Čokoláda a jiné sladkosti ročním dětem. Dáváte?

kulimka
11. říj 2009

Nevím jestli je tady podobné téma, jestli ano tak mě prosím naveďte.
Zajímalo by mě jak jste na tom se sladkostma, jestli maličko dáváte nebo vůbec nic. Třeba plněné piškoty pims nebo brumíka, kinder mléčný řez atd. Kamarádka dává dceři bílou čokoládu, prý, že neobsahuje kakao, protože by na něj mohla být alergická. Mi osobně se zdá být zbytečné dávat ročním dětem sladkosti, ale když vidí ségru s piškotem pochtívá taky. Samozřejmě jich nesní 10, maximálně 2 a to ještě ne každý den.

A co plánujete na vánoce. Jaké cukroví pro mrňata?

shaula
11. říj 2009

Zatím nedávám vůbec nic, co obsahuje čokoládu nebo kakao nebo ořechy. Z kupovaných sladkostí dostávají kluci jen dětské sušenky, občas (tak 1x za měsíc) piškot. Radši upeču doma nějakou buchtu, v té aspoň vím, co tam je. Čokoláda mi připadá naprosto zbytečná (i bílá), jsou to jen prázdné kalorie a dítě se tím akorát učí jíst sladkosti, na to má podle mě času dost. Takže nic s čokoládou ani čokoládovou polevou ještě nejedli. Ale asi to mám lehčí než ty v tom, že nemáme v blízké rodině žádné malé děti, takže nehrozí "špatný" příklad. Kamarádky, se kterými se stýkám, stravují své děti obdobně jako já, takže tenhle problém nemám.
Na vánoce určitě zhřešíme, udělám asi vanilkové rohlíčky nebo linecké, ještě nevím... Bohužel mé nejoblíbenější druhy cukroví jsou všechny s kakaem a ořechy 😀 Tak ještě přesně nevím, budu muset promyslet, co upeču. Ono se to už blíží, ach jo...

ronie
11. říj 2009

dáváme gumový medvídky ze zdravé výživy, někdy brumíka nebo kinder řez, prostě sem tam dostane, čokoládu dávám výjimečně a jen hořkou a kvalitní, ta je dokonce zdravá, kakao nám nevadí 😉

ronie
11. říj 2009

samozřejmně mluvím o Oliverovi 😀 😉

ronie
11. říj 2009

shaulo s tou tmavou čokoškou nemáš pravdu, obsahuje spostu prospěšnejch věciček 😉 🙂

shaula
11. říj 2009

Ale více těch neprospěšných 😉

dvojka
11. říj 2009

tak my jsme ještě prcci,takže nedávám nic krom kukuř.křupek.Ale jde to těžko,když vidí starší sestru jak si dlabe všemožný i nemožný 😀
Ale ty Vánoce se zvládnout dají si myslim,když měla KIka jeden ro,tak vyšel zrovna po vánocích a ona se teda vůbec o cukroví nezajímala a my jsme to dali i tak aby na to nesměla(ona beztak v tu dobu měla nějaké zažívací problémy),ale na Silvestra jsme jí už dali svůj tácek s jejím cukrovím a to takové mrkvové rohlíčky,linecké obalené v glukopůru 😀 a z toho jsme ujídali i my dospělí,takže na nic nepřišla.
Ostatní cukroví bylo mimo její dosah a jak píšu ona po jídle nikdy nějak neprahla.To s Anetkou to bude horší,ta sní na co přijde

dvojka
11. říj 2009

a když se v tom budu pitvat,tak zrovna linecký taky neni to nejlepší,ale co když toho dítě nesní plnou mísu

kulimka
autor
11. říj 2009

Tak to náš Vojta sní taky vše k čemu se dostane. To cukroví vytáhneme asi vždy na večer 😀

iloha
11. říj 2009

já to neřeším, pokud toho nesmí mnoho, tak to nevadí.
Třeba v čokoládě je velmi prospěšný hořčík, věděly jste to? Samozřejmě, že to není důvod jíst jí na kila, ale rozhodně tu a tam určitě nevadí 😉

