Dá se s miminkem obejít úplně bez kočárku?

sonka.77
16. dub 2013

Prosím o zkušenosti, zda se dá s miminkem obejít úplně bez kočárku. Myslím tím bez hlubokého kočárku, dítě bychom první měsíce jen nosili v šátku, doma by spalo v postýlce a na cesty by bylo v autosedačce. Koupili bychom až kvalitní golfky. Dík.

konidana
17. dub 2013

Abych se také vyjádřila k tématu. Jsem rozhodně pro kočár. Myslím, že žádná maminka neodnosí tolik, co odveze kočárek. Pokud tedy nemá k ruce jiné vozidlo. Já nerada popojíždím autem na krátké vzdálenosti, to jsem radši šla s kočárem a provětrala se. My měli starý hluboký kočár s prostornou korbou a vystačil mi v kombinaci se šátkem po celou dobu. Nakonec uvezl i dvě děti (1 rok a 3 roky) a nákup. Jenom kvůli babičce(a taky kvůli dovolené) jsme pak ještě pořídili golfky.

monikabie
17. dub 2013

Tohle si vůbec nedovedu představit. Vždyt parádit se s načančaným miminkem a kočárku snad touží každá. Já mám obě děti letní a není nic lepšího než položit do kočáru ven a mimčo spí🙂 Nedovedu si to představit ani po praktické stránce🙂

dracula
17. dub 2013

Už jen kvůli bolestem zad bych si koupila kočárek. Tatínek asi nebude na mateřské s dítětem doma, nebo ano? Psala jste, že je to jeho nápad, tak bych mu řekla, ať jde na mateřskou on, když to odnosí. 🙂 Já sama za sebe bych nikdy nešla jen do šátku.

martaska78
17. dub 2013

@sonka.77 to já chápu, ale moje děti (obě kojené do 18 měsíců), meli na roce přesně 3x porodní váhu (tedy skoro 13 a 12 kg) a věřte, že i když jsem měla kočárek a nosila je jen doma, tak mě záda dost bolely. Je to jen na vás, zkuste to, pokud budete chtít, tak se kočárek sežene dodatečně.

blondynka400
17. dub 2013

😀 😀 @konidana přes den určitě, ale v noci... Já se nebojím, ale prostě si mylsím, že to není správné... Já svůj životní styl změnit musela, asi těžko budu 14 dní v měsíci mimo domov a jezdit po Evropě a každý večer někde v tahu, ale nevadí mi to, protože si myslím, že mateřství o tom je, navíc to není do knoce života. A když někam chci, vždycky se to dá zařídit, abych mohla, hold někdy odejdu dříve, někdy přijdu později, prostě všechno jde, když se chce. Ani práce jsem se nikdy úplně nevzdala.
Ale s tou poslední větou naprostý soouhlas 😵
@sonka.77 tak to ti můžu zaručit, že moje dvouleté dítě by určitě šup do šátku neudělalo. (a i většina co znám) Navíc v té době má už svoje nožičky, já nechápu u dvouletého dítěte ani kočár...
Já bývalou neřeším, ale přijde mi to tedy maličké divné. Exmanželka přeci není to samé, co kamarád.... Tohle by mi řekl chlap asi jenom jednou, že to tak dělala ex a budem to tedy dělat taky tak,protože je to super, to s ní mohl rovnou zůstat ne?

mitote
17. dub 2013

@janka hluboka korba se da naklopit, tak, aby dite s refluxem nelezelo na rovnym ale ze sikma, umi to napr Bugaboo
@svoba nafukovaci autosedacka? 😲 to chci teda videt... jinak souhlas, mame taky i se zakladnout, bezpecnost az na prvni miste

mitote
17. dub 2013

@sonka.77 no i na tu prochazku na hodinu dopo i odpo se Ti bude kocar hodit... me uplne staci kdyz mam nosit Lauru treba jen hodinu po byte, aby usla... o tom vajicku jsem ti uz psala, ze neni vhodne na delsi dobu, psala to tu i @svoba a do restaurace naopak dite v kocaru kldine vezmes, ale jak pises dat ho ve vajicku v restauraci na zem? No fuj, aby se nadychalo vseho toho bordelu co je na zemi? Vajicko bych nikdy na zem nepolozila, na to mam sve dite prilis rada.

