Co všechno smí jíst 10ti měsíční kojenec?

apocalypsa
6. led 2011

Zdravím ve spolek! Synovi bude příští týden 10 měsíců a jeho strava už mi připadá moc fádní. Co dáváte svým prckům všechno k jídlu? U nás je menu následující: ráno kojení, mezi 9 a 10 hodinou sváča (1/2 bílého jogurtu + menší banán nebo jablko nebo 1/2 sklínky přesnídávky + několik sušenek sunarka), kolem 13. hodiny oběd (drůbeží maso nebo občas žloutek + těstoviny nebo rýže nebo brambor nebo jáhly + různé druhy zeleniny + zalité vývarem nebo rajskou omáčkou z nesolených konzervovaných rajčat - rajskou miluje 😀 ) a nebo když nestíhám tak hotový příkrm ve skleničce, odpoledne mezi 16 a 17 hodinou sváča (většinou stejné jako dopoledne) a večer kolem 19 hodiny instatní mléčné kaše (různé druhy - Hami, Sunarka atd., zkoušeli jsme i bebu na dobrou noc a do ní instantní rýžovou krupičku od nestlé). No a v noci kojení - bývalo to 1x za noc, ale nejprve mu rostly zoubky a pak celý prosinec měl rýmu a kašel, tak se v noci často budil a nějak mu to zůstalo 😠 ... mimo to mu občas přes den vrazím půlku rohlíku nebo mu místo odpolední sváči dám na pultík u židličky krajíc chleba bez kůrky a špalíček eidamu do ruky a třeba i kolečka salátovky a nechám ho, ať se "trápí" - ale baví ho to a hlasytě si pomlaskává 🙂 ... o lžičku zatím nejeví zájem, spíš jen jako hračku. Říkám si, co všechno mu už můžu dát dalšího? Co třeba klasické piškoty, jaké druhy zeleniny - třeba zelí? a co dál? Poraďte prosím. Děkuji předem všem 🙂

beautynka
9. únor 2011

@storm07 rajská - rajčata spařím horkou vodou, pak hned zchladím, oloupu, vykrojím "bubáka" dám vařit s troškou mrkve (ať to nemá jen rajčatový) a k tomu přidám lžičku protlaku - ten se už může. A pak až je to vařený rozmixuju, podávám k tomu kuřecí s těstovinou, jo a to kuřecí vařím v té rajské, pak to vyjmu a nakrájím.

medena
10. únor 2011

Ahojky, ráda se připojím do diskuze, už si dělám poznámky co vyzkoušet 🙂
Jaké děláte tak omáčky, kromě rajské a svíčkové? Já pořád nemůžu nic vymyslet... Navíc omáčky moc neděláme, a když, tak nějakou smetanovou. Guláš je zase moc kořeněný... Ale ptáčky bych asi zkusila.
Já jsem teď dělala dušenou mrkev trochu zahuštěnou jíškou s bramborem a prcek se taky moc olizoval.
@takyja Pokud jde o mléko v jídle, tak mi na nurilon lince poradili kde to jde, přidat až do hotového jídla mléko připravené hustější (méně tekutiny, protože ta je již v jídle) apod. Pokud UM uvaříte, sníží se jen obsah vitamínů. Říkala jsem si totiž, že bych udělala třeba krupicovou kaši (občas prcek odmítá instantní kaše), ale mléko teda dávat ještě nechci... Ještě jsem nezkoušela, ale asi bych udělala krupicovku hustší jen z vody a nakonec přidala hustší mléko...

takyja
10. únor 2011

Ahoj, já se musím pochlubit - dnes mi snědla malá doma vařený květák s bramborem a umělým mlékem, plnou dávku - sice vyžaduje komplet mixované na kaši, ale hlavně že jí, bohužel na preventivní prohlídce trochu klesla s váhou na křivce. ☹ Tlačím do ní, co můžu. 😖

helulela
11. únor 2011

u nás byl dneska taky květák s bramborama - udělala jsem ho jako mozeček, ale jen se žloutkem. Měl úspěch 🙂
omáčky - kamarádka zkoušela koprovku, použila UM, do toho brambory a žloutek natvrdo a prý pohoda. Já teda na koprovku nejsem, ale možná se kvůli manželovi a Víťovi přemůžu😉