radka.m.
11. říj 2009

nedáváme vůbec nic,nevidím jediný důvod,proč bych měla dětem dávat sladkosti,raději malému dám do ruky zeleninu,nebo ovoce,problém s tím nemají ani starší děti,jsou naučené taky raději na ovoce,než na sladké 😉 😉 😉

shaula
11. říj 2009

Ronie - ještě doplním - my s Kulimkou máme podstatně mladší děti, takže samozřejmě mluvím především o dětech těsně po roku. Až budou kluci ve věku tvého Olivera, tak asi už taky budou OBČAS dostávat nějaké ty sladkosti, možná i s tou čokoládkou 😉 Ročním dětem ji ale dávate nebudu a nevidím k tomu jediný důvod, ani kvůli hořčíku 😉

Dvojka - jasně že linecké není nejzdravější, které cukroví taky je? Ale je to jednou za rok, takže je to nezabije ani jim nezkazí stravovací návyky 😉

maart
11. říj 2009

Ja uz mam taky starsi dceru, ale nedavam. Snad teda obcas gumoveho medvidka, ale to je tak 3x do tydne, mozna 4x....takze to je, myslim, v norme. Kluky jsem naucila mlsat, kdyz mala spi nebo proste jinak "potajnu", ale ani oni nedostavaji sladkosti moc, v tomhle jsem docela prisna 😉 .

jakoubka
11. říj 2009

Kubalajs,teda na sladký moc není 🙂 Ujíždí jen na gumových medvídcích(chce jen Haribo) a rýžových medvídcích politých čokoládou 😉
V obchodě samozřejmně pořád "koko,ale já vím,že si do toho jednou kousne a nechce to,dává to mě a pak nemám tak vypadat 😀

ronie
11. říj 2009

no jasně shaulo, já vím, že máš menší děti, já začla tyhle věci opravdu minimálně dávat až nedávno, pokud jde o tu čokošku tak jedině 1 čtvereček a dost, dostává tak jednou za měsíc 😀 😉 ale ty gumoví bonbony má rád, dávám ale jen za odměnu a ne taky každý den, holt jabíčko není někdy ta pořádná motivace 😝 Máme totiž období něco za něco, obvykle to není nic k jídlu ale nějaká činnost za činnost, ovšem někdy holt ten medvídek 😉 🙂

ygreen
11. říj 2009

tak Tobiáš dostává zhruba od cca 13 měsíců sem tam kinder mléčný řez, pak klasické piškoty, bebe, bebe s jogurtem, medové cereální sušenky, teď měl poprvé ty lodičky - piškoty od Brumíka (určo lepší než Pims), brumíka měl jen jednou a to toho neplněnýho (dostal od návštěvy). Jinak po návštěvách u babiček jí co je napečeno. Má dost rád sladký. Jako čokoládu nedávám, to určitě ne, ta mi přijde ještě zbytečná, ale nevyhýbám se kakau ani ořechům. A kvalitní tmavá čokoláda víceprocentní je zdravá a pokud nemá dítě problémy s váhou, tak čtverček denně určitě prospěje 😉

ronie
11. říj 2009

😀 ještě k té čokoládě(já ji nerada a nechci vypadat jako nějakej maniak na čokoládu, mám ráda jen naši kočku Čokoládu 😀 ) ale pokud je to ta vysokoporcentní, pak obsahuje minimum cukru, hodně tuku-kakaové máslo, které dětem nevadí(samozřejmě v malém množství) a pak už jen samé prospěšné věcičky a není jich málo, nejen hořčík, sem našla nějaké strány ale neuložila sem si to 😝

