Dá se s miminkem obejít úplně bez kočárku?

sonka.77
16. dub 2013

Prosím o zkušenosti, zda se dá s miminkem obejít úplně bez kočárku. Myslím tím bez hlubokého kočárku, dítě bychom první měsíce jen nosili v šátku, doma by spalo v postýlce a na cesty by bylo v autosedačce. Koupili bychom až kvalitní golfky. Dík.

kammka
16. dub 2013

@sonka.77 to ne, náš kluk je červencovej 🙂

blondynka400
16. dub 2013

@svoba já jsem zase proti vajíčkům, ta poloha v nich je šílená.... 😀 Je možné, že se za ty 3 roky něco změnilo, jak jsem psala. pak už jsem to nezkoumala... Ale mně to tedy nepřijde dostatečná ochrana, po zhédnutí těch crastestů už vůbec... Ten sleeper je v tomhle směru úplně něco jiného.
Nafukovací autosedačka? 😕 Ikdyž máš pravdu v tom, že když atest může získat i podsedák 🙄

svoba
16. dub 2013

@blondynka400 v tom vajíčku může být miminko jen krátkodobě. dle lekářů. jen na přejezdy.

kammka
16. dub 2013

@blondynka400 no když obřad začíná ve tři odpoledne
ale jako SOUHLAS.., já jsem v podstatě taky režimová, jenže když jsou babičky přes sto kiláků daleko, tak to bych měla být deset let jen zavřená doma a nikam nevyrazit?? tak holt párkrát za léto vyjedem všichni někam na svatbu, grilovačku, prase, berana...a když už jedem, je to obvykle z ruky, holt nemáme kamarády za rohem..jinak jsem taky proto, aby děti chodily spát v určitou dobu, aby bylo pokudmožno jídlo v danou dobu, atd.. vím, že ty děti vyrostou, klidně se kvůli nim dokážu omezit, ale abych , než vyrostou, byla jen s nima aby měly za každou cenu režim, to ne... to by nás brzo kamarádi zazdili, když bychom jim na každé pozvání řeklli, že nemůžem, protože by se děti nedostaly v osm do postele.. zas jak se říká vocaď pocaď...
právě proto mám třeba ten hlubokej velkej kočár, kluk se do něj vejde ještě i na začátku léta, pak ho vyměním za prostorný sporťák..

jarkalada
16. dub 2013

@sonka.77 já jsem si teda u většiny tvých příspěvků všimla, že píšeš, že na zimu nebudeš s malým stejně chodit na procházky.
Já jsem si děti přivezla v polovině října a pokud nebyly urputné mrazy, chodili jsme ven každej den. I jen tak bloumat po vsi, ale prostě to chce si tu hlavu aspoň jednou za den vyvětrat a i vyvenčit dět. Dýl ti budou spát, nadýchaj se čerstvýho vzduchu, budou koukat do stromů, na domy atd., nebo spát... Nevím, jak si můžeš myslet, že budeš do jara sedět doma, to by ses z toho zbláznila 😎 I když každej jsme jinej 😎
Za mně kočárek určitě ano. Je krásný ho tlačit před sebou a pozorovat to malé a přitom máš volný ruce a není to tak namáhavý jak nošení /i když nemám zkušenost/.
A jak už někdo psal-i jen zaběhnutí na návštěvu "na chvíli" - kde ti bude mezitím spát? Pokud řešíte finance, tak se dá pořídit bazarovej doslova za pár korun. A pokud ho nevyužiješ, vždycky se dá zas prodat

elana
16. dub 2013

@jarkalada přesně tak...ona to Sonka snad tak ani nemyslela, já ji znám a je to aktivní ženská, žádná zápecnice, proto mi to nějak celý nesedí. Tak třeba to vysvětlí...Soni?

i lékaři se shodují na tom, že čerstvý vzduch je pro dítě důležitý, tkáně potřebují pořádně větrat, okysličovat se, děti pak líp prospívají, otužují se, celkově jsou zdravější a aktivnější, zároveň mají ale kvalitnější spánek, prostě být venku aspoň hodinu, ideálně dvě, denně se doporučuje v podstatě za každého počasí (nám kladla dr. na srdce akorát nechodit ven při -5 a méně), neříkám, že je to vždy pohodlné pro matku a taky jsem samozřejmě, s ohledem na sebe (prckovi v korbě a se slídou to bylo fuk) nechodila opravdu za KAŽDÉHO počasí 😅 , ale snažila jsem se fakt se překonat, i když se to venku tvářilo všelijak.

konidana
16. dub 2013

@blondynka400 akce do noci? Malýmu miminu je úplně jedno, kde je. Stačí, když je přebalený, nakrmený a v teple. Jestli to je doma v postýlce, v kočáru nebo v šátku to je celkem šumák.

konidana
16. dub 2013

@blondynka400 Je ve svém fusaku, nebo v šátku u svojí mámy. To je přeci nejdůležitější. Ale jo, když jste režimoví tak to máte hozený jinam, než my. Děti se vždycky snadno přizpůsoběj, a především svým rodičům. Jinak by to přeci nefungovalo!