apocalypsa
autor
11. únor 2011

Zdravíčko maminy! Po dlouhé době jsem přišla juknout 🙂 Prckovi už sice bude 11. měsíců, ale jídelníček zůstává, takže inspirace se hodí.
@medena já dělám rajskou i svíčkovou a teď nově ragů ... ale ve skutečnosti to nemá s originálem nic společného 😀 Rajská: rajčata v plechovce (kupovala jsem v Globusu bez jakýchkoli přísad, nyní jsem koupila s cukrem, ale aspoň tam nejsou zahušťovadla, sůl atd.) a ty vařím, dokud se trochu nerozvaří, případně proliji vývarem a přislazuji lžičku cukru. Kousky rajčat nechávám, nepasíruji, maximálně párkrát prošťouchnu šťuchadlem na brambory. Přiliji trošku oleje. Ať se učí prcek kousat. No a když se mi to zdá řídké, zahušťuji instatní rýžovou krupičkou. Svíčková: Nastrouhám na hrubo mrkev, celer, petržel a přidám na jemno pokrájený kousek cibule. Vše lehounce osmahnu na slunečnicovém oleji a podliji vvývarem. Dusím do změknutí, případně znovu doliji vývar. Na závěr párkrát projedu tyčovým mixérem, ale ne úplně. Nechávám opět kousky, a pak podle potřeby zahustím rýžovou krupičkou. Ale hustotu většinou reguluji odvařením vývaru. Ragů: na kousky nakrájím kapii nebo papriku, přidám na jemno kousek cibule, trošku osmahnu (jenkrátce, nesmažím) na trošce oleje, podliji a dusím do změknutí ve vývaru. Na závěr zahustím zase krupičkou. Vývar používám z masa, které vařím zvlášť. Maso jen pak nasekám, rozházím do skleniček, na to přílohu (rýže, posekané těstoviny, jáhly) a na vrch zaliji omáčkami. Lehce ve sklínce promíchnu a házím do mrazáku. Můžu říct, že chutnají i mně 🙂 Sice je to nesolené, ale voní a chutnají báječně!

apocalypsa
autor
11. únor 2011

jo a k tomu ragů přidávám ještě trochu té "rajské" ... má to lepší šmak ...

medena
12. únor 2011

@apocalypsa No super, díky za recepty, určitě vyzkouším 🙂 Mě už se nechce vařit jenom ty směsi mixované zeleniny, to už mi přijde "pro prcky" a né pro takový veliký dětičky 🙂

apocalypsa
autor
12. únor 2011

@medena není zač 😉 No právě, ta zeleninová pyré, to je pro "děti" ne pro ty naše velký chlapce 😀 Dobrou chuť!

beautynka
23. únor 2011

@apocalypsa Ahoj, prosím, do jakých skleniček dáváš zamrazit stačí do vyvařených od přesnídávek a jak dlouho vydrží v mrazáku? Že bych si nadělala jídlo dopředu aŤ nevařím každý den jak fretka. Já dneska dělala svíčkovou z pštrosího masa a moc šmakovala. Sice nám je už rok, ale já pořád vařím tak nějak "opatrně". A děkuji za typ na ragů, vyzkouším. Já teď nově dělám milionovou polévku a taky moc chutná.

apocalypsa
autor
24. únor 2011

@beautynka Ahoj, mrazím do klasických sklínek od přesnídávek. Nevyvařuji, prostě jen vyndám z myčky, naplním a šoupnu do mrazáku. Já teď zavedla prckovi dvouchodové polední menu - polévku i hlavní jídlo. Vše jsem si navařila zase do zásoby, mám namraženo zpravidla na 14 dnů, 3 týdny. Teď mám sklínek dvoujnásobné množství. A co se týče množství ve sklínce, tak polévky cca 150-160 ml a hlavního jídla zhruba stejně tak. Zbaští vše a ještě kouká a otvírá pusu ... tak nevím, zda mu dávám dost. Jakou máš zkušenost ty?

