Čokoláda a jiné sladkosti ročním dětem. Dáváte?

kulimka
11. říj 2009

Nevím jestli je tady podobné téma, jestli ano tak mě prosím naveďte.
Zajímalo by mě jak jste na tom se sladkostma, jestli maličko dáváte nebo vůbec nic. Třeba plněné piškoty pims nebo brumíka, kinder mléčný řez atd. Kamarádka dává dceři bílou čokoládu, prý, že neobsahuje kakao, protože by na něj mohla být alergická. Mi osobně se zdá být zbytečné dávat ročním dětem sladkosti, ale když vidí ségru s piškotem pochtívá taky. Samozřejmě jich nesní 10, maximálně 2 a to ještě ne každý den.

A co plánujete na vánoce. Jaké cukroví pro mrňata?

alishia
12. říj 2009

tak ja malemu sem tam koupim brumika, nemo kinder mlecny rez, ale vyjimecne, spis ma domaci sladke, strudl, babovku, nebo proste kdyz neco je. Jinak dostava porad ty detske susenky, vyjimecne treba piskoty nebo venecky. Snazim se ho sladkym moc necpat, ale zas z toho nedelam tragedii. Vcera mel banan v cokolade a prezil to:D

anatanka
12. říj 2009

Ja uz na to kaslu a kupujeme porad Kinder vajicka a spol.
Driv jsem to resila, ale uz je ted tak nejak pozde.
Sestrenka ma ale skoro trileteho kluka a ten neji sladkeho vubec nic. Teprve nedavno mel poprve zmrzlinu a lizatko. Jak ho na to naucila, tak ted ani zadne bonbony nechce, protoze vi, ze nemuze, ale nekdy mi ho je fakt lito, jak je ona dusledna.

mircka
12. říj 2009

Určitou dobu jsem striktně dodržovala zákaz na sladké, ale teď už občas "zhřešíme". Malému vyjímečně koupím brumíka, spíš dostane ovocnou tyčinku v DM od Alnatury, případně ochucený tvaroh (lipánek, ovofit). Kinder čokoládu dostal poprvé v 19-ti měsících. A to jen proto, že švagrová když dojela na návštěvu, tak mu to dovezla - jinak bych mu to nekoupila. Ta malá krabička nám vydržela měsíc (a to ještě dostali synovci). 🙂 Přes léto jsme ujížděli na zmrzlinách. Ne že by dostal svou vlastní, ale dostával ode mne nebo od tatínka líznout. Když doma něco peču, tak dostane ochutnat - aby věděl, co mi pomáhal ukuchtit. 😉
Jinak poprvé nám jedna babička donesla kinder řez v roce. 😠 Tak jsme si s chlapem pošmákli a malej dostal svoje křupky. 😀

evi3
12. říj 2009

asi tak do 20 mesiaca občas piškótu, sušienku s ovsenými vločkami, bábovku, ovocnú bublaninu ... sladkosti čo dostala, sme s mužom zabavovali a likvidovali po večeroch. Teraz jej dám občas ochutnať z čokolády čo si kúpim ja (ledové kaštany) alebo kúpim krabičku lentiliek ako cílovku a občas dostane 2 kúsky za odmenu a ešte sa so mnou rozdelí 😉, a občas to funguje, keď robí drahoty s čistením zubov, tak hrozba, že už nikdy nebude lentilka zaberie 😉. Iné sladkosti jej nič nehovoria, minule dostala v cukroške lízatko, úplne si vystačila s "guličkou" v celofáne, a lízatko je v polici s ostatnými a neviem, čo s tým budem robiť, lebo to nemám rada ani ja...

markeeta
12. říj 2009

Kdyz si to tak vezmu, tak na co, ale manzel uz s tim zacal davno, kdyz jsem nebyla doma tak hezky po tajnu ji daval susenky, pry tam moc cukru neni. Kdyz jsme byli na rocni prohlidce, tak sestra rikala, ze tady lidi delaji jeden sladky den v tydnu, kdy maji deti dovoleno jist sladkosti. Tady se ji teda sladke hodne, asi si lidi mysli, ze si tim dodaji energii.
Na chut davam ryzove chlebicky, susene ovoce (pokud tam byl cukr, tak jsem to omyla). Nakrajim okurku, ovoce. Ode me teda sladkosti nedostava.

