Cvičení a plavání batolat. Od jakého věku chodíte?

marti7
15. říj 2008

Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat jaké máte zkušenosti, od jakého věku dítěte jste chodily nebo chodíte, jak jste spokojené, zkušenosti, jestli jenom samé klady nebo i nějaké zápory (bojím se aby mi dítě třeba na plavču nenastydlo 😕 ) Děkuju 😵 😵

eps
15. říj 2008

Madla teď má 14 měsíců, plavat chodíme od 8 měsíců, cvíčo u nás není, tak jsem zvolila kroužek pro děti od 1-4 let, kde si hrajou s balónky, malují, zpíváme, říkáme básničky a různě poskakujem a tak.

Co jsme chodily na plavčo od dubna do léta, tak bez nemocí, rýmy, do té doby co měsíc, to rýma... teď už má jednu rýmu za sebou, já taky jednu chorobu (chytla to ode mně), al eto bylo změnou počasí a ne plaváním.

Určitě doporučuju!!! Minimálně si zvyká na jiné lidi (jak děti, tak dospělé), máme trošku jiné aktivity než bych s ní mohla dělat doma...

j.a.n.u.s.
15. říj 2008

Diky za tema!

Plavco super, miluje vodu az ma fialove rty, ale otuzuji ji a jak pise eps...jine prostredi, jini lidi.

Chystame se taky do MC na nejake cviiico s batolatky. 😉

eps
15. říj 2008

Ještě doplním, v kroužku jsme třeba malovali vodovkami, hraáli si s plastelínou...a do toho se mi teda doma ještě nechce 😉

suki
16. říj 2008

ahoj my teď čerstvě chodíme cvičit a je to super, malé se to moc líbí a mě taky. Děláme tam všechno možné, každá hodina je jiná.

kubaka
16. říj 2008

marti 7 - třeba našemu prvnímu začalo plavání vadit na nosní sliznice - měl pořád rýmu, ale z nastydnutí to nebylo a doktor ORL nám řekl, , že veřejná voda dětem moc neprospívá. že to vůbec nerad vidí. Navíc se malý vůbec nebavil - ta změť lidí ho spíš rozrušovala. Pak měl úraz hlavy a zrušili jsme plavčo úplně. Je to podle povahy děcka - některé má rádo rozruch a čím větší rumraj tím líp = můj maličký. Nebo je to senzitivní křehké stvoření, který má z rrumraje a davu noční můry = můj puberťák. Nejspokojenenější byl doma nebo na písku.
Ono je to spíš o společně aktivně stráveném času, utužování vztahu a pro maminu vytrhnutí ze stereotypu. Než že by plavání či cvičení batolat mělo najěký velký význam pro dítě. Dítě si vystačí úplně samo. Dokonce si potřebuje odehrát tento čas o samotě. Je to fajn, když je nějaký kroužek baví. Když ne, taky se nic neděje.

kacka79
16. říj 2008

Tak my chodíme na plavčo od 5 měsíců a super, Fíla miluje vodu!!! No není se čemu divit, oba s manžou jsme potápky 😉 Jinak na cvíčo s batolátky chodíme taky, to od roka a 2 měs a taky dobrý, i když nejdříve nespolupracoval, ale nenutila jsem ho nic dělat a teď už se krásně zapojuje / chodíme cca měsíc/ a moc nás to bavííí!!! Teda mě s Fílou baví všechno 🤐

denisamertova
17. říj 2008

Ahojky!
Já si teda život s dětma bez plavča a cvíča nedovedu představit.
Na plavčo jsme s Adélkou chodily od půl roku a mrzí mě, že v té době u nás ještě nebylo zavedené plavání
miminek od tří měsíců ve vířivce. Já osobně jsem odkojena vodou a s dětmi - plaváčky - pracuji celý život.
Vedu kurzy plavání pro rodiče s dětmi. Je to super vidět ty prcky jak skočí se skokánku po hlavě do vody a vůbec jim to nepřijde nepřirozené. A cvičeníčko? U toho se také nesmírně vyřádíme!! Vedeme s Adélkou i kurzy cvičení prcků s rodiči a je to prostě paráda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lenerka
17. říj 2008

ahoj

děkuji za toto téma
u nás je zrovna moc aktuální
Začli jsme s dcerou chodit od září na plavčo
vodu miluje až přeně do zfialovění rtů
první 2lekce super
ale pak přišlo na řadu potápění a bylo to
teď už každou lekci propláče!!!!
nechce se učit plavat na zádech na bříšku potápět
nechce být ve vodě co má 28C,ale jen ve výřivce ve 33C kde má pak po lekci plavání volnou zábavu a nebuzeruje jí žádný instruktor
jsem z toho docela smutná
dala jsem za to 3100kč a Kačka se děsí dne ,kdy máme jít na plavání!!!
ale nesmím to vzdát!!!