beautynka
25. únor 2011

@apocalypsa Ahojky, děkuji moc. Tak myslíš, že stačí sklínky pořdně umýt (já nemám myčku) a nevyvařovat? No určitě si do zásoby nadělám. Zrovna teď vařím to ragů 🙂 tak jsem moc zvědavá. On sní 150ml polévky a pak ještě 150ml hl. jídla? Tak to je teda pěknej žroutík jako ten můj ten sní taky 250-300g k obědu, někdy teda i míň a pak když jdeme obědvat mi tak nám ještě kouká do talíře a šahá co by ještě mohl uzmout🙂 holt hladovec, ale to mu už nedám nic a tak holt prostě někdy řve. Myslím, že mu dáváš dost, 300g to už je slušná porce,ale prostě mu jídlo chutná - to je asi tak jak u nás🙂

apocalypsa
autor
25. únor 2011

@beautynka Hezký večír, určitě sklínky nevyvařuj. Je to jako při zavařování marmelád. Jen pořádně umýt v horké vodě a řádně opláchnout od mycího přípravku 😉 Jak dopadlo ragů? Jak chutnalo? Já si říkala, že jí náš prcek nějak moc, ale na něm to není znát. Je dlouhý a vytáhlý, žádný faldík. Kila přibývají, ale usazují se do délky. On by stále jedl, ale mezi jídly dostává dobroty jen opravdu výjimečně. Teď jsem kvůli tomu koupila velké křupky ve zdravé výživě. Za pár korun a prcek se tím zabaví, pomlaskává to svoj "mňam mňam" a je chvilenku i hodný. Jsou různé příchutě - kukuřičné, rýžové, pohankové ....

apocalypsa
autor
25. únor 2011

Jinak mám nový receptík. Zkoušela jsem hrachovku a synovi chutná! Jen jsem uvařila mražený hrášek (vše vařím v papiňáku - úspara času i vitamínů, lepší chuť) v menším množství kuřecího vývaru - z masa které vařím prckovi, asi tak aby byl hrášek ponořený a vývaru bylo jen trochu nad ním. Přidala jsem maličkou špetičku soli, trošku majoránky na prdíky a špetku sušeného granulovaného česneku. Je nevýrazný, ale ochutí. Šel by dát i čerstvý, ale je dost aromatický a pro prcka by to asi nebylo ještě ono. Vše jsem lehce projela tyčovým mixérem, abych narušila kuličky hrášku. Bojím se, aby je nevdechl ... no a do každé sklínky jsem ještě přidala asi lžičku vařeného kuřecího masa, jen tak pro zpestření ... přiznám se, že šmakovala i mně 😀

beautynka
27. únor 2011

@apocalypsa Ahojky, ne opravdu si nemyslím, že mu dáváš až moc jídla, jak říkám Rudík toho taky hodně sní a je to v poho holt mu pak prostě místo sušenky dám ty křupky jak píšeš nebo rohlík když fakt ještě chce mezi jídlem něco zbaštit. No a jaké máte míry pro porovnání? My v roce 79cm a 10,7kg. Jo a i kdyby tak oni to ještě vyběhají. Pořád si říkám, že je dobře, že tak hezky papká než abych ho honila se lžičkou polívky po obýváku 🙂 No a ragů fakt mělo úspěch, ale Rudík jí opravdu všechno, tak jsem neměla strach, že by nechutnalo. Dala jsem na lžičku oliv. oleje trošku bílé cibulky, maso, kapii a rajčata (spařené a zbavené slupky), pak až to bylo vařené, vyndala maso, rozmixovala dala mu to s těstovinou a moc nám to chutnalo. Dneska zkusím udělat to samé jen dám do toho ještě mrkev a udělám to jako omáčku na špagety a posypu mu to sýrem. Tu hrachovku taky vyzkouším, malej hrášek miluje, vždycky ho vybírá z jídla. Už jsem taky přemýšlela, že udělám třeba čočkovou a taky chci zkusit koprovku, tak se pak s receptem taky podělím. Jo a výbornej je taky mozeček z květáku nebo kapustičky, zahustí se jen žloutkem a podáávm ho z br. kaší a moc chutná.

apocalypsa
autor
27. únor 2011

@beautynka ahoj při neděli! Tak to jsem ráda, že malému chutnalo 🙂 . Já akorát už nic nemixuji. Vše pokrájím na kousky. Těstovinové vrtulky už taky sekám jen na půlku. Jsem šťstná, že krásně zobe i kousky. Ale to s tou omajdou na špagety je dobrý tip. Zkusím splašit nějaké bezvaječné (vajíčku se vyhýbáme, dle doktorů je syn atopik a vejce je alergen, tak zbytečně neprovokujeme - až na ty piškoty ...) a polijeme omajdou a posypeme sýrem. To mu bude určo šmakovat. A nechám ho v tom pěkně popatlat ručkama 😀. Nad koprovkou jsem taky uvažovala, ale asi s jogurtem místo mléka. Jinak nevím, jak to vytvořit (nezakysané mléko je rovněž alergen). Mozeček z květáku jsme dělávali také, dusila jsem ho rovnou s bramborem a zahustila žloutkem. Brouček měl vždy boule za ouškama. Bohužel míry pro porovnání ještě nemám, na roční prohlídku jdeme až za 14 dnů. V 10 měsících měl 78 cm a bez pár deka 10 kg. Uvedenou výšku už určitě překonal, co mohu soudit podle oblečení. A váhu si netroufám odhadnout. Zkoušela jsem se vážit s ním na obyč digi váze, ale po každé to ukazuje něco jiného 😀

