Dá se s miminkem obejít úplně bez kočárku?

sonka.77
16. dub 2013

Prosím o zkušenosti, zda se dá s miminkem obejít úplně bez kočárku. Myslím tím bez hlubokého kočárku, dítě bychom první měsíce jen nosili v šátku, doma by spalo v postýlce a na cesty by bylo v autosedačce. Koupili bychom až kvalitní golfky. Dík.

jaya
16. dub 2013

@romantika V korbe v aute? To je prece proti predpisum. Nebos to myslela jinak?

band
16. dub 2013

já si to bez kočárku neumím představit. První měsíce sem to praktikovala tak, že jsme Vikyho dala do kočárku na zahradu a on se tam krásně vyspal. Já měla zatím čas si udělat potřebné věci doma a on byl na čerstvém vzduchu. Bydleli jsme na špatně dostupném místě a Viky se narodil také v řijnu, takže vycházky by byly složitější. Další věc je to, že když jsme přijeli k rodičům, tak vzali prcka v kočárku na vychajdu a já měla opět čas - na relax a na práci. Pro mě byl v tom prvním půl roce kočárek hlavně pomocník, který mi dával prostor dělat i něco jiného než poskakovat kolem malého 😵 - to byly zlatý časy 😀

jika10
16. dub 2013

@sonka.77 Tak ja teda nesatkuji a ani to zatim neplanuji, ale povim ti vlastni zkusenost. V prvnich tydnech male jsme uspavali a spali jedine v hluboke korbe kocarku. Kdykoliv jsme ji dali do postylky, tak byl strasny rev a nemohla tam spinkat, ale jakmile jsme ji dali do hluboke korbicky, zadelali strisku a mela kolem sebe omezeny prostor, bylo to zlate dite a hluboka korba nas zachranila. Takze ja hlubokou korbu ke kocarku doporucuji.

Jo a podotykam, ze jsou kocarky, kde muzes poridit sportak, ktery jde do uplneho lehu a prikoupis na nej tzv. prodlouzeni luzka a mas z toho jako "hluboky" kocarek 😉

sikulka2011
16. dub 2013

@llluckaaa klasické staré golfky teda rozhodně spojenou rukojeť neměly, mamka na ty dnešní sportáky koukala jak puk. jinak dnes už existují i golfky, u kterých se ta rukojeť dá nasadit a spojit ty golfové hole

sonka.77
autor
16. dub 2013

@lubinkova souhlasím s tvým názorem, určitě nechci tahat dítě v šátku celý den.

sonka.77
autor
16. dub 2013

@kammka já myslím , že s říjnovým miminkem toho venku už moc nenagrilujeme 🙂

svoba
16. dub 2013

@sonka.77 bez kočárku se dá existovat.

svoba
16. dub 2013

@jaya je i korba do auta, která splňuje předpisy

sonka.77
autor
16. dub 2013

@romantika není to o penězích, jen o diskusi, přítel tvrdí, že to bez kočárku jde, já si to zatím neumím moc představit, tak zjišťuju informace.

sonka.77
autor
16. dub 2013

@band jo to vožení prarodiči taky řeším, to bez kočárku nejde 🙂

sonka.77
autor
16. dub 2013

@jika10 a co udělat omezený prostor v postýlce, přehodit nějakou deku, jakoby stříšku a obložit mimi něčím, aby nebyl prostor tak velký?

garfie
16. dub 2013

@sonka.77 Hele, jasněže se bez něj obejdeš, ale s ním je to lepší 🙂 Ale koupě kočárku je dnes otázkou chvilky, takže uvidíš.....co se týká nošení v zimě, nezapomeň, že může být mimi opravdu těžké, navíc ho musíš víc oblékat. Co se týká nákupů, hodíš autosedačku do vozíku.....nebo si pořiď podvozek na který jde naklapnout autosedačka a potom sportovní část....ale vcelku nechápu, proč ho nepořídit, kvůli financím?
A jaké máš vztahy s ex tvého muže? Nemůžeš se zeptat na zkušenosti i jí?

jika10
16. dub 2013

@sonka.77 Do postylky jsme dali mantinel, okolo slozenou perinku a stejne tam spinkat nechtela. Spinkani se zlomilo az po sestinedeli, ale je fakt, ze jakoby strisku jsme nezkouseli

sonka.77
autor
16. dub 2013

@garfie 🙂

Možná bych se jí i nakonec zeptat mohla, sice nejsme nějaké kámošky, ale vycházíme spolu normálně.

sonka.77
autor
16. dub 2013

@jika10 to je beran 🙂

djn
16. dub 2013

někdo nepotřebuje kočárek, někdo nepotřebuje postýlku, i takové maminky znám...já osobně potřebuju oboje a hluboký kočárek si nemůžu vynachválit, např. při nákupu nebo na vycházkách - nahrazuje veliký ruksak, nic nemusím tahat v ruce...moje Daniela má skoro 7 měsíců, ještě nesedí a tak stále jezdíme v hlubokým

jaya
16. dub 2013

@svoba Mozna splnuje predpisy, videla jsem korbu od Peg Perego, ale jak to dokazat policistum, az te budou chtit pokutovat? A druha vec je, ze na me moc bezpecne nepusobi. Prece jenom je ve vajicku dite prosi smeru jizdy a je tak odolnejsi vuci narazu.