cvičit chodíme také
přeci jen jí budou 2roky a děti vyhledává a s maminkou už se doma nudí
je potřeba ty děti nějak zabavit

kubaka
18. říj 2008

lenerko, já teda nevím, ale pokud má k tomu plavání takhle bouřlivý odpor, nelámala bych ji a naopak bych to vzdala. To je co jsem psala výše - má to být o radosti, pokud se to dítěti nelíbí, oželím i ty peníze. Jaké trauma z toho může mít si netroufám odhadovat. Když se v tom necítí, ví proč. Peníze nepeníze 😒
A do kolektivu bych jí nenutila taky, takže nemusíš mít pocit, že ji ochudíš, když nebudete "vymetat" všechny možné kroužky a aktivity. To je dětská vývojová psychologie: 2 leté dítě sice "vyhledává" druhé, ale jen ze zvědavosti, jako všechno okolo sebe - oťukávají se, okukují, ale nepotřebují se. Do 3 let si batolata stejně hrají vedle sebe, nikoliv spolu, nestojí o to, aby mu někdo zasahoval do jeho hry. . To psal už Makarenko a moderní věda to přejala- dítě do tři let si dokonce potřebuje hrát samo, odžívá si tak svůj vnitřní svět, konflikty, vybíjí agresivitu. "Pokud dítě donutíme hrát si ve skupině, nezbaví se agresivity" - píše doslova. Mrně si vystačí na písku, venku s balonkem. Mám taky hodně čilé batolátko, je to děs ho zabavit nebo aspoň znemožnit devastaci bytu 😀 Ale druhé děti na písku očividně vnímá jen jako další zajímavý objekt někde mezi kyblíčkem a houpačkou 😎
Takže pokud chodíte s batolaty do kroužků kvůli pocitu, že potřebují děti - můžete mít čisté svědomí. Nepotřebuje 🙂 Pokud se tam všichni bavíte ,tak je to jen dobře 😅

liska21
19. říj 2008

Ahojky,já s naším benjamínkem chodim plavat od 4měsícu. Vodu si zamiloval na tolik,že už plave s pásečkem úplně sám,nejraději do vody skáče,sjíždí po skluzavce a plave pod vodou. Já sama ho obdivuji,nesnáším totiž když mám mokrou hlavu a potápění už vůbec ne,po mě teda rozhodně nebude 😀
Také chodíme do MC,nejraději tam maluje štětcem a vyrábí něco z papíru,cvičení ho ani trochu nebaví to raději lítá po celé herně.

mkr
22. říj 2008

my to te´d zažíváme, malá vodu miluje, v létě se koupala v bazénech, ale na plavču ji to neba je to boj pro nás oboje, myslela jsem, že ti bude supr, ale bohužel, vodu doma miluje, zažil jste to taky někdo, zpravilo se to, nebo jste museli zkončit?

lenerka
22. říj 2008

mkr

ahoj
máme stejný problém
doma vodu miluje
i v létě se koupala v bazénku,ale jen co jsme začly chodit na plavčo je to děs běs
ale nevzdám to!!!!
včera jsme zrovna byly plavat a 30min.skoro bez pláče
zítra jdeme znova tak uvidíme
ona si chce v tý vodě hrát a né se učit plavat
tak vám budeme držet palečky nevzdávejte to

petraluk
23. říj 2008

Tak my chodíme plavat od 3 měsíců, malej vodu miluje, potápění mu nevadí, takže jsme oba moc nadšený. Teď už si taky začíná vybírat co ho baví a co ne, instruktorka nás do ničeho nenutí, kdyby nechtěl dělat nic a celou dobu jen brečel, tak nás nechá ať si tam třeba celou lekci jen hraje a zapojuje se postupně. Myslim, že nejdůležitější je dítě do ničeho nenutit, pak si to akorát zprotivý a logicky už bude jen řvát 🙂

