Dá se s miminkem obejít úplně bez kočárku?

sonka.77
16. dub 2013

Prosím o zkušenosti, zda se dá s miminkem obejít úplně bez kočárku. Myslím tím bez hlubokého kočárku, dítě bychom první měsíce jen nosili v šátku, doma by spalo v postýlce a na cesty by bylo v autosedačce. Koupili bychom až kvalitní golfky. Dík.

anina32
16. dub 2013

Golfky nejsou dobré pro záda 😝 na takového prcka určitě nepoužívat. bez toho hlubokého by to možná šlo, ale určitě budete potřebovat sporťák. My jsme kupovali komplet hluboký, sporťák, autosedačka a vešli jsme se do 10 tisíc, byl nový. ¨Pokud jde o peníze, určitě seženete levnější bazarový, ale přimlouvám se golfky ne 😉

crawler
16. dub 2013

@sonka.77 nevím...já taky nosím, ale můžu Ti říct, že někdy je mnohem praktičtější mít mimi v hlubokém kočáru - když jedu vlakem nebo busem trošku dál /k mudr apod./, tak jen odkryju deku a nemusím mít strach, že se zpotí, v hlubokém mohu bez problému přebalit kdekoliv, což v šátku nejde, úložný prostor - si vem v létě v teple, když půjdete nakoupit nebo k lékařce - na břiše šátek a na zádech batoh 😝 atd atd...nehledě na to, že ne každému dítěti se v šátku líbí, když by v něm mělo být dýl...osobně a za sebe říkám, že se bez něj neobejdu...pokud by šlo o finance, tak na bazárkách se dá koupit za pár korun celý 3-komplet.

chroustinka
16. dub 2013

@sonka.77 muzete mit ditko co nesnese satek, popr. doma neusne jinak nez v kocarku na balkone. v cem by treba ditko vozily na prochazku babicky, manzel? ono noseni je pekna vec, mela jsem ditko co se rado nosilo, muzu si to jen a jen chvalit ale byt bez kocaru si predstavit neumim. do sportaku date ditko az tak v peti sesti mesicich, to uz treba nas nedonosenec mel nejakych 8-9kilo, nosit tuhle vahu neni taky uplna sranda, navic pres zimu - takze je potreba nakoupit obleceni na noseni pro maminku....

uvaha byt bez kocaru je z jakeho duvodu?

veruska007
16. dub 2013

@sonka.77 Mám kamarádku, která šátkuje zcela bez kočárku... ale já bych do toho nešla. Mám babyvak, šátek, teď i ergonomické nosítko, mladší byl nosící... ale občas mi už vadilo, mít ho neustále na těle. Hlavně třeba, když jsem si chtěla jít koupit něco na oblečení (to s mimčem v šátku moc neozkoušíš), když jsem měla jít sama k dr. nebo k dr. s dítětem (některé mi za šátek nebo babyvak nadávaly 😖 ), ... přijde mi, že byly situace, kdy to opravdu ten kočárek chtělo. Však můžeš klidně koupit bazarový obyčejný kočárek (u nás na bazárku byly některé kočárky za hubičku, obyčejný kočárek i za 400,-, mutsy za 1000, silvercross de luxe za 3000). Do golfek dávám děti cca od roku, na záda to není ideální a hůře se jim v tom spí.

sonka.77
autor
16. dub 2013

@anina32 ty golfky jsem myslela cca od půl roku, samozřejmě až by mimi samo sedělo.

sonka.77
autor
16. dub 2013

@crawler mám k dispozici auto, takže busem a vlakem budu jezdit max. na výlety a to předpokládám se mnou pojede i přítel. Navíc mimi se narodí v říjnu, takže ho budu nosit přes zimu, kde pocení se ve vedru nehrozí.

martinka24
16. dub 2013

Syna jsem nosila taky někdy v babyvaku, ale ve třech měsících se tak pronesl, že mě neskutečně bolela záda a když jsem šla na nákupy, tak to fakt nešlo....

veruska007
16. dub 2013

@sonka.77 No, vezmi, ze s miminkem se doporucuje hodne chodit ven, ja chodila dopoledne na 1-2h a odpo na 3-4h, aby se mimco pekne venku vyspalo... kdyz pak budes nosit mimco jeste sem tam doma, abys toho nemela plne zuby 😉.

A v te zime se teda rozhodne nosi mimco hure - ja si treba pri ledovici ven se satkem netroufla, bala jsem se, ze bych pri padu miminku mohla ublizit. Sice jsem z vetsiho mesta, ale stejne - kdyz je blbe pocasi, tak letos byla ledovice i 2-3 tydny v kuse.

sonka.77
autor
16. dub 2013

@chroustinka no to by byl asi problém, kdyby dítko v šátku být nechtělo, pak bychom museli kočárek koupit. Taky to vožení babičkami zatím nevím. Spaní jen v kočárku nebo jen na balkóně si moc nedovedu představit, pokud ho tak uspávat nebudu, pak by dítě mělo usnout doma v postýlce, ale je to za jen moje teorie, čekám první dítě.