chroustinka
17. dub 2013

@sonka.77 tak teda nosit trilete dite si neumim predstavit, syn ma tri roky 19kilo metr na vysku a ja za 14 dni termin 🙂
satkovali jsme na stridacku s kocarem do tech osmi mesicu pak uz jse ho neunesla navic byla zima, nevesel se pod zadne obleceni. kdyz se ucil chodit byla vyhoda kocarku chvilu v kocarku chvilu venku male ditko toho moc neujde. od 1 a 3/4 jsme bez kocaru uplne, byla jsem lina ho tahat sebou, naucil se paradne cupitat vedle me, noseni uz taky neslo to bych ho neunesla, navic jsme planovali druhe ditko takze tahani starsiho by nepadalo v uvahu.

jinak diskuze zajimava, souhlasim s tebou, jenom vymena zkusenosti. nevim ze to nekoho rozcili 🙂

fiallinka
17. dub 2013

Nečetla jsem předchozí - za mne: určitě se to dá zvládnout, ale myslím, že je to pro tebe zbytečně náročné. Nosit můžeš často a pořád, to ano - ale nemáš pořádně volné ruce, resp. pořád jsi trochu s děckem omezená v pohybu. Navíc když dítě v kočárku usne, tak je to jedna z mála chvil, kdy je klid a můžeš si trošku odpočinout (i když přes zimu je to asi jedno), být sama, aspoň se s tím kočárkem projít... no, taky se dost často u nosení stává, že dítko spí u tebe, ale pak už ne doma v té postýlce... to už si pak neodpočineš nikdy.. takže já bych použitý hluboký koupila za pár šupů po dvou dětech, pokud ho pak už nebudeš potřebovat - na druhou stranu, i s dobrýma golfkama se jezdí hůř jak s průměrným sporťákem.

V těchto věcech bych zkusila prosadit si svoje - ty s děckem budeš pořád. Nehledě na to, co kočárek uveze - budeš asi muset nakupovat, vozit pro mimino aspoŇ základní věci...

cajomilka
17. dub 2013

Plně souhlasím s @fiallinka. Taky dceru hodně nosím, ale třeba na nákupy je kočárek nezastupitelný, zvlášť v našem případě, když nemáme auto. Neumím si představit, že bych kočárek vůbec nepoužívala.

svoba
17. dub 2013

@mitote to ani nevim, že jde bgb nahnout 😀

svoba
17. dub 2013

@mitote já zase ted už jen nosim. malý ještě nesedí a z hluboký nevidí dobře ☹

jarkalada
17. dub 2013

@sonka.77 jo a do většiny restaurací /resp. do těch pár, co jsme od narození dětí navštívili/, jsme v pohodě vjeli i s naším dvojčecím kočárem a nebyl probém 😉

elu
17. dub 2013

některé děti vubec doma nespí, jen v kočárku...je jich spíš víc než mín 🙂, bez kočáru to nepujde, ale to poznáš až se dítě narodí a všechny prvotní teorie půjdou do pryč 🙂, praxe je úplně jiná....když koupíš sporták, který jde dát úplně do lehu, tak můžeš mimčo vozit i v něm a bez korby se možná obejdeš...ale bez kočáru jako takového ne, věř nebo ne...ale příjdou i chvíle, kdy tě to mimino bude pěkně štvát a budeš ráda, že ho dáš do kočáru 🙂))

adelkav
17. dub 2013

Tak my jsme výjimka co potvrzuje pravidlo. Prcek nesnášel všechny kočárky a vycházka s kočárem pro mě byla vždy utrpením. Přešli jsme na manducu. Občas vzal na milost golfky, ale taky v nich moc dlouho nevydržel☹

anetka1701
17. dub 2013

Nečetla jsem celou diskusi, nicméně moje malá kočárek nesnáší a odmítá v něm prakticky od mala bejt. Manduca a šátek to řešej ke spokojenosti obou (teďka už teda běhá nebo jezdí na tříkolce). Na druhý mimčo si kočárek nechávám jenom proto, že ho už mám, jinak bych ho asi ani nekupovala...