artuse
11. říj 2009

ahoj,

já dceři moc sladkosti nedávám, brumíky, kinder řezy, čokolády a bonbóny téměř nekupuji, ale samozřejmě, že už čokoládu a želé bonbony ochutnala 🙂 běžně teda jí různé sušenky, křupky, piškoty...to jsem začala dávat tak nějak po roce...u babičky dostává buchty - to neřeším...občas ji kupuji ovocné tyčinky od Alnatury, ale moc je nechce...je mi jasné, že na sladkosti typu bonbóny, čokoláda atd. jednou přijde, ale čím později to bude, tím líp - toť můj názor 😉 a co se týče vanočního cukroví, tak já skoro nepeču 😅 ale dá se udělat i zdravější cukroví - ze sušeného ovoce, ovesných vloček, apod., ale dceři nebudu zakazovat cukroví u babiček, to určitě ne 😉

artuse
11. říj 2009

já teda osobně moc nevěřím tomu, že čokoláda obsahuje hodně prospěšných věcí 😅

berenika39
11. říj 2009

Moje dítě je zaseknutý - co je sladký, ochutná a bud rovnou vyplivne a nebo si nevezme další sousto. To platí pro všelijaké sůši,piškoty,pečené doma, kupované - vánočka,makovka. Ani sladká jídla, palačinky,dostal zmrzču - tvarohového Míšu, nic. Prostě nic.
Jinak jí všechno a rád. Tak já nevím, ale aspoň nemusím nic řešit. Jen ty nevěřícné pohledy, když mu někdo vítězoslavně dá kinder řez nebo tchyně upeče. On to nejí - znamená - ona je děsná, ona mu to nedopřeje. 😀 😀

jjaanca
11. říj 2009

berenko, to někdo tvému ročnímu dítěti nabídne kinder řez? To bych mu asi urazila ruku. Já měla hlavu jak balón jaký mám udělat dort k ročním narozkám aby byl zdravý 😀 Pak když vidim některé fotky z prvních narozenin tak mi jde z toho hlava kolem. 😅 Dcera dostane někdy (tak 1x v týdnu) kousek oplatky když mě načape jak to jim a chce taky. Snažím se mlsat tajně. Jinak když mi vříská ve frontě u pokladny tak tam mají brumíky, tak dostane brumíka aby se nenudila ve frontě (bych jí jinak musela přerazit 😝 ). Jinak u babiček může všechno. Ale já jí jen tak sladkosti vůbec nedávám. Sice už mi blesklo hlavou že bych možná mohla, protože dcera má podváhu, něco by přibrala a doktorka by na mě nekoukala podezřívavě, ale jak už bylo řečeno, jsou to prázdné kalorie a není důvod aby to dítě jedlo, čím později tím líp.

ronie
11. říj 2009

tak tady je ten článek o čokoládě, znovu opakuji, výjimečně sem tam není na škodu rozhodně ne několikrát denně 😉

http://www.zdrave-hubnuti.cz/cokolada-pro-zdravi

leonik
11. říj 2009

ahojky, tak já jsem dceru uchránila před sladkostma do dvou let 😅Ale dalo mně to práce 😅 Čokoládu poprvý ochutnala někdy po druhým roce, ale to jen díky babičkám 😝 😝 Můžu jim pořád dokola říkat, že jí to nedávám, a nechci aby jedla čokolády typu Kinder, apod, samej cukr a tuk 😝a hlavně ty příšerně barevný gumový potvory 😝 😝 To aby se člověk s nima pořád dohadoval 😖 Kolem třetího roku jsem jí občas koupila hořkou čokoládu, se 70% kakaa,
jsou tam i zdraví prospěšný látky, jako antioxidanty..ale vždycky dostala denně dva čtverečky 🙂 Jinak jsem jí dávala na mlsání rozinky, lízátka ze zdravěnky, který jsou jen z ovocný šťávy a bez cukru, nějakou sušenku. Jenže máme v rodině děti, který už odmalička jedí čokolády, lentilky,gumídky, cukroví plněný máslovýma krémama, apod..takže je těžký ji před tím ubránit 😒 Hlavně, když ony to jí, a já to naší zakazuju. Pak se na mě všichni dívají, že jí to nedopřeju, a co je na tom špatnýho, vždyť prý Kinder čokoláda, je přece pro děti, vždyť je na to reklama v televizi, jak říká babička 😠 😠Nechci, aby si na přemíru sladkýho zvykala, jenže ona bude asi po mě 😒 Já jsem teda odmalička závislák na sladkostech, ale před ní to nejím, taky vždycky potajmu 😅 Myslíte, že ty chutě toho mimča jsou ještě z doby, kdy bylo v bříšku?? 😅 Já když jsem byla s dcerou těhotná, tak jsem jedla sladký na kila 😖

