jako třeba rýži atd. tak jí kupovat skleničky nebudu. Díky moc Jo a ještě jedna otázka, co děláte s mimčem v hotelu když prší? Mám z toho trochu strach, protože naše píďalka chvilku neposedí, pořád musí někde něco úřadovat. Uvnitřhotelu je jen posilka a sauna takže to pro malou není.

ija1
27. srp 2011

@janulka21 - my tam byli tedka v cervnu, hned vedle Malgratu je Santa Susanna a v ni je Carefour, dost velkej, tam budou mit hafo kojenecky stravy, ono celkove ty ceny vsude jsou takovy stejny...........
my jsme chodili po prochazkach a kdyz prselo tak v hotelu byl detskej koutek

janulka21
27. srp 2011

@ija1 OK, díky za info 🙂 Dětský koutek? Juknu na popis hotelu, ale myslím, že tam mají jen dětské hřiště ☹ Uff, tak je tam dětský klub a nějaká herna. Ta předpokládám nebude pro děti, ale aspon ten dětský koutek 🙂 Byli jste na nějakých výletech? Jéé koukám, že máš skoro stejně starou dceru jako je naše 🙂 Jak dala letadlo?

morgan
27. srp 2011

@janulka21 taky myslim, že je lepší se trochu připravit, než pak hned něco shánět 🙂, my jsme byli v lednu v Emirátech, chtěli jsme to stihnout než bude malému ty 2 roky a měl to téměř zdarma. Příště pojedem až na jaře se dvěma, tak jsem zvědavá jaký to bude 🙂
Jinak Ti přeju aby bylo počasí hezký a nemuseli jste řešit jak malou zabavit v hotelu!

ija1
30. srp 2011

@janulka21 - omlouvam se, uz jsme museli odjet tak jsem nestihla uz odpovedet, ale my mame naucene spani od 19 - 6.30 takze na letisti se v 19h najedla (let byl o hodinu zpozden), a v osm pri startu uz zalomila a chrnela cely let, zpatky se letelo v 23h ( opet hodka zpozdeni) a uz od 21h na letisti v kocarku chrnela,takze pohoda nejvetsi...........ale fakt jak rikam, v letadle mladsi decka byly v pohode, bordel delaly ty tri az sesti lete..........

janulka21
4. zář 2011

@morgan
@ija1 Ahojky, jsme zpět z dovči ☹ dovča byla krásná, ale krátká ☹ 8 dní je fakt málo, ale zase pro malou to bylo akorát. V letadle tam děsný, skoro celý let plakala a nepomohlo ani mlíko, hračky nic ☹ Nejvíc jí vadilo, že musela být připoutaná, prolítali jsme dost turbulenema a nespala. Cesta zpět pohoda, letěli jsme až v půl dvanácté ( let byl opožděn o hodinu a půl ) takže v deset to zalomila v kočárku na letišti a spala až do Prahy. Celkově letělo asi 6 dětí a dvě z toho cestou tam řvali ( z toho jedno byla naše Anet ) a zpět plakalo jedno dítě a to skoro celou cestu a lidi před nimi ( tři asi tak 20.-ti letí ) byli drsný. Prý to si dělá prdel s tím dítětem, ne, to zařvala ta jedna skoro na půlu letadla tak jí mamina odpověděla, Jsem zvědavá na tebe, až poletíš na dovču s dítětem. Ostatní to chápali, co jinýho jim zbylo 😀 Jinak celkově dovča super, ale moc jsme si neodpočinuli, pořád jsem za malou běhali, ale s tím jsme počítali. Jj, taky bysme chtěli ještě příští rok v červnu, než malé budou 2 roky, aby to měla zdarma 🙂

morgan
6. zář 2011

@janulka21 jo s tím poutáním, to byl taky vždycky problém 😀 . No jo, lidi co nemají děti, tak je to otravuje, ani se jim nedivím, ale prostě nedá se nic dělat, přece nebudeme sedět s dětmi doma, abychom neobtěžovali 😎
Hlavně že jste si to užili, i když bez odpočinku 😉, a se staršímí dětmi už to myslím pak bude větší pohoda 🙂

janulka21
6. zář 2011

@morgan To máš recht 🙂)) Je fakt, že to na druhou stranu chápu, že to "bezdětný" mladý lidi otravuje. Když jsme letěli poprvé tak za náma seděla rodinka a jejich dítě mi kopalo do sedačky celou dobu do vzletu. Já z toho byla na nervy, protože jsem se bála letu a ještě tohle,ale přežili jsme ve zdraví všichni 😀 Jj, taky pevně věřím, že se staršíma to bude větší pohoda 🙂

ija1
18. zář 2011

@janulka21 - ahojky, my byli tedka s malou dva tydny v Chorvatsku na Istrii u Porece v Zelene Lagune - hotel Delfin, naprosto doporucuju pro decka, fakt uzasny, jeli jsme autem a jeste si to odtamtud o tyden prodluzovali..... teploty kolem 28-30 stupnu, desny parno...a hlavne moc hezky zarizeny pro decka, obrovsky velky hriste pro deti...i pro batolatka........ nemuzu si vynachvalit, i strava se dala dat i malejm......... zadny moc smazeniny, super vyber 🙂