Co všechno smí jíst 10ti měsíční kojenec?

apocalypsa
6. led 2011

Zdravím ve spolek! Synovi bude příští týden 10 měsíců a jeho strava už mi připadá moc fádní. Co dáváte svým prckům všechno k jídlu? U nás je menu následující: ráno kojení, mezi 9 a 10 hodinou sváča (1/2 bílého jogurtu + menší banán nebo jablko nebo 1/2 sklínky přesnídávky + několik sušenek sunarka), kolem 13. hodiny oběd (drůbeží maso nebo občas žloutek + těstoviny nebo rýže nebo brambor nebo jáhly + různé druhy zeleniny + zalité vývarem nebo rajskou omáčkou z nesolených konzervovaných rajčat - rajskou miluje 😀 ) a nebo když nestíhám tak hotový příkrm ve skleničce, odpoledne mezi 16 a 17 hodinou sváča (většinou stejné jako dopoledne) a večer kolem 19 hodiny instatní mléčné kaše (různé druhy - Hami, Sunarka atd., zkoušeli jsme i bebu na dobrou noc a do ní instantní rýžovou krupičku od nestlé). No a v noci kojení - bývalo to 1x za noc, ale nejprve mu rostly zoubky a pak celý prosinec měl rýmu a kašel, tak se v noci často budil a nějak mu to zůstalo 😠 ... mimo to mu občas přes den vrazím půlku rohlíku nebo mu místo odpolední sváči dám na pultík u židličky krajíc chleba bez kůrky a špalíček eidamu do ruky a třeba i kolečka salátovky a nechám ho, ať se "trápí" - ale baví ho to a hlasytě si pomlaskává 🙂 ... o lžičku zatím nejeví zájem, spíš jen jako hračku. Říkám si, co všechno mu už můžu dát dalšího? Co třeba klasické piškoty, jaké druhy zeleniny - třeba zelí? a co dál? Poraďte prosím. Děkuji předem všem 🙂

apocalypsa
autor
13. led 2011

@takyja kostičky taky zavedu, musí se naučit jíst sám. Dnes mi to říkal i dětský doktor. Floru taky používáme, tak asi zkusím máznout s ní. Ačkoli ani Perla, jak je v příspěvku výše nebude zlá. Ozkouším, co bude drahoušovi chutnat. S tím žervé mne ani nenapadlo, že je to tvarohový sýr ... kvůli těm bílkovinám. Ale snad pár lžiček ... A u nás je to se samostatným krmením obdobné. Jídlo až za ušima a v okruhu několika metrů židličky 😀

apocalypsa
autor
13. led 2011

Dnes jsme absolvovali 10měsíční prohlídku, vyptala jsem se doktora na všechno možné ke stravě a verdikt je, že piškoty ani omylem, že nejsou z kvalitních surovin?! ... no i tak mu je dám, občas a ne ve velkém. Uzeniny, a to ani dětské, prý do 3 let nemám dávat, že obsahují moc solí a ochucovadel a ledvinky nestíhají ... ty jsme ještě nezkoušeli, uvažovala jsem o šunčičce, ale asi si ji tedy ještě odpustím ... ale zase zlatá střední cesta, jak píšete, kousek sem tam nikomu snad neublíží - když to není pravidelné, no ne? Jo a žervé a lučina prý také ještě ne, že jsou moc tučné ... no zařídím se s tím stejně jako s piškoty a uzeninami - občas.
A musím se pochlubit, prcek má krásných 78 cm a 9,81 kg. Nová sestra, která nás ještě nezná, se ptala, jestli jdeme na roční prohlídku 😀 a já myslela, jaký je prcek "prcek" 😀 Roste před očima 🙂

takyja
13. led 2011

@apocalypsa Tak se připrav, že kostky budou všude, malá narve dvě do pusy a v každé ruce žmoulá další dvě...

