Čtyřleté dítě snědlo korálku. Co mám dělat?

dejsi
31. srp 2010

Moje čtyřletá dcerka včera v k večeru zhltla korálku a dnes ještě za celý den nevyšla ven...Co dělat???

beruska2x
31. srp 2010

pockala bych, pokud neni velka aby se udusila a nebo ostra aby ji ublizila vnitrne, tak bych pockala jeste 😉 pak bych se poradila s Dr...

helcah
31. srp 2010

Taky bych ješte počkala, myslím, že se to někdy může stát i aniž by o tom člověk věděl....např. kamínek na písku a pod....doktorce bych to řekla pro klid duše....

jeudi
31. srp 2010

souhlasim s beruskou pockala bych .malej mi snedl vcera jedno zrnko čočky sirové a při kajdění bylo venku

marecek4
31. srp 2010

moc bych se neobávala,věci do velikosti koruny projdou traktem většinou bez problémů-možná bych chvilku vařila tak aby to měla jednodušší-kaše,hodně polívek,nebo ji nacpat meruňkovým kompotem,aby měla řidší stolici

sambucca
31. srp 2010

dejsi jestli te to zklidni, ja jako mala byla profipolykac, od kosticky lega po keramzit z kytek a spol. a vsechno v poho, jen ten bobek byl nejspis sem tam tvrdej orisek 😅 ale zadny trauma z kakani v detstvi nemam 😉

akras
31. srp 2010

My asi před měsícem spolkly korunu, ale malé je 1,5, tak jsme jeli do Motola na rentgen, abychom zjistily, kde se nachází. Kdyby zůstala v jícnu, musela by ven okamžitě (ale už na příjmu nám říkali, že to by asi vypadala jinak, byla by možná trochu přidušená...kašlala by...) Koruna už byla v žaludku, tak jsme měli kontrolovat stolici 10 dnů, kdyby nevyšla, musel by být kontrolní rentgen, co se s ní děje (jestli postupuje či ne)a případně vytáhnout operativně.
malá ji vykakala po 3 dnech, Sestře taky spolkla holčička kuličku a vykakala ji až asi 9. den, tak bych počkala.
nebo zašla pro jistotu na ten rentgen, ale když už jí jsou 4, tak to bude asi už v poho a jen prostě kontrolujte těch 10 dní a pak bych kdyžtak šla k dr.
nebo zavolej dětské, ona vám poradí co a jak.
Tak příjemné hrabání se v hovínkách 😉

simicak
31. srp 2010

beruska,vubec se neboj,dcera pred rokem spolkla kovovou velkou kulicku a za 3-4 dny ji vykadila. Hlidat stolici jen pro svuj klid. Ale jestli to byl klasicky koralek,tak to vykadi ani nebudes vedet jak 😉 ja tenkrat sla na pohotovost a tam mi rekli,ze maji polykace casto,ze to neni vubec nebezpecne.Jedine nebezpeci je,ze by se to seklo po ceste do zaludku,ale to je u velkych teles,ne u koralku.
Jo a my to nasli ve stolici,protoze ta kulicka byla tak velka a hlavne tezka,ze to s tim hovinkem neslo splachnout 😀

marti457
31. srp 2010

Taky jsme spolknuli kovovou kuličku - hned jsme jeli na rentgen a už ji neměl ani v žaludku (dal si ji totiž místo oběda a žaludek měl prázdný) tak už byla na cestě (asi i tím, že byla těžká) do střev 😉 druhý den jsme při hrabání se v hovínkách ji našli 😝 😉

balisek
2. bře 2011

Ahoj holky, já už 14 dní hledám naušnici, má 2 cm a je pěkně ostrá, položila jsem jí v sobotu před těma 14 dny na stůl a už ten den jí malej někam dal, jednu jsem našla mezi rozházenýma hračkama na zemi a tu druhou jsem prostě nenašla....mám strach že jí snědl, naši přijeli teda s detektorem kovu a sjeli mu přes bříško a nic tam nepípalo..no asi se zbláznim,vůbec nevím,jestli mám jít na rentgen s malym nebo ne:(Zajímalo by mě, jestli by měl vůbec nějaký potíže...:(díky za odpověd

pepibubu
2. bře 2011

Klid. Trávení trvá dva dny. Pozoruj bobek, a když ani po dvou dnech nevyjde ven, tak jí dej třeba dvě hrušky (projímavé), a když ani to ne, tak na rentgen..

kikimaruska
4. bře 2011

Já v 5 letech spolkla 5 tikorunu, a tenkrát byly velké, asi jako dnešní desetikoruna...Takže korálek pokud není velký nebo nějaký protáhlejší tvar (aby se vzpříčil v krku) bych taky sledovala...Jinak já jezdila na rentgeny každý den a rvali do mě pořád zelí a zelí abych jedla...ale to bylo proto, že jsem ji měla zprvu zapříčenou v krku a aby sestoupila dále dolů. Nakonec taky sama vyšla...ale doktoři mi nevěřili a už sem byla v pyžamu a s panenkou, že pujdu na operaci, kdy mě zachránil poslední RTG...a šla jsem domů 🙂