Čůrání chlapečků při přebalování. Nemáte nějaký trik?

gilotek
4. únor 2008

Ahojky, už se z toho asi snad zblázním 🙂 Malýho když přebaluju vždy se počůrá. Po rozbalení plenky čekám hodnou chvíli jestli se nepočůrá a já to nechytím do pleny. Ale on si to vždycky nechá nakonec když už má namazanou prdýlku a tak a všechno počůrá včetně oblečení a pleny bavlněné kterou dávám na přebalovací podložku. Takže je jak hrozná spotřeba oblečení tak plen.... Nehledě na to že když ho pak musím převléknout tak řve a pak je těžké ho utěšit. nemáte nějaký trik?

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gilotek
autor
4. únor 2008

a ty malou přebaluješ taky na látkových plenách nebo používáš nějaké jednorázové?

maart
4. únor 2008

Presne tak, Zuzko, mne to mala beruna dela taky a jeste ke vsemu tak nejak jinak "nenapadneji"...u kluku jsem to aspon videla a vedela jsem, ze je mokro, u ni nevidim nic....casto mokrotu zjistim az pomakem, je to liska podsita 😀 .

perada
4. únor 2008

Náš Péťa se občas i vykaká a moinulý týden to udělal hned 2x .. pokadil se do plíny, tak jdu přebalit a čistím zadečeka vidím že tlačí a leze to leze...a samozřejmě s tím trochu čúrání..utřu mu zase zadeček, namažu ho a že h ojdu převlíct a zase tlačí a zase kadí 😝

Jinak už je to automatika..když přebaluju, jak sunám plínku tak přes pytlíka hodím látkovou a je tam dokud nezapínám papírovku 🙂

iza
4. únor 2008

gilotek tak zkus dát mu přes pinďu látkovou plenku...počůrá pak jen jí a nic okolo 😉 ...hlavně časem se to upraví neboj 🙂

kacka79
4. únor 2008

Ahojky, nám se to stávalo snad pokaždé... te´d už je to vyjímečně...

zdenka26
4. únor 2008

Tak u nás je to pravidlo 😀 Dávám mu přes pindu látkovku.Malej z toho má vždyckz strašně velkou srandu 🙂

gilotek
autor
4. únor 2008

to ten náš z toho moc velkou srandu nemá. Ono přebalování ho moc neba a vždycky hrozně řve 😖

natalie77
4. únor 2008

Ahoj,dělám to jako Iza taky mám na přebalováku látkovou plenu, tu mu dám mezi nožky..dělám to i po koupání, když ho mažu...

agny
4. únor 2008

Klasika i u nás, ikdyž je fakt, že teď už to dělá míň, dřív to bylo 4krát z 5 přebalení. Nejvíc mě vadilo, že už byl komplet namazanej a pak ta patlanice 😢 Trochu může poct, když ho rozbalíš a trošku si s jeho piňdou pohraješ, nazvedneš, malinko stáhneš předkožku, to u nás někdy vydráždilo k okamžitému počurání se a já to zachytila do staré plínky.

gilotek
autor
4. únor 2008

holky, ale tou plínkou mu přece zakryjete i zadeček. To se pak špatně maže. Navíc mu přeci musíte mazat i tříšla. Já nvevím asi to chce cvik nebo co 😢 Děkuju všem. 🙂

andulkaavetrelec
4. únor 2008

a už jste někdo zažil tzv "trojkombinaci"? já několikrát: čůral, kakal a blinkal zároveň 😖 😀

schnek
4. únor 2008

gilotku, a co třeba zkusit čínský nočníček a nějaký čůrací zvuk? třeba jste vhodní kandidáti na bezplenkovou metodu 😉

reruna
4. únor 2008

Ahoj, někdy se to stane ještě i teď , ale už míň, když byl menší, tak to bylo pravidelně při rozbalení, si načůral až do pusy 😀 Ale dávám mu vždycky na pinďu bavlněnou plenu, tak se to někdy podaří zachytit. Ale te´d už mi po té plínce šahá a strhává ji 😖

elly
4. únor 2008

Tak ja koukam, jestli se nezvedne pindik a pak rychle prebalim...stalo se nam to snad jen dvakrat 😉

agny
4. únor 2008

Elly, to já taky koukala i pár minut, věděla jsem ,že to určo přijde, ale on si vždycky počkal až byl namazán a pod sebou čistou plínku, v ten moment než jsem stihla zalepit, spustil. Andulko, já zažila jen dvojkombinaci a stačilo 🙂