2hanah
16. dub 2013

Dle mého názoru si ztížíte situaci. Jednak Vás to ,,bude stát" ruce a záda, jednak může být miminko v sedačce jen hodinu a půl nejvíc za jeden den, a pak si myslím, že některá miminka jsou v kočárku spokojená, můžou se tam narovnat, protáhnout záda, v tom šátku hlavně přes léto bývá miminkům horko. A většina maminek taky nechává miminko třeba na zahradě nebo když jdou po městě v kočárku spinkat, Vy nemáte možnost nechat miminko vyspat venku v kočárku, zatímco si můžete něco udělat nebo zařídit sama? A jak byste to řešili, pokud bude hlídat babička? Moje máma teda nikdy bez kočárku hlídat nechtěla.

katyxq
16. dub 2013

My od 2,5měsíce malé kočárek vůbec nepoužíváme (a nechápu, proč jsem šátek nekoupila už ořed porodem a na kočárek se nevybodla 😀), golfky taky nemáme, malá chce chodit, případně ji poponesu v krátkém šátku v úvazu na bok nebo si ji hodím v dlouhém šátku na záda.

sonka.77
autor
17. dub 2013

@jarkalada psala jsem, že nebudu chodit ven v největších mrazech, jinak, že půjdu tak na hodinu (třeba dopoledne a i odpoledne), oproti holkám, které psaly je jezdily denně hodiny.

elana
17. dub 2013

@sonka.77 Soni ale stejně, když máte barák na vsi, tak proč se chceš vzdát toho největšího benefitu, který ve vztahu čerstvý vzduch/miminko tohle uskupení představuje, a to je možnost spát venku klidně celé odpoledne, když je k tomu počasí (a to je prakticky vždy, pokud není ten mráz, v kočárku se dítě dá opravdu před větrem, deštěm atd. ochránit skvěle). Co by za to městské maminky daly, ty mají možnosti jen dvě: drncat s kočárem do úmoru městem anebo prostě být doma a dítěti otevřít okno. Na vsi není nic jednoduššího a pohodlnějšího, než postavit kočárek na zahradu a nechat tam mimčo sladce chrnět a sama mít volný čas na práci nebo nějaký relax. Já Tě nepřemlouvám, jen tak uvažuju, že třeba tohle jsem vždy fakt záviděla, protože dost naprd byly chvíle, kdy se dvě hodiny lítalo po městě, pak dítě ráčilo 100m před barákem usnout (a že to oni umí 😉 )a já ho pak budila nebo se pokoušela vytáhnout tři patra nahoru nebo holt zatla zuby a další hodinu kroužila sídlištěm 😀

sonka.77
autor
17. dub 2013

Holky, tak jsem včera vyzpovídala svou drahou polovičku a říkal: když se dítě dobře uváže, pak ani deset kilo není žádný problém (jeho bývalá má 50 kilo), nosili prý až do tří let!, děti spaly doma v postýlce, prý je třeba uspali nošením v šátku a pak položili do postýlky (bez problémů), když šla na kafe s kámoškama, tak měla malou ve vajíčku, na můj dotaz "to jí měla v té restauraci na zemi???" prý a jak chci jet do restaurace s kočárkem (to je taky pravda). Při nošení se prý nepotili, miminka byla spokojená a při tom druhém tedy sporťák měli, ale spíš proto, aby maminka s ním mohla jezdit na bruslích. Na návštěvách u příbuzných a známých měli cestovní postýlku, přebalovali prý většinou v autě a nebo kde to prostě šlo. Já mu věřím, že to jde, ale nevím jestli to tak chci já. Asi bych si pořídila ten sporťák do lehu a budeme kombinovat.

sonka.77
autor
17. dub 2013

@2hanah no právě ty babičky ten kočár "potřebují" 🙂 sice jsou obě od nás trochu dál, ale určitě by někdy vozily.

sonka.77
autor
17. dub 2013

@elana Eli, já ale nejsem rozhodnutá, že kočár nechci, já jen diskutuju o tom, zda se lze bez něj obejít, protože takovou zkušenost má přítel. Já kočár asi chci, ani po všech úvahách si to bez něj nedovedu představit, tak se ptám zkušených matek, jak to s miminkama chodí, abych si aspoň trochu uměla představit, co mě čeká a jak bych to bez kočáru já řešila. To že to vyhovovalo bývalé neznamená, že to bude vyhovovat mě.