Ad šunka, někde jsem četla test na tzv. dětskou šunku (bohužel nevím výrobce, ale vypadalo to solidně) a byla horší než ta obyčejná :-/. Čert aby se v tom vyznal.

helulela
13. led 2011

Já dávám tu Perlu čistě kvůli tomu, že tam není mléčná bílkovina, kterou nemá náš atopik ještě zavedenou. Na piškotech by mohl vadit leda cukr a někomu bílek, ale když se to nedává jako svačina, zbaští jich pár do týdne, tak to snad taky žádné neštěstí není. S tou dětskou šunkou je prý kolikrát lepší šunka normální neoznačená jako dětská (větší podíl masa, míň soli), ale kdo to u toho pultu s uzeninou zjistí... Obecně bych si uměla představit, co bych chtěla kupovat k jídlu pro svoje dítě, ale když to prostě neexistuje? Do roka, roka a půl, budu hodně vybírá, pak asi polevím a ve školce budu úplně šťastná, když se Víťa bude živit chlebem a rohlíky se sýrem a šunkou, ovocem a zeleninou, sem tam nějaká sladkost.

marhulinka
14. led 2011

@apocalypsa já dávám olej,když uvařím,zamražuju je občas...většinou vařím obden,tak to mám na druhý den jen v lednici.

Já dávám občas Pribináček,ten teda mu šmakuje ukrutně...

Razím heslo,že nic se nemá přehánět 😉 Teď je vše jiné,než když jsme byly my děti a teda vyrostly jsme taky 😉 Já byla na tvarohu už snad od půl roku,Pribináky nám maminky taky dávaly atd atd 😉

takyja
14. led 2011

@marhulinka Tak si přečti, jak se za ty roky změnil pribináček ve složení: http://ekonomika.idnes.cz/test-nepodbizejte-se-... a dále tady výsledky testu: http://ekonomika.idnes.cz/specialni-priloha.asp...

Mně taky pribináček chutnával, ale už mi nechutná, je prostě jiný...

marhulinka
14. led 2011

@takyja však říkám,nic se nemá přehánět,když se dá prckům něco jednou za čas 😉 A nic není jako dřív,bohužel.

marhulinka
14. led 2011

@takyja Záleží na frekvenci - pokud na nás dítě vyškemrá některý z těchto dětských výrobků jednou týdně, nic se neděje. Ale dávat dítěti takovou svačinku dvakrát denně každý den... to je trochu moc.

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/test-nepodbizejte-se-... 😉 😉

takyja
16. led 2011

@marhulinka To že nic není jako dřív je bohužel pravda :-/. Já asi taky občas povolím s něčím, co bych normálně nedala - zejména, když se nám snaží uždibovat z talíře...

beautynka
19. led 2011

@apocalypsa Rudík měl v 10M 75cm a 9990g 🙂

Náš jídelníček:

6:00- UM 200ml Sunar Nutra Defense jiný nepil, pak trochu chleba vyjímečně s dět. krůtí šunkou, dříve baštil rohlík , ale dr. nám ho zakázala, pak třeba ještě 2-3 sušenky od Sunarky

9:00- jogurt 250g, ale má se dávat odpoledna a dopoledne ovoce, kvůli tomu, že se lépe ztráví cukry. Jogurt dávám ovocnou Holandii, ale odeberu bílej vršek a smíchám mu do toho jen lžičku ovocné složky, samotný jogurt nám nešmakuje, bílej jen s vločkama a banánem.

12:00- 200-250g a někdy i víc zeleniny, maso, příloha. Něco odeberu, prtž miluje když si sám může brát kousky, jinak zbytek mixuju nebo mačkám vidličkou. Z masa jen drůbeží a hovězí, z příloh rýži, bramboru, těstoviny, kuskus, knedlík hoskový. Ze zeleniny- mrkev, celer, petržel, brokolici, květák, hrášek, kukuřici, cuketu, patizon, lilek, špenát,kedlubnu.

16:00- ovoce, banán rozmačkaný s nastrouhaným jablíčkem, vyjímečně přesnídávku (bez cukru) nebo v létě jsem dělala domácí jablečné, švestkové, hrušové, meruňkové pyré, Taky ochutnal hroznové víno, mandarinku. Nebo dělám ovocný rýžový nákyp s banánem, jen uvařím kulatozrnou rýži smíchám s namačkaným banánem a dám zapéct do trouby je to ňamka.