kacenka1987
16. dub 2013

Jsou korbičky, které mají pásy a tam pak vozíte dítě klidně v autě 🙂 Ale je jich pouze pár 🙂

llluckaaa
16. dub 2013

@sikulka2011 To jo, dneska už jsou dobré vychytávky, o kterých se našim maminkám ani nesnilo 🙂

janka
16. dub 2013

Odpoved na Tvoji otazku: Ano da se obejit bez hlubokeho kocarku. Ja jsem zrusila kocarek ve 2 mesicich a do 2 a pul roku pouzivala manducu. Jenom v lete obcas golfky.

Takze pro zhrnu predstavu:
vyhody a nevyhody satku
+ mobilita (i pokud napadl metr snehu a ja musela na urady, nekolik x prestupovat a nebyl problem)
+ da se s nim delat temer vsechno i v domacnosti
+ nebojim se ze nastydne, mam ho pod kontrolou
+ pokud ma tezky reflux, je k nezaplaceni (reflux ma 40%miminek)
+ vetsina deti se v nem zkludni (kdyz lezou zuby a tak), jen treba najit pro nej vhodny uvaz
+ mne to uklidnovalo
+ pokud nosis pravidelne, zada si na vahu zvykaji postupne

- nemuzes dite "odlozit"... napr musis s nim treba i na WC, anebo musis hledat misto kam ho polozit a nekdy taky potrebujes byt sama se sebou
- zada 😉
- pokud nemas jeste nekoho na noseni, je to pak narocny (nase babicky nemohly a nechtely nosit)
- nevim jak po cisari
- nakup musis nosit pak na zadech
- ano, nemuzes si zkouset obleceni, ale kalhoty muzes 😉
- kdyz je ledovka, chce to mit dobrou obuv

Kocarek
+ neunavis se moc, staci jenom tlacit /nenosit - po porodu je kazda matka grogy
+ je dobry na uspavani miminka i doma (tak ze ho "udrncas")
+ mimco muze spat i na balkone (mimca spi na cerstvem vzuchu dele)
+ na prochazku muze jit kdokoliv
+ je dobry na nakupy- das do kosiku
+ podvozek je dobry na autosedacku, abys mimco nemusela budit
- tezko se jezdi ve snehu
- dite v kocarku jsem jednou podchladila 😖
- pokud ma reflux, tak potrebuje mit zadicka a hlavicku vys a to v hlubokym nejde (nebo jen malinko), golfky ano
- nehodnotim vliv na psychiku 😉 ale zalezi na mimcu, pokud je spokojene, neni co resit

Celkovo... zalezi na mnoha faktorech: matka, dite... taky jsem mudr, a byla jsem za to ze dite ma spat na rovnem.... ale ne vzdy to jde. Matka vyciti co miminko potrebuje a co mnu dela dobre. U nas byl v kocarku vzdy rev. Kupovala jsem drahy kocarek (3kombinaci) a u prvni jsem ho vyuzila prvni 2 mesice i to bylo vzdy s placem..., a pak jen obcas jako sportak a golfky. Ted s druhou ho pouzivam jenom na balkone, ale jenom diky tomu, ze vlozna taska je predelana na fusak a sportak a je v polosede. Manduca a satek jsou pro mne nejlepsi investice meho zivota. Obe mimca meli/maji reflux.
Starsi holka nema zadne nasledky, ale nebyla nosena v klubicku, jenom zvisle v manduce. Uzila si jako mala hodne bolesti, kontakt ji pomahal. Vyvijela se normalne. Dokonce je mnohem sikovnejsi nez rovesnici.

Pokud chces satkovat, tak satkuj a vnimej svoje pocity. Pokud chces kocarek, tak si nenechej do toho mluvit a kup si treba z bazaru. Rozhodne bych doporucila mit hned alespon sportak (je tezsi a masivnejsi, mene drnca) nebo golfky (je lehci, ale kup s pevnymi zady), nejlepe polohovatelne az do lehu. A poradny fusak a treba nanoznik k tomu.