kim
12. říj 2009

Ahojky

taky jsem držela malého zkrátka, po tom roce začal dostávat sladké pouze ve formě bábovky nebo štrůdlu, později jsem občas koupila ty sladké křupky a pár jich dostal.Čokoládku jsem mu dala po 1.ochutnat asi v roce a čtvrt a nechutnalo mu to, doteď jí nemusí....teď v roce a 3/4 dostane občas bonbonek - Lipo, taky to zabírá na čištění zouků 😀 když se brání, hned mu říkám, že měl bonbonek a to se zoubky vyčistit musí, že by pak moc zoubky bolely....jinak dáváme ty sladké křupky, sušené brusinky, meruňky, dětské sušenky.Občas sušenku - florentu, ale to moc taky nemusí.U nás by se mohla jíst celý den jen šunka, to by ani bonbonek nechtěl 😀 😀

monika6e
12. říj 2009

u naší malé jsem cca do roku a čtvrt byla hodně přísná, co se sladkostí týče. Ale přiznám se, že teď už občas povolím - brumík, kinder řez (cca 1, max. 2x za měsíc), od babičky dostane tu a tam gumovýho medvídka a čokoládu už taky ochutnala :-/. A doma, když udělám něco sladkýho, tak si dá. Ale co peču, sladím jen medem nebo javorovým sirupem. Je to sice míň sladký, ale zvykli si všichni 🙂 Jinak co se vánoc týče - jděte do zdravé výživy a najdete spoustu pokladů - místo čokolády karob atd. Loni jsme měli většinu jen "zdravého" cukroví bez cukru. A bylo to snad lepší, než klasika. Letos bude model úplně stejnej 🙂

sisi.v
12. říj 2009

já jsem hlídala do 2 let, ale měla jsem to celkem jednoduchý, malá o sladké nikdy nestála. teď si občas řekne o lízátko (viděla DVD Krtek a lízátko 😉, 2x ho oblízne a mám ho v ruce... Co kde dostane (babička, tety atd.) neřeším, stejně si 1x kousne, ale domů jí sladkosti nekupuju. když peču, tak si dá, pokud má chuť. MM jí sladkého dost (pečivo k snídani, sušenky odpo atd.), ale malá si radši dá okurku nebo mrkev a ještě manželovi řekne, že ho bude bolet bříško... Minulý týden jí babička dala čokoládu, a ona na ní: babi, chci šunku! Doma nemám, pomoc!!! 🙂

many
13. říj 2009

tak já jsem na cukroví taky zatím přísná 🙂 co mu jede, když upeču perník a nebo třeba bábovka a z oplatků - Bebe sušenky a nebo mu chutnají ty kukuřičný,grahamový,pohankový,... chlebíky, akorát tam je sůl no,ale sní trošku a jiné jídlo nesolím,tak to snad nevadí a určo lepší jak čokoláda 😀 jinak od jedné známé prý malýmu vrtali zoubek nějak v roce a to je teda síla ☹ ale podrobně nic nevím,jak to snášel,.. ☹

karotky
13. říj 2009

Tak u nás to taky se sladkostmi nepřeháníme,pokud do toho nepočítám manžela.Na procházky mám koupené Sunarky(sní tak 2 denně)a jinak čokoládu dávám jen ve výjimečných případech jako,když přijde návštěva a donese mu Kinderčokoládu.Rozlámu mu jeden sloupeček,z toho si dá tak 2 dílky a už to nechce. 😅
Mnohem radši má nakrájené jablíčko nebo hrušku.A jak píše Zusma,i tak má sladkého dost v podobě Lipánku,večerní kaše a ranního mléka. 😉

shaula
13. říj 2009

Sisi - to je dobrý s tou šunkou 😀
Many - sůl už neřeš, po roce už pomalu přisolovat můžeš - i jídlo.

kim
13. říj 2009

Tak koukám, že ty naše dětičky nějak o sladké nestojí 😕 to mě překvapuje, ale je to jen dobře!!!!!Jen jsem zapomněla, že náš Daník má teda rád ta sladká pitíčka.Občas mu koupíme Kubíka, ale ještě ho naředím.Jinak všelijaké džusy a lehce oslazený čaj, to vypije klidně na ex litr, kdybych mu tolik na pití dala 😖

eppik.m
13. říj 2009

ahoj, ja sladkosti nedavam protoze slozeni stravy je stejne z vetsi casti sladke ... sladke mleko, ovocne mlecne kase, presnidavky, jogurty, ovoce,ovocne stavy, domace kolace, piskoty a neplnene detske susenky si myslim staci ... obcas samozrejme kdyz sama jim sladke a Misa je u toho tak musi ochutnat taky 😉 🙂

sisi.v
13. říj 2009

eppik - super motto!!! 😀

terezt
14. říj 2009

Ja sladkosti nedavam vubec, ale tech sladkych jidel je opravdu hodne... palacinky, kase... K snidani ma obcas marmeladu, jogurty mi ji pouze ovocne (oslazene), obcas ma susenky nebo piskoty. Alle taky si rikam, pokud se tim neladuje casto.... Chtela jsem se zeptat, od kdy jste zacali davat med. Treba na chleba? Je to alergen, tak jsem ho jeste nezavadela...

