Co znamená ukončený daný měsíc?

anelka83
6. led 2010

Ahojte maminy, vím, že je toho všude dost a každý píše a říká něco jiné, ale já jsem už tak zmatená, že nevím kudy ven 😀 . Můj synek se narodil 10.7.2009 a teď 10.1.2010 mu bude půl roku čili 6 měsíců. Ale moje Mudr. řekla, že má ukončený teprve 5 měsíc. TAk nevim nevim, prosím napište své názory. 😉 😀

mariii
6. led 2010

ahoj, tak zatím má ukončený 5.měsíc a žije šestý, 10.1. bude mít 6. měsíců, čili ukončený 6. měsíc, už prožil 6 měsíců života 🙂 Tak by to mělo být správně.
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

makak21
6. led 2010

Je to jak píše mariii. 10.1. bude mít ukončený šestý měsíc 🙂

berenika39
6. led 2010

jéjé, ukončený měsíc je, když prostě skončí. narodil se 10. července, když uběhl měsíc, 10.srpna, měl ho ukončenej. O tom se snad nedá polemizovat, ne? Co to máš za doktorku? 😀 😀 😀 😀
Zkus tady pohledat, je tu víc témat, jak se počítají měsíce.

editah222
6. led 2010

Anelka - taky jsem z toho byla "vydřená", protože jsem na diskuzích našla různé názory. TAk jsem se zeptala doktora (hleděl na mě jak na vola 🙂 ) a je to přesně tak jak píšou holky. 10.1. budete mít ukončený 6 měsíc. 🙂

kijonkova.k
6. led 2010

Přesně,jak píšou holky.Ukončený 6 měsíc je v den,kdy má dítě 6 m.(10.1.) Následující den už začíná 7m

anelka83
autor
10. led 2010

Díky holky, změním Mudr. . Je to síla 😀

tymothy
10. led 2010

Anelko, jen kvůli tomu bych ji neměnila. 😀 Já dostala od naší Mudr. nějaké propagační letáčky s jídelníčkem (myslím, že od firmy Hami) a v nich byl vysvětlený ten ukončený měsíc přesně tak, jak ti to vysvětlila ta tvá doktorka.