Čůráme vždy při přebalování. Jak se toho vyvarovat?

ver.kuc
3. únor 2009

Holky, máte nějaký tip, jak se vyvarovat toho, že naše dcerka 2,5 týdne se vyčůrá téměř pokaždé když přebalujeme?
Nejdříve kojíme, pak si odříhne a cca po 10 minutách jí chci přebalit do čistého. Někdy i slyším, jak po papání krásně střílí, tak nabydu dojmu, že už je v plínce vše uděláno, ale omyl. Sundám pokakanou plínku, celou jí otřu, natřu krémem zadeček a než si stačím připravit plínku čistou, tak je vymalováno. Přebalovací podložka počůraná, kolikrát pochopitelně to odnese na zádech i tričko, takže musíme v noci komletně převlíkat, což se jí nelíbí 😉

berunka
3. únor 2009

me se mala taky skoro pri kazdem prebalovani pocura,je to pry normalni. ma volnost,mozna tim ze neni tolik v teple a jeste k tomu studeny krem.my teda prebalujeme pred jidlem protoze po jidle by se mi urcit poblinkala.

romi73
3. únor 2009

no jo, taky to známe, čúrala jako kluk - i do výšky 🙂 teď už je to lepší (v 10 týdnech, tj.ne při každém přebalování, ale občas se jí to ještě povede), ale jako pártýdenní mimi to bylo téměř pravidlo

dnada
3. únor 2009

to je úplně normální,malej mi čůrá pokaždé když ho rozbalím dodnes🙂

evicka7
3. únor 2009

tak pod ní dej látkovku, po té to tak nestýká jako po přebalovací podložce, tak třeba ušetříš oblečky

ver.kuc
autor
3. únor 2009

Tak to jste mě holky uklidnily 😉

misa84
3. únor 2009

ver. asi ji je zimka, ja jsem u honzika vypozorovala, ze kdyz ma husi kuzi pri prebalovani, tak za chvili me i pocura 😅 ono je to pro ne teplotni "sok", prece jen v te pokakane plince bylo teploucko 😀 takze zkus ji prikryt latkovkou

kveta
3. únor 2009

To čúranie súvisí aj s tým, že bábätká často čúrajú, ke´d sa cítia zrelaxované a pri prebalovaní sa im maminka láskyplne prihovára, jemne s nimi manipuluje a oni sa zrelaxujú a je to.

meleri
3. únor 2009

nám to taky malý dělal pořád, tedkom už míň..já mám za to že je to ze zimy... 🙂

ver.kuc
autor
3. únor 2009

Holky, s tou zimou to asi bude fakt ono. Malé se dobře spinká, když je v ložnici chladněji.. vydrží i 4 hodiny, což přes den nehrozí. Takže je to asi fakt tou zimkou 🙂
Já už si myslela, že ta naše potvůrka to dělá mamce naschvál... 😀 ona přebalování všeobecně moc nemusí 😉 i když se to pomalu lepší. 🙂

ver.kuc
autor
3. únor 2009

Na přebalováku mám vždycky jednu látkovku, ale to je taková dávka, že se to vždycky vsákne a dostane kolikrát až na zádíčka.... spotřeba plíneček je tedy enormní. Při každém přebalení to stojí, tak 2 látkovky, někdy i celé pyžamko a tričko.. a jednou se zadařilo tak, že to šlo i s kakáním a odskákal to koberec, povlečení na naší posteli, zavinovačka a moje pyžamo.. to byla střelba 😀 😀 😀

berynka
3. únor 2009

u nás to bylo to samé 😉 . Malá čůrala zásadně vybalená z plenky a v prvních týdnech i kakala. Takže gejzíry hovňousů létaly přes půl místnosti 😅 . Pod ní jsem používala jednorázové podložky, dají se právě použít vícekrát, když uschnou.

ver.kuc
autor
3. únor 2009

Hihi..bery, tak to máme stejné... joo, ty jednorázový podložky se dají použít víckrát. Mě právě přišlo líto, tu podložku celou vyhodit, když stojí cca 10kč, poté co si učůrla... nevěděla jsem, že když to uschne, tak to můžu použít znova

berynka
3. únor 2009

ver.kuc, nevím přesně jak ty určené pro mimina. My měly většinou takové, co se používají při inkontienci, dávají se třeba pod staré lidi. Prodávají se v takových velkých balících, podle mne třeba ve zdravotnických potřebách.

nimmo
3. únor 2009

nas prtous to taky vzdycky delal, tak sme to "vyuzili" 😀
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
funguje to bezvadne

gedgitka.a
3. únor 2009

ver: ahojky to je normál mě malej taky dycky počůral sotva jsem odklopila plenku šup udělal velrybu a já byla celá počůraná a vše kolem dokonce to na mě praktikoval i s bobanama 😀 😀 a naučil se u toho první zvuky eůů bylo bobek a haůů čůral občas si ty zvuky vyměnil, ale efekt to byl stejný mamka celá ee 😀 😀