Dá se předělat u postýlky bočnice, aby se dala stahovat?

jasminy
31. kvě 2011

Když jsme kupovali postýlku, vůbec jsem si neuvědomila, že nemá stahovací bočnici. Dalo by se to dodatečně udělat? Nemáte někdo podobný problém?

kutcher
31. kvě 2011

@jasminy jasně, všechno se dá - pokud máš nějakou lepší postýlku a nechce se ti prodat, tak se tam dá instalovat vodící kolejnička s pojiskou, popř odkoupit nějakou starší postýlku, která tento systém má a instalovat to, dobrej kutil si poradí...

hojda
31. kvě 2011

Dávala bych hlavně pozor na bezpečnost, tyhle domácí výrobky někde něco přehlédnou a pak se snadno někam strčí prstík...Možná bych jí prodala a koupila novou.

babyrenka
31. kvě 2011

Předělat pevný bok postýlky na bok stahovací asi je technicky proveditelné. Ale musíte vědět, kde seženete kování na bezpečné zajištění a ovládání stahovacího boku, budete muset pevnou bočnoci poněkud zúžit na délku postýlky, aby se mohla v konstrukci dotažené postýlky pohybovat. Také musíte počítat s tím, že celková konstrukce postýlky už zákonitě nebude tak pevná, jako když ji napevno spojoval a zpevňoval ten bok, který z ní vyndáte. Nakonec také, když už toto všechno budete mít připravené, musíte také počítat s tím, že celé spuštění boku se bude provádět na výšku zhruba 10 - 12 cm, protože postýlka s pevným bokem většinou nemá větší rozdíl mezi spodní hranou bočnice a podlahou a jinam ten bok nepůjde stáhnout. No a pokud Vám nebude vadit, že s prvním zářezem nebo zavrtáním do konstrukce postýlky přijdete o záruku, tak si ještě spočítejte, jestli Vám těch 12 spuštěných centimetrů stojí za to.

seb
1. čer 2011

my máme taky postýlku bez stahovací bočnice a vůbec nám to ničemu nevadilo, mimi se tam uloží stejně dobře a za chvilku povyroste a už to stejně nebudete potřebovat

crca
1. čer 2011

My měli ty klasické taky bez stahování a do 6 měsíců je měli normálně nahoře a pak už šli úplně dolů jelikož se stavěli,takže jsem to vůbec nepotřebovala 😀 Myslím,že je to zbytečné,jak už tady zaznělo,za chvíli vyroste a nebudeš to potřebovat 😉

lucie777
2. čer 2011

To mi přijde naprosto zbytečný, my teda máme stahovací, ale měli sme to stažený jen ze začátku, kdy byla matrace nahoře a malá se nepohybovala, ale jakmile začala stát (což bylo v 7 měsících), šla matrace úplně dolů a už sem nestahovala, když sem jí brala z postýlky, buď už stála nebo sem se trochu víc ohla, ale předělávat takhle postýlku mi přijde jako blbost, takový práce by s tím bylo a v podstatě k ničemu.. 🙂