apocalypsa
autor
27. únor 2011

Teď se chystám na klasické kynuté sladké knedle. Máte zkušenost, jak je prckové berou? Chutnají jim? Uvažuji o přelití bílým jogurtem místo smetanou a možná povolím a přesypu je i maličko moučkou. Taky plánuji rizoto. Brzo bude prckovi rok, tak začínám uvažovat o jídelníčku tak, aby jsem mohla začít zapojovat i prcka. Máte další tipy na společné menu?

beautynka
27. únor 2011

@apocalypsa Já zatím moc neexperimentuju všechno se snažím zapojovat pomalu, zatím pořád vařím odděleně. Až budu mít tip na společné menu tak písnu, Omáčka na špagety měla fakt úspěch, špagety jsem koupila bezvaječné - taky nedávám radši celé vajíčko, polila omajdou a posypala sýrem, prcek se olizoval a hezky se v tom ručičkama porochnil 😀 Kynuté knedlíky jsem ještě nedělala.

beautynka
27. únor 2011

@apocalypsa a ty knedlíky bych místo moučkou posypala spíš grankem a nebo ovocným jogurtem 🙂

apocalypsa
autor
27. únor 2011

@beautynka když kakao je taky alergen pro atopiky 😒 ... s tou moučkou jsem mu to chtěla jen zpestřit, ale ovocný jogurt je dobrý nápad! 😉

medena
3. bře 2011

No já jsem jako společné jídlo dělala dušenou mrkev... Lidé jí většinou dělají s masem, ale já mám ráda jen bez masa, zahuštěnou jíškou. Dávala jsem s bramborem, rozmačkala vidličkou a prcek se taky olizoval. Možná i proto, že jsem ho krmila od sebe z talíře, takže měl pocit, že jí nějakou vzácnost 🙂) Jinak jsem dělala rizoto, jen s vařeným kuřecím masem, mrkví a hráškem - vše jsem podusila na másle... Ale na to doporučuju použít rýži přímo na rizoto - je taková rozvařivější. Já jsem udělala klasickou a tu prcek moc nechtěl (odmítal vše, do čeho jsem mu jí přidala - hami sklenička, vývar), tu rizotovou má přitom rád.

medena
11. bře 2011

@ beutynka Na zamražení potravin jsou vynikající kelímky via od aventu. Dost jsem váhala s jejich koupí (10 ks vyjde i s víčky na cca 300Kč), ale teď je používám úplně na všechno (jogurt když někam jdeme, přesnídávka, odměřování atd.), fakt super. A teď jsem ještě koupila v Ikee takové krabičky, které mají objem 300 ml a 3 stojí 25 Kč. Podle mě na 1 porci ideální vleikost...

kkaminka
12. dub 2012

Zdravím holky,já vám tak závidím jak vám ty vaše dítka papkají hezky.Mám 10 měsíčního prcka a teď nějak bojujem s obědama.Nechce těstoviny ani rýži ani kuskus,polévky ☹ Jen zeleninu,maso brambor a nejlíp namixovat.Trápí mě to,připadám si neschopná a jsem pak totálně otrávená,když se s tím vyvařuju i dva chody denně,aby byla druhá varianta,pokud by to první nechtěl a stejně nic.Chleba s máslem taky nic.Nejvíc má rád jogurt s banánem,kaše,domácí přesnídávky,jablíčko
Přečetla jsem celou diskuzi,zkusím to ragů.Jinak koprovka,hrachovka a kuře na paprice bez úspěchu.Jediné co si dal,byla rajská s knedlíkem.
Tak snad si brzo zvykne i na něco jiného nebo mě odvezou k chocholouškovi 😉