18:00 - kaše 150ml

19:30 - UM

Prý můžem sýry, ale ty nedávám, neměla by se lučina, žervé atd, ani pribináček, piškoty.

beautynka
19. led 2011

Jo a pribináček by se neměl kvůli salmonele a taky jsem zapomněla dodat, že někdy dávám do jídla malilinko másla nebo olivového oleje.

apocalypsa
autor
19. led 2011

@beautynka týjo, děkuji za detailní rozpis! 🙂 Přiznám se, že některé potraviny mne překvapily, jako třeba knedlík. Ale jen z toho důvodu, že by mne to nenapadlo ... ale my nejsme moc knedlíkový, tak proto mě to nikdy netrklo. Kuskus už jsem taky zvažovala. Ohledně pribináčků s tebou souhlasím. Jestli se nemýlím, je to tvarohový základ a tvaroh se prckům dávat nesmí kvůli velkému obsahu bílkovin, se kterým si nedokáže tělíčko, respektive nezralé orgány poradit. Obdobné to asi bude i se žervé a lučinou ... ale to jen odhaduji. A je fakt, že jsou to tučnější "mazadla". Co se týče sýrů, dávám synovi eidam 30%, poslední dobou tak jednou týdně. Ale dávám mu hranůlek do ruky, aby si ho mohl sám ožužlat. Sní ho bez problémů, ale jsem v dosahu, kdyby mu nedejbože zaskočilo. Jinak zeleninu a ovoce dávám tak jako to máte vy. Prostě už vše, co mi přijde pod ruku. Bez problému jsou i mandarinky, pomelo a pomeranč. Hlavně když začne trochu rýma nebo je nastydlý, dávám na svačinku, prostě trošku vitamínů navíc. Sladká rýže je dobrý nápad, to zkusím. Jedinou neřest jsem si neodpustila a to ty piškoty. Není jich mnoho, ale občas nějaký do ručičky dostane. Rohlíkům se spíše vyhýbám, raději nabízím chléb. Máslo ani margarín jsem zatím nezkusila, mám v plánu ještě tu domácí marmošku, jak tu bylo zmíňeno, to by snad nemělo škodit, když to bude jednou za čas. Jo a jogurty zase baští prcek v pohodě i samotné, ale nemám to srdce, tak je míchám s ovocem a sušenkami sunarka. Ještě zmiňuješ vločky. Jaké dáváš a jak je upravuješ? Jen přimícháš do jogurtu nebo namáčíš nebo vaříš? Sobě si je dávám do jogurtu i na "syrovo" ale prckovi by asi nešmakovaly ...

apocalypsa
autor
19. led 2011

@takyja jo s tím krmením prcků souhlasím, mám stejnou zkušenost, kostičky jsou rozpatlané všude, hlavně na prckovi - většinou jich více skončí okolo něj, než v něm 😀
Se změnou chuti pribinášku souhlasím. Už to není takový ten poctivý krém, ale spíš jak želatinová hmota, rosol. Nevím, ani mně nechutná, natož ho dávat prckovi. Nikomu nic neupírám, ale za mě pribináček ne-e ... za sebe říkám, že kvalitní živý jogurt je určitě lepší alternativa. Ale jak píšu, nikomu nic neupírám, nikoho neodsuzuji. Je to každého věc.

apocalypsa
autor
19. led 2011

@marhulinka tak ten článek o potravinách pro děti je hustý, jsem překvapená .... stejně tak, když jsem v podobném testu zjistila, že třeba lahev nápoje pro děti typu Kubík obsahuje i 15 kostek cukru!!! Já bych nařídila výrobcům nějaké průkazné označování výrobků. Spousta lidí nemá tušení, že když dítěti koupí třeba dětskou colu nebo ho nakrmí kdejakým výrobkem z reklamy, že ne vždy je to OK, protože jsou jim nějaké nutriční hodnoty a složení potravin šuma fuk nebo netuší že by je sledovat měli. A toho výtobci zneužívají 😒

takyja
19. led 2011

Holky, kolikrát denně jíte? Chytré knihy píšou, že se má jíst 5x denně v tomto věku, ale co tady tak čtu, tak všichni jí 6x denně... 😕 A obrovské porce.. :-/ Faktem je, že mně malá spí tak do 8 hodin ráno, takže snídani má cca 8:15 a pak jíme cca v 10, 13, 16, 19 hod. Jsem naučená z Nutrilonu, že se má jíst po třech hodinách.

Ach jo, jak je to teda správně?

