Copak je mému miminku?

makkyv
7. bře 2021

Ahoj holky, vím, že nejste doktorky, proto jdeme zítra k MUDr, ale jen se zeptám na radu a Vaše zkušenosti, zda jste některá toto neměla podobně

Moje holcicka (4m) má okolo týdne teploty, ale tím způsobem, že třeba jeden den nic, druhy den na dvakrát 37,5 pak zas nic a tak kolýsavě. Včera měla dokonce 38 a dnes ráno opět 37,5. Stolici měla včera řídkou(průjem). Je teda šíleně protivná,uknourana, furt by chtěla být jen na ruce, dřív mi pila hodinu co hodinu prso, teď ho moc ani nechce. V noci mi spala krasne,teď též vůbec max 3 hodiny a je živá jak kdyby spala 3 dny v kuse😄.. o dnu ani nemluvim, to mi spi jen venku v kočárku.. doma za celý den je schopna jen hodinu a to ještě po 10 min.. strašně tedy slinta, ruce má neustále v puse, kouše hodně plenku, kousatko taky zuzla.. muj prst kouše také hodně, dasne nemá tak bílé.. premyslela jsem i po radách zde, ze by to mohly být zuby, ale nejsem si jista.. spis jestli není nemocná. Na covid testu jsem byla a jsem negativní a ona je ve styku jen se mnou. Tak já Vám nevím, mazeme i gelem dasne, ještě tedy dodám, ze byla na nausnicich, tak jestli to nemůže mít dopad nějaký.. od te doby je totiž taková 😩 děkuji moc za radu..

zelenaesmolda
7. bře 2021

@makkyv zuby?

patypresdevaty
7. bře 2021

zuby bych tipla... muze se to stridat i nekolik tydnu, nez se nejaky prorizne

makkyv
autor
7. bře 2021

@zelenaesmolda mě se zdálo prave brzy, když má 4 měsíce, ale asi tomu tak opravdu bude..

makkyv
autor
7. bře 2021

@patypresdevaty děkuji moc, já prave myslela, ze až od těch 6 m.. nečekala bych to tak brzy 😔 uvidíme co ještě zítra ta MUDr.. děkuji moc

klokanka31
7. bře 2021

@makkyv Moje malá měla příznaky na zuby taky už kolem 4. měsíce, ale stejně jí první vylezl až v 7.měsíci 🙂

petulkadodo
7. bře 2021

@makkyv nám vylezly první 2 zuby přesně v 5. měsících, určitě není brzy 🙂

lenerka1
7. bře 2021

Než se zub prořízne, trvá to od prvních příznaků až 90 dnů! Takže ano, můžou to být zuby.

makkyv
autor
7. bře 2021

@klokanka31 jeje, tak jestli tohle bude dělat furt až do takové doby, tak mě můžou udělat pokoj v bohnicich😀😀😀

makkyv
autor
7. bře 2021

@petulkadodo děkuji mooc

makkyv
autor
7. bře 2021

@lenerka1 dobře, děkuji vám moc

patypresdevaty
7. bře 2021

@makkyv kdyby do takové doby 😂 pokud bude na zuby citlivá, bude to zlobit průběžně pořád az do 2-2,5 let 😁

makkyv
autor
7. bře 2021

@patypresdevaty prave si zarizuju lůžko 😅😅😅

izz76
7. bře 2021

Určitě zuby, moje dcera měla první zuby už taky kolem 4mesice k tomu teploty, protivná.. Podobně to probíhalo s každým zubem😅

amazonkajanik
7. bře 2021

@makkyv promiň, chápu, že máš obavy o svou malou, ale obdobný dotaz tu pokládáš snad už po třetí a dostává se ti stejných odpovědí 🙄

makkyv
autor
7. bře 2021

@izz76 jeje děkuji..