nikkos
4. únor 2008

Holky tak tady jsem se fakt zasmála, to jsou ale potvůrky 🙂 🙂 🙂 Náš malej to dělá pořád a to už mu bude 5 měs. a nic se nemění, tak nevim nevim jestli se to věkem upraví 😨 Já vždycky koukam jestli mu pinďa stojí, ale někdy to stejně neodhadnu a je mokrej on, já, přebalovák, koberec,...dokonce i na zeď občas něco nakreslí. A hodit přes něj plenu? Ani náhodou. V tu ránu jí má v puse 😀
Jo a trojkombinace je boží, myslím že po porodu by měla matkám automaticky narůstat ještě alespoň jedna ruka 😉

petraluk
4. únor 2008

Ahoj holky 😉 Když chlapečci čůrají tak se jim ten pinďa trochu postaví. Chce to zvyk, za začátku jsem to taky nevychytala, ale teď už se nám to nestalo poměrně dlouho 🙂

flora
4. únor 2008

Mě to prcek dělá taky, ale jsem za to ráda. Už mám objednaný čínský nočníček a budeme se to pokoušet chytat 😉 Zezačátku jsem se na bezplenkovku necítila,ale když si o to tak pěkně říká sám... 😀

mysulka
4. únor 2008

Nám Honzík čůrá za ramínko, tak většinou trefí zeď za pračkou 😠 Tak ho pozoruju a až když se něco podivného blíží, tak dávám hadrovou plenku, jinak jí mám jen pod ním. Abych neměla takovou spotřebu plenek při přebalování, tak mám na ní papírovou utěrku, na čůrání to nepomůže, to je jasné, ale na špinavou prdelku, či na stoličku to stačí 😉

Holky, co je to ten čínský nočníček?

mysulka
4. únor 2008

děkuju 🙂

kupinka
4. únor 2008

Já taky dávám látkovou lpínu,ale už to mám v oku 😉 zvedne se a hned čůrá,tak už na mě nevyzraje,už jsem vycvičená 😀 😀

elucinka
4. únor 2008

Mně se taky většinou povede chytit to do pleny, ale párkrát mi po koupání ztrestal i osušku 😅
Adam má problém s jednou ledvinou, tak občas musím poránu chytat moč, dávám ji na rozbor a kultivaci. To je pak dobrodrůžo - obložím ho plenami a čekám, sem tam ho zalechtám na bříšku, nebo na nožičce, nebo na něj fouknu a většinou se to povede, ale protože musím chytit do zkumavky tzv. střední proud, tak jsem většinou počůraná já, pleny, Adam, přebalovák i podlaha pod ním, docela masakr 😀 😀

zuzanacb
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anatanka
4. únor 2008

Ja myslim,ze je to celkem klasickej jev, ze se mimco, jak se mu sunda plenka pocura. Jenom chlapecci u toho asi nadelaji trochu vice skody nez holcicky 😉

nikka.vo
4. únor 2008

Já si myslim,že to je tím, že mají najednou na pindíse nebo pipindu chlad,ovane je lehký,svěží vánek a oni si z toho krůpnou -až když je úplně odstrojíte a nebudete na nich držet plínu 🙂

Já teda ale můžu říct, že za celých osm měsíců se mi takhle ,, naschvál,, vyčůral jen párkrát 😎 , já osobně sem nebyla počůraná snad nikdy, jen babičky to občas odnesly tak,že museli ždímat i podprsenku 😀

andilek
4. únor 2008

mě to Ondra ze začátku dělal taky, ale poslední dobou je čím dál tím lepší a vydrží než se s těma plínkama poperu 😀 , ale za to mi začal čůrat ve vaničce, občas je to takovej "vodotrysk" až na podlahu 😅

katako
4. únor 2008

Gilotku, my jsme takto přesně začali s bezplenkovoukomunikační metodou. Četla jsem o ní už v těhotenství, ale moc mi nebylo jasné, jak ji praktikovat. Ze začátku ale stačilo po rozbalení podržet v klubíčku nad umyvadlem nebo vhodnou nádobou a říct čurací/kakací zvuk a miminko se většinou vyprázdnilo. Později jsme pořídili i čínský nočníček a začali používat látkové plínky. U vetšího dítěte člověk spíš reaguje na jeho signály a umožní mu vykonat potřebu mimo plínku. Později by měl nastat hladký přechod na sedící nočník nebo chození na záchod.

Na MK najdeš i diskuzi o bezplenkové metodě, momentálně se chystá o tomto způsobu hygieny u miminek Almanach, informace najdeš i na http://www.mokosha.info/content/blogsection/0/68/

iza
5. únor 2008

gilotek já být tebou tak to fakt neřeším...martínkovi je přece 5týdnů..je fakt ještě maličkej..neboj ono se to upraví a na tu plenku nezi nožkama...dáš jí jen na pinďu....namažeš prdku, dáš pod něj papírovou plenu(pokud používáš), rychle namažeš třísla a zabalíš ..a je to 😉