@beautynka Četla jsem, že vločky by se kvůli vysokému obsahu vlákniny neměly prckům dávat... to jen na okraj... nevim, zda to tak je, ale z opatrnosti nedávám.
@apocalypsa A piškoty se nesmí proč?

kristiluky
19. led 2011

@beautynka a aké syry sa možu ak nie lučina, žervé a pod., ja som zas čítala že tie sú nazačiatok najlepšie, tak teraz som v rozpakoch

ladybugie
19. led 2011

Ahojky, narazila jsem na tuto diskuzi a ráda bych přispěla svou troškou do mlýna 🙂, taky mám 10měsíční slečnu. Zrovna nedávno jsem řešila, co se stravou, že je taková nudná. Malá je od 5 měsíců na UM. Ráno v 8,15 dostane buď přesnídávku, nebo normální ovoce, banán, hrušku, jablko. Nic z toho nemá mačkané. Banán jí uloupu a dám do ručičky, hrušku a jablko oloupu a nakrájím na hranolky. Malá si už poradí 🙂 K obědu vařím domácí maso - máme domácí vepřové, kuřecí, králíka. Máme i zvěřinu, ale tu jsem ještě nezkoušela. K tomu normální těstoviny, brambory, rýži, kuskus a zeleninu. Z omáček baštíme rajskou, svíčkovou ( ale ve stavu, kdy se rozmixuje zelenina, než tam přidáte smetanu) Podotýkám, že vařím bez masoxu a jemu podobných. Nám jídlo dochutím, až odeberu malé. Brambory ani těstoviny a zeleninu nemačkám. Vše jí sama rukama. Sice je kuchyně na odpis, ale aspoň začne brzo příborem. Maso mixuju a smíchám ke zbytku. Z pečiva mi nedávno ukradla rohlík, sama bych jí to ještě nedávala kvůli množství solí. Chleba nejedla nikdy, stejně tak tuky na mazání, marmelády atd. Do jídla jí dávám olivový olej. Ke svačině má jogurt Activia, bílý, sladký i ovocný. To je ve 2. Ve čtyři si zobne nějaké ovoce a v šest dostává kaše od Nestlé a k večeři ještě mlíčko. Piškoty nejedla nikdy a sušenky buď Safari od Sunaru nebo od Nestlé Babysušenky.
Docela jste mi nasadily brouka do hlavy s těmi mandarinkami a tvrdým eidamem. Není v tom sýru moc solí?

apocalypsa
autor
19. led 2011

@ladybugie je fajn porovnat si zkušenosti. Jsem ráda, že jsem tuhle diskuzi začala 🙂
Mandarinek se neboj. Já nejprve zkusila jeden měsíček - oloupaný z té bílé blanky, jen dužinu a malý se neosypal. Pak jsem mu dala půlku mandarinky .... no a teď už to dělám tak, že mu ji neloupu, jen rozlámu na měsíčky, naservíruji na pultík u židličky a nechávám ho trápit se. Nebo si dám záležet, oloupu pár měsíčků a přidávám do jogurtu. S pomerančem a pomelem je to stejné. Myslím, že po téhle náloži vit. C nebude problém ani na jaře s jahodami.
Vzhledem k tomu, že malého kojím nejen v noci, ale i ráno - tak v 5 a pak většinou ještě kolem 8. hodiny, tak klasicky nesnídá. Ptala jsem se i doktora a řekl mi, že není třeba zatím zavádět snídaně, když kojím. Taky je pravda, že zůstáváme s malým v ložnici zpravidla min. do 8 hodin. Chodím pozdě spát a pak malej po tom kojení kolem osmé většinou ještě vytuhne ... takže jakmile vstane a vyhrabeme se z ložnice, tak mezi 9. a 10. hodinou dostává sváču a pak má jídlo po 3-4 hodinách. Už si teď sám řekne ... jeho "mňam mňam" je nezamněnitelné s ostatním žvatláním a jakmile začne s mňamáním, vím že je čas 😀
Zvěřinu bych ještě asi nedávala pravidelně, ale zkusit ji, proč ne. Taky jsem to dylema řešila a doktor mi řekl, že mám co nejdéle dávat ne příliš aromatickou stravu. Že je zvěřina příliš aromatická ... ačkoli já v tom takový problém nevidím. Když je maso vyšetřené a tím i bez hrozícího nebezpečí ... začnu po dovršení 12 měsíců. Jinak vařím kuřecí a krůtí, ve sklínkách občas koupím skopové, hovězí, králíka. Ryby jsem nezkoušela, ale všimla jsem si sklínek s rybím masem ... ale to až raději později.
A sušenky miluje všechny, tedy ty dětské. Ale denně je nemá.
Dnes jsem prvně zkusila chleba s minimální vrstvičkou lučiny. Zajímal mne ten podíl bílkovin, ale porovnávala jsem to s jinými mléčnými výrobky a je to na stejno. Když mu ji dám 1x týdně, bude to zpestření jídelníčku a ublížit mu to snad nemůže.
A eidam mi schválili i doktoři, stejně tak i zůsob podávání mi odkývali. Při koupi jen hlídám, aby to byl skutečně eidam, ne mléčná náhražka ...určitě se toho neboj! 😉