Být bez kočárku je nápad mého přítele. Má už dvě děti z předchozího manželství a žádný kočárek neměli. Já to právě moc nechápu, tak zjišťuju zkušenosti i u jiných.

camelinka
16. dub 2013

@sonka.77 dobry den, teorie je sice hezka, ale semtam nevychazi, znam to 😀 , kdyz dite bude rvat od rana do vecera, tak ho rada soupnete do kocaru a udrndate pres prah 😅 . Za me bych teda kocar rozhodne koupila, ikdyz ted uz ne 3kombinaci,ale poradny hluboky a pak kvalitni skladny sportak.

jaya
16. dub 2013

@sonka.77 🙂 Deti ale sedi az od devateho mesice, nekdy i mnohem pozdeji, do te doby na to nemaji vyvinute svaly. Pokud to teda nemyslis tak, ze dite budes posazovat sama, coz se kvuli zadum nedoporucuje. Kdyz od pul roku, tak nejaky sportak k tomu urceny, idealne od 0 (Peg Perego Book). Ja si teda myslim, ze hluboka korba je byt na par mesicu, ale dost se vyuzije. Nekdy musi byt na rovnem. Nektere matky davaji autosedacku na podvozek a vozi tak dite misto hluboke korby, ale ani to neni dobre na zada.

sonka.77
autor
16. dub 2013

@veruska007 jo jo, to nakupování oblečení by byl taky problém, ale zas jde o cca půl roku. Sestra mého gyndaře mě naopak v nošení v šátku podpořila. Jsou na to dost různé názory.

Přemýšlím právě koupit nějaký ojetý a používat ho jen na problematické situace, kdy to s šátkem opravdu nejde.

Já moc neplánuju podnikat několikahodinové vycházky s mimi každý den, spíš chvilku na procházku a šup domů, zvlášť v ledovém počasí. A pak zas třeba o víkendu jít na výlet do přírody. Bydlím na vesnici.

sonka.77
autor
16. dub 2013

@camelinka Jaký je vlastně rozdíl mezi golfkami a sporťákem?

ninaki
16. dub 2013

@sonka.77 Když jsme čekali první dítko, tak manžel prohlásil nač kočár, kup si šátek. Sice jsme kočár koupili, neuměla jsem si to jinak představit, ale všechny tři děti jsem(jsme) nakonec odnosila v šátku. Hlubokou korbu jsme v podstatě vůbec nevyužili, sporťák už nějaké to využití našel. Takže já můžu říci jen to, že když si koupíš kvalitní šátek a budeš s ním dobře vázat, tak v něm mimi určitě vydrží 🙂. Pokud by Ti to nevyhovovalo, vždycky můžeš kočár koupit.

sonka.77
autor
16. dub 2013

@jaya aha, dítě rozhodně sama posazovat nechci, já fakt nechápu jak to bez kočárku dělali??? 🙂 Mám ještě dost času na rozhodnutí.

chroustinka
16. dub 2013

@sonka.77 nic proti manzelovi 🙂 ale osobne bych si o vecech se kterymi se budu prevaznou cast dne ridit a rozhodovat sama nenechala mluvit, do toho vybaveni pro deti proste patri. chlap na to muze mit nazor jaky chce ale byt potom x hodin doma s nespokojenym miminem x mesicu neni zrovna to prave orechove. jestli kocar nechce tak at ho on nepouziva. vy byste si kocarek bez jeho "rad" prirozene poridila nebo ne?

iluss
16. dub 2013

Já bych se bez hlubokého kočárku neobešla. Jako střídat to s šátkem či nosítkem, to ano, proč ne. Ale používat první půlrok výhradně nosítko, to za mě asi neee. Nehledě na to, že když bude dítko od malička navyklé na nošení a nebude znát kočárek, jak si myslíš že dosáhneš toho, aby ti v půl roce chtělo být v golfkách?

vloni v létě si moje dcerka (byly jí 3 roky) zlomila nohu, měla sádru úplně přes celou nožku, tak jsem jí musela vozit v kočárku. Tak jsem půlročního synka musela dát z kočárku pryč a nosit ho v nosítku. A musím tedy říct, že ty dva měsíce opravdu stačily. Pak jsem ho ráda vrátila zpátky do kočárku. Na spoustu věcí je ten kočárek prostě pohodlnější. A myslím, že i mimčo se rádo vyválí a protáhne v kočárku než kdyby mělo být jenom nošené.

