Informace o ochraně osobních ůdajů a používání cookies.

Přečti

Cumlání palce místo dudlíku u 7měsíčního dítěte

Holky, poraďte mi, moje dcera je dudací typ. Vím to už od porodnice a taky jsme jí dudlíček dali. Měla ho na usnutí a na uklidnění a byla spokojená. V poslední době si i během hraní začíná cumlat palečky na rukách. Nevím, proč to dělá, a hlavně nevím, jak jí v tom zabránit. 😞 Máte nějaké rady?
lv
2. črc 2013
až s tím někdo přijde, budu se inspirovat..dcera nechce od narození dudlík a dumlá si palečky, zubařka na roční prohlídce šílela, že ji toho máme zbavit, ale nějak nevím jak..
boulikautor
2. črc 2013
@lv No, Týnka dudlík chtěla, s palečkama nebyl problém, ale teď je. A to si už umí dát sama dudlík do pusinky...
andy80
2. črc 2013
Anežka nechtěla dudlíky, tak si cumlala palec. Nepřetržitě do 18 měsíců. Měla vždycky v ruce medvídka a palec v puse. Stačilo sebrat jí medvídka a bylo po cumlání. Zuby máme o.k.
kamino
2. črc 2013
@lv prcek si take cuca palec a vsimla jsem si,ze mu rostou dvojky nakrivo😞 take nevim,kak ho to odnaucit😞
sasina1982
3. črc 2013
to se hodně špatně odnaučuje, náš první syn nechtěl jako malinkej dudlík, asi do roka nebo možná i dýl si cumlal palec...tak jsme mu prostě tak dlouho nutili dudlík, až ho vzal na milost...taky mu křivě rostly zuby, jakmile s tím přestal, tak se zuby srovnaly...bejvaly takový ty babský rady jako opepřit a podobně, podle mýho funguje jen vytrvalost rodičů a říkání ne, ale to je k zbláznění 😞 @boulik a nerostou jí zuby? že by si jako do tý pusy sahala, protože jí to vadí...
boulikautor
3. črc 2013
@sasina1982 zuby jí sice rostou, ale tohle není sahání si do pusy, to poznám a ani to není takové to objevování a ochutnávání ruky a hraní si. Opravdu si ty palečky cucá, úplně přesně jako moje ségra, když jsme byly děcka a jí to vydrželo až do školky 😞 Tak snad to půjde zpět na ten dudlík nebo to přejde samo, až bude lozit... Kéž by 😉

Začni psát odpověď...

Odešli