Cucá si palec. Mám to tak nechat?

barusha
28. říj 2008

Ahoj holky,chtěla bych se zeptat na názory a rady...Můj malej si od chvíle, kdy poznal ruce, cucá palec.Dudlík nechtěl a teď už jsem to znovu nezkoušela.Mám ho nechat, ať si palec cucá,jak dlouho chce nebo mu ruce od pusy pořád oddělávat? To bych totiž asi nedělala nic jinýho 😅 Nebo zkusit přejít na dudlík...

motylek
28. říj 2008

Já bych mu nechala palec, náš malej má v pusině taky neustále narvaný ruce. I když mu dáme dudína, tak ho vyplivne a zpátky narve prstíky.

barusha
autor
28. říj 2008

Jo,tak jsem teď neodolala a zkusila dudlík.Chvíli byl nadšenej a teď už tam má zase palec až na mandle 😅

barusha
autor
28. říj 2008

Taky mi připadá,že pak nemá jak chytat hračky, když má ruce zaneprázdněný v puse...

motylek
28. říj 2008

To neboj, když ho nebudou bavit ruce najde si něco jinýho, Jakub tam rve všechno, co mu přijde pod ruku, bryndák, plínu, hračky, a taky si ty prsty cpe až na mandle a pak se začne dávit 😀 . Už má teda 2 zuby, tak třeba Junimu taky polezou a to si potom těma prstíkama masíruje dásničky. A co má ty zoubky, tak ty ruce téměř nevyndá, ale na dudlíka je zvyklej, např. bez něj neusne.

barusha
autor
28. říj 2008

Tak to jste rychlíci! Já si říkám,že na zoubky máme ještě čas... Tak uvidím, stejně mi nic jinýho nezbyde,sedět u něj a ruce vyndavat-to bych fakt nic jinýho nedělala.

cerstvamama
28. říj 2008

Ahoj, Adélka dělá to samý. Všechny prsty rve do pusy, někdy to i vypadá že vrhne 🙂 Doktorka říkala, že je to normální, prý je to součást poznávání světa, děti prostě všechno ochutnávají. Teda ne že bych se doktorky ptala na každý prd, ale tohle mi řekla sama od sebe, když se Adélku snažila prohlídnout a nestíhala jí vyndavat ruce z pusy.

barusha
autor
28. říj 2008

Je mi jasný,že poznává...Jen mi připadá,že už si cíleně cpe do pusy ten palec a dudlá...Tak aby to pak nedělal ještě ve školce 😅 Nechci ho učit na dudlík,ani on ho sám nechtěl, ale přeci jen - dudlík se dá později vzít, palecmu neuseknu, že? 😀

fifinek
28. říj 2008

Ahoj,tak my máte stejný problém, malý si taky počád cucá palec a když mu ho chci vyndat tak je protivný. Prostě se tím uklidňuje a uspává, jenže se mi zdá, že ho má už více placatý než ten druhý,ale co nadělám, dudlík mi taky už nechce, když tak ho začne jako by kousat, ale nedudlá ho. Palec je prý horší než dudlík, protože dudlík časem vyhodíme,ale palec ne 🙂)) Jen doufám,že z toho dumlání nebude mít pak křivé zuby ☹

cerstvamama
28. říj 2008

Ta poznávací fáze pusou prostě skončí. Já jsem před doktorkou Adélce ze srandy řekla, že je ostuda, že si dudlá pěst a doktorka na to řekla ať jí nechám, že to samo přestane.

barusha
autor
28. říj 2008

To mi připadá stejný,jak dudlík, co se zubů týká... No, palce zatím střídá, tak kdyžtak budou placatý oba 😀

kristynaw
28. říj 2008

od dudliku se lip odnaucuje,ten se da vyhodit,palec jaksi ee 😅

fifinek
28. říj 2008

barusha : paleček nevyhodíme ani neusekneme 😀 😀

barusha
autor
28. říj 2008

Ach jo...Tak mu mám zkusit naučit dudlík?

mkr
28. říj 2008

palce se nedoporučují, prý je pak špatný patro a zoubky a dudlík se dá odnaučit líp, my jsme s tím taky bojovali malá neuměla dudat, ale naučila se a palce přestala cumlat 🙂

barusha
autor
28. říj 2008

Aha,dík za radu. Tak to mám aspoň náplň do dalších dnů.

flora
28. říj 2008

Ve vašem věku měl náš prcek taky pořád v puse palec. Kolem 4-5 měsíce ho to přešlo a teď si ho dává jen těsně před usnutim (cca 5min denně)

dnada
29. říj 2008

ahojky, tak moje sestřenice si taky cucala palec,nepřešlo jí to až do 4let... měla na něm úplně zničenou kůži(měla z toho až takový hnusný ekzém),celej je zdeformovaný a dnes mi teta říká,dávej na to pozor,ať se to moc můj malej nenaučí... já to řeším jinak, samozřejmě objevil ručičky a snaží se je zbaštit a nejen ty svoje ,ale i moje, bolej ho dásničky tak do nich kouše... dávám mu plínu,to je kamarád na včechno,cumlá jí,kouše jí,pere se sní 😉 pak máme různá kousátka, každou chvilku ho baví nějaké jiné, a hlavně mu říkám,že si nesmí baštit ruce a vyndavám mu je z pusiny 😉 Zatím to funguje bezvadně 😉 😉 😉 My sme taky bezdudlíkový 🙂

barusha
autor
29. říj 2008

To my jsme taky nedudlíkový.Včera na něj koukal jak puk.Sice si ho na chvíli vzal,ale pak tam měl hned zas ten palec.Ale je fakt,že jsem ho včera před koupáním nechala nahatýho,přikrytýho plínou a ta ho taky brala.Tak to budu řešit takhle.Na dudlík ho taky nechci učit,řkám si zlozvyk jako zlozvyk...