veruska007
16. dub 2013

@sonka.77 To poznáš, jak ti bude mimčo spát. Mně nejlíp spali kluci během dne venku, chodila jsem fakt na dlouho. V horším počasí jsem teda fakt se šátkem nešla. Teda jo, jednou po ledovici... a měla jsem takové nervy o prcka, když jsem párkrát ujela, že jsem to víckrát neudělala. A třeba na kontrolu k dětské dr. to byla taky otrava se šátkem, když jsem šla někam, kde jsem musela malého vyndávat, tak se mi nechtělo vázat znovu 😉.
A třeba ještě děti té kamarádky, co výhradně šátkuje, jsou motoricky hodně opožděné, četla jsem, že to právě bývá u děti, které jsou hodně v šátku - jejich mladší má 19 měs., ještě sám ani pořádně nesedí, nestojí absolutně vůbec ani u nábytku, má taková ta kulatá zádíčka jako miminko, nožky rozčapnuté...

sonka.77
autor
16. dub 2013

@ninaki jo jo, díky za tuhle zkušenost, taky myslím, že když to nepůjde, dokoupit kočár můžu vždy. A sporťák jste používali od kolika měsíců?

sonka.77
autor
16. dub 2013

@iluss tak na to se svého přítele zeptám 🙂

veruska007
16. dub 2013

@sonka.77 Jo a ještě mě napadlo: blicí dítě 😉. Mně třeba občas děti po nakojení ublinkávaly... a někdy jsem šla s kočárkem i kvůli tomu... ono když ti miminko na celodenním výletě nablije do výstřihu a celý den ti to pak čvachtá v podprsence, tak to není nic moc 😀

aktaka
16. dub 2013

@veruska007 to asi satkuji ale pořád, ne? Jako i doma. Neumím si představit, že když budu pár hodin denně nosit, dejme tomu max 4, a pak bude dítě ležet a moci se projevovat, trénovat paseni apod, že by z toho bylo opožděné.

sonka.77
autor
16. dub 2013

@veruska007 no já to dítě nebudu mít v šátku celý den. Doma bude normálně spát v postýlce nebo ležet na dece, ten šátek by byl jen pro přesun někam - k lékaři, na kratší procházku (1 hodina), na návštěvu, na nákup a tak.

chroustinka
16. dub 2013

@veruska007 jo jo ten smradek na obleceni a satku ve vystrihu si tez po tech letech jeste vybavuju 🙂

sonka.77
autor
16. dub 2013

@veruska007 😀 tak na to se budu těšit 😀

ninaki
16. dub 2013

@sonka.77 sporták jsme měli asi od 7měsíců, naší nejmladší je teď 8 měsíců a vytáhla jsem ho včera a stejně se jí v něm nelíbilo, takže dnes odpo zase do šátku na záda a hurá na zahradu 🙂

llluckaaa
16. dub 2013

@sonka.77 Taky si to neumím bez hlubokého kočáru představit 😅 Nemůžeš dopředu vědět, jaké budeš mít dítě, jestli se mu bude v šátku líbit, jak dlouho v něm vydrží,... Pokud nechceš investovat moc, tak si kup něco obyčejnějšího z bazaru a pak pořádný sporťák, ten se využije nejvíc.
PS: Plno dětí v 6 měsících ještě nesedí ....

veruska007
16. dub 2013

@sonka.77 No, můj druhorozený byl právě "nepoložitelný". Když jsme přišli z porodnice, po první procházce se nám rozbil podvozek a kočárek jsme reklamovali. Takže jsem nosila první měsíc denně... jenže prcek si zvykl na nošení a doma odmítal ležet (v šátku nebo babyvaku může líp koukat), mimo šátek nebo babyvak vůbec neusnul, jen po nočním kojení... prostě se mu to nošení zalíbilo. A aby byl doma chvíli klid, tak jsem fakt nosila hodně... venku, doma, ... ale po pár týdnech jsem toho měla plné zuby, bolavá záda a fakt mi vadila i ta neustálá tělesná blízkost.
Přestup do kočárku teda byl drsný, řval tam a řval, i tak jsem hodně nosila, ale pak už ne výhradně a brzy se naučil "nenosit" i doma... ale napřed si na polohu vleže zvykl venku v kočárku (tam ten řev tak nevadil jak v paneláku).

ninaki
16. dub 2013

@veruska007 To opoždění pravděpodobně vůbec nesouvisí se Správným šátkováním, spíše souvisi se Špatným Šátkováním 😠í
Naše tři děti jsou v naprostém pořádku a ve vývinu spíše dopředu...Navíc neznám žádné opožděné nošené dítě.

marton
16. dub 2013

@sonka.77 tak to si tedy opravdu neumím ani představit.Jako že by miminko bylo několik měsíců jen nošeno? 😒 Tak to hodně sil,oběma 🙂 .