ange_de_la_morte
17. dub 2013

Neměla jsem čas pročítat celou debatu, tak jen přidáwám wlastní názor a zkušenost za 3 měsícě co máme Matýska. Neumím si to bez kočáru wůbec předstawit, i když mám šátek a teď už w něm nosím malého často, uwažuju i o egonosítku. Myslela jsem si že když mám auto tak jsem wklidu, jenže teď jsem dočasně bez auta ( auto w oprawně) a jela jsem s malým k doktorce a na nákup do města autobusem - u nás není nic než základní potrawiny, jela jsem domů owěšená taškama, plný kočár wěcí a dítě a byla jsem šťástná že jsem ho nebrala w šátku. A co taky když potřebuješ do města něco wyžizowat a wenku prší, nebo sněží ? W kočáru je miminko ( a zwláště pak takowé malé) chráněno před powětrnostníma podmínkama. W neposlední řade teď Matýsek tráwí hodiny a hodiny w kočárku na zaradě - nač by mi měl odpoledne spát w postýlce, když může spát wenku na čerstwém wzduchu a já si můžu dělat co potřebuju, a upřímně ne wšechno se dá dělat s miminkem w šátku - těžko třeba wypleješ záhon, nebo usmažíš řízky, nawíc i sama bude ráda že si od šátku občas odpočneš. Je to každéhop názor, ale myslím že by ses měla rozhodowat hlawně ty a ne manžel, nebo snad on zůstáwá na mateřské a ty jdeš do práce ? A omlouwám se za ,w, nefunguje mi jednoduché

elana
18. dub 2013

holky nechte toho už s tím manželem 😀 , ten musí nebožák škytat, přitom Sonka opakovaně napsala, že on to jen tak nadhodil, ale rozhodně ji k ničemu nenutí, nezakazuje koupit kočár, dokonce ji k tomu ani neponouká...prostě je to chlap, který se ve věcech méně vyzná, pamatuje si, že jeho dvě starší děti byly bez kočáru, tak to doma nadnesl jen jako možnost, variantu, téma k hovoru...nic víc. Copak Váš muž v těhotenství nepřišel nikdy s žádnou patákovinou?😀

sonka.77
autor
18. dub 2013

@elana Eli díky za zastání, já ještě teda doplním, že přítel se o děti od malička staral (a dodnes se stará) maximálně a fungoval/funguje na 100%, sice nebyl na mateřské, jasně, ale jinak děti přebaloval, nosil, oblékal, koupal, četl jim pohádky, uspával atd., prostě žádný takový tatík co přijde večer v sedm domů, dá pusinku na čelo a děti jdou spát.

Takže když říká, že oni děti odchovali téměř bez kočárku, tak tím nemyslí, že to tak dělala jeho bývalá, ale že to tak dělali OBA. Proto taky ten jeho nápad řeším, jestli by mě to vyhovovalo nebo ne, protože vím, že to není jen plácnutá ptákovina, ale natvrdo prožitá zkušenost.