makkyv
autor
7. bře 2021

@amazonkajanik děkuji a moc si vážím vašeho názoru, také jste mi odpovídala kdykoliv jsem potřebovala takže děkuji. Ano prvně jsem se ptala na ty zuby, ale nyní se ptam zda nemůže být i nemocná.. protože to zuby být též nemusí.. tak jsem se jen zeptala.

amazonkajanik
7. bře 2021

@makkyv tak si zavolejte mudr a domluvte se na návštěvu. Některé děti reagují na růst zubů vysokými teplotami, průjmy, mrzutosti, odmítáním mléka. A některým zub vyleze a maminka na něj přijde zcela náhodou. Syn míval lehce zvýšenou teplotu, den dva průjem, nechtěl mléko a kousal co měl po ruce. A když už měl 4 zuby a lezly další, tak kousal i do nás 😣😁 mléku neodolal pouze před spaním večer, naštěstí už měl příkrmy. Byť nám pediatr řekl, že ho mám nechat to protrpet, stejně jsem dávala krom chladivych kousatek i gel na přírodní bázi - Dologel 😉

klokanka31
7. bře 2021

@makkyv Jo u nás to je taky někdy na bednu, ale zas zuby jí musí vyrůst no 😒 když už je to k nevydržení, tak jí dávám na bolest sirup nurofen.

amazonkajanik
7. bře 2021

@makkyv jo a jinak bráchovi vylezly hned 3 v měsíci a půl a mamka kvůli tomu musela přestat kojit. Tehdy nebyly žádné kloboučky a on kousal do krve ...

klokanka31
7. bře 2021

@amazonkajanik Ježíš co to je za doktora? Nám naopak doktor řekl když bude hodně nesvá, tak dát nurofen.

dundee88
7. bře 2021

@makkyv mladší měl ve 4. měsíci už 2 zuby, tak to určitě není brzy

makkyv
autor
7. bře 2021

@amazonkajanik děkuji moc moc, to vás též obdivuji.. musel to být zahul.. také do mě kouše, prsty hlavně 😔 zítra tam jdeme, ještě k tomu jinému MUDr, má je nemocná a řekla mi, zda nevadí, ze bychom se viděly až za 2 týdny, říkám ze by mě kleplo🤣 už takhle se tady Radim a trpět 2 týdny to rozhodne no🤣🤣 také máme gelik.. tak uvidíme..a chudera vaše maminka.. to musel být boj, já si pamatuji svoje prsa po porodu😔

makkyv
autor
7. bře 2021

@klokanka31 Ajeje.. ty zuby, peklooo😩🤣

makkyv
autor
7. bře 2021

@dundee88 tak to je huste, sikula

nazka
7. bře 2021

@makkyv naše menší taky měla příznaky od 4.mesice a první zub v 6m..

amazonkajanik
7. bře 2021

@klokanka31 jako on je super, ale na některé věci je znát, že je to dědek (už je mu asi přes 70let) nurofen apod jsem dávala při horečce, nebo když opravdu vše selhalo a syn už fakt plakal bolestí. Ale ty gely nám ve většině pomohly. Ještě jsem měla od boironu chamomillu CH 15 a dávala do vody,abych syna necpala analgetiky od útlého věku

amazonkajanik
7. bře 2021

@makkyv jako na potvoru dostal brácha ve třičtvrtě roce salmonelu ze špatného sunaru, to byl rok 1982, mamka to nějak dala, brácha byl třetí dítě, čerstvě rozvedená a v té době zemřela její maminka😟 A náš pediatr je tentýž,co léčil jeho, ségry i mě 😊 vlastě on má na starost naši rodinu po 2 generace a možná mu přibude třetí, pokud neteř bude s prckem chodit k němu 😊

gracinka7
7. bře 2021

@makkyv syn měl první zub ve 3 měsících.

makkyv
autor
7. bře 2021

@amazonkajanik teda, tak to koukam.. to je taková zlata láska ❤️

makkyv
autor
7. bře 2021

@gracinka7 to tedy hodně brzy :o