Dával někdo doma miminkům čepičku?

hojda
27. čer 2014

Nedávno jsem viděla nějaké fotky miminek v čepičkách a vzpomněla jsem si, jak mi tchýně stále doporučovala dát doma malým miminkům čepičku, přišlo mi to hodně divné 😨 . Dával někdo?

eriska
27. čer 2014

na doma ne, malý se narodil na konci března, nebyla nijak extra zima, tak jsem na doma neviděla důvod mít čepičku 🙂

lenixka
27. čer 2014

v zimě si doma topíme, takže nedávala.

jaja01k
27. čer 2014

Máme únorové mimčo a nikdy jsem na doma čepičku nedávala.

dlabinecka
27. čer 2014

Já čepičky dětem sundala už v porodnici, doma bych rozhodně nedávala. Mmch, mě tchýně doporučuje dodnes spoustu ptákovin 😅

pejtho
27. čer 2014

Nám nedávali čepičku ani v porodnici 🙂

chris_n
27. čer 2014

ne, ani ven ji vetsinou nema, když je v kočárku

citun
27. čer 2014

Ne, nikdy. 😉

lenka5731
27. čer 2014

Ano, 2,2 kg miminu, které nebylo vůbec schopné udržet tělesnou teplotu a jsem minimálně prvních pár týdnů dávala, přesně se už nepamatuju. U staršího dítěte by mě to ani nenapadlo.

claire90
27. čer 2014

Mala ji dostala v porodnici, pac byla porad na jejich standart studena. Doma jsem ji dala asi 2x v noci,ckdy byla studenax i kdyz byla oblecena i prikryta. Jinak jen na ven podle pocasi a dnes uz ani to vetsinou ne, hned je sunda 😀

lu777
27. čer 2014

dávala jsem na začátku, jedno mimčo bylo lednové a druhé sice dubnové ale byla nižší teplota než v tom lednu 😅
a všimla jsem si, že v čepičce líp spí, takže jsem ji dávala - sem tam, podle toho jak se mi zdálo, že jim je zima 😉

ono hodně asi záleží jaká je teplota, jak velké je miminko a jak si drží teplotu 😉
já jsem třeba zmrzlík (a nic na to moc nepomáhá, ani sport, mám to po mamce), syn taky....kdo je horkokrevný, tak asi nepochopí, že máme v říjnu čepici nebo v létě na spaní kolikrát ponožky slabé.... 😉

steffi23
27. čer 2014

Já jsem taky dávala prvnímu čepičku, protože byl nedonošený, takový nedochůdče, který neudrželo vůbec tělesnou teplotu a byl s čepičkou klidnější, určitě pár prvních týdnů. Zato druhý, to byl dravec, tak to mě ani nenapadlo, i když byl taky narozený v zimě 🙂

zanet2009
27. čer 2014

U první dcerky ne a lituju toho, u druhé jsem čepičku dávala takovou tenoučkou na spaní do cca 3 měsíců(je únorová)a kdybych měla třetí dítko, tak bych dávala znova.

valea
27. čer 2014

Ne, doma nikdy. Malá se narodila na začátku března, 37+3tt a měla necelé 3kg

alisek
27. čer 2014

Dávala jsem, měla jsem obě děti nedonošené a špatně drželi termoregulaci, hlavně ten druhý ale stejně ji dlouho neměli, protože jak sebou mleli tak se čepička dostávala do očí a to nesnášeli, tak jsem to vzdala.

schnek
27. čer 2014

dávala jsem dceři tenoučkou biobavlněnou, narodila se v listopadu a přišlo mi, že by ji měla mít. Klukům ne, s prvním bylo teplo a druhej byl takovej horkokrevnej, věčně zpocenej. Určitě bych to nebrala jako plošné doporučení, že se miminkům dávají čepičky, ale ani bych to doporučení nazatracovala.

bosoorka
27. čer 2014

Tak naše nedonošeňátko mělo ze začátku také čepičku na doma, z porodnice nás pustili na začátku října a bylo docela chladno.

carrie_b
27. čer 2014

Dcera se narodila na konci listopadu, tenkou čepičku jsme doma dávali asi 14 dní hlavně na noc, miminkům prý odchází teplo hlavičkou, tak nás v porodnici prosili, ať jim jí ještě pár dní doma dáváme.