minea
29. říj 2008

viz taky téma Objevila ruku - palec - cucání
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

barusha
autor
29. říj 2008

Díky,mrknu na to.

verja
29. říj 2008

Ahoj holky, já byla,ze začátku rozhodnutá, že to prostě bez dudlíčku zvládneme. Už proto, že se malej blbě přisával, tak jsem ho nechtěla. Můsím ale přiznat, že před pár dny, jsem zjistila, že se naučil trefit rukou do pusy. Nakonec jsem nevydržela a dudlíčej jsme zkusili s tím, že vuidíme jen na chvilku. Ondráškovi se dudlík zalíbil a strašně nečekaně se i zklidnil. Je z něj úplně nové miminko!!! Dudlíček nemá furt, jen když hledá mezi jídlem nebo když má prdíky, mám pocit, že to trochu odvádí pozornost. No a naučil se s ním i usnout( jak usne tak ho vyplivne) strašně jsem to uvítala, protože večer chtěl usínat jen u prsu 🙂 .Sama jsem si cucala prst do 5-ti let, tak dudlík půjde odnaučit snad lépe 😀

barusha
autor
29. říj 2008

Právě o to mi jde.Vím,že každé dítě je jiné,někoho to po pár měsících samo pustí a někdo jde s palcem v puse do školky 😅

muminek
30. říj 2008

Ahoj my jsme dudlí neměli dlouho ,ale rači mu ho dávám než paleček ten si umí cucat pěkně jak ho chytnu tak dostane dudlík nebo hračku. Ale už sám vý že to nesmí a strašně se tomu směje. No co snad toho nechá.

mila01
30. říj 2008

Ahojky.Moje zkušenost je,že co dítě,to něco jiného.Moje starší dcera si snad v životě nestrčila palec do pusy,do 2,5 let měla dudlík,pak ho zahodila.Samozřejmě ohryzávala hračky,ale brzy se naučila,že si nemá do pusy nic strkat a bylo to.Mladší dcera má od narození jenom palec,dudlík hned vyplivne a narve si tam palec.Už se jí 2x nafouknul a celý sloupal,ale vůbec jí to nevadí,cucá dál.Taky si do pusy straká všechno,co jí napadne,od drobků přes kamínky,hlínu,všechno co najde.Zatim se nám nedaří jí to odnaučit.Sama zastávám názor,že dudlík je lepší,protože se dá časem ztratit,ale co nadělám.Má prostě svojí hlavu. 😒

kacka.va
30. říj 2008

já byla před porodem zapřísáhlý odpůrce dudlíků, ale nakonec jsme na něm skončili, všichni mi tvrdili, že lepší odnaučovat dudlík než palec a zubařka mě před palcem varovala kvůli dásním

andy80
30. říj 2008

Já bych strašně ráda malou naučila na dudlíka, ale vyzkoušeli jsme všechny druhy, ale malá si cucá palec a dudlíka prostě odmítá. Už jsem zkoušela dávat i rukavičky, ale ona si tam ten paleček narve i s tím. Pořád to nevzdávám a dudlíček jí strkám pořád, ale bez úspěchu. Uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet.

mobina
31. říj 2008

První, co mi řekla doktorka, když jsme přišli z porodky, abych mu dala dudlík´. Dostal ho, ale jak začal objevovat svět, tak mi na něj hodil bobek a najel na palec. Cucání rukou je dobré, určitě se v tom nemá dítě omezovat, ale jakmile začne upřednostňovat jeden prst, tak zasáhnout. Jen nevím jak 😅 U nás je palec taky v permanenci. Moc nepomohla ani rýma. Když ho vidím, tak mu ho z pusy vyndavám, ale to je jako házet hrachem o zeď. Nic jiného jsem ani nezkoušela. Vím, jak to dopadlo u mě. Rodiče zkoušeli rukavice, náplasti, obvazy, pepř a bez úspěchu. Jednoho dne mě to prostě samo přešlo a dneska už ani nevím, který palec jsem jela. Tak to snad takhle dopadne i u syna 😒

barusha
autor
31. říj 2008

Na dudlík mi taky malej pěkně prdí, za chvíli tam má zase palec. Dělají to vaše mimi celý den nebo jak někdo psal jen když je hlad nebo před usnutím. Jonášek to totiž dělá celodenně... 😅

minea
31. říj 2008

Dcera s palcem sama přestala v 6 měsících. Dudlík bych jí nedala, jsem naprosto antidudlíková 😉 .

andy80
31. říj 2008

Malá si paleček bere jen když je unavená nebo mrzutá. Jinak nee, to si strká do pusiny radši hračky.