Dá se s miminkem obejít úplně bez kočárku?

sonka.77
16. dub 2013

Prosím o zkušenosti, zda se dá s miminkem obejít úplně bez kočárku. Myslím tím bez hlubokého kočárku, dítě bychom první měsíce jen nosili v šátku, doma by spalo v postýlce a na cesty by bylo v autosedačce. Koupili bychom až kvalitní golfky. Dík.

sonka.77
autor
16. dub 2013

@llluckaaa jaký je rozdíl mezi golfkami a sporťákem?

jajulin
16. dub 2013

@sonka.77 nedokážu si představit fungovat bez hlubokého kočárku. Obě naše děti v něm byly do cca 10 měsíců, protože do té doby samy prostě neseděly. Měli jsme takový hodně prostorný kočárek, takže měly spoustu místa a milovaly ho. Nošení v šátku nebo nosítku fandím, ale výhradní nošení mi nepřijde dobré řešení ani pro jednu stranu. Ale jinak souhlasím s tím, že pokud pro kočárek nejsi úplně rozhodnutá, stačí ho mít vyhlédnutý a v případě potřeby ho máš doma raz dva 🙂.

dlabinecka
16. dub 2013

tak to je asi hodně relativní. dcerka nesnášela kočárek, byla v šátku nebo na zemi, do kočárku šla až kolem roka, coby sedící. Syn nošení neměl moc rád a navíc byl ono zminované blinkací dítě. O čvachtání v podprsence by mi třeba ani nešlo, ale o to, že mi nepřibýval, to byl problém. proto syn byl nošení minimálně, dcera maximálně, ačkoliv jsem k tomu u obou přistupovala stejně.

llluckaaa
16. dub 2013

@sonka.77 Zrovna nedávno jsem se tu s někým dohadovala, jaký je rozdíl. Pro mě je nejzásadnější v tom, že golfky nemají spojenou rukojeť (takže se blbě řídí jednou rukou). Většinou mají menší kolečka než sporťák, nebývají nafukovací, takže v horším terénu se s nimi blbě jede a dost drncají. Taky nemívají pevná záda, nejsou tak stabilní a podle mě ani nejdou na zimu pořádně vyteplit. Výhodu mají v tom, že jsou skladnější a menší (já je využívám na cestu vlakem, kdy se sporťákem neprojedu chodbičkou, ale golfky se mi tam vejdou a jinak je mám u tchýně, která s nima čas od času jezdí na dědině).

ninaki
16. dub 2013

@sonka.77 Píšeš, že bydlíš na vesnici: u nás se třeba v zimě na procházku s kočárem vůbec nechytám, pokud nechci jezdit po hlavní silnici a korzovat kolem sámošky by mě nebavilo 😉 Navíc máme psy a ti se potřebují proběhnout a podél silnice nemožné, takže nezbývá než vyrazit do lesa nebo na louku.

aktaka
16. dub 2013

@sonka.77 Soni pro mě rozdíl sportak x golfky je akorát ve velikosti. Pokud si dáš záležet s výběrem, rozhodně ti plně nahradí golfky sportak a v některých případech budou i lepší.

aktaka
16. dub 2013

@llluckaaa záleží na výběru, mám golfky se spojenou rukojeti, pevnými zády a odpruženymi kolečky, nafukovací kola za me jsou spíš nevýhoda. Zazimovat jdou stejně jak sportak. A to nemám žádné super, pro druhé chci kupovat lepší. Ale taky to chce nešetřit. Prostě všechno jde, když se chce 🙂

sonka.77
autor
16. dub 2013

@veruska007 uvidím co mi poví přítel, jak tohle probíhalo. 🙂

sonka.77
autor
16. dub 2013

@dlabinecka zajímavé, tak uvidíme

dlabinecka
16. dub 2013

@sonka.77 Pokud máš chut jenom šátkvat, tak to zkus, v dnešní době koupit kočárek je otázka jednoho dne, takže bych to neřešila 😉

sonka.77
autor
16. dub 2013

@llluckaaa aha, tak v tom případě jsem nemyslela koupit pak golfky, ale sporťák 🙂
@aktaka

sonka.77
autor
16. dub 2013

@ninaki taky máme psy, tak bych vyrazila s šátkem po polní cestě. Jinak s kočárkem se tu jezdit dá, to zase jo.

sikulka2011
16. dub 2013

@sonka.77 a ty sama chceš být bez kočárku?? Kolik času bude s dítětem trávit tatínek a kolik ty? Ptám se, aby ses nerozhodovala jen podle jeho názoru. Já teda jsem teď moc ocenila, že mi miminko povozil dědeček, naše druhé dítko nošení moc nemusí ,to první jsem nosila skoro pořád a bylo to fajn, když jsem šla do obchodu a nemuseli jsme se moc navlíkat. Jinak představa, že s říjnovým dítkem se nespotíš není úplně správná. Náš kluk se narodil na konci září a naopak méně jsem se potila pak na jaře, když už nebyla potřeba bunda. V zimě jsem se musela víc obléknout ale pak jak člověk chodí a dítko ho hřeje tak jsem byla úplně mokrá.
Pro mně tedy rozdíl sporťák x golfky je v tom, že sporťák má spojenou rukojeť a není tak skladný. Golfky jsou golfové hole tudíž dvě různé tyče, po složení zaberou tedy méně místa - asi jako lyže a mívají tedy menší kolečka, která nejsou ideální na zimu a také se nedají více polohovat jako sporťák.
Bydlení na vesnici sice asi nepřináší zajímavé dlouihé procházky s miminkem (naopak vyrazit se starším dítkem do lesa může být super) ale zase si kočár můžeš třeba nechat u baráku a mimi v něm pak pěkně spí, lépe než vpostýlce...

