Cucání ručičky. Může to znamenat hlad?

kajdzas
27. zář 2007

Můj syn si často cucá ručičku nemůže to znamenat že má hlad?

kacka79
27. zář 2007

ahojky, určitě nee. my cca od 2 měs žužláme ručičky, někdy jen paleček, někdy kloubík..prý je to normálka, zkoumají pomocí pusinky sebe a okolí..

petraluk
27. zář 2007

Ahojky Kajdzas. Můj malej ji má právě v puse. 😀 Nemyslim si,že by to znamenalo že má hlad, protože mi to dělá i když je právě po jídle. Na druhou stranu, když má hlad tak cucá všechno co se mu dostane k pusince např. plena, deka, ruka apod. Asi mu ale ta ručička hodně chutná, protože si u toho cucání krásně pomlaskává. 😉

kupinka
27. zář 2007

neboj,dělají to úplně všechny děti,je to úplně normální a přirozené 😉

lenycka
27. zář 2007

Nase mala si taky cumla ruce, nejlepe obe naraz 😀 a kdyz ma hlad, tak je slyset mlaskani jak se snazi sat, to poznas 😉

natalien
27. zář 2007

Nell si taky cucá ručičky, prstíky, kloubky a dokonce měla na palečku cucáka 😕 😀 a z hladu to určitě nebylo 😉
Zrovna včera jsem kdesi četla, že cucání ručiček není moc dobrý, protože to prý nemá dobrý vliv na vývoj dásní a zoubků 😒 Ale neplaším 😉

niega
28. zář 2007

Ahoj, taky cucáme, taky 1-10 prstů naráz, někdy i s pěstmi, prostě co se zrovna nabízí. Moc mě to netěší, a tak se snažím zabavit ho v takový chvíli něčím jiným, aby si z toho neudělal zlozvyk (nikdy neměl v puse dudlík, a tak se bojím, aby si tuhle činnost neoblíbil přespříliš). Ale asi to přeháním s obavama...

niega
29. zář 2007

Nedá mi to, abych nepřipojila další zjištění. Náš mrňous používá k práci (bušení do hrazdy, uchopování předmětů atd.) pouze pravačku, no a levá, aby nezahálela, automaticky putuje do pusinky. 😵 Taky to máte tak?

anney
29. zář 2007

No cucání je uplně přirozené, patří to k psychomotor. vývoje dítěte.Nejprve si ručku najde pusa, pak ručku najde i oko a je to hotový.To už jen stačí popadnout nějakou hračku, zadívat se na ní a cíleně jí do papulky strčit.Jde o poznávání okolního světa.Já měla opačný problém.Malý měl 2 měsíce žloutenku, byl spavý a necucal si ručičky.Ted už je to dobrý, strká ji tam o 106 a mě se děsně ulevilo.Hlady to rozhodně nejní. 😀 😉

anney
29. zář 2007

No mě malý ještě do hrazdy nebuší, ale do pusy strká nejraději levou.Pokud mu do pravačky strčím chrastítko, ten špendlík, tak cucá toto.Asi dumlaj to co je bližší.Malej má hlavinku více vlevo, tak má levou ručku blíže.Nevím, jestli už ted se z toho dá vyvodit, jestli bude levák či pravák. 😕 😉

m.ajka
29. zář 2007

Kajdzas, cumlání prstíků jako cumlání je naprosto v pořádku, pokud ovšem neupřednostňuje jeden prst,např palec. To jsem řešila docela dost, tchyně na mě tlačila že se jí to nelíbí. Takže cumlat prstíky jsme jí nechali, to je pro poznávání okolí, palec pro ní bylo jako na uklidnění, někdy i v noci si ho strkala do pusinky, asi se jí špatně spalo... Mohlo by jí to zůstat, to měla místo dudlíka, měla jsem strach že by šla s palcem v pusince do školy 🙂 . Už je to za námi. A Anney, s malou chodim na rehabilitace, je trochu pohybově opžděnější a mimochodem jsme zjistili že jednu stranu, i ručičky i nožičky používá víc, neznamená to že bude pravák nebo levák, naučí se používat obě stejně. Zakže na to je jště brzo, ale taky jsem sestře říkala že Kačenka bude asi levák 🙂 🙂

danca81
5. říj 2007

ahojky m.ajka, a jak to dopadlo s tím palečkem? Jak jste se toho cucání zbavili. Můj Dominiček paleček cucá hodně často taky místo dudlíka. Dudlíky jsme vyzkoušeli různé a žádný nechce - paleček je lepší. 😝 😝 😝

lenchita
5. říj 2007

cucání ručiček, to je věc 😀 malá si dokonce (na konci kojení) místo prsa strkala do pusy ručičky, jak je měla ráda 😀 ale už ji to přešlo, používáme dudlík, zdá se mi, že na něm snad není až tak závislá, ale to se ukáže, až ji budeme odnaučovat 😕 takže nebojte, hladem to není a vyrostou z toho! 😎

m.ajka
5. říj 2007

ahojky danca, tak s tim palečkem jsme bojovali tak že jsme jí ho pořád z tý pusinky vyndavali, ale spíš si myslim že ona sama přestala. Kdyby ho fakt chtěla tak jí ho ani náhodou nevymluvíme. Přestala kolem toho třetího měsíce, no a teď cumlá dudlíka jak o život 🙂 a to ho nikdy nechtěla. Vnucovali jsme jí ho místo toho palečku, tvářila se jako že bude blinkat a řvala, ale nakonec si zvykla. Nicméně mam pocit že už dva dny se snaží tam narvat zase ten palec, po takový době ☹ . Mam kamarádku s desetiměsíční holčičkou a ta sumlá jak o závod a jí to nevadí...Nevim nevim jestli je to dobrý.