Cvičení v době kojení. Můžu chodit?

verusch
16. zář 2019

Ahoj mam dotaz muzu chodit na powerplate abych treba neztratila mleko ?

20190418
16. zář 2019

Určitě. Ztráta mléka hrozí při vrcholovém tréninku (i když ani v tomto případě ne kazdopadne) nebo extrémním vyčerpaní. Ne při cardio lekci ve fitku.

simkru
16. zář 2019

@20190418 z pocatku se kvuli tomu ale bricho nesmi cvicit vubec, nebo? Jen nevim presne, po cisari to jsou 4 mesice a po vag. dva. Ja bych rada zacala po sestinedeli...

martiniquest
16. zář 2019

@simkru Zacit muzes okamzite po porodu - ovsem cviky na zpevneni brisni steny a diastazu

20190418
16. zář 2019

@simkru ale tak to je úplně jiná otázka. Ptala ses kvůli kojení ne za jak dlouho od porodu 🙂 Císař to vůbec netuším a určitě je na místě být hodně opatrný. Po v pohodě vaginálním porode je asi šestinedělí základ a pak každý dle toho, jak se cítí.

eithelwing
16. zář 2019

V šestinedělí jsem cvičila to, co mi ukázala fyzioterapeutka v porodnici.
Po šestinedělí, jelikož jsem se hojila dobře, jsem přidala i kolo. Nic extrémního. Jen jsem si dávala pozor, abych vyrazila po kojení a měla rezervu na další. Prý, když se kojí hned po sportu, nemusí dítěti mléko chutnat. Zkušenost s tím ale nemám.

martiniquest
16. zář 2019

@eithelwing Pri fyzicke namaze se do mleka vyplavuje kyselina mlecna. Ale muselo by jit o opravdu velmi narocnou aktivitu, aby to dite poznalo.

jade85
16. zář 2019

Já běhám, cvičím ve fitku a mléka mám pořád dost a nezdá se mi, že by mladej nejak reklamoval po cvičení jeho kvalitu 😂 o kojení se kvůli cvičení rozhodně bát nemusíš😉

verusch
autor
16. zář 2019

Diky holky neptala jsem se od kdy ale kvuli mleka vin te zezacatku to nesmím přehánět ale uz bych chtela zacut neco dekat