kammka
18. dub 2013

@blondynka400 a na dovolenou jezdíte?? tam přeci taky nemá dítě to svoje prostředí.... 😀 😀 přeci se nic nemusí hnát do extrémů, kolirát do roka a to od jara do podzima si takhle večer člověk posedí venku??? 3x??? nebo 6x?? jak kdo...
já bych třeba s dítětem do dvou let nejela k moři.. je to věc názoru. holt někde je kompromis, je třeba hledat 🙂 a taky každé dítě je jiné, naše holka tyhle akce miluje, ale je jasný, že jak přijde a řekne, hele mami jedem dom, jsem utahaná...tak nakládáme děti do auta a čau, zas někdy.. a takový mimino.. teda aspoň to naše.. pokud má kočár, fusak, baštu a mámu... klidně... nemá problém... ale věřím tomu, že existují miminka, která jsou z cizího prostředí zoufalá, teda neznám taková, ale asi jo..
mám kamaráda, který tahal kluka v šátku ještě i ve dvou letech, třeba když byli někde na výletě, tak měl přes rameno takový pruh s uzlem, vlastně ta látka jen podpírala klukovi zadek, aby ho táta neměl celou vahou na ruce... nebotaky když tenhle náš kamarád děl drum circle, tak na jednom boku buben, na druhým kluk.. super... nenní to žádnej složitej úvaz,jen jakoby šerpa... ale kočár maj taky, to jo, maminka má záda v ha...u...prostě když se chce kluk přitulit, nebo h na výletě už bolí nožky, tak šup s ním na bok do šátku.asi to budu taky tak dělat, když se třeba jede na vejlet busem nebo vlakem, tak proč tahat s sebou kočár, dvou-tří leté dítě už něco ujde... mně zas fascinujou ty čtyřletý děti narvaný do golfek, ale to je asi projev naší rychlý doby, holt je spěch, není možný jít tempem malýho dtěte, tak se radši vrazí do kočáru a poklusem poklus... je to blbý, ale asi se nedá svítit...

kammka
18. dub 2013

@sonka.77 tak si kočárek můžeš od nějaké kamarádky půjčit... a uidíš.. rozhodně bych si ho připravila, než pak sháně narychlo... po porodu leckdy se tělo tak rozhodí, že třeba i dost bolí záda a tak.. třeba zjistíš, že tě kočár víc prudí, než slouží, tak ho zas vrátíš.. leckdo má na půdě kočár, který čeká na další dítko.. a kdyžvyhovovat bude, tak v domluvenou dobu vrátíš a pořídíš vlastní 🙂

já bohužel mám doma chlapa, co jezdí dom v sedm.. ale není to špatný táta, prostě hypotéka, no... máme zvířata, on chodí krmit až jsou děti v pelechu, aby si je chvíli užil.. 🙂

blondynka400
18. dub 2013

@kammka to nejde o svoje prostředí... Ale ono je to asi jedno, je to bezpředmětné řešit, každá jsme jiná. Já si tedy posedím i víckrát, ale sama, když holky spí 😀 A když jsou vzhůru,prostě se včas jede domů. U nás to ani tak není o cizím prostředí, ale ta první je hodně tvrdohlavá a veliká osobnost, stačí jednou uhnout a už je to v háji, takže já prostě musím dodržovat pravidla,i kdybych nechtěla, protože pak nám tu bude skákat po hlavě, i takhle je to s ní dost těžký, ikdyž na první pohled je to zlatíčko. Prostě si nemůžu dovolit, aby mi kvůli jednomu večeru někde pak nechtěla chodit spát, jedině večer udělám většinu práce (jako fakt práce, ne domácí práce a navíc kdyby to tak bylo, manžel by to asi neunesl 😀 . Navíc jak je zvyklá, je pak i později protivná (jednou jsem na dovolené couvla a už to nikdy neudělám). A ta druhá malá potvora bohužel vypadá, že bude stejná, ať to tak nevypadalo 😒
A to moře, já bych tak striktní nebyla. S tou první jsme do roka a půl žili v zahraničí hned u moře, tudíž jsme i dost cestovali a vždy to snášela bez problémů, to samé si to moře už od nějakých 4m fakt užívala.... Letos pojedem, ale kvůli té starší, nemůžu jí to udělat, že by byla bez moře. Sice nevím, co budu dělat s lezoucím dítětem na pláži, ale nějak seto zvládne. Ale určitě bych nikam neletěla..
A to nošení, no každé dítě je jiné.Já bych si záda favkt zničit nechtěla, navíc ona by tam nebyla ani náhodou. Od roka a půl nemáme ani kočárek a nikdy mi tedy nechyběl.A ty veliké děti v kočárcích to totální souhlas, to je šílenost a ještě s dudu v puse
🤐