NIkdy jsme nebyli nemocný, na bazéně je herna, kam chodíme po každý lekci, alespoň na půl hodiny, abychom nešli hned do tý zimy 🙂

Cvičit zatím nechodíme, u nás jsou všechny cvičení pro roční děti už pro chodící a malej v roce ještě nechodil, teď už tedy jo, tak to necháme od ledna 🙂

liska21
23. říj 2008

Ahojky holky,mkr lenerka vím přesně co prožíváte Honzík se takhle choval vloni,prostě se šprajcl a nechtěl spolupracovat. Trvalo to tři měsíce a pak jak když utne,vrátil se opět do zajetých kolejí a dělal to co má. No a teď je jak potápka,vlastně ne on říká,že je Nemo 🙂

lenerka
23. říj 2008

tak dneska už máme za sebou další lekci
a opět pláč už doma,že se nepojede koupat
naštěstí náš instruktor taky do ničeho nenutí
takže děti plavaly a my si celou dobu hrály
od ledna jsou další kurzy,ale my rozhodně chodit nebudeme
budeme chodit samy do bazénu a budeme si hrát
ať mě nepřestane milovat vodu,to by bylo škoda
snad bude dobrá
bude chodit i s manželem tomu ve vodě věří víc než mě
tak uvidíme

eps
24. říj 2008

Madlenka mi taky řve. Chodíme na 2.kurz, změnili jsme prostředí a instruktorku. První kurz v pohodě, brečela jen po potápění a to jen někdy, celkem klid ,no, 2. kurz nám začal v září, 1. hodina s úsměvem (nebylo ždáné potápění, možná 1x pod vodu), pak jsme byly nemocné a další hodinu prořvala od začátku do konce, myslela jsem, že doznívající rýma v tom měla podíl...jenže další lekci zas prořvala celou (nepomohlo mazlení, tulení, pevné držení, ani jsme nešly pod vodu...), pak tak půl na půl, držela se mě jak klíště, pod vodu šla asi 2-3x a já s ní...no, pak už jen kroutila hlavičkou, že nechce plavat, uklidnila se až venku a vevířivce, která je teplejší (28 bazén, 33 vířivka). Byli jsem tam i s manželem, na bazéně sami a řvala taky, takže to není o lidech a hluku, spíš myslím studená voda, i když v létě vlezla do čerstvě napuštěnýho bazénu a byla v pohodě...A na manžu nedala vůbec, chtěla být jen u mně.
Pokud vidím, že natahuje, snažím s ji nějak zabavit, často plavem s míčkem nebo nějakou hračkou, snažím se omezit potápění (to se moc nelíbí instruktorce), jen aby neprořvala lekci. Ve vaně se čachtá ráda...Uvidíme co bude dál, další kurz zatím rozmýšlím, ještě mám čas ...Nebo se možná vrátíme do původního bazénu, tam byla teplejší voda...(ale dražší kurz a ne takové zázemí na suchu)

Snažíme se to spolu nějak zvládnout, bojujeme, uvidíme, jaké to bude dál. V kroužku kam ještě chodíme za dětma a malovat a tak (viz výš), se jí íbí, sleduje, zapojuje se...

bubu.le
27. říj 2008

Myslím že plavání s dětmi je v pohodě, já sice s malým nikam chodit plavat nechodila, ale docela toho lituji, možná že to jěště skusíme. Myslím že to plavání je pro děti i pro maminky super, i jako odreagování, at je ten den trochu jný, my máme doma třeba každý den prakticky stejný ! 😢

eps
27. říj 2008

bubu, určo to zkuste, některý bazény stejně berou až od 6 měsíců (teď máte 7), většinou v lednu začne nový kurz...