helcenka
14. říj 2009

Med se doporučuje zavádět až po 2 roce života, vzhledem k tomu, že je to alergen. Je sice velmi zdravý, ale bohužel u mnoha dětí může způsobovat alergie. My máme v rodině sem tam nějakou tu alergii a naše lékařka nám doporučila zavést med až po třetím roce.

timbouctou
14. říj 2009

Ahoj, tak nám dr řekla, že do roka se nesmí. Pak, pokud není v rodině nějaká alergie, se může v malém množství párkrát vyzkoušet. A když dobrý, tak se může dávat. Já dělám malému směs z nastrouhaného jablka, bílého jogurtu a dvou lžic medu a může se po tom utlouct. Mimochodem, med je nejlepší přírodní antivirotikum a taky je protizánětlivý. Jinak my jsme zdravá rodina, Alex miluje syrovou cibuli 😀 😀 Jeho se každá chřipka musí už na dálku podle čuchu leknout a zmizet 😀 😀
A sladké občas dáváme, brumíky a hlavně Be-Be s náplní. A taky nesmíme z obchodu odejít bez Cappy Junior 😅

krizulka003
23. říj 2009

Tak jak tady čtu jste všechny docela zásadové a to se tedy klaním...my ráno z obchodu bez "kokinka"neodejdeme..to by bylo zle...malý už je po snídani tak brumík,kindr,tik-tak...vždycky něco musí mít v košíčku...doma už si někdy nevzpomene tak to rychle schovám a je to...jindy si to rozbalí sní kousek a už ho to nezajímá...ale deně musí do něčeho ďobnout...pyšná na sebe nejsem ale aspoň toho nejí na kila jak tady u nás některé děti v okolí.. 😒

kijonkova.k
23. říj 2009

Já med dávám do čaje,ale jen do vlažného,nesmí mít více jak 40 st.,jinak se ničí ty zdravé látky v něm.Cukrem malé nesladím,jen medem 😉

maart
23. říj 2009

Kijonkova fakt? Tak to jsem teda blb, davam med do konve cerstve uvarenyho caje 😕 ...hmmm....tak to asi delam spatne, co? Cukrem taky nesladim. Tak jo, budu to davat do vlaznyho.

simi.w
23. říj 2009

Včera tchýně přinesla malé čokoládovou bonboniéru, co dodat 😝 . Dala jí hned bonbonek a jak jí chutnal.

maart
23. říj 2009

...bonbonieru schovat....a prilezitostne sama zdlabnout....az budou dlouhe, tmave, depresivni zimni vecery 😉 .

terezt
24. říj 2009

Ahoj. Diky za ty rady k medu.... My ho sobe taky davali do cerstve uvarenyho... ☹ No, jsem aspon chytrejsi... Malymu pockam do roka a pul a pak mu ho taky zacnu davat.

pavlina05
25. říj 2009

Holky, já moc přísná teda nejsem. 😖 Asi proto, že ostatní kamarádky také ne.
Někdy dám čtvereček z kinder čokoládky, někdy lízátko z hrozn. cokru. prostě ten náš kluk když mě vidí, tak chce vše ochutnat.
Ale samozřejmě jsem raději pro ovoce a zeleninu než pro sladké.

daphnei
28. říj 2009

Ahojky... ja bych to nejak nehrotila, nejde to prehanet ani uplne zakazat... U nas je hodne zeleniny- hlavne na okurku je ulitla. Ovoce mene (nam nejak moc kvasi v brisku). Jinak nejsem fanda tech Brumiku atd. - mne to pripada az moc preslazene. Coko nedavame. V lete je limit jeden kopecek kupovane zmrzliny denne, jinak zmrzle zredene ovocne stavy. V posledni dobe dostava pravidelne hroznovy cukr - (neco jako Lipo) a nebo par Haribo medvidku, ale to jen proto, ze ma pak lepsi chut k jidlu. 😉 ... Andulka byla strasne spatny jedlik, uz jsem z toho byla zoufala. A ted? 2x denne misku testovin s omackou! Takze u nas jsou bonbony neco jako lek 😀 😀 ... zase na druhou stranu musim rict, ze od narozeni pije porad neslazeny fenyklovy caj a sojove mleko..

pavlina05
30. říj 2009

U nás se jí zeleninové saláty každý den. Pití nesladím. někdy udělám š´távičku ze siruku Yo 😉