vendullka
17. dub 2013

Určitě se bez něj obejít dá, ale já bych do toho nešla. Za 1. malý měl už v půl roce skoro 10kg, takže mě bolela záda i když jsem ho nosila jen chvíli. Za 2. venku spí nejlíp a i když ho šoupnu jen na balkon, vydrží am spát i 3-4 hodiny i teď v roce a je spokojený a já si můžu podělat nebo se věnovat starší dcerce. za 3. dcera je prosincová, ven jsme chodili mimo ty největší mrazy denně a nedovedu si představit, že bych ji ve sněhu nebo při náledí měla nosit na sobě, bych se asi bála pohnout, že spadnu. Je to každého věc, ale ochudíte i sebe o chvilky časi, které by se vám mohly hodit🙂

elana
17. dub 2013

@sonka.77 přesně s tímhle přístupem souhlasím. Určitě to jde, oni to tak měli, jim to vyhovovalo, proč ne. Ale oni nejsou Ty, Ty nejsi Ona 😉 a je na Tobě, jak si to zařídíš a přece jen s tím kočárem bys byla prostě svobodnější, mobilnější, resp. hlavně ta možnost nechat mimi spát venku, ta je opravdu k nezaplacení. Však můžeš šátek mít taky (nebo manducu), proč ne. Tak ještě uvidíš, nech to zatím vykrystalizovat, ono spokojená maminka=spokojené dítě, takže když se zařídíš podle svojí intuice, svého živ. stylu a zkušeností, tak neuděláš chybu.

sonka.77
autor
17. dub 2013

@elana jo jo, tak tak, mám ještě móře času na rozmyšlení 🙂

florentina
17. dub 2013

@sonka.77 já si myslím, že všechno jde, když se chce, ale jak píšeš, je otázka zda to tak chceš a ještě důležitější, co je nejlepší pro dítě. Já taky šátkovala, ale bez kočárku bych být nechtěla. Dcerka si sama sedla až v roce, ale opravdu sedět začala ještě o měsíc později. Také jezdím jenom autem, ale i když si myslím, že šátkování je z některých důvodů prospěšné, ale také zastávám názor, že neustále dítě takto "polohovat" v kočárku a autosedačce není pro záda taky to nejvhodnější. Jinak do restaurace s kočárem jezdím běžně🙂 a to i když jsem jela autem, brala jsem si kočár, když už jsem takto někam jela. Nejde jen o restauraci, ale prostě v momentě, kdy se někde zdržíš déle, stojí dítě podle mě alespoň o minimální pohyb, chce se protáhnout a dokud nesedí, nemůžeš ho všude dávat na zem /u doktora při čekání, v restauraci, ale ani venku třeba v zimě, když se někde zasekneš atd. Jako dítě se pak začne nudit /platí samozřejmě i opačně - když je dlouho v kočárku, chce ven/ a to pak není k breku daleko. Jako dcerka je od mala hodná, ale ty první měsíce je to o tom jak dítě zabavit, né se s ním domluvit. Jinak já třeba byla po akutním císaři a i když jsem byla docela brzo fit, tak břicho jsem měla citlivé ještě dlouho a zpočátku si neumím to nošení ani představit, jsem měla co dělat se sebou. Dcerka je taky zimní a já o nějaké dlouhé procházky zpočátku taky nestála, ale pamatuji dny, kdy trpěla na novorozenecké koliky a plakala plakala a....no prostě jít ven na pár hodin byla jediná záchrana, jak už tu padlo, drncání venku bylo jediné co jí uklidňovalo. Přitom od malička sama doma usíná v postýlce, s tím není problém, ale prostě když jí bylo zle, nefungovalo to....souhlasím s mnoha argumenty, co tu už bylo přede mnou...babičky, nákup, pocení, přebalování aj...ale jak jsem psala na začátku, věřím, že to jde i jinak, když se chce, ale mě by se nechtělo 😝

pavlinaoo
17. dub 2013

@sonka.77 bez kočárku si to představit neumím. Vlastně by mě to ani nenapadlo uvažovat o tom, že bych ho neměla. Je to pohodlné, jednoduché, přirozené. Taky jsme doma měli šátek i nosítko, ale kočár je prostě samozřejmost. Času na rozmyšlení máš ještě spousta. Přitelovi bych řekla, že nejsi jeho bývalá a uděláš si to podle sebe. Koukni na bazary. Všude je obrovské množštví použitých, levných kočárků za pár korun. Kočár a procházky jsou pro mimčo i mamku přirozená a příjemná součást dne..nevzdávala bych se toho 😉

jija
17. dub 2013

Ja osobne bych mela v zime s satken strach. 1) hpjak ho nacpat pod bundu nebo na bundu? 2) v zime je plno snehu a klouzeto a clovek vetsinou upadne na bricho, kde bude prcek. Vim jak mi to obcas klouzalo a byla jsem rada, ze se drzim kocaru 3) lidi nejsou moc ohleduplni a klidne vrazi do kocarku i do tehotne tak proc by nevrazili do miminka v satku ☹
Ale mozna jsem akorat precitlivela.