lennetfrigg
27. říj 2008

Ahoj maminky, jak tak čtu, tak co dítko, to jiné zážitky. My chodíme s malým taky plavat, vodu miluje a když napouštím vanu, tak křičí radostí. Ale nebylo to uplně bez problémů. Malý má citlivé očička a tak po třetí lekci, kdy jsme více nacvičovali potápění, si začal mnout očička-čímž vše jen zhoršoval a tak došlo i na pláč. Po této zkušenosti se bál i ve vaně a nechtěl se mě pustit. A tak jsme na pár dnů vynechali nácvik hesla a koupali se spolu. Naštěstí to zabralo a opět vodu milujeme...Máme fajn instruktorku, takže do potápění nenutí a když ho něco nebaví, tak to neděláme. Chci, ať ho voda hlavně baví🙂 No a očička? Tak ty pořád pálí, proto nám paní instruktorka příště půjčí brylky a uvidíme.

nikkos
19. led 2009

Holky, chodíte na plavčo když má dítě rýmu??

jandalinka
19. led 2009

My chodíme teď od ledna na naše první plavání a také lituji,že jsme nezačali dřív,ale někam k tomu nebyl čas či jsem se bála,ať neonemocníme......jinak na plavání nám říkalai,že s rýmou klidně můžem jít plavat... 😉

malovani
20. led 2009

My chodíme do hudebky od 6 měsíců (hudební škola Yamaha), naprosté nadšení jak mé, tak Evulky 🙂 , do cvičení chodíme taky tak nějak od 6 měsíců, taky spokojenost.
Plavat nechodíme, pokaždé, když jsme měly začít, tak Eva onemocněla, tak už to nehrotím a jestli budem chodit, tak asi začnem na jaře anebo až přes léto...

bramburka
20. led 2009

Plavat chodime a od patku taky na cbíčo, tak jsem zvedava 😀

elly
20. led 2009

My jdeme plavat poprve zitra..jsem na to zvedava..cviceni je tu od 1,5 roku..takze to tak az za mesic....hlavne, ze bude mezi detmi. 😉

sarkabrezen
20. led 2009

ahoj holky, my byly plavat poprvé a naposled v 7 měsících. bylo to dopoledne... odpoledne už malá zvracela a večer ležela v nemocnici na kapákách - rotavirová infekce, která se přenáší převážně vodou. takže největší pravděpodobnost, že se nakazila v bazénu. nechci rozhodně nikoho strašit, plavání dětí je určitě super, jen bych to doporučovala až později, minimálně v roce. to už je ta imunita přecijen lepší. já chci ten blok, který od té doby mám taky kvůli malé překonat a jít, ale opadne ta doba chřipek a nachlazení... někdy na jaře.

ale cvičit chodíme prakticky od 5. měsíce a malá to miluje. nejdřív jsme chodily do mateřského centra a teď už dokonce do tanečního klubu. 🙂

petalena
13. únor 2009

Hledam cviceni pro batolatka na P-8, mate nekdo zkusenosti s Yamahou, Pohyb detem, nebo a-cetrem, ktere tady pusobi? Pripadne neco dalsiho v okoli? Diky 😉

lenkazdenek
14. únor 2009

Petanela- zkus cvičení na krakově,je to fakt super tady je odkaz http://www.kdkrakov.cz/index.php?action=10101&i...

sedivka
5. bře 2009

Nemate nekdo doporucenihodny tip, kde hledat cviky pro kojence/batolata (6 mesicu-3 roky). Nejakou knihu, web? Radi bychom vedli v nasem materskem centru kurz. Diky

to.manka
23. bře 2009

My jsme začali chodit na kurz plavání v březnu. První dvě lekce v pohodě, pak jsme byli týden nemocný.Po nemoci jedna lekce v pohodě, ale ty další nic moc. Prostě přijdeme do šatny a začne strašný řev a trvá po celou dobu než přijdeme k bazénu tam je pak klidná. To samé když vylezeme z bazénu, zase celou dobu prořve. Teď naposledy pofňukávala už i v bazénu 😒 Máte někdo taky podobnou zkušenost? Nevím, jestli máme vydržet nebo raději přestat chodit a zbytečně tak malou nestresovat 😖
Jinak Markétka je celkově klidné miminko, nebojí se cizích lidí a vydrží si hrát docela dlouho sama

kuzelka
28. čer 2009

Ahojky
chci se zeptat, je tady najaká mamča co chodí s batoletem na bazen do dětského bazenku jen tak? Myslím tím jako sama, bez nějaké zaplacené lekce?? Dík 😉