"...pak by dítě mělo usnout doma v postýlce" promin ale jsem se pobavila. 🙂 u nas to nikdy nefungovalo. Pokud chces uz ted resit spani (coz je dobry napad 😉 )precti si knizku o spani od Prekopove nevim presne jak se jmenuje.. ale podstata je ze vetsina miminek potrebuje k usnuti neco rytmickeho napr kolebku, chuzi, dudlani siditka, prsa atd. Kocarek Ti to nahradi.
Hodne stesti 😉

romantika
16. dub 2013

@jaya no nevim, mam od bebeconfortu tu korbicku windoo s popruhy jako v autosedacce a upevnenim na zadni sedadlo. jestli je to zakazane teda nevim,kdyz je to na to udelane. Ale bohuzel vzhledem k tomu, ze po porodu mne museli vozit autem a dite jsem musela mit sebou a v autosedacce bylo fakt k neudrzeni, tak ani nic nezbyvalo. Kdyby nas zastavili policajti tak by asi pochopili. ☹(((( z porodnice jsem jela na ctyrech 🙂))) Korbicku jsem kupovala nahodne a nakonec to byl poklad, byla to izaroven kolibka a mala v ni opravdu jako v jedinem byla v klidu.¨
http://www.bebeconfort.com/fr-fr/produits/siege...

blondynka400
16. dub 2013

@jaya blbě jsem to napsala. Vedle sebe jsem měla malou, tak je to plné překlepů 🤐
http://www.romershop.cz/autosedacka-romer-baby-...

blondynka400
16. dub 2013

@romantika
@kacenka1987
@svoba ty korbičky s pásy existují. Třeba bebe, jané, chicco. V jížních zemích je to normálně povolené. Ale u nás ne (tedy před 3 lety 100% nebylo), pak už jsem to nezkoumala, navíc jsem na to viděla crashtesty a dítě bych do toho nedala. Sleeper je něco jiného (ikdyž na stejném principu), navíc pro malé mimi je to bezpečnější než vajíčko....
A k těm policajtům, mně s tím tedy stavěli a staví dost často a vždy chtějí vidět atest a pvoelní pro český trh, ktrý je ale samozřejně nalepej jak na všech sedačkách. Většinou se diví že to ještě neviděli 😀

romantika
16. dub 2013

@blondynka400 tak to mam stesti, mne nikdy, i jsem si kolikrat rikala, ze bych jim to prala, jak mala rvala a rvala 🙂)))) ja myslim, ze podstata kazde autosedacky je stejna, nebourat, at je sebe lepsi, mysim, ze pri havarce je to vzdy uz naprd obzvlast u miminka. Ja si malou jeste vzdy obestilala polastarkama a tak, nvim pri havarce bych u miminka v autosedacce ci korbicce neverila nicemu.

blondynka400
16. dub 2013

@romantika no já jezdím fakt hodně, s první jsem jezdila i daleko na jih.... Já vajíčko ani nezkoušela, jen ho vidí, naskočí mi husina a miminka mi je líto.... Nevím odkud jsi, ale na D5 je to zábava passatů, asi nemají co dělat, tak prudí. Vždykcy vidíš,jak koukají blbě do auta a pak mě zastaví 😝 Ale stavěli mne i v Praze, nebo to kontrolují při běžných silničních kontrolách...
Se zbytkem souhlas.. Ale kvalitní sedačka umí hodně, naopak narůstá počet nehod, kdy dospělý zemřou a děti v sedačkách přežijí...

beditha
16. dub 2013

Řešila jsem stejnou věc. Nakonec byl přítel, kdo vybral a koupil kočárek (hluboký). Teď bych volila vejce, šátek, od 4-5ti měsíců golfky. Na odložení (úlevy od šátku) se dá golfáč pořídit již dříve. Třeba Mclaren je i pro úplně prťavý.
@sonka.77

elana
16. dub 2013

@sonka.77 tak si kup něco takového: http://www.eshopbaby.cz/pliko-p3-classico-2013-... . Můžeš počítat s tím, že to bude až jako sporťák, ale přitom pokud se stane, že nakonec to nošení až tak nesplní Tvoje/Vaše představy, tak se dá dokoupit hluboká korba a máš z toho plnohodnotný kočár pro miminko, stále na tomtéž podvozku.

jinak holky mají pravdu: polohování do úplného lehu je u sporťáku jedna z priorit (ne-li priorita, já prostě kočár, který by to neměl+v mém případě takový, kdy nemůžu vozit dítě čelem k sobě, vůbec nebrala do úvahy...ale to má každá jinak tu mou druhou podmínku). Nicméně moje dítě sedělo v roce!, takže to by se pěkně pronesl, s posazováním nesouhlasím, takže prostě jsem ho vozila ve sporťáku vleže, takže mě se to plně vyplatilo, že jsem takový kočár chtěla (Hartan Topline S. Ale těch co jdou do lehu je víc).

golfky mám Inglesina Trip-jdou téměř do lehu, ale úplně 180° to není.

svoba
16. dub 2013

@jaya já to jen konstatovala. máme vajíčku i se základnou 🙂 bezpečnost na 1.místě 🙂

svoba
16. dub 2013

@blondynka400 jsem pro vajíčko. ale atesty to vážně má. ale pokud vim, atest získala i nafukovací (!) autosedačka. v dtestu propadla. zcela. dokonce jí považují za životunebezpečnou