sonka.77
autor
16. dub 2013

@dlabinecka jo jo, tak to asi dopadne, budeme bez kočáru a když to nepůjde, koupíme ho.

kristyna80
16. dub 2013

Já teda mám šátek...... ale nedovedu si představit nosit v něm dítko neustále..... Přeci jen se časem pronese... a když to bude jedlík, tak v půl roce osm kilo s přehledem... Tak nevím, nevím.
Za mě je kočár skvělá věc....
A teda když slyším o neprocházení se, tak mi leze mráz po zádech. Teď mám druhé... ale s prvním jsem byla venku neustále, jak to šlo. I v ošklivém počasí, vzala jsem kočár a obrazili jsme vše možné....... A není to je o uspávání v kočárku....
My měli hrozně uřvané miminko, tak jsem byla ráda, že řve venku a ne mě doma věčně do uší .-D

sonka.77
autor
16. dub 2013

@sikulka2011 já zatím nevím, zjišťuju informace, šátkovat chci určitě a kdyby se pak hluboký kočár moc neužil, tak škoda ho kupovat. S tím pocením je to asi pravda, ale myslím, že jde o to vychytat správné oblečení. S tím spaním venku těžko říct, to asi opravdu záleží na miminku.

llluckaaa
16. dub 2013

@aktaka Jenže já právě tomu, co má spojenou rukojeť, neříkám golfky, ale sporťák 😉 Ale to je jedno, nemá smysl tu řešit definici golfek a sporťáku 😀

aktaka
16. dub 2013

@sonka.77 Soni a to chceš v půl roce kupovat sportak a pak třeba v roce golfky?

sonka.77
autor
16. dub 2013

@kristyna80 no těch osm kilo je fakt dost, aspoň mám několik tipů, co probrat s přítelem, jak to tehdy řešili.

mitote
16. dub 2013

@sonka.77 no ja nevim a o kdyz se diteti v satku libit nebude? Nasi malou staci jen do satku dat a spusti rev jako zivot. A taky co Tvoje zada? Znama takto chtela byt bez kocaru, po pa rmesicich uz koupila, dite bylo statny ze jede v kocare a ona prestala umirat bolesti zad. A golfky teda urcite ne, na zada nic moc, rozhodne bych do nich nedavala pulrocni dite. A o si budem povidat, ani autosedacka neni vhodna pokud jde o pater, proto je ortopedy taky doporuovana jen na nezbytnou dobu stravenou na ceste.

sonka.77
autor
16. dub 2013

@aktaka ne, já myslela buď sporťák nebo golfky, že je to totéž, jen trochu jiná varianta. Nebo je v tom teda nějaký praktický rozdíl?

aktaka
16. dub 2013

@llluckaaa ano, název golfek vznikl od rukojeti, ale to už je dávno a věci se změnily. @sonka.77 se ptala na rozdíl a tvoje info je dost zavádějící, takže mi nedalo reagovat.

chroustinka
16. dub 2013

golfky http://www.golfky-kocarky.cz/files/golfky5.jpg - vetsinou maji skladani na svislo k sobe proto ten nazev golfove hole
sportak http://www.moje-miminko.cz/data/zbozi/6099_2239...

sonka.77
autor
16. dub 2013

@mitote když se mu v šátku líbit nebude, tak ten kočár koupíme. No to je zajímavé, mě zase dr. řekla, že mimi může být i déle v autosedačce (vajíčku), že je to ideální poloha. 🙂 Já si do doby taky myslela, že by v ní dítě být déle nemělo.

llluckaaa
16. dub 2013

@aktaka Asi jsem staromódní 😀 Pro mě prostě golfky jsou a budou stále spojené golfové hole, nějak podobně jako to tu popisovala @sikulka2011
No vidíš a mně zase přijdou zavádějící tvoje informace 😉

aktaka
16. dub 2013

@sonka.77 ano je, golfky jsou skladnější a pak už fakt záleží se venovat výběru, protože dnes už golfky umí vše, co sportaky a v lecčems je i předčí. Minimálně váhou. Ve vašem případě by mi přišla blbost kupovat sportak a za půl roku golfky. Já mám sportak dobrý,lehký, snadno ovladatelný, skladny, ale s golfkami se to srovat nedá.

sonka.77
autor
16. dub 2013

@aktaka aha, koukám, že jsem v těhle věcech úplný začátečník 🙂

aktaka
16. dub 2013

@sonka.77 jestli budete kupovat sportak, tak ať je dostatecne dlouhy, aby ti pak nějakou dobu vydržel, ty zase bývají kratší jak golfky, už jen proto, že golfky jsou dělané pro starší děti. Jinak pro mě je třeba i výhoda, že do golfek si Sára vylezla sama, do sportaku jsem jí musela zvedat.

ninaki
16. dub 2013

@sonka.77 Nezapomeň, že pokud budeš nosit od narození, tak budeš mít natrénováno a 8kg bude potom brnkačka 😀

arrowka
16. dub 2013

@aktaka Opravdu golfky umí vše? A mají některé polohování až do úplného lehu? To mi totiž přijde u půlročního, ještě nesedícího dítěte dost důležité.