apocalypsa
autor
19. led 2011

@takyja piškoty prý kvůi obsahu cukrů a teď mi doktor řekl, že jsou z nekvalitních surovin. Nějak jsem to nepochopila, ale dál jsem s ním o tom nediskutovala. Navíc jsou v nich celá vejce a prckové by do roka neměly mít ve stravě zastoupené bílky .... proto by se neměly ani běžné těstoviny, ale jen bezvaječné ...

apocalypsa
autor
19. led 2011

@kristiluky já četla totéž! Doktor mi vyrazil dech, když řekl, že jsou moc tučné ... jak píšu výše, dnes prcek dostal chleba s lučinou 😉 Nebála bych se toho tolik. Někteří lékaři možná mají trochu zastaralé názory. Myslím, že je to lehce stravitelný a kvalitní sýr.

apocalypsa
autor
19. led 2011

@takyja myslím, že můžeš 5 i 6x .... podle apetitu drobka. To není přeci problém. Neměj obavy. Malej mi ještě dnes často ublinkává a doktor mě nabádal, ať mu jídlo dávám časteji a méně ... takže se řiď chutí prcka 🙂

ladybugie
19. led 2011

@apocalypsa díky 🙂 Já jednu flaštičku s rybou zkusila. Myslím, že to byla treska od Sunaru. Už když jsem to otevřela, tak i na mě to byla silně aromatické množstvím bylinek, které do toho nasypali. Malá si dala trošku a pak jí bolelo bříško. Já dojedla zbytek, abych zjistila, jaké to je. Celé odpoledne mi bylo těžko a došlo i na tabletku. Takže ryby ani omylem a hlavně ty hotový příkrmy. Až na příští vánoce jí udělám nějaké file, třeba pangase.
Co se týká vaječných těstovin. Koupila jsem přímo dětské od Sunaru a malá je nechtěla, udělala jsem jí Panzani a super. A doktorka mi řekla, že je klidně nemůže. Co doktor, to jiný názor. 😉

beautynka
19. led 2011

@kristiluky prý tvrdé sýry, jak tu psala
@apocalypsa . že dává eidam, mazací určo tak do 2-3 let by se neměly, to spíš tak po roce bych zkusila lučinu, gervais apod., tak mi to řela moje dr., tak občas jsem sýr dala taky proto, že malej se sám odstavil ze dne na den a nechtěl UM

ad ryba) do jednoho roku by se neměla sladkovodní a do dvou až tří let by se neměla mořská

@takyja no o tom jsem nepřemýšlela, že by se vločky neměly kvůli vlákniny, radši se na to zeptám dr. i když kolikrát se ani ty dr. v názorech nesejdou a pak si má člověk vybrat, chjo 😒

@apocalypsa nemáš zač 😉 knedllík jsem zatím dala tak 1x za 14 dní, třeba dkyž jsem mu dělala svíčkovou. Já na knedlíku nevidím nic špatného, jen ho ochutnám, jestli ho nemají zrovna přesolený, vždyť složení je snad skoro stejný jako u rohlíku nebo ne?
Vločky jsem koupila ve zdravé výživě nějaké speciální bio pšeničné vločky, namočila jsem je do převařené kojo vody aby změkly a pak zamíchala do jogurtu, taky je ale dávám tak 1x za 14 dní spíš na chuť a občas hodím hrstičku do polévky.
Kuskus jsem taky koupila ve zdravé výživě a to celozrný, je prý lepší než ten bílý a nám šmakoval.
Ta sladká rýže je fakt super, pečený banán má takovou výbornou slaďounkou chuť.

Ještě jsem zapomněla dodat, že taky mňamka co prckové bez problémů můžou je červená řepa, fenykl, kapusta.