kristi
11. říj 2009

nanuky a zmrzky ma rada, Kinder obcas dostane, susenku tak 2x tydne, neresim to az tak moc, myslim, ze stejne nakonec bude po me a bude spis na slany

artuse
11. říj 2009

ronie, článek jsem si přečetla🙂 určitě neuškodí kousek kvalitní čokolády jednou za čas, já se právě chci ubránit každodennímu jezení čokolád a cukrovinek u dcery...a jak i článek říká, je důležité si vybírat kvalitní čokoládu, ne náhražky...a co kromě jiného zmiňuje článek - hořká čokoláda obsahuje i kofein, což asi není pro děti úplně ok 😅

ronie
11. říj 2009

artuse ale v jednom čtverečku je ho opravdu malinko, nicméně samozřejmně například pro hyperaktivní děti není vhodná a taky děti nebo dospělí kteří trpí migrénami, proto čokoládu taky dávám Olimu opravdu výjimečně neb momentálně máme podezření na migrény ☹ 😉 Pokud jde o tu kvalitu tak sem psala, že kupuju jedině kavlitní vysokoprocentní, a té jde sníst opravdu málo 🙂

suki
11. říj 2009

tak teď už občas jo, ale dlouho jsem se tomu bránila 😝 , ale nc moc velkýho, občas toho brumlíka, klasickou čokoládu vůbec, nebo nějakej tem Kinder mléčnej řez a tím končím 🙂

zusma
11. říj 2009

Dceři budou dva roky. Sladké dávám minimálně,skoro vůbec. Nevidím důvod proč ji tím cpát když to sama zatím nevyžaduje. Občas má tu suchou sušenku sunarku,jednou měla kinder pingui a celkem asi dva dílky čokolády. Už tak mi přijde,že dost samotných jídel pro děti je sladkých az az. Třeba kaše,občas má lipanek,nějaký ochuceny tvaroh.

zusma
11. říj 2009

Ale jinak pokud bych jí tu čokoládu atd sama nabízela,tak rozhodně neodmítne😉 ani my to doma moc nejime. Občas si dá vlastně koláč nebo forneti.

med
12. říj 2009

My dáváme občas něco, ale ne ve velkém množství a fakt spíš výjimečně. Taky občas někde něco dostane, tak jak jí mám pak vysvětlit, že to není k jídlu? Už se nedá jen tak přečůrat....
Jednou jsme nakupovali v krámě a za námi stála maminka tak s rok a půl starou holčičkou. Zaujal mě nejdřív jejich nákup.... 3 kinderřezy (z toho 2 snědený, takže jen obaly), lentilky a spousta sušenek.... Pak jsem se podívala na dítě a bylo mi jasno. Mělo silnou nadváhu, nemohlo se vejít ani do kočárku, pusu špinavou od kinderřezu a tři brady.... Docela mě zamrazilo :(

jandalinka
12. říj 2009

Já dávála čokoládku Kinder za vyčurání do nočníku,teď už jsme si zvykly nedávat.Malá si už neříká 😉 ,tak nedávám.A jinak jsme ob den na 1brumíkovi.Občas čokoládku u babi a nějakou tu sušenku.Doma spíš domácí buchty,štrůdly,ale vyloženě sladké kupované ne.Když jdem z obchodu,tak chce spíš šunku 😀 .Ale nebráním se tomu dávat dětem jednou za den nějaké to sladké.Samozřejmě to musí být v rámci mezí a dávat až po hlavním jídle třeba jako odměnu. 😉