Cucá si ruku při pasení koníků. Je to normální?

dendamom
5. črc 2022

Holky, prosím o radu, zkušenost nebo uklidnění 🤷‍♀️
Náš 3,5 měsíční prďola se zeovna nežene do pasení koníků a já bych to s ním ráda zvládla sama, ať nemusíme na žádné cvičení, protože už teď máme Pavlíkovi třmínky na kyčle a já ho nechci trápit něčím dalším.. Ale k věci, když třmínky sundáme, malý se začne už sám otáčet na bok, to je super, ale jakmile ho přetočím na bříško, aby pásl, tak stočí hlavičku a cucá si pravou pěst.. Je to normální a přestane to dělat nebo je to problém? Setkaly jste se s tím někdy? Popřípadě jak jste třeba vyřešily? Děkuji za odpovědi 😊

dianemash
5. črc 2022

Jasně, že s tím přestane, prostě má zatím období, kdy zkoumá skrz pusinu a je to pro něj zatím zřejmě záživnější a ne tak namáhavé 😁 náš malý byl na pasení ukázkovej lenoch, začal snad až kolem 5 měsíce

martulka88
5. črc 2022

Buď v klidu. Náš to taky dělal +- v tomto věku. Teď je mu 4,5měsíce, už si ruku necucá a zrovna dneska už péroval na ručičkách a přizvedával prdelku. Každý prcek je jiný. Já jsem ráda, že pediatra nejede dle tabulek a nechává to na prckovi - trvalo mu déle, než začal zvedat hlavičku. Tak jako my se naučíme každý věci jinak, tak i ti prďolkové.

dendamom
autor
5. črc 2022

@martulka88 naše dr. je právě velice tabulková, takže mám strach, aby nás na 4měsíční prohlídce někam nehnala.. Ale uvidíme, nemyslím si, že by nějak zaostával. Díky 🙂

martulka88
6. črc 2022

@dendamom Takové doktory nechápu a jsem šťastná za naši. Malý byl poprvé očkovaný až ve 4měs., jelikož měl problémy se stolicí a nakonec má ABKM. Chtěla nejdříve, aby měl stolici nějakou dobu bez krve. Pak, když měl mít očkování, tak se to ještě o týden posunulo, jelikož jsem chytila klostridii (muž šel sám k mudr s malým), takže aby malý neměl oslabenou imunitu a nechytil to odemne - je to infekční. To samé spánek - jen co jsme přišli poprvé z porodnice, tak řekla, ať malého v noci nebudím. Když jsem kojila, v noci vydržel 6hodin spinkat v kuse. Teď, na UM, 11hodin. Je ale taky pravda, že malý ze začátku rychle přibíral a to se jí nelíbilo - i ke konci těhu mi malý rychle narůstal, než bylo obvyklé. Ale asi po měsíci a půl se to srovnalo. Je to jako s jídlem - řeknou ti, vypít musí 150-200, ale jednou vypije 100 a ve druhém krmení 250. Já vím, že je to těžké, ale nenechala bych se donutit a řekla, že to chceš nechat chvilku na něm.

nina2022
19. črc 2022

@dianemash nás ve 3 měsících hned poslali na rehabilitace, protože nepasl koníčky

nina2022
19. črc 2022

@dendamom nás ve 3 měsících hned poslali na rehabilitace, protože nepasl koníčky

dianemash
20. črc 2022

@nina2022 nás taky 🙂