blondynka400
17. dub 2013

@kammka tak na hlídání nejsou snad jenom babičky ne? 🙂 Já to s hlídáním taky nemám nějak úžasné... A nebo může jít jenom jeden nebo přes den, vše sedá naplánovat, když se chce. A rozhodně nás nikdo kvůli tomu nikdy nezazdil. Když ano, nebyli by to kamarádi 😉 Ale jinak taky celkem souhlas 😀
@konidana malýmu mimnu určitě není jedno kde spí, každý má nárok na klid, miminko to moc dobře vnímá, a to někde venku v noci v kočárku, u televize, s puštěným notesem a pod tedy fakt není 😝 A to že se děti snadno přizpůsobí je maličko krákozraké.... Přizpůsobovat se musí oba,jak rodiče, tak dítě. Jinak to nefunguje a bohužel proto to tak vypadá 😝
Ale každého věc, bohužel když to pak tak vidím v té školce a v okolí, podle toho to taky tak vypadá 😉

martaska78
17. dub 2013

Upřímně, měla jsem děti obříky (4420g a 4010g) a teda opravdu nevím, jestli bych to bez kočárku dala 😅

sonka.77
autor
17. dub 2013

@pavlinaoo přítel mě do ničeho nenutí, jde jen o diskusi, nejde ani o peníze, jen si chci udělat představu, jaké to je s kočárem a jaké to je bez něj.

sonka.77
autor
17. dub 2013

@martaska78 nosili děti do tří let 🙂

blondynka400
17. dub 2013

@sonka.77 fakt by mě zajímalo, jak tříleté dítě chce být v šátku, tedy ono i dvouleté, to si fakt neumím představit 🤐
Za mne si myslím, ž by to bez kočárku asi šlo (tedy u nás ne ikdybych chtěla, ani jedna není typ, co by v šátku vydržela), ale je to zbytečný opruz a pro dítě to taky není ideální. Každopádně mne osobně nejvíc zaráží ten důvod, dělala to bývala to to tak budeme dělat taky 😀

sonka.77
autor
17. dub 2013

@blondynka400 já myslím, že když se na procházce unavilo, tak šup do šátku a bylo určitě rádo, že nemusí po svých.

Jinak pořád nechápu, proč tu některé z vás řeší tu bývalou, přece je normální, že vám vaše okolí předává nějaké rady a zkušenosti, závěr je jen a jen na vás. Taky by tě zarazilo, kdyby ti kamarád řekl, že byli vloni na dovolené na Sicílii a že to bylo super a že doporučuje tam jet?

Opakuji, nikdo mě do ničeho nenutí, jde pouze o diskusi a výměnu zkušeností.

amelie001
17. dub 2013

@sonka.77 -moje sousedka co mě učila vázat šátek,tak s holčičkou fungovala úplně normálně,nosili ji jen v šátku co pamatuju,jezdili autobusem se šátkem a malá byla spokojená a je z ní normální pětiletá holčička.Já jsem taky šátkovala,zhruba ode dvou měsíců,malý nenáviděl hluboký kočár a miloval šátkování🙂

hojda
17. dub 2013

Já si to tedy představit nedovedu. V mém případě jsem si hned po porodu udělala něco se zádama, tak nošení vůbec nepřipadalo v úvahu, nevím máme jarňátko, tak bych ho ochudila o spaní venku.

konidana
17. dub 2013

@blondynka400 Souhlasím, také jsem proti televizi, ale venku (pod širákem) se opravdu spí krásně. Chápu, že to někdo nepochopí, protože to nikdy nevyzkoušel nebo se jednoduše bojí-je jedno čeho. Samozřejmě, že přizpůsobit se musí rodiče i děti, ale rodiče mají nějaký svůj životní styl, který budou těžko od základů měnit jen kvůli miminku. Miminko se prostě přizpůsobí. Potřebuje totiž spokojené rodiče, hlavně spokojenou maminku. Pak je také spokojené. Když je máma nervní, tak to přenáší i na miminko. A je úplně jedno, jestli se nervuje, že nemohla na večerní oslavu(a chce), nebo naopak že nemůže být večer včas doma.