madre1
27. čer 2014

Asi záleží na každém dítěti-některé ho vyžaduje a některé ne.Já jí tedy nedávala v bytě ani jednomu,ale venku ano-alespoň do 6.neděl.Nicéně pozor na průvan v bytě-ten je pro děti mnohem horší(kvůli zánětům středního ucha),než pobyt venku na větru bez čepice. 😉

lentilka28
27. čer 2014

první dcerce jsem doma čepičku nedávala, druhé ano, protože byla nedonošená....

bubbi
27. čer 2014

Dcera ji neměla ani v porodnici (v listopadu), kde nebylo zrovna přetopeno, takže jsem neviděla důvod, proč ji dávat doma.

consti
27. čer 2014

Já jsem malému čepičku dávala, líp pak spinkal. Ale on byl narozený o měsíc dřív, navíc v listopadu a běžně máme v baráku teplotu kolem 21 stupňů max., takže na spinkání na noc měl tenkou bavlněnou čepičku a spinkalo se mu mnohem líp. Záleží na miminku. Rozhodně nejsem přecitlivělá matka, naopak si myslím, že malého moc neoblékám a celkově má docela "studený odchov" 😉 😀 . Ale v tu zimu a jako novorozenci to tak bylo lepší 😉 .

somalicats
27. čer 2014

Starší dcera byla červencová, navíc krátce po návratu z porodnice začala dost velká vedra, takže tam čepička nehrozila. Mladší je prosincová, ale doma máme relativně teplo, navíc byla v pohodě donošená, takže nebyl důvod čepičku dávat. Čepičky jsem obecně dávala a dávám na ven, pokud je chladněji nebo fouká vítr.

danca21
27. čer 2014

Nedavali, dcerka se narodila v listopadu.

terezapetrova
27. čer 2014

My jsme davali jedno obdobi cepicku doma z duvodu /doporuceni dr/, ze syn byl moc hubenej a proto vzhledem k tomu, ze hlava u deti je velky organ, tudíž unika jjm hodne tepla a oni spaluji i energii na to aby si teplotu udrzeli. V nase pripade nebylo zadouci aby syn spaloval z tohoto duvodu energii vzhledem k prilisne hubenosti a nárazovému hubnuti 🙂

paulittav
27. čer 2014

My jednu chvíli dávali taky, malý se narodil v říjnu, ale doma jsme měli poměrně chladno, tenkrát jsem ho navlíkala docela dost, bála jsem se, aby mu nebylo chladno 😕 ale je pravda, že co se týče teploty tak to byl docela skok, když jsme přišli z porodnice... tam měli vytopíno a u nás bylo jako v ledničce a trvalo, než se nám byt vyhřál 🙂

chrochro
27. čer 2014

nikdy nedavala, maly je listopadovy a cepicku nemel ani v porodnici. Ani by me to nenapadlo mu ji dat 🙂

evabelk
27. čer 2014

Dobrý den, největší tepelné ztráty u miminek jsou právě přes hlavičku...jako vystrašená prvorodička jsem dceři tenkou čepičku dávala i doma,tuším až do 2.měsíce 🙂 je březnová, u druhého syna už nee, ale je květnovej. Dcerka nebyla s čepičkou zapocená,neměla potničky, tak jsem si říkala, že je to v pohodě. Navíc my máme doma, když se topí tak 21st. a to mi přišlo na miminko chladno.Sama nosívám v zimě i svetr,mikinu. V porodnici bylo přetopeno. Je ale pravdou, že moc mamin ty čepičky doma asi nedává...

luckasrp
27. čer 2014

Já sem čepičku,doma dávala(tenkou bavlněnou).Syn je prosincový a měl nižší porodní váhu.Ale i tak všem miminkám v porodnici čepičku dávali.Přeci jen miminka nemají vyvinutou pořádně termoregulaci jako my dospělí.Ale asi kdyby se narodil v srpnu tak mu jí doma nedám 🙂

gepe
27. čer 2014

Narozena 14.8.13 propousteci vaha z porodnice 2560gr a doma (uvnitr domu apod.) cepicku nikdy dodnes 🙂

vera_vila
27. čer 2014

Ano, dávala jsem oběma synům (u druhého jsem to trochu flákala a odstávají mu ouška 🙂), ale každého věc... Já na tom nic divného nevidím... Jinak starší červencový narozený ve 37tt, ale s normální porodní váhou i mírou, druhý listopadový narozený v termínu - takže žádní nedonošenci... Je to asi o zvyku...