pajajana
1. srp 2012

@apocalypsa
Ahoj, my máme 10měsíčního chlapečka. Pořád kojím...ale už jen v noci. Bohužel každé 3 hodiny - máme to takhle zavedené od narození. Takže mooooc toužím po prospalé noci 😉 Malej do 6měsíců strašně blinkal, mám ho chudinku na všech fotkách s brindákem. Dle doktorky se prostě přežíral. Od 6 měsíce jsme zavedli příkrmy a blinkání se srovnalo. Teď ublinkne výjimečně. Četla jsem že se to dětičkám pevnou stravou srovná, ale někdy může blinkání pokračovat i do 1,5 roku. Pokud se to nesrovná tak je třeba to řešit. Teď máme jiný problém...malej začal mít těsně před 6měsícem problém s kakáním. Vykaká se tak jednou za 4 dny. A to chudák tlačí☹ Naštěstí nepláče že by ho bolelo bříško nebo tak. Jogurty a švestkové šťávičky nezabírají. Tak od dnes zkouším probiotika..uvidíme. Máte někdo nějakou radu? Jídelníček máme dost podobný - dopolední svačina buď kojení nebo ovocný jogurtík Activia, na obídek skleničkové jídlo (od té doby co ochutnal skleničku odmítá domácí stravu...snažím se mu to ředit domácí stavou ale nic moc☹)...což mě dost vadí! Odpoledne ovoce nebo přesnídávka + dětská sušenka. K večeři kašička. Začala jsem mu dávat i sem tam rohlík, ale leze nám teprve první zoubek, takže mu natrhám malé drobečky a on si je sbírá.

apocalypsa
autor
1. srp 2012

@pajajana tak tahle diskuze už nějaký ten pátek běží .... mému capartovi byly v březnu 2 roky, takže pro mně tohle téma není tolik akutální ... ale přeci jen mi to nedá, abych nereagovala ... zkuste vyřadit activii ... z vlastní zkušenosti musím říct, že - ač je vychvalována jako perfektní podpora trávení - já s ní mám špatné zkušenosti právě z hlediska vyprazdňování ... mívala jsem po ní zácpu! Divné, ale je to tak. Jen ta slazená mi kupodivu nic nedělá. Zkuste vyměnit za napr. Holandii, to je kvalitní jogurt dlé mého dětského dr. a je fakt, že ač kyselejší, tak prcek ji baštil a baští dodnes s chutí. Přidávala a přidávám do ní čerstvé ovoce, třeba rozmačkné jahody nebo banán a taky přesnídávku a piškoty či dětské sunarka sušenky. Dnes už baští prcek sám, tak radši všechno přikusuje, ale jako mlasšímu jednoho roku jsem to všechno pomačkala nebo pokrájela na kousky a bylo. A kupuji velké balení jogurtu a připravuji si porce do VIA či jiných uzavíratelných nádobek a beru sebou, když jdeme ven.
Jo a zkuste vyřadit na chvilku banán, jestli ro nepomůže. Některé děti prý citlivě reagují a mají zácpu. Nebo zkuste přidat více čerstvého ovoce ...
Domácí stravu prcek taky odmítal, ale chce to vytrvat a když pak není nic jiného a zůstane chvíli o hladu, začne baštit i domácí. Chce to vytrvat! Krátkodobá hladovka mu neublíží, to mi potvrdil i mudr. A chce to zkoušet různé potraviny. Prcek mi nechtěl třeba jíst syrovou mrkev či okurku a teď se může utlouct. Chce to zkoušet a když nechce, tak zopakovat za týden nebo dva a jednou to vyjde. I chuťové pohárky se vyvíjejí.
Nechci dělat chytrolína, jen popisuji své zkušenosti a boje s mým prckem, taky pro mne bylo vše nové a byla jsem z toho vyjukaná. Teď to beru s nadhledem, člověk se stále učí 😉
A co se týče ublinkávání ... my s tím bojovali ještě v tom 1,5 roce ... postupně se to zlepšovalo, ale bylo to šílené, stále jsme museli hlídat a mít věci na převlečení ... netuším, zda se jednalo o poruchu, ale spíš to bylo hltáním 😀
Snad jsem trošku pomohla, jsem se zase jednou rozepsala 🙂

welska
8. čer 2013

Ahoj všem, mému drobečkovi je 10m. už od 3. měsíce dáváme jogurty -Bobík, Pribináček, Termix. Nekojím od 6. týdne. Nešlo to. Můj Ondrášek spinká od 2. měsíce od 7. večer do 9. ráno a je spokojený, asi 3 měsíce zpátky jsem začala s omáčkami s knedlíkem, bramborem i těstovinou. Broučkovi to velice chutná, Ještě nebyl nemocnej a už máme 7 zoubků...Příručky a články neřeším, rady mám od babiček a je to lepší než příručky. 😉