Horší je to teď v zimě, málo kvalitních potravin k dostání a když tak jsou příšerně drahé.

beautynka
19. led 2011

Těstoviny kupuji bezvaječné Panzani, rýži jen kulatozrnou, jogurty Holandia, choceńské, řeckého typu, vyjímečn Acitivi ale jen bílou.

Akorát teď řeším problém, jestli spíš dávat rohlík nebo chleba? Když mu dám rohlík tak se zabaví, ale mám drobky všude po bytě. A dr mi řekla, že to jsou jen prý prázdné sacharidy, že bude brzo jako sud a podvyživený, že to spíš radši tmavý chleba, ale pak mi někdo řekl, že zase tmavý chleba je jen obarvený karamelem a celozrný jsou těžce stravitelný, tak teď fakt nevím.

takyja
19. led 2011

@beautynka Sladká rýže? S kojeneckým mlékem nebo vařená ve vodě?? 😲 Díky za nápovědu...
@ladybugie A jak ti jí rukama omáčky? Já dnes dala těstoviny-mašličky s dušeným rajčetem, zkusili jsme rukama a katastrofa (namatlala si to do vlasů... 😕 ). Takže rajskou nebo svíčkovou si neumím představit a ráda si dám poradit.

oldriska
19. led 2011

Ahojky, take prispeji do teto diskuse, je to dobre tema.
Jeste kojime vecer a rano misto snidane, takze mame kolem 10 ovocnou svacinku - presnidavku bez cukru a pokud mozno se 100% ovocem nebo nastrouhane cerstve, pak obed masozeleninovy - sklenicku nebo varim a jako prilohu kuskus,brambor,ryze nebo udelam polevku, nesolim a nekorenim.kolem 18 bily jogurt - nejradeji ma Zott premium kremovy a pak zase kojeni. V poradne pro predcasnaky mi rekli ze pokud udrzime alespon 2 kojeni a dame jogurt a pozdeji treba i syry neni treba davat UM.Jinak vzorove jidelnicky jsou i na kojeni.net
@beautynka nedavno jsem cetla ze lepsi nez rohlik je chleba typu sumava (obyc.), celozrne jsou pro prcky tezko stravitelne a dost casto i barvene

ladybugie
20. led 2011

@takyja já jí uvařím těstoviny, rozmixuju do toho najemno maso a omáčky dám jen tolik, aby jakoby to všechno obalila a na všem trošku bylo. Nesmí to v tom plavat, protože pak bych musela asi dělat novou kuchyň 🙂 ( doufám, že je to srozumitelné) Takže ve finále má na talíři třeba vrtulky s masíčkem trošku omatlaný tou omáčkou. Aneta si naštěstí během jídla do vlasů zatím nikdy nešáhla, ale i tak je to tu jak po boji 🙂 Máme takovej ten bryndák pláštěnku i s rukávkama. A na zemi je to taky všude. Mám kousek toho jídla vždycky stranou a když se mi zdá, že to spíš hází po zemi, než jí, tak jedeme normálně lžičkou od maminky 🙂

ladybugie
20. led 2011

a ještě k té sladké rýži. Před chvílí princezna dobaštila domácí rýžový nákyp. Uvařila jsem rýži v plnotučném mléce, přidala dva žloutky, malinko cukru a kompotovaný švestky ( kompot bez cukru a ze švestek jsem sundavala šlupku) a zapekla. Baštila jak drak 🙂 takže v nákypech budeme semtam pokračovat 😉

ladybugie
20. led 2011

@beautynka červená řepa je u nás velká hitovka. Já jsem jí moc nemusela nikdy, ale švagrová mi to poradila a je fakt, že Anetka jí miluje. Navíc to jídlo je s ní takový barevnější 🙂

beautynka
20. led 2011

@ladybugie Rudík taky miluje řepu a aj maminka🙂 Pro prcky je fakt vhodná už od 6M.Koukala jsem, že se dá sehnat i teď.
@oldriska děkuji za odpověď, právě dneska jsem koupila obyč chleba a právě šumavu
@takyja dělám to takhle: rozvařím kulatozrnou rýži v kojo vodě, pak namačkám jeden větší banán, nastrohám trochu jablíčka smíchám jablko+banán+rýži dám do zapékací mističky a peču tak cca 20 min a je to. Fakt lahůdka, nic nesladím, ani nevymazávám misku, nic se nepřichytí.Určitě by to šlo i s jiným ovocem třeba se švestkama jak psala
@ladybugie