betysek
18. dub 2013

Mám kamarádku, která taky nepoužívala kočárek vůbec, ale jen nosila v šátku. První dceru jsem nenosila vůbec, teď mám pro druhou Manducu. Nosím ale vyjímečně. Starší jsem vozila v kočárku asi do 18 měsíců, pak už jsme kočárek nepoužívali, nechtěla v něm vůbec být, tak že jsem jí případně nosíla na ramenou. Tak že se teď chystám, že budu druhou dceru nejvíce nosit tak od roku, když začne chodit. Osobně si to nedokážu bez kočárku představit, dávala jsem malou po narození hodně spát vn na zahradu v kočárku. S první dcerou jsem jezdila ven 2 hod dopol a 3 hod odpol s kočárkem. Teď už to tak nestíhám, tak že se snažím dávat aspoň spát ven, aby byla na čerstvém vzduchu. Myslím, že pokud ti nevadí kupovat bazarový kočárek, tak bych koupila hluboký kočárek z bazárku třeba jen na to spaní na zahradě...Jinak golfáč používám až když dítko opravdu pevně sedí už aspoň 2 týdny, před tím jen hluboký kočárek (tak že až asi od 9,5 měsíce). Jako dá se to bez kočárku určitě zvládnout, ale moc si to nedokážu přestavit, hlavně z toho pohledu, aby dítko bylo co nejvíce na čerstvém vzduchu. Když budeš jen šátkovat, tak bude venku, jen když ho ty nebo někdo jiný vezme v šátku...

mitote
18. dub 2013

@svoba jojo da, korba uplne stejne jako sportak....

orchidis
18. dub 2013

@veruska007 Proboha Verusko, to vůbec nemusí být šátkováním!!!! To co tu píšeš o kamarádce! A nebo nesprávným šátkováním. Radši to řekni jí osobně, jaký máš na to názor a neděs tady davy 🙂. Nošené děti bývají naopak napřed ve vývoji. Mě zas děsí ty matky, co nechávají dítě "zvyknout po dlouhé době na kočár" přes řev a řev a řev 😔.

A k otázce samé: Ne, neobejdeš se bez kočáru. 🙂 Jeden bych doma raději měla, i kdybych chtěla výhradně nosit. Sem tam se hodí.

calabasa
18. dub 2013

za mě bych koupila nějaký bazarový, ne každé dítě je tam rádo - moje dcera asi ve 3 měsících začala v kočárku neutišitelně řvát - asi se nudila, takže jsem jen nosila asi do 8 měsíců, kdy jsme přešly na sporťák - chvilku v něm vydrží, na delší výlet to teda není.... taky v kočárku skoro nikdy neusne, spíš je to pro ní "zábava" a kouká, kde co lítá - jako nošená naopak usíná spolehlivě i teď skoro ve 2 letech...taky kde bydlíš - kočár v Praze je neskutečný opruz, to nezvládám, to fakt jen nosím (zas třeba nákupy si nechávám dovážet nebo jezdím autem, abych nevypadala silnější než jsem 🙂

svoba
18. dub 2013

@mitote jak?

mitote
18. dub 2013

@svoba plne stejne, zmacknes ty dve kola na stranach jako kdyz naklapis sportak

svoba
18. dub 2013

@mitote děkuju! asi jsem měla proštudovat návod líp 😝

mitote
18. dub 2013

@svoba navod? 😀 co to je? my jsme to proste zkusili, jeslti to jde nebo ne 😀