blahova_andrea
8. čer 2013

@welska je dobře, že ti prcek prospívá, ale nemyslím si, že všechny rady babiček jsou ty nej. přeci jen dřív se spousta věcí vůbec nevěděla nebo neřešila, nebylo tolik alergií a exemů a taky byla úplně jiná kvalita potravin. dávat miminku ve 3m pribiňáčky a termixy mi přijde naprosto příšerné a to nejsem žádná matka bio dietářka.

slunecko32
27. únor 2014

Ahoj maminky, potrebovala bych poradit nebot jsem uz celkem zoufala. Docasne u nas bydli kamaradka, ma 3 leteho syna, muj maly ma 10 mesicu. Problem je s jidlem. Ja kojim a davam malemu stravu pravidelne snidani kase s jogurtem, pak ovoce na svacu, obed zelenina maso ryze...., ovoce, vecere kase. Kamaradka za to dava svemu malemu volnou ruku ji co chce a kdy chce a hlavne ji sladke od susenek, pres coko tycinky az po koblihy. A toto je pravidelne nabizeno memu malemu a bez ptani meho svoleni. Kdyz reknu ne, dostanu odpoved tak se aspon podivej na obal kdyz ti to mama nechce dovolit. Maly uz zacina chapat vic a vic zanedlouho bude problem mu vysvetlit ze mu nedam to co ji jeho starsi kamarad a ja budu ta spatna. Kamaradce nekecam do jidelnicku jejiho ditete, proc ona nemuze respektovat to same. Hadat se nechci, jak jinak ji to podat, aby konecne pochopila, ze si nepreji aby kazila moji snahu!?! Mate s tim nektera zkusenost? Jak jste to vyresily? Diky predem za prispevky

michelina
28. únor 2014

Ahoj holky, viem, že táto diskusia prebehla pred pár rokmi a vy už máte deti veľké ale nedá mi nezareagovat, možno pre niekoho kto hľadá tipy na spestrenie jedálnička svojho prcka a zablúdil sem. Ako ja.
Nechcem sa do nikoho navvážať, neberte to v zlom. Len som zostala v šoku aké bludy dnes radia doktori mamičkám.
Zaujímalo by ma, kde vzali informáciu, že piskoty sa robia z nekvalitných surovín. A že ich netreba dávať kvôli vajcu? Keď porovnám zloženie "detských"susienok tak tie by som dieťaťu nikdy nakúpila.Okrem toho, že tiež obsahujú vajce, obsahujú aj x ďalších nie zrovna vhodných surovín a minimalne 4 E čka a soľ !Piskoty majú len múku, vajce, cukor. Nehovorim, že piskoty treba dávať ale keď už má niekto potrebu dávať nejaké sušienky tak by som ich určite uprednostnila.
Ďalej, že Lucinu nie kvoli bielkovinam a Eidam áno? Veď Eidam tých bielkovín obsahuje 4-5x viac+naviac soľ. Keď dieťaťu dám do ruky " spalicek" syra tak ich zje určite viac ako na kúsku chleba s Lucinou.
No a "detská šunka" neexistuje. Žiadne dieťa by nemalo jesť údeniny, v ktorých sú okrem soli aj fosforecnany. A ináč šunka=mäso=čisté bielkoviny.
Zaráža ma, že sa doktori v tejto oblasti nevzdelávajú. Veď majú v rukách zdravie detí. Chápem mamičky, ktoré sa na svojho doktora s dôverou obracajú a riadia sa jeho radami. Preto je mi z toho smutno. Jasné, že keď si dá občas niečo nezdravé tak z toho neumrie. Ale v prvom roku života si dieťa tvorí základ zdravia na celý život tak by malo mať fakt to najlepšie.
Tak to je môj názor na vec. Ináč niektoré vaše tipy učíte skúsim. Také ragu, rajská, svičková, zapecene ovocie...Aj mne sa zbiehajú silny🙂
Dúfam, že som sa nikoho nedotkla...

michelina
28. únor 2014

@slunecko32 S kamarátkou si sadnite a preberte to. Kľudne sa aj pohadaj. Je to tvoje dieťa. Drzim ti